реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 33

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 33



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2916
Європейська інтеґрація


«Нейтралітет може дуже дорого коштувати Україні»
Таку думку висловив 23 серпня п.р. Президент України Віктор Ющенко в інтерв`ю британській газеті «The Times». За його словами, останні події у Грузії показують, що «лише колективна безпека може гарантувати мир і стабільність» і що «Україна має рухатися убік НАТО». Для нас «це єдиний спосіб захистити національну безпеку і суверенітет», - зазначив глава української держави, підкресливши, що «російсько-грузинський конфлікт буде мати серйозні геополітичні наслідки не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі». «Гадаю, що після цих подій країни НАТО підтримають намір України отримати ПДЧ, і це відбудеться на грудневій нараді міністрів закордонних справ Альянсу. Це дуже важливо як для НАТО, так і для України. У нас спільні цінності і загальна відповідальність», - заявив він.

Наша зовнішня позиція – чітка: добросусідство, вигідна співпраця і суворе додержання норм міжнародного права
На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко у своїй промові 24 серпня п.р. з нагоди Дня незалежності України. «Однак ми добре усвідомлюємо загрози, які все гостріше виявляються у нашому регіоні і в глобальних світових зносинах. Україна засуджує будь-які спроби підірвати нинішній світовий порядок та його демократичні цінності. Ми засуджуємо акти силових втручань й агресії. Події у Грузії не залишили Україну байдужою», - заявив глава держави. Виділивши безпеку нації з переліку національних інтересів, він зазначив: «Ми повинні прискорити роботу з набуття членства в загальноєвропейській системі безпеки і підвищення обороноздатності нашої країни. Лише ці кроки ефективно гарантують нашу безпеку, недоторканість наших кордонів і цілісність нашої землі. Кожен, хто дбає про Україну, має сказати відверто: членство в євроатлантичній системі безпеки – це єдиний спосіб повноцінно захистити життя і добробут наших сімей і внуків».

Зустріч глави держави з керівником зовнішньополітичного відомства Великої Британії
Розпочинаючи цю зустріч, яка відбулася 27 серпня п.р., Президент України Віктор Ющенко відзначив важливість візиту Держаного секретаря у закордонних справах та справах Співдружності Великої Британії Девіда Мілібенда для розвитку українсько-британських відносин. Він подякував за підтримку, «яку відчуває Україна з боку Великої Британії стосовно прагнень нашої держави». Сторони обговорили ситуацію у Грузії та можливі шляхи врегулювання конфлікту в регіоні.

Надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в НАТО – крок на шляху вступу цих країн в Північноатлантичний альянс
Таку впевненість висловила Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель 25 серпня п.р. за підсумками зустрічі з Прем`єр-міністром Королівства Швеції Фредріком Райнфельдом. «Я повинна знову повернутися до Бухарестського документу. Тоді всіма державами-членами НАТО було чітко зафіксовано, що Україна та Грузія будуть членами союзу. Така була моя позиція і позиція інших країн-учасників», - заявила вона.

Зустрічі глави держави з новопризначеними послами в Україні
20 серпня п.р. Президент України Віктор Ющенко прийняв вірчі грамоти від Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина Ганс-Юргена Гаймзьота, Надзвичайного і Повноважного Посла Французької Республіки Жака Фори, Надзвичайного і Повноважного Посла Канади Даніеля Кароні та Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Корея Пака Ро-Бьока. У розмові з німецьким послом йшлося серед іншого про реалізацію домовленостей, досягнутих під час нещодавнього візиту до України Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, зокрема, в контексті підготовки до грудневого засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО (так звана навігаційна допомога ФРН у справі приєднання України до ПДЧ). В бесіді з французьким послом підкреслювалась важливість активізації зусиль для доповнення підписаної в червні поточного року «дорожньої карти» Україна-Франція на 2008-2009 роки, а главою української держави було висловлено переконання, що Франція активізує свою позицію в контексті підтвердження європейських та євроатлантичних прагнень України.
У спілкуванні з канадським послом, в ході якого розглядався стан виконання домовленостей, досягнутих під час державного візиту Президента України до Канади, канадська сторона запевнила у підтримці наших євроатлантичних устремлінь і заявила, що Канада робитиме все, щоб наша держава вже в грудні приєдналася до Плану дій щодо членства в НАТО. На зустрічі з послом Республіки Корея відзначався успішний розвиток торговельно-економічних зв`язків між обома країнами і наголошувалось на зацікавленості української сторони у перетворенні Спільного українсько-корейського комітету з торгівлі у Міжурядову комісію з питань торговельно-економічного співробітництва.

Розвиток двосторонніх відносин між 13-м армійським корпусом
Сухопутних військ ЗС України та військами Шльонського військового округу Польщі
З цією метою українська військова делегація відвідала 18-20 серпня п.р. з дружнім візитом Республіку Польща. Перебуваючи у Кракові, представники командування цього корпусу зустрілися зі своїми польськими колегами та провели переговори, в ході яких обговорювали питання підвищення взаємосумісності між підрозділами сухопутних військ збройних сил обох країн і обмінялися досвідом з управління такими підрозділами.

Завершилася перша фаза восьмої активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва «Blackseafor»
Цей початковий етап проходив 12-24 серпня п.р. за участі фрегата ВМС Болгарії “Смелі”, фрегата ВМС Туреччини “Оручрейс”, корвета ВМС Румунії “Е.Себастіан”, великого десантного корабля Черноморського флоту Росії “Азов” та корабля управління ВМС ЗС України “Славутич”. Протягом дванадцятиденного переходу морем вони пройшли близько 1300 морських миль та відвідали турецький порт Караденіз-Ереглі й румунський порт Констанца. Їх силами і засобами були проведені навчання із залученням майже 700 офіцерів, мічманів та матросів з відстеження надводної обстановки, плавання в ордерах, тактичного маневрування, сигналовиробництва і зв`язку, спостереження за цивільними судами та літаками, передачі вантажу, перехопленню та догляду порушника, організації протиповітряної оборони та ворожих сутичок з надводними кораблями противника.

Подальший розвиток українсько-польського військового співробітництва
Широкий спектр питань такого співробітництва обговорювався під час візиту до України 27-28 серпня п.р. польської військової делегації на чолі з начальником Генерального штабу Війська Польського генералом Францішеком Гонгором. Відбулася його зустріч віч-на-віч з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії Сергієм Кириченком та переговори представників збройних сил обох країн, в ході яких розглядалися, зокрема, процес створення спільного українсько-польсько-литовського підрозділу «УкрПолЛитбат» та стан підготовки до проведення спільного українсько-польсько-британського навчання «Козацький степ-2008». Крім того, сторони проаналізували ситуацію у Косово в контексті спільного виконання українськими і польськими миротворцями «УкрПолбату» завдань у складі сил КФОР, обмінялися досвідом реформування і розвитку збройних сил обох держав. Польські військові були також ознайомлені з впровадженням заходів Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки та з функціонуванням Центру морських операцій ВМС ЗС України в Севастополі, де побували на фрегаті «Гетьман Сагайдачний», кораблі управління «Славутич», корветах «Придніпров`я» та «Тернопіль» і військовому десантному кораблі «Костянтин Ольшанський».

Українські миротворці у Косово провели тренерування дій при посадці та висадці з гелікоптера “Black Hawk”
Воно відбулося на території американської військової бази “Bondsteel” з метою інструктування українських військовослужбовців національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР щодо дотримання правил безпеки. В якості інстукторів виступили польські військовослужбовці, зокрема, начальник групи контролю тактичної авіації майор Анжей Скомаровські та молодший навігатор прапорщик Даріуш Самієц, а також командир екіпажу та пілот американського гелікоптера UH-60 “Black Hawk” сержант Руандо Віктор Гарсія і капітан Венгсон Силвієн. Українські миротворці ознайомилися зі складовими частинами цього гвинтокрила та розміщенням особового складу під час перельоту, відпрацювали правила посадки й висадки десанту з подальшою охороною місця його приземлення, застосування умовних сигналів. Такі дії попередньо були треновані без включення двигуна та усіх приладів, а потім безпосередньо на гелікоптері у повному робочому стані, готовому до вильоту.

Третій етап підготовки національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат”
чергової ротації до виконання миротворчих завдань у Косово
В ході цієї частини підготовки українського миротворчого контингенту, яка проходила на базі 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України в умовах, максимально наближених до бойових, вдосконалювалось уміння володіння озброєнням та технікою у складі штатних екіпажів. На полігоні з`єднання проводились бойові стрільби, під час яких був імітований напад умовного збройного формування на конвой, що перевозив особливо важливий вантаж. Такі практичні дії спрямовувались на забезпечення своєчасної і якісної підготовки до виконання миротворчих та спеціальних завдань у міжнародних миротворчих операціях.

До заснування Центру євроатлантичної інтеграції в Одесі
З цією метою 22 серпня п.р. радник Посольства Литовської Республіки в Україні Валентина Клімішінайте та директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін за участі співробітника апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимира Фурашева відвідали Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського. Під час зустрічі з його ректором Олексієм Чебикіним, проректором з науково-педагогічної роботи комплексу та розвитку даного учбового закладу Антоном Ананьєвим, завідувачем кафедри політичних наук Світланою Наумкіною та начальником відділу міжнародних зв`язків Неллі Березенською з`ясовувались потенційні можливості відкриття регіонального Центру євроатлантичної інтеграції України. Підсумком став висновок, що є всі необхідні умови для створення та забезпечення функціонування такого осередку на Одещині. Крім того, з начальником головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції Одеської обласної державної адміністрації Галиною Безікович та секретарем Одеської міської ради Олександром Прокопенком обговорювались питання активізації роботи з інформування громадськості про євроатлантичний курс України та підтримки діяльності громадських організації у цієї сфері.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

22:38
27-Січ-2025
Привласнили генератори для потреб ЗСУ на понад 5 млн грн
Прокурорами Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону скерован
20:17
27-Січ-2025
У Чернігові проведено публічну лекцію до 107-ї річниці легендарного бою під Крутами
Напередодні відзначення 107-ї річниці бою під Крутами у Чернігові в Музеї боротьби за
16:59
26-Січ-2025
“Звільнення” Курської області: росіяни за день скинули 14 КАБів на село Козача Локня
"Ось як виглядає звичайний рашизм: 14 КАБів на невеличке село в ОДИН день.
Це
16:33
26-Січ-2025
20:23
25-Січ-2025
Великий перерозподіл світу вже почався
Польський політик, історик та журналіст, ексдепутат польського сейму двох каденцій Ми
21:05
24-Січ-2025
У Словаччині почалися протести проти уряду Фіцо. "Словаччина – це Європа
У понад 20 словацьких містах увечері в пʼятницю, 24 січня, почались протести під гасл
Усі новини


реклама партнерів: