реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 28

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 28



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 3177
Європейська інтеґрація


Українці дедалі сильніше відчувають європейський генетичний код
Таким був лейтмотив інтерв’ю Президента України Віктора Ющенка австрійському журналу "Society". В бесіді, яка відбулася 18 липня п.р., йшлося про суспільні виклики, прокладання "мостів" між Сходом і Заходом, прямування нашої країни до об’єднаної Європи. Говорячи про прагматичні мотиви стремління до повноцінного членства в Євросоюзі і НАТО, глава держави підкреслив, що мова йде про "перевірені часом стандарти демократії, прав людини, життєвого рівня, соціального захисту, які ми прагнемо впровадити у себе", і що "актуальним для України є питання гарантій безпеки, яке неможливо забезпечити поза форматом євроатлантичного безпекового простору". Наголосивши, що "динаміка зростання взаємних зв’язків є дуже позитивною і засвідчує взаємний інтерес України з одного боку та ЄС і НАТО – з іншого", Віктор Ющенко заявив: "Ми маємо величезний кадровий, промисловий, енергетичний потенціал, використання якого дозволить об’єднаній Європі долати глобальні кризові явища".

Проведення акції "Говерла – 2008"
В цьому традиційному щорічному сходженні на найвищу вершину українських Карпат, яке проходило 18 липня п.р., взяли участь не лише Президент України Віктор Ющенко, а й керівництво Секретаріату глави держави, голови обласних державних адміністрацій, народні депутати, урядовці, лідери політичних партій та громадських об’єднань. Серед них Всеукраїнська молодіжна організація Народного руху України, яка розгорнула таборування біля підніжжя Говерли під гаслом "Україна крокує до НАТО". За словами її керманича Івана Крулька, цей табір у нинішньому році має чітке спрямування на "підвищення обізнаності про НАТО, про Європейський Союз, про євроатлантичну інтеграцію". На його думку, основне завдання такого таборування полягає у створенні бази агітаторів, які, повернувшись додому, "будуть інформувати про НАТО".

Черговий крок із посилення активності українсько-німецьких відносин
21 липня п.р. відбувся візит в Україну Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, в рамках якого вона мала зустріч з Президентом України Віктором Ющенком. Співрозмовники торкалися різнобічної тематики двосторонніх відносин і питань, що стосуються розбудови європейської архітектури. Багато говорилося про європейську і євроатлантичну інтеграцію нашої країни. Йшлося, зокрема, про погодження політичної частини нової посиленої угоди між Україною і Євросоюзом і вироблення "дорожньої карти" у контексті прямування України до НАТО.
До відносин Організації Північноатлантичного договору з Європейським Союзом
З цього приводу в Парижі нещодавно відбувся семінар за участю Генерального секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера. У своєму виступі він вказав на недосконалість існуючого на сьогодні механізму співпраці між Альянсом та Євросоюзом, окреслив шляхи розвитку їх співробітництва у сфері оборони, запропонувавши розробити спільну безпекову стратегію. Головний посадовець НАТО відзначив важливість співпраці обох міжнародних інституцій у врегулюванні ситуації в Афганістані, зокрема, через підготовку місцевих сил поліції. Зверталась також увага на необхідність розвитку відносин між ЄС та Туреччиною в оборонній галузі.

Чергова гуманітарна акція українських військових лікарів у Косово
Вона була проведена разом з польськими та американськими колегами зі складу багатонаціональної бригади "East" сил КФОР. Цього року виїзний прийом пройшов для мешканців сербського селища Сушице та розташованих поруч населених пунктів муніципалітету Штрпце, що входить до зони відповідальності українського миротворчого контингенту. Військові медики не тільки оглянули пацієнтів, які звернулися за допомогою, а й призначили їм подальше лікування з видачею необхідних медичних препаратів. Крім того, хворі отримали від миротворців комплекти засобів особистої гігієни. Мешканці цієї місцевості висловили насамкінець вдячність українським, американським та польським військовим лікарям, а також українському військовому підрозділу, який дбав про безпеку даного заходу, виконуючи миротворчі завдання у базовому таборі "Breza", за організацію і здійснення такої благодійної медичної акції.

Україна-НАТО: громадська дипломатія в дії
• 14 липня п.р. група з України у складі представників неурядових організацій, вищих навчальних закладів та окремих центральних органів виконавчої влади здійснила ознайомчий візит до Брюсселя, де вона зустрілася з керівництвом Місії України при НАТО. Відбувся обмін думками з актуальних питань відносин Україна-НАТО, зокрема у контексті рішень Бухарестського саміту Альянсу щодо нашої країни. Була також проведена оглядова екскурсія штаб-квартирою НАТО. Даний візит проходив у рамках тижневого турне до європейських і євроатлантичних інституцій у Брюсселі та Страсбурзі, організованого спільно неурядовими організаціями "Польська асоціація досліджень європейської спільноти" та "Українська асоціація досліджень європейської спільноти".
• 17-18 липня п.р. в Бельгії з ознайомчим візитом перебувала група народних депутатів України. У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі українські парламентарії прослухали брифінги та обговорили актуальні питання діяльності Альянсу, його відносин з нашою країною. За участю представників національних делегацій в НАТО - Польщі та Литви відбулась також дискусія на тему: "Перспективи нових держав-членів Альянсу". Народні депутати України відвідали також Місію України при НАТО. Під час перебування у штабі Верховного головнокомандувача Об’єднаних сил НАТО в Європі, який знаходиться у Монсі, українська делегація ознайомилася з діяльністю командування НАТО з операцій та побували в Координаційному центрі партнерства.

НАТО - це гарантія нашої безпеки
Напередодні 11-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО в м. Івано-Франківськ відбувся "круглий стіл" на тему "Україна – НАТО. Стабільність та гарантія безпеки", в якому взяли участь заступник голови - керівник апарату Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Коржак, заступник начальника управління апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Олександр Володін, заступник голови Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк, заступник директора Наукового інформаційно-аналітичного центру НАТО Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Любомир Никируй, активісти обласних організацій політичних партій, депутати обласної ради та науковці. На даному зібранні відзначалось, що, на жаль, українці майже нічого не знають про Північноатлантичний альянс. Та, незважаючи на це, 63 відсотки дорослого населення західних областей України інтуїтивно підтримує вступ нашої держави до нього. А один із чільників місцевого осередку "Наша Україна" Роман Шевчук висловив переконання, що входження нашої країни до НАТО є проблемою не геополітичного вибору, а національної безпеки України.

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відкрито клас "Україна - НАТО"
Його презентація відбулася 18 липня п.р. за участю заступника Міністра оборони України Володимира Діброва, представників керівництва українського оборонного відомства, військових аташе країн Альянсу, акредитованих в Україні, та посадовців Офісу зв’язку НАТО в Україні. Звертаючись до присутніх, чільник вітчизняної військової установи наголосив, що цей клас, в якому зібрані інформаційно-документальні матеріали про сьогоднішню політику, мету, завдання, історію створення та еволюцію розвитку Північноатлантичного альянсу і який обладнаний сучасними технічними засобами для найефективнішої оптимізації проведення навчальних занять з євроатлантичної тематики, є своєрідною цінною інвестицією в українську молодь, за якою майбутнє нашої держави. За його словами, у суспільстві, на жаль, дотепер циркулюють міфи про НАТО часів протистояння двох політичних устроїв, які давно стали архаїзмом. "Нам необхідно розвіяти туман брехні про Альянс, надати молоді правдиву інформацію про цю систему колективної безпеки та запобігти наявним спекуляціям і маніпуляціям з цього питання", - підкреслив він.

"Чи потрібен Україні нейтральний статус"
За такою тематикою 21 липня п.р. в Українському національному інформаційному агентстві ("Укрінформ") проведено "круглий стіл", організований фондом "Демократичні ініціативи". "Північноатлантичний альянс на сьогодні залишається основним гарантом безпеки на європейському континенті", - підкреслила експерт Національного інституту проблем міжнародної безпеки Галина Яворська, відзначивши, що членство в ньому дасть змогу Україні активно долучитися до формування політики європейської безпеки. На думку помічника заступника Міністра оборони України Петра Канана, архітектура європейської безпеки будується на стратегічній співпраці ЄС та НАТО, де головна відповідальність належить Організації Північноатлантичного договору. За словами експерта Дніпропетровської філії Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Їжака, набуття Україною нейтрального статусу є набагато складнішим завданням, ніж отримання членства в НАТО. Мотивуючи свою позицію, він зазначив, що основними критеріями нейтралітету будь-якої країни є: висока обороноздатність, стабільна і демократична ситуація в сусідніх державах, відсутність іноземних військових баз на території країни. Наразі жодному з них ситуація в Україні не відповідає. Присутні були одностайні в тому, що найкращим шляхом для безпеки України є її європейська та євроатлантична інтеграція.

Число прибічників входження України в НАТО на Полтавщині збільшується
Там у результаті налагодження системного інформування населення про мету, організаційну структуру і діяльність Північноатлантичного альянсу за три останні роки кількість прихильників вступу України до НАТО зросла з 10 до 25 відсотків. В ході цієї роботи було реалізовано кілька освітніх проектів, які, зокрема, передбачали проведення різнопланових заходів у вищих учбових закладах та розповсюдження довідкової літератури про Організацію Північноатлантичного договору. "Ми нікого не агітували. До громадськості доводилася абсолютно об'єктивна інформація, яка, до речі, акцентувала увагу не тільки на перевагах вступу до НАТО, але й на труднощах та проблемах участі в цій організації", - повідомив керівник обласного центру з питань євроатлантичної інтеграції України при облдержадміністрації Олег Пустовгар. На його думку, в процесі запровадження нових проектів з інформування широкого загалу про євроатлантичні устремління України більш позитивно до входження нашої країни в Альянс ставитиметься не тільки молодь, а й люди старшого покоління.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

22:38
27-Січ-2025
Привласнили генератори для потреб ЗСУ на понад 5 млн грн
Прокурорами Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону скерован
20:17
27-Січ-2025
У Чернігові проведено публічну лекцію до 107-ї річниці легендарного бою під Крутами
Напередодні відзначення 107-ї річниці бою під Крутами у Чернігові в Музеї боротьби за
16:59
26-Січ-2025
“Звільнення” Курської області: росіяни за день скинули 14 КАБів на село Козача Локня
"Ось як виглядає звичайний рашизм: 14 КАБів на невеличке село в ОДИН день.
Це
16:33
26-Січ-2025
20:23
25-Січ-2025
Великий перерозподіл світу вже почався
Польський політик, історик та журналіст, ексдепутат польського сейму двох каденцій Ми
21:05
24-Січ-2025
У Словаччині почалися протести проти уряду Фіцо. "Словаччина – це Європа
У понад 20 словацьких містах увечері в пʼятницю, 24 січня, почались протести під гасл
Усі новини


реклама партнерів: