реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 35

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 35Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2500
Європейська інтеґрація


Зустріч глави української держави з надзвичайними і повноважними послами країн "великої сімки"
У ході бесіди, яка відбулася 4 вересня п.р., Президент України Віктор Ющенко виклав своє бачення внутрішньополітичної ситуації в Україні та приділив окрему увагу ключовим аспектам нашого зовнішньополітичного курсу. Говорячи, зокрема, про позицію України щодо російсько-грузинського конфлікту, він підкреслив, що міжнародній спільноті "необхідно зробити все можливе, щоб знайти політичний формат миротворчого вирішення" цього питання. Глава держави зазначив, що Україна й надалі визнає свої відносини з Росією "рівноправними та взаємовигідними" і такими, якими вони мають бути у стратегічних партнерів.
Президент України особливо наголосив на незмінності нашого стратегічного зовнішньополітичного курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію. "Переконаний, що європейській світовій спільноті дуже важливо поширити територію безпеки та миру, в тому числі далеко на схід європейського континенту. І в цьому полягає європейський та євроатлантичний інтерес наших західних партнерів", - сказав Віктор Ющенко. За його словами, для України надзвичайно важливим є отримання системи міжнародних гарантій своєї територіальної цілісності та суверенітету. "Це можливо лише в одному випадку – інтеграції України до Північноатлантичного договору, для початку – приєднання до ПДЧ", - заявив він.

Інтерв’ю глави держави британському діловому часопису "The Financial Times"
Основними темами розмови, яка відбулася 4 вересня п.р., стали внутрішньополітична ситуація в Україні та способи її подолання. Президент України Віктор Ющенко висловив переконання, що вона буде розв’язана демократичним шляхом. Також було обговорено вплив поточних політичних подій на досягнення цілей політики європейської та євроатлантичної інтеграції. Окремо йшла мова про російсько-грузинський конфлікт та його можливий вплив на Україну.

Візит в Україну Віце-президента США Річарда Чейні
За підсумками цього візиту, який відбувся 5 вересня п.р., Президент України Віктор Ющенко наголосив наступне: "Ми виходимо з того, що для нас як суверенної країни є ряд висновків, які в рамках російсько-грузинського конфлікту нас особливо турбують". По-перше, цей конфлікт наглядно показав, що в регіоні Чорного моря є ризики безпекового характеру. По-друге, події в Грузії нас спонукають докласти більш активних дій, які б не стали потім метастазами подібних регіональних загострень. По-третє, Україна, безумовно, глибоко шанує територіальну цілісність Грузії, єдність її кордонів, і це положення буде незмінним. І далі глава української держави відзначив: "Ми хотіли б також засвідчити, що події у Грузії продемонстрували, що єдиною безальтернативною моделлю надійного захисту територіальної цілісності країни – України або будь-якої, на мій погляд, країни Європи є приєднання до загальноєвропейської, панєвропейської та північноатлантичної системи колективної безпеки. І в цьому контексті ми виходимо з того, що робота по приєднанню України до ПДЧ є надзвичайно актуальною і важливою на сьогоднішньому етапі".
Зі свого боку друга особа в ієрархії керівництва США заявила, зокрема, таке: "Ставлення моєї держави чітке: Сполучені Штати підтримують право України будувати міцніші зв’язки співробітництва і безпеки у Європі і трансатлантичному просторі". На думку Річарда Чейні, "українці мають право вибирати, чи вони бажають стати членами НАТО". За його словами, "жодна стороння держава не може накладати на це вето, союзники погодилися у Бухаресті, що Україна буде членом НАТО, і ця заява залишається чинною сьогодні".

Підсумки дванадцятого саміту Україна-ЄС
На даному форумі, який відбувався 9 вересня п.р. в Парижі за участі Президента України Віктора Ющенка, досягнута домовленість, що майбутній режим співпраці України з ЄС буде формуватися в угоді про асоціацію. Про це він повідомив під час спільної прес-конференції після закінчення саміту.
Суть такої домовленості, на думку Віктора Ющенка, полягає в тому, що "вперше закріплено європейську ідентифікацію України". Йдеться про те, що План дій Україна-ЄС буде замінено на новий інструмент, який визначатиме відносини між Україною і Євросоюзом. Як важливий момент глава української держави відзначив, що у спільній підсумковій заяві говориться про цілковиту підтримку Європейським Союзом суверенітету і територіальної цілісності нашої країни.
Зі свого боку Президент Французької Республіки Ніколя Саркозі, яка головує у ЄС, зупинившись на темі територіальної цілісності України, підкреслив: "Європа вважає, що це не підлягає ніякому сумніву і не може бути предметом переговорів".
На думку Голови Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу, новий документ, який передбачає створення "зони вільного обміну", позитивно відіб’ється на житті громадян України. "Поліпшиться інвестиційний клімат, буде запроваджено спільні правила для комерційних трансакцій, покращиться співпраця у боротьбі з організованою злочинністю і, звичайно, у захисті кордонів", - наголосив він.

Засідання Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС
Це двадцять третє за ліком засідання відбулося 1 вересня п.р. під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Григорія Немирі. На ньому було розглянуто низку важливих аспектів співпраці нашої країни з Євросоюзом. Серед них підготовка законопроектів, які сприятимуть виконанню Плану дій Україна-ЄС у 2008 році, схвалення переліку центральних органів виконавчої влади України, відповідальних за налагодження співробітництва Євросоюзу з Україною за тематичними програмами та з галузевими агентствами ЄС тощо. За результатами дискусії було прийнято протокольне рішення засідання Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Коментуючи підсумки даного зібрання, Віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря послався на урядову постанову від 16 липня 2008 р. № 649 про створення у структурі Секретаріату Кабінету Міністрів України Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції, яке, за його словами, забезпечить горизонтальну координацію діяльності відповідних відомств у вияві активності національного компоненту європейського інструменту сусідства та партнерства. "Це є дуже доброю новиною, на яку очікували не лише в Україні, а й в ЄС", - зазначив він.

Останні події на Кавказі доводять необхідність інтеграції України до структур колективної безпеки
Про це заявив Міністр закордонних справ України Володимир Огризко 1 вересня п.р. під час урочистої посвяти першокурсників Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. "Ці події ще раз засвідчили, що сьогодні теза про можливість забезпечення безпеки самотужки - це міф, це блеф. Такого не буде", - сказав він, підкресливши, що саме тому шлях України до НАТО є об'єктивним дороговказом до гарантування власної безпеки. "Чим швидше ми подолаємо цей шлях, чим швидше ми зможемо довести своїм партнерам по НАТО, що ми гідні бути там, тим краще буде і світові, і Україні", - зазначив глава українського зовнішньополітичного відомства. Звертаючись до майбутніх дипломатів, Володимир Огризко наголосив, що інтеграція до Північноатлантичного альянсу є сьогодні одним із найважливіших завдань зовнішньої політики держави.

До розвитку українсько-італійського військового співробітництва
Великий спектр питань такого співробітництва обговорювався під час офіційного візиту до України 7-9 вересня п.р. італійської військової делегації на чолі з начальником Генерального штабу оборони Італійської Республіки генералом Вінченцо Кампоріні. Відбулися його зустріч віч-на-віч з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії Сергієм Кириченком та переговори представників оборонних відомств обох країн, в ході яких розглядалися різні аспекти удосконалення системи органів військового управління ЗС України, нарощування боєздатності частин і з’єднань Об’єднаних сил швидкого реагування Збройних Сил України, впровадження у діяльність військ нового порядку організації бойової та мобілізаційної готовності. Окремо обговорювались питання підготовки та участі підрозділів збройних сил двох держав у міжнародних миротворчих операціях, започаткування військової співпраці у воєнно-науковій галузі, продовження такої співпраці на рівні військових флотів та стану військового співробітництва України з НАТО і ЄС. Крім того, сторони обмінялися досвідом реформування збройних сил обох країн. Зокрема, генерал армії Сергій Кириченко ознайомив свого італійського колегу з виконанням у поточному році заходів Державної програми розвитку ЗС України на 2006-2011 роки.

Командно-штабне навчання "Кооператив Мерлін – 2008"
Це багатонаціональне навчання проходило 4 – 11 вересня п.р. в хорватському місті Спліт в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" за участі військовиків з Азербайджану, Албанії, Греції, Грузії, Італії, Канади, Литви, Німеччини, Об’єднаних Арабських Еміратів, Республіки Ізраїль, Румунії, Туреччини, Хорватії та командування морського компоненту в Європі. Нашу країну на ньому представляла група військовослужбовців Військово-Морських Сил ЗС України на чолі з капітаном 1-го рангу Ігорем Терьохіним.
Мета "Кооператив Мерлін – 2008" полягала у досягненні взаємосумісності держав-членів НАТО з країнами-партнерами під час виконання спільних миротворчих завдань. За допомогою комп’ютерних технологій військові моряки відпрацьовували на цьому навчанні питання проведення антитерористичної операції, здійснення евакуації цивільних осіб, організації протимінної боротьби, польотів морської авіації, безпеки кораблів і суден у місцях базування та на переході морем.

Місія спостережного польоту над Україною шведсько-латвійської групи військових інспекторів
Ця десята за ліком у нинішньому році місія здійснювалась шведським літаком спостереження 2–5 вересня п.р. над центральною і південною частинами нашої держави, включаючи Автономну Республіку Крим, в рамках Договору з відкритого неба. Об’єднану групу військових інспекторів із Швеції та Латвії очолював представник верифікаційної структури Королівства Швеція полковник Гулленсван Якобсон. Попередньо іноземні спеціалісти виконали чимало важливих процедур, зокрема, погодили план даної місії, який містив маршрут та його дальність, провели метеобрифінг щодо з’ясування погодних умов. Протяжність польоту, під час якого їм дозволялось робити аерофотознімки усіх військових об’єктів, що становлять для них інтерес, складала 1900 кілометрів.

Прес-конференція з ознайомлення із сутністю та діяльністю НАТО в Тернопільському прес-клубі
Вона відбулася 4 вересня п.р. за участі військовослужбовців Збройних Сил України, представників органів місцевого самоврядування та незалежних експертів. Її ініціатором і організатором виступило Міністерство оборони України спільно з Українським освітнім центром реформ. Під час проведення даного заходу присутніх ознайомили з перспективами членства України в НАТО, новим "обличчям" цієї міжнародної інституції, її призначенням і функціями. "Військовослужбовцям не потрібно доводити переваги вступу в НАТО", - зауважив офіцер Тернопільського обласного військового комісаріату капітан Віктор Каменярський, який у 2002-2003 роках виконував миротворчі завдання в Косово. За його словами, досвід проходження служби в багатонаціональних штабах, спілкування з військовослужбовцями країн-членів НАТО переконали, що колективна система безпеки є гарантом стабільного розвитку будь-якої держави.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Коментарі

avatar

Останні новини

12:10
06-Трав-2021
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національно
11:53
05-Трав-2021
Здоровий глузд чи «пабєдобєсіє»: російський актор відверто засудив «святкування» 9 травня в Росії
Російський актор Павєл Майков, більш відомий як герой російського кримінального серіа
11:48
04-Трав-2021
Білогірське водосховище в окупованому Криму почало різко міліти
У Білогірському водосховищі почав істотно знижуватися рівень води після того, як окуп
11:55
30-Квіт-2021
В мережі Інтернет війна за свідомість іде кожен день – офіційний сайт СБУ
Офіційний сайт СБУ оприлюднив інформацію, згідно з якою кіберфахівцями заблокована ді
22:59
27-Квіт-2021
У Чернігові вшанували пам’ять українських визволителів Криму 103 роки тому
«Кримський похід армії УНР», — під такою назвою 27 травня в студії «Мікрофони» Черніг
00:22
27-Квіт-2021
Україна отримала від ЄС другу партію вакцин у кількості 367 тис. доз від COVID-19
Вже через через тиждень після першої поставки вакцин за програмою COVAX, Україна безк
00:14
27-Квіт-2021
Чому і яким чином ЄС підтримує Україну
20/04/2021 – Блог Високого представника Європейського Союзу із закордонних справ і бе
21:05
26-Квіт-2021
Про Чорнобиль до та після згадали у Чернігові

26 квітня в студії «Мікрофони» Чернігівського обласного молодіжного це

20:20
23-Квіт-2021
На 25 квітня сплановано проведення низки провокацій проти України
25 квітня цього року сплановано проведення низки провокацій проти України із використ
19:34
23-Квіт-2021
В Україні стрімко зростає кількість кібератак на об’єкти життєзабезпечення держави - СБУ
В прес-центрі СБУ заявили, що Ситуаційний центр кібербезпеки, який функціонує при від
Усі новини


реклама партнерів: