реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 30

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 30



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 3272
Європейська інтеґрація


Світове співтовариство, в тому числі НАТО, прийде на допомогу Україні у подоланні наслідків повені
Про це повідомив речник Північноатлантичного альянсу Роберт Пшель. За його словами, український уряд звернувся до спеціалізованого центру НАТО і наразі обговорюються конкретні типи допомоги, які потребуватиме Україна. Серед іншого, мова може йти про спеціальне обладнання, ліки і харчі. Раніше Організація Північноатлантичного договору неодноразово піклувалася про здолання нашою країною стихійних явищ. Так, техніка та експерти Альянсу залучались в 1995 році до ліквідації аварії на очисних спорудах м. Харків, в 1997 році до проведення пошуково-рятувальних робіт на місці катастрофи українського літака Як-42 у Греції, в 1998 і 2001 р.р. до усунення наслідків повеней на Закарпатті.
Варто нагадати, що Президент України своїм Указом від 28 липня 2008 року № 682 оголосив окремі території в західних регіонах нашої держави зонами надзвичайної екологічної ситуації на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 21 частини першої статті 106 Конституції України та Закону України "Про зону надзвичайної екологічної ситуації". 31 липня п.р. даний акт Президента України був затверджений Верховною Радою України, після чого наше зовнішньополітичне відомство звернулося до міжнародних організацій і керівництва іноземних країн з проханням надати гуманітарну й технічну допомогу в зв’язку з ліквідацією наслідків стихійного лиха на заході України. Вже відгукнулися на цей заклик ООН, Євросоюз, НАТО, інші міжнародні інституції та Естонія, Іспанія, Італія, Польща, Росія, США, Угорщина, Чехія, Японія.
До речі, на прес-конференції, проведеній 29 липня п.р. в Українському національному інформаційному агентстві ("Укрінформ") на тему "Безпека України – ймовірні загрози", підкреслювалось, що неінтегрованість України в євроатлантичні структури залишає нас один на один із наслідками повені. Так, директор фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів зауважив, що "в натовських країнах дуже добре працює система координації дій: кожна окрема держава має досвід у подоланні різного роду техногенних катастроф та допомагає іншим в разі необхідності".

Військове співробітництво між збройними силами Греції та України
Його перспективні напрямки розглядалися в ході переговорів у складі військових делегацій обох країн на чолі з начальником Генерального штабу Національної оборони Грецької Республіки генералом Дімітріосом Грапсасом під час відвідання України 29–30 липня п.р. з офіційним візитом та начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії Сергієм Кириченком. Сторони обмінялися досвідом реформування і розвитку своїх збройних сил, обговорили питання військової співпраці нашої держави з НАТО та Євросоюзом, зокрема, в контексті можливої участі підрозділів ЗС України в бойових групах ЄС ("Helbroc"), а також в інших спільних проектах.

Завершено черговий етап участі України в антитерористичній операції НАТО "Активні зусилля"
Це сталося 2 серпня п.р., коли фрегат Військово-Морських Сил ЗС України "Гетьман Сагайдачний" вийшов з оперативного підпорядкування командування морського компонента об’єднаних збройних сил НАТО "Південь", розташованого в Неаполі (Італія). Відповідно, на борту українського військового корабля був спущений прапор Альянсу й знята символіка Організації Північноатлантичного договору. За попередньою оцінкою командира походу – начальника Центру морських операцій ВМС ЗС України капітана 2-го рангу Дениса Березовського, участь даного плавзасобу в натовській операції була успішною. На його думку, такий висновок ґрунтується на високій організації роботи з виявлення та попередження терористичних дій у Середземному морі. Близько 12 тис. морських миль, кілька десятків польотів з борта корабля вертольота Ка-27ПР, понад 320 опитаних торговельних суден, декілька запеленгованих підозрілих суден – такий актив цієї діяльності. Зокрема, уперше до антитерористичної операції залучався корабель класу "фрегат", використовувався вертоліт палубного базування, здійснювалось патрулювання не тільки в східній, але й у західній частині Середземного моря. "Гетьман Сагайдачний" залишатиметься там ще на тиждень для виконання учбово-бойових вправ і поповнення запасів палива й води перед поверненням у Севастополь.

Посилення військового та цивільного співробітництва НАТО з Грузією
Цьому сприятиме відвідання двома фрегатами військово-морських сил країн Альянсу грузинського порту Батумі 23-26 липня п.р. Рішення про їх направлення туди прийнято за нещодавньою заявою Грузії щодо приєднання до проведення антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля". Україна з 2005 року бере дієву участь у патрулюванні в рамках таких дій у Середземному морі.

Конкурс на кращий журналістський матеріал "Євроатлантична Україна: свідома позиція"
Це творче змагання з тематики НАТО, яке стартувало на Харківщині 25 липня п.р. за підтримки МЗС України, стало вдалим фінальним акордом триденної міжнародної конференції "Євроатлантична Україна: свідомий вибір моделі безпеки". В ході даного форуму провідні українські експерти, представники обласної та районних державних адміністрацій, харківські журналісти вивчали та обговорювали такі непрості питання, як геополітичний аспект національної безпеки України, міфи і стереотипи про НАТО та євроатлантичну інтеграцію України, роль ЗМІ в інформуванні громадськості. Як заявив голова обласної спілки журналістів України Олександр Голуб, така робота з інформування населення має вестись у полемічному ключі, довірливому стилі, без тиску на читачів та глядачів. На думку голови організаційного комітету зазначеної конференції, голови ради Центру прав людини "Древо життя" (м.Харків) Тамари Трацевич, оголошення подібного конкурсу активізує проведення інформаційних заходів з тематики НАТО.

У Львові відкрився Центр з євроатлантичної інтеграції
Він був створений наказом ректора Львівського інституту економіки та туризму за рішенням вченої ради даного вищого навчального закладу з метою поширення об’єктивної інформації щодо ролі НАТО в сучасному світі та європейської і євроатлантичної інтеграції України. Його презентація відбулася 30 липня п.р. під час прес-конференції на тему "Галичина має стати головною ударною силою євроатлантичної інтеграції".
У ході цього заходу, в якому взяли участь директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, президент Українського фонду "Громадська думка" Володимир Подгорнов та завідувач відділу апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев, обговорювалися перебіг просування євроатлантичної інтеграції в якості гарантій подальшого демократичного розвитку України, роль і місце місцевої влади та освітніх установ – від університетів до шкіл, в інформаційній діяльності щодо євроатлантичного поступу України.
Планується, що дана просвітницька структура, серед іншого, займатиметься організацією учбового процесу, підвищенням знань з питань міжнародних відносин представників місцевого самоврядування, проведенням наукових досліджень з актуальних проблем євроатлантичної інтеграції України. Передбачається, що у майбутньому в усіх районах області будуть відкриті відділення зазначеного регіонального навчально-наукового осередку.

"Якщо українці нікого не бояться, то, справді, навіщо їм НАТО?"
Таку думку висловив професор Національного університету "Києво-Могилянська академія" Андрій Гірник на презентації результатів дослідження "Безпека України – ймовірні загрози", проведеного фондом "Демократичні ініціативи". За його словами, більшість населення України не підтримує членство України в НАТО, адже не усвідомлює наявність зовнішніх загроз національній безпеці держави. У свою чергу, експерт з проблем національної безпеки Євген Жеребецький зауважив, що таке ставлення пересічних громадян до зовнішньої складової національної безпеки є свідченням певної неграмотності суспільства, що не відповідає реальному стану речей. Він вважає, що діяльність деяких фахівців, які роблять замовні висновки про нібито відсутність навколо України зовнішніх небезпек, "не може не турбувати", оскільки "насправді це не так".

Крим приймав ювілейний V міжнародний конкурс "Аліанте 2008 – Україна" на тему "Чи обізнані ви з питань міжнародної безпеки та діяльності НАТО?"
Його фінал відбувся 29 липня – 2 серпня п.р. на базі окремої бригади берегової охорони Військово-Морських Сил ЗС України в містечку Перевальне (АР Крим) за ініціативи Молодіжного центру Атлантичної ради України та за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні, Громадської ліги Україна-НАТО, Міністерства оборони України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Міністерства закордонних справ України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, посольств Чехії, Німеччини, Великої Британії та Польщі в Україні.
В цій завершальній частині змагалося 30 команд юнаків і дівчат з усієї України, що здобули перемогу серед 235 команд-учасниць першого туру конкурсу, та п’ять команд-ветеранів "Аліанте-Україна". Претенденти помірялися силами у спортивно-військових вправах та естафеті, орієнтуванні на місцевості, майстерності приготування їжі в польових умовах.
Даний захід відвідали чеська делегація на чолі із першим заступником Міністра закордонних справ Чеської Республіки Томашем Пояром та заступник Командувача Військово-Морських Сил ЗС України, начальник військ берегової оборони полковник Олександр Островський, які звернулися до присутніх з привітанням і відповіли на чисельні запитання молоді про досвід входження до НАТО Чехії та ставлення українських моряків до євроатлантичної інтеграції України. Переможцями стали 17 команд, які у вересні побувають на екскурсіях на військових базах НАТО, а саме: Чеської Республіки, Німеччини та Польщі. Разом із звитяжцями аналогічних конкурсів "Аліанте" в інших країнах вже в серпні відвідають військові бази Норвегії Вікторія Шкіренко та Андрій Чуйков із м.Макіївка Донецької області, які вибороли перше місце.
Сьогодні у міжнародному проекті "Аліанте", який був започаткований у 2000 році чеською асоціацією "Ягелло 2000", представлені команди чотирнадцяти країн, де відбуваються подібні заходи. Це юнаки і дівчата із Чехії, Польщі, Словаччини, Румунії, Латвії, Литви, Естонії, Угорщини, Нідерландів, Німеччини, Великої Британії, США, України та Грузії. "Аліанте 2008 - Україна" проводиться в рамках Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2008-2011 роки та в контексті реалізації завдань Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік і має на меті заохочувати підлітків 14-19 років до набуття знань про міжнародну безпеку і НАТО, процес інтеграції України в Північноатлантичний альянс.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

00:31
27-Квіт-2024
10 найпопулярніших застосунків для смартфонів у цьому році

Глобалізація інтернет-середовища призвела до того, що окремі застосунки мають стаб

21:02
26-Квіт-2024
Резонансне ДТП у Броварах: правоохоронці затримали Майбоженка
Затримано посадовця РДА Київщини, який скоїв ДТП з чотирма постраждалими

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
Усі новини


реклама партнерів: