реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 36

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 36



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 3837
Європейська інтеґрація


Зустріч глави держави з керівником чеського уряду
В ході цієї зустрічі, яка відбулася 16 вересня п.р., сторони обговорили двосторонні відносини України та Чехії, зокрема, подальше поглиблення торгівельно-економічної співпраці, співробітництво в енергетичній і гуманітарній сферах. Окрему увагу Президент України Віктор Ющенко та Прем’єр-міністр Чеської Республіки Мірек Тополанек приділили темі європейської та євроатлантичної інтеграції нашої країни. Глава української держави підкреслив, що для України винятково важлива підтримка Чехією таких чутливих питань, як приєднання до ПДЧ, формування посиленої угоди Україна–ЄС, укладення угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом. "Ми зараз ведемо надзвичайно динамічний діалог з Європейським Союзом. Я переконаний, майбутнє головування Чеської Республіки в ЄС принесе новий поштовх у наші відносини – як на двосторонньому рівні, так і в рамках Євросоюзу", – сказав Віктор Ющенко.

Офіційний візит глави українського військового відомства до Данії
В рамках цього візиту, який відбувся 11–12 вересня п.р., Міністр оборони України Юрій Єхануров провів переговори з Міністром оборони Королівства Данія Сьоренем Гаде з питань двостороннього воєнно-політичного та військово-технічного співробітництва, зустрівся із заступником голови Комітету парламенту Данії з питань зовнішньої політики Йеппе Кофодом.
Говорячи в Генеральному штабі Збройних сил Данії про ймовірні шляхи гарантування безпеки України на сучасному етапі, глава українського військового відомства відзначив, що це можливо лише за умови набуття членства в Європейському союзі і НАТО.
Юрій Єхануров виступив перед керівництвом і слухачами Військової академії Данії в Копенгагені на тему: "Україна між Росією і НАТО - виклики політики оборони та безпеки". За його словами, членство нашої країни в Альянсі лише сприятиме розвитку двосторонніх взаємин з Російською Федерацією і служитиме зміцненню європейської безпеки, про що свідчить приклад Німеччини, Болгарії і власне Данії. Він також наголосив, що Україна здійснює усі необхідні кроки з тим, щоб перша оцінка прогресу нашого євроатлантичного поступу, яку міністри закордонних справ держав-членів Альянсу мають зробити у грудні ц.р., була остаточною, і Україну запросять до Плану дій щодо членства в НАТО.
Висвітлюючи дану тему, керівник вітчизняного оборонного відомства висловив пропозицію стосовно використання можливостей транспортної авіації Військово-Повітряних сил ЗС України для доставки вантажів на острів Гренландія. Зокрема, йдеться про залучення українських військово-транспортних літаків та українських військових льотчиків для перевезення на цей острів, який належить Королівству Данія, необхідних речей як військового, так і цивільного призначення, у тому числі перекидання повітряним шляхом пального.
Для реалізації цієї ініціативи між оборонними відомствами двох держав була підписана Декларація про наміри щодо співробітництва у рамках операції "Козаки на кризі". Зазначена назва обрана з огляду на складні кліматичні умови на острові Гренландія. "Ми хочемо на практиці показати можливості України, щоб бути залученими до програм країн НАТО", - підкреслив Міністр оборони України, зауваживши, що "провідним елементом спеціалізації України як майбутнього члена НАТО є саме військово-транспортна авіація".

Талліннська зустріч глав дипломатичних відомств країн Балтії та Скандинавії
На цій традиційній щорічній зустрічі, яка відбулася в Пярну (Естонія) 11 вересня п.р., була досягнута домовленість про загальну співпрацю для відкриття Україні, Республіці Молдова та Республіці Грузія європейської перспективи. Крім того, міністри закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, а також Данії, Ісландії, Норвегії, Швеції та Фінляндії домагатимуться надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в НАТО на саміті країн Альянсу в грудні 2008 року. Вони пояснили це, серед іншого, прагненням не допустити повторення в східноєвропейських сусідніх державах ситуації в Грузії.

Навчання українських військовослужбовців у Нідерландах
3-18 вересня п.р. в Командно-штабному коледжі Королівства Нідерланди, що в місті Артем, проходила командно-штабний курс авіаційної підтримки наземних операцій група офіцерів Військово-Повітряних Сил та Сухопутних військ ЗС України, яку очолював підполковник Геннадій Моїсєєнко. Українські військові знайомилися зі структурою системи управління повітряним компонентом об’єднаних сил та специфікою складення необхідних документів, засвоювали військово-технічну термінологію та штабні процедури НАТО, що застосовуються під час підготовки і проведення планування наземних операцій, здійснення їх авіаційної підтримки за стандартами Альянсу.

Спільне українсько-польсько-британське тактичне навчання аеромобільних підрозділів "Козацький степ – 2008"
Дане навчання проводилось 2-13 вересня п.р. на військовому полігоні "Нова Демба", розташованому у Республіці Польща, і проходило в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" в два етапи. На першому – відпрацьовувались завдання з організації та вжиття стабілізаційних заходів у районі дій умовних терористичних та екстремістських сил з метою досягнення необхідного рівня злагодженості роботи офіцерів багатонаціонального штабу та взаємосумісності між підрозділами під час участі в спільних миротворчих операціях у складі багатонаціональних підрозділів. На другому етапі відбулася практична польова фаза із здійснення такої роботи.
Збройні Сили України на навчанні "Козацький степ – 2008" були представлені 50 військовослужбовцями 79-ї окремої аеромобільної бригади Сухопутних військ ЗС України на чолі з начальником відділу підготовки військ штабу управління аеромобільних військ Сухопутних військ ЗС України полковником Русланом Черняком. Від Війська Польського в них брали участь військовослужбовці 1-го батальйону 25-ї бригади повітряної кавалерії, а від Збройних сил Великої Британії – десантники 7-го Королівського полку.

Українсько-американське командно-штабне навчання "Репід трайдент – 2008" на Львівщині
Воно відбулося 2-12 вересня п.р. на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що розташований на Яворівському загальновійськовому полігоні, із запрошенням інших країн. Мета цього навчання полягала у підготовці національних штабів та підрозділів до спільних дій у складі багатонаціональних сил в операціях з підтримання миру, а також у проведенні самооцінки першого рівня підрозділів Сухопутних військ ЗС України, які заявлені до Спільного фонду оперативних сил та можливостей. В ньому також брали участь представники збройних сил 18 країн світу, зокрема, Австрії, Азербайджану, Албанії, Бельгії, Білорусі, Вірменії, Грузії, Італії, Йорданії, Канади, Литви, Македонії, Молдови, Норвегії, Румунії, Швеції. Найбільш чисельним у цих маневрах був український контингент, в який входило майже 300 військовослужбовців із особового складу 95-ї окремої аеромобільної бригади, 72-ї окремої механізованої бригади, 26-ї артилерійської бригади, інженерного полку, окремої радіотехнічної бригади.
Українсько-американське командно-штабне навчання "Репід трайдент – 2008" проходило у три етапи. На першому - відпрацьовувались питання управління підрозділами в ході підготовки до виконання миротворчих завдань. На другому етапі такі завдання здійснювались в зоні відповідальності багатонаціонального миротворчого батальйону. Третій, завершальний етап, став випробувальним для його учасників у керуванні управлінським процесом в складній обстановці. Деякі елементи тренування доводились до готовності на комп’ютерах. Всього до них було залучено понад 900 військовослужбовців.
Як зауважив співорганізатор даного командно-штабного навчання з американської сторони бригадний генерал Скот Джонсон, "Репід трайдент – 2008" є проявом багатонаціонального співробітництва, результатом спільного планування та взаємодії людей, заснованій на дружбі та довірі. Адже не випадково воно проводилось у дусі програми НАТО "Партнерство заради миру". На думку його українського співорганізатора - заступника командира 8-го армійського корпусу генерал-майора В’ячеслава Назаркіна, вагомим досягненням стали зміцнення дружніх відносин, обмін досвідом та порозуміння між військовослужбовцями різних держав.

Обласний семінар для держслужбовців з питань інформаційної роботи з населенням щодо євроатлантичної інтеграції України
Цей обласний семінар, який відбувся у Херсоні 4-5 вересня п.р., було організовано громадською організацією "Європейський поступ", Християнсько-демократичним союзом молоді та Херсонською обласною державною адміністрацією. Його мета полягала в наданні максимально повної інформації про НАТО та співробітництво України з Альянсом. В рамках цього заходу працював телеміст між Херсоном і штаб-квартирою НАТО у Брюсселі та пройшла зустріч з представниками оборонних відомств України та Латвії, військовим аташе Посольства Латвійської Республіки в Україні. Такий семінар вперше було проведено в нашій країні для працівників державної служби.

Служба безпеки України розпочинає інформаційну кампанію для громадян щодо переваг співробітництва Україна – НАТО
Даний інформаційний проект, який започатковано цим відомством, покликаний поширювати правдиві повідомлення про Північноатлантичний альянс, його роль у сучасному світі, стан сектору безпеки країн-членів НАТО. Що таке Організація Північноатлантичного договору, переваги та недоліки входження до неї, процес набуття членства в ній, хто оплачує діяльність Альянсу і хто за що відповідає в ньому, у чому сьогодні полягає суть колективної безпеки – ось неповний перелік питань, які будуть висвітлюватися на веб-сайті Служби безпеки України у розділі "Співробітництво з НАТО".

Ознайомчий візит до штаб-квартири НАТО української делегації у складі регіональних координаторів громадської кампанії "НАТО-ТАК!"
Перебуваючи у Брюсселі 9 вересня п.р., регіональні координатори цієї громадської кампанії мали зустрічі з Главою Місії України при НАТО та представниками Міжнародного секретаріату НАТО, зокрема Управління з політичних відносин та політики безпеки та Управління з питань громадської дипломатії. Регіональні координатори цієї громадської кампанії прослухали брифінги та взяли участь у дискусіях з таких актуальних питань діяльності НАТО та відносин Альянсу з Україною, як сучасний порядок денний НАТО після Бухарестського саміту, євроатлантичні устремління України у контексті його рішень, відносини Росія-НАТО тощо. Обговорювалась також проблематика, пов’язана з інформуванням громадськості щодо євроатлантичної інтеграції України. Нинішнє відвідання Альянсу проходило на запрошення шведської фундації Ярла Х’ялмарсона та шведської партії Модератерна за сприяння Місії України при НАТО.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
16:29
19-Лис-2024
Україна вдарила ракетами по РФ після дозволу Байдена!
За даними джерел Цензор.Нет, сьогодні вперше в історії ЗС України завдали удар по вій
20:27
17-Лис-2024
Байден дозволив Україні завдати ударів по Росії американськими ракетами великої дальності
Про це пише газета The New York Times з посиланням на офіційних осіб США.
За д
19:41
17-Лис-2024
Генерал Валерій Залужний попереджає: війна на виснаження і допомога запізнілими і малими порціями цьому не допоможуть
На круглому столі в рамках роботи міжпартійної парламентської групи на підтримку Укра
Усі новини


реклама партнерів: