реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 31

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 31



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2765
Європейська інтеґрація


Формат участі миротворців у врегулюванні ситуації у Грузії має бути серйозно вдосконалено
Про це заявив 13 серпня п.р. глава української держави в інтерв’ю українським та закордонним журналістам у Тбілісі після мітингу на підтримку єдності Грузії, який проходив під час робочого візиту туди Президента Естонії Томаса Ільвеса, Президента Литви Валдаса Адамкуса, Президента Польщі Лєха Качинського, Президента України Віктора Ющенка та Прем’єр-міністра Латвії Івара Годмоніса. Говорячи про місію лідерів п’яти держав до Грузії, ним було наголошено: „Наша мета – сформувати основу для нормальних переговорів і врахувати всі особливості, всі позиції сторін, які потрібні для мирного врегулювання”. За його словами, останні події у Грузії привели міжнародну спільноту до розуміння важливості переосмислення багатьох компонентів сучасної політики, в тому числі й у безпековому секторі. „Ми хочемо сказати, що чинний формат миротворчих дій показує свою слабку ефективність, і його треба вдосконалювати”, - зазначив Віктор Ющенко.

Організація Північноатлантичного договору солідарна з Грузією
Таке міркування виголосив 12 серпня п.р. Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер на прес-конференції в Брюсселі після позачергового засідання послів країн Альянсу стосовно ситуації у Південній Осетії. Заявивши про „повну повагу до суверенітету і територіальної цілісності Грузії” і повідомивши про початок надходження до неї гуманітарної допомоги на її запит, він водночас наголосив, що ситуація у Грузії не вплине на українські очікування відносно приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО. „Україна і Грузія є суверенними державами. Рішення про перспективи надання їм ПДЧ не є пакетним, а ухвалюватиметься на індивідуальній основі”, - підсумував головний посадовець НАТО.

Україні доцільно перейняти досвід країн-членів НАТО у розв’язанні проблем, пов’язаних з екологічною безпекою
Так вважає голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк. Він зауважив, що „у зв’язку з поглибленням світової екологічної кризи, масштабними наслідками вирування стихії в Україні, загостренням інших глобальних проблем для нашої держави та її безпеки дедалі більшого значення набувають певні аспекти практичних заходів, що вживаються в деяких державах задля розв’язання окремих питань екологічної безпеки”. На його думку, зараз актуалізується співробітництво нашої країни з НАТО у сфері екологічної безпеки. Особливо це стосується взаємодії на міжнародному, регіональному, національному рівнях.
Водночас парламентарій підкреслив, що повені, які спіткали Західну Україну, продемонстрували важливість попередження і ліквідації наслідків стихійних лих. “Найприкріше, що це вже не перший урок для України. Тому ми повинні запозичати досвід інших країн - членів НАТО у розв’язані таких проблем, і більше уваги приділяти питанню екологічної безпеки”, - сказав Борис Тарасюк.

16-та річниця аеромобільних військ України
Ця щорічна подія святкується відповідно до Указу Президента України від 2 серпня 1999 року №937 „Про День аеромобільних військ”. Такі війська є складовою Об’єднаних сил швидкого реагування – найбільш боєздатної частини українського війська. Наші воїни-десантники гідно виконують завдання з підтримання миру на територіях Афганістану, Іраку, Кувейту, Лівану, Сьєрра-Леоне, Ліберії, Ефіопії, Конго, колишньої Югославії та в інших „гарячих” точках. Аеромобільні одиниці – найбільш активні учасники заходів програми НАТО „Партнерство заради миру”. Українські десантники залучалися до міжнародних навчань, що проходили в 16 країнах світу, зокрема, у США, Росії, Великій Британії, Італії, Німеччині, Польщі та Франції. Серед них тактичні тренування аеромобільних підрозділів „Козацький Степ”, які проводяться щорічно, починаючи з 1997 року, стратегічні маневри НАТО у Європі „Стронг Резолв-2002” та „Кооператив Бест Еффорт”, міжнародні командно-штабні та комп’ютерні тренінги з планування сучасних операцій із застосуванням високотехнологічної зброї „Кооператив Наггет”.

Проведення першої фази восьмої активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва „Blakseafor”
Вона розпочалася 6 серпня п.р. і проходить відповідно до її плану, уточненого на нараді з керівним складом командування Військово-Морських Сил ЗС України, яка відбулася у Севастополі 10 серпня п.р. під час перебування там з робочою поїздкою Міністра оборони України Юрія Єханурова і на якій також обговорювалась готовність українського флоту до оперативно-стратегічного навчання „Морський вузол – 2008”. 12 серпня п.р. це міжнародне з’єднання, яким протягом року командуватиме за принципом ротації представник українських ВМС контр-адмірал Віктор Косенко, відправилося до турецького порту Караденіз-Ереглі.
Варто нагадати, що до з’єднання групи військово-морського співробітництва (Болгарії, Грузії, Російської Федерації, Румунії, Туреччини та України) увійшли фрегат ВМС Болгарії „Смелі”, фрегат ВМС Туреччини „Оручрейс”, корвет ВМС Румунії „Е.Себастіан”, великий десантний корабель Чорноморського флоту Росії „Азов” та корабель управління ВМС ЗС України „Славутич”. Їх силами і засобами було здійснено базову підготовку до виконання основних завдань „Blakseafor”, якими є проведення пошуку та рятування, протимінних дій, захисту навколишнього середовища, гуманітарні акції.

Спільне українсько-польське командно-штабне тренування „Співдружність – 2008”
Це тактичне тренування проходило з 6 по 8 серпня п.р. на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, розташованому на Яворівському полігоні на Львівщині. Його головна мета полягала в координації спільних дій і злагодженні штабу спільного миротворчого батальйону „УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи „East” сил КФОР у Косово наступної ротації, яку заплановано провести у жовтні нинішнього року. Нашу країну представляв особовий склад 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України на чолі з начальником штабу - першим заступником командира цієї бригади полковником Олександром Комісаровим. Групу військовослужбовців Війська Польського очолював підполковник Андрій Нємєц. Українські і польські військові відпрацювали стандартні операційні процедури, практичні вправи і навички в режимі реальної оперативної обстановки у зоні умовного конфлікту – з несення служби на блок-постах, патрулювання, перевірки автотранспорту і людей на предмет переміщення зброї та наркотичних речовин.

Інспектори Збройних Сил України здійснили перевірку військових об’єктів на території
Республіки Болгарія за Договором про звичайні збройні сили в Європі
В рамках реалізації даної угоди група українських військових інспекторів на чолі з начальником відділу обмінної інформації Управління верифікації Генерального штабу ЗС України полковником Ігорем Миколаєнком перебувала 5 – 7 серпня п.р. в Болгарії з метою проведення такого контрольного заходу. Нею була здійснена перевірка дотримання державами-учасницями зазначеного договору встановлених обмежень щодо кількості озброєння і військової техніки, які підпадають під його дію. Зокрема, йшлося про чисельність особового складу, системи озброєння і техніки, а також інспекції територій країн, які підписали цей документ. Результатом проведеної роботи став звіт, в якому інспектори Збройних Сил України дали свою принципову згоду на достовірність попередньо наданої інформації про згадані кількісні показники.

Заключна конференція з планування командно-штабного навчання “Світла лавина – 2008”
Вона відбулася 31 липня п.р. в румунському місті Клуж-Напока за участю представників збройних сил країн-засновниць багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса” – Румунії, Словаччини, Угорщини та України. Українську військову делегацію на цьому зібранні очолював начальник групи інженерного забезпечення – заступник начальника інженерної служби командування Сухопутних військ ЗС України підполковник Руслан Шутов. В ході даного засідання було обговорено низку практичних аспектів, зокрема розглянуті основні документи щодо проведення такого навчання, уточнено сили та засоби, які залучатимуться до нього, розроблено та затверджено план-сценарій, погоджено його терміни та рекогносцировку території, а також вирішено ряд адміністративних питань. Окрема увага приділялась забезпеченню зв’язком, режиму використання відповідних знарядь. Командно-штабне навчання “Світла лавина – 2008” багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса” орієнтовно проходитиме в серпні поточного року на території Румунії.

Українські військові продовжують виконання своїх миротворчих функцій у Косово
Для виявлення та подальшого своєчасного усунення можливих шляхів контрабанди товарів і зброї, коригування маршрутів автопатрулів багатонаціональної тактичної групи „East” сил КФОР у важкодоступних ділянках гірської місцевості військовослужбовцями національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону „УкрПолбат” було здійснено черговий обліт визначеної для них зони, який засвідчив стабільну і контрольовану там ситуацію. Даний захід забезпечувала ланка американських гелікоптерів „Black Hawk” з військової бази „Bondsteel” у Косово.

Фрегат „Гетьман Сагайдачний” завершив виконання завдань середземноморської бойової служби
Після тримісячного походу, в ході якого цей український військовий корабель пройшов майже 15 тисяч морських міль, подолав п’ять проток, побував практично в усіх районах Середземного моря, відвідав з офіційними і неофіційними візитами низку середземноморських країн, зокрема Французьку Республіку, Державу Ізраїль та Алжирську Народну Демократичну Республіку, залишив базу логістичного забезпечення НАТО „Суда-Бей” і повернувся 10 серпня п.р. до пункту базування – порту Севастополь. За 89 діб закордонного відрядження екіпаж флагману українського військового флоту, яким командує капітан 3 рангу Антон Гелунов, у рамках бойового чергування відстежив проходження близько 4 тисяч цивільних суден, провів опитування капітанів 320 з них, які викликали певний сумнів, запеленгував чотири таких, що перебували у розшуку. Саме патрулювання та контроль за судноплавством складають суть антитерористичної операції НАТО в Середземному морі „Активні зусилля”, мета якої полягає в запобіганні нелегальним перевезенням морем зброї й боєприпасів, протидії незаконним переміщенням людей та іншій нелегітимній діяльності.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
19:25
16-Квіт-2024
Україна завдає росії потужні удари у відповідь!
Попри всю складність із боєприпасами, Україна завдає росії потужні удари у відповідь.
19:50
15-Квіт-2024
Харківщина. росіяни вдарили по Липецькій громаді: вбили двох та поранили чотирьох людей
Керованою авіабомбою по школі - ворог продовжує знищувати все живе. В селі Лук'янці п
20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
20:18
13-Квіт-2024
В Естонії планують визнати РПЦ терористичною організацією
Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс має намір запропонувати парламенту к
21:38
11-Квіт-2024
Росіяни системно знищують нашу енергетичну систему
Це частина геноцидних практик- атаки на критичну інфраструктуру.
Ми повинні ак
20:45
10-Квіт-2024
Масована атака на Харківщину - троє загиблих, серед них дитина
Удар по Липцях, посеред дня росіяни атакували продуктовий магазин та аптеку, там здій
Усі новини


реклама партнерів: