реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Україна - НАТО . Щотижневий бюлетень № 15

Україна - НАТО . Щотижневий бюлетень № 15



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2605
Європейська інтеґрація


Глава держави наголошує на незмінності зовнішньополітичного курсу
нашої країни, підтверджує її євроінтеграційні прагнення
Про це, серед іншого, йшлося на зустрічі Президента України Віктора Ющенка з Прем'єр-міністром Литовської Республіки Гядімінасом Кіркіласом під час його нещодавнього офіційного візиту до України. Сторони обговорили питання двосторонніх відносин, співпраці у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, а також порушили тему багатостороннього регіонального співробітництва.

Підсумки робочого візиту до Москви глави українського зовнішньополітичного відомства
В ході цього візиту, який відбувся 16 квітня п.р., Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк мав зустрі-чі з Секретарем Ради безпеки Російської Федерації Ігорем Івановим та Міністром закордонних справ Російської Федерації Сергієм Лавровим. Серед іншого розглядалися питання міжнародного співробітництва, зокрема стан підготовки Плану дій Україна-Росія на 2007-2008 роки, проведення заходів у рамках Українсько-російської міждержавної комісії Ющенко-Путін, розвитку відносин з НАТО та Європейським Союзом. Співрозмовники обмінялися інформацією про хід консультацій з розміщення елементів протиракетної оборони в Європі, оцінками ситуації, яка склалася навколо Іраку, звернувши особливу увагу на той факт, що в цій країні працює чимало громадян як України, так і Росії.

До Тимчасового положення про регіональні медіа-центри Міністерства оборони України
Таке положення було затверджено Міністром оборони України Анатолієм Гриценком, яким визначено основні за-вдання та організація діяльності регіональних медіа-центрів. Йдеться про інформаційний вимір функціонування оборонного відомства та його Збройних Сил, аналіз регіонального інформаційного простору, інформування громадськості про військові аспекти європейської і євроатлантичної інтеграції та співпрацю зі збройними силами інших країн, сприяння проведенню інформаційних заходів з метою популяризації військової служби за контрактом та служби в резерві.

Студентські дебати "Євроатлантична інтеграція України: за і проти"
Ці дебати провів Український студентський форум 18 квітня п.р. за підтримки Київського гуманітарного інститу-ту та Громадської ліги Україна-НАТО. Даний захід був спрямований на пошук компромісу суспільних позицій щодо визначення зовнішньополітичного курсу України і мав на меті висвітлити переваги та недоліки процесу євроатлантичної інтеграції держави. Дискусії були змодельовані як змагання студентських команд за участю глядацької аудиторії. До почесного журі входили Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак, аташе з питань оборони Посольства Королівства Данія в Україні Ове Бак Хансен, представники апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Олег Зуєв, партії Народний рух України Петро Процик, Атлантичної Ради України Олег Кокошинський та Оксана Григор'єва, Київського гуманітарного інституту Валерій Марчук.

Дебати показали, що студентська молодь прагне оволодіти знаннями в сфері євроатлантичної інтеграції держави, жваво цікавиться сучасною внутрішньою і зовнішньою політикою, активно формує своє уявлення і ставлення до цих процесів. Найактивніші студенти були відзначені подякою Радника Президента України – голови Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимира Горбуліна.
Український студентський форум має наміри в подальшому здійснювати подібні заходи не тільки всередині окремих навчальних закладів, а й влаштовувати їх між учбовими установами м. Києва та інших регіонів.

Співробітництво Україна – Румунія у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції
13 квітня п.р. в Бухаресті під головуванням заступника Міністра закордонних справ України Володимира Хандогія та Державного секретаря Міністерства закордонних справ Румунії Адріана Вієріце відбулися двосторонні українсько-румунські політичні консультації, на яких окрему увагу було приділено практичним аспектам взаємодії між Україною та Румунією у процесі європейської та євроатлантичної інтеграції. Сторони обмінялися також думками щодо врегулювання "заморожених" конфліктів у Придністров‘ї, Косово, Абхазії, Нагорному Карабасі та Південній Осетії.

Планування міжнародних навчань у рамках програми "Партнерство заради миру"
З 17 по 19 квітня п.р. в місті Тирана (Албанія) відбулася головна плануюча конференція багатонаціональних навчань Сил реагування НАТО "Кооператив Лонгбоу – 2007" та "Кооператив Лансер – 2007". В її роботі взяли участь представники країн-членів та партнерів НАТО, а також країн-учасниць Середземноморського діалогу. Україну на даному заході представляв офіцер оперативного відділу 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України підполковник Геннадій Афонін. На цій конференції було остаточно погоджено склад сил і засобів майбутніх навчань, їх замисел, а також питання всебічного забезпечення.
Маневри Сил реагування НАТО, які заплановано провести у жовтні п.р., умовно поділятимуться на два етапи. Під час першої фази об’єднаного навчання "Кооператив Лонгбоу-2007" будуть сформовані і підготовлені управління та штаб багатонаціональної бригади. На другому етапі, який проходитиме під назвою "Кооператив Лансер-2007", зазначений штаб бригади відпрацьовуватиме дії щодо реального керівництва підрозділами при проведенні польової фази маневрів.

Друга фаза шостої активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва "Blackseafor"
Вона розпочалася 6 квітня п.р. в румунському порту Констанца і триватиме до 24 квітня п.р. За цей період міжнародне з`єднання кораблів Болгарії, Грузії, Росії, Румунії, Туреччини та України відвідають також болгарський Бургас і турецький Стамбул.
На переході морем проводяться навчання з відслідковування надводної обстановки, плавання в ордерах, тактичного маневрування, сигналовиробництва і зв`язку, спостереження за цивільними кораблями та літаками, передачі вантажу, перехоплення та догляду судна-порушника, проходу за тральщиками, організації протиповітряної оборони та ведення бою з надводними плавзасобами умовного противника. В цих навчаннях від ВМС України бере участь корабель управління "Славутич".
Нинішня активація міжнародних морських сил країн Причорномор`я проходить під командуванням російської сторони – капітана І рангу Михайла Сухвала.

"НАТО і нові глобальні та регіональні виклики"
Під таким гаслом проходила весняна академія Північноатлантичного альянсу у Львівському національному університеті імені Івана Франка, де зібралися військовослужбовці та курсанти вищих військових закладів Збройних Сил України, студентська молодь з різних областей України, гості з Польщі, Росії, інших країн Центральної та Східної Європи. У роботі цього зібрання взяли участь надзвичайні і повноважні посли Бельгії та Норвегії в Україні, Генеральний консул Російської Федерації у Львові. Доповідачами виступали посадовці штаб-квартири НАТО, українські й зарубіжні науковці, дипломати, професори університетів. До дискусії долучилися студенти з Івано-Франківська, Луцька, Луганська, Донецька.

Поряд з роз`ясненням загальних відомостей про історію і структуру Організації Північноатлантичного договору були окреслені такі актуальні питання, як відповіді НАТО на глобальні виклики безпеці, ініціативи Альянсу щодо міжнародних навчань, стан відносин НАТО - Україна і НАТО - Росія, взаємодія НАТО - Євросоюз, екологічна безпека в умовах змін глобального оточуючого середовища, НАТО і боротьба з тероризмом, економічна безпека як фактор стабільності, геополітична безпека України.
Варто зазначити, що даний захід проводився за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, Міністерства закордонних справ та Міністерства освіти і науки України. Такий форум в стінах цього університету відбувся вже втретє.

Реалізація програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців
На минулому тижні Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Олав Берстад взяв участь у церемонії вручення сертифікатів 15 луганським випускникам курсів у рамках цієї програми, які навчалися по 400-годинному плану інтенсивного опанування англійської мови та отримали сертифікати Британської Ради і Навчально-координаційного центру "Бізнес-Лінк" з основ маркетингу і менеджменту.
"Враховуючи, що скорочення Збройних Сил України сприятиме зменшенню військової загрози, зміцненню довіри і безпеки на європейському континенті, міжнародні організації надають нам допомогу в перенавчанні колишніх військовослужбовців, їх якнайшвидшій соціальній адаптації", – зазначив заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Юрій Хунов.
Під час спілкування із керівництвом області високопосадовий норвезький дипломат цікавився питаннями ставлення населення Луганщини до перспективи вступу України в ЄС і НАТО та напрямків співпраці з Росією.

"Вступ України до НАТО – гарантія національної безпеки держави"
"Круглий стіл" на таку тему відбувся в Дніпропетровську 13 квітня п.р. В даному заході взяли участь заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Маргарита Робертс, начальник Управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Гліб Пригунов, кандидат політичних наук, заступник директора з наукової роботи Дніпропетровської філії Національної академії державного управління при Президентові України Олександр Рудик, доктор економічних наук, професор, декан факультету міжнародної економіки Дніпропетровського національного університету Ігор Сазонець, голова Інформаційно-аналітичного агентства "Придніпров'я" Владислав Романов, голова Молодіжної облдержадміністрації Андрій Баско, кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Дніпропетровського національного університету Віктор Пащенко, керівники та активісти обласних організацій політичних партій, громадських і молодіжних об'єднань, науковці, слухачі та студенти провідних вищих навчальних закладів Дніпропетровська, представники засобів масової інформації.
На цьому зібранні констатувалося, що, за свідченням соціологічних опитувань, більшість українців практично нічого не знають про Північноатлантичний альянс. "При формуванні власної точки зору люди і досі користуються радянськими стереотипами і практично не звертають уваги на поточну інформацію про зміни у самому Альянсі”, – зазначив Олександр Рудик. За його словами, Україна потребує широкої роз’яснювальної кампанії на державному рівні, і лише згодом будь-яке опитування можна буде вважати достовірним. Інші промовці наголошували, що, попри обіцянки урядовців налагодити інформування населення про НАТО та українські перспективи в Альянсі, ця інформаційна кампанія і досі практично не розпочата. Зусилля профільних міжнародних організацій, що інформують громадськість про діяльність НАТО, зосереджені, здебільшого, у великих містах, і тому мають обмежений вплив на формування громадської думки.
Присутні мали можливість поставити найактуальніші та найцікавіші запитання до аудиторії. Було також розповсюджено ряд інформаційно-аналітичних та методологічних матеріалів.

Запроваджено нові електронні виклади інформації з проблематики Україна-НАТО
Центр інформації та документації НАТО в Україні повідомляє про започаткування Електронного бюлетеню Україна–НАТО, який виходитиме раз на два місяці. Він складатиметься із статей, раніше опублікованих на україномовному модулі веб-сторінки НАТО, які висвітлюватимуть актуальні питання співпраці України з НАТО, а також надаватимуть довідкову інформацію. Також пропонується більш широкий вибір необхідних відомостей на Інтернет-сайті українською – www.nato.int/home-ukr.htm та російською мовами – www.nato.int/home-ru.htm.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: