реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Україна - НАТО . Щотижневий бюлетень № 16

Україна - НАТО . Щотижневий бюлетень № 16



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2534
Європейська інтеґрація


Пріоритети зовнішньої політики України на сучасному етапі
Такою була тема виступу Міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка 24 квітня п.р. перед студентами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, в якому він, зокрема, наголосив на необхідності проведення роботи з підвищення рівня інформованості населення України стосовно НАТО.
Говорячи про План дій Україна-НАТО, керівник зовнішньополітичного відомства зауважив, що на 90 відсотків це план соціальних, економічних, адміністративних, юридичних і навіть ментальних реформ і тільки на 10 від-сотків це план військового співробітництва, що мали б знати ті, хто заперечує євроатлантичну інтеграцію України. За словами головного дипломата, необхідно усвідомлювати, що в разі набуття Україною членства в НАТО без неї не може бути прийнято жодного рішення, оскільки воно має схвалюватись лише шляхом консен-сусу.

Щодо визначення Цілей партнерства на 2008-2009 роки
17 - 20 квітня п.р. в Києві проходила чергова зустріч українських військових з експертами НАТО з питань Процесу планування і оцінки сил на чолі з директором Управління оборонної політики та планування сил Міжнародного секретаріату НАТО Френком Боландом. Ця зустріч відбулася з метою проведення консультацій щодо досягнення визначених Цілей партнерства та опрацювання їх оновленого пакету на 2008-2009 роки. В них взяли участь представники Міністерства оборони України з департаментів воєнної політики та стратегічного планування, гуманітарної політики, охорони здоров’я і фінансів, а також Командування сил підтримки Генера-льного штабу ЗС України.

Загалом даний процес, який був започаткований ще на Брюссельському саміті НАТО 1994 року в рамках програми "Партнерство заради миру", покликаний забезпечити відкритість в оборонному плануванні та краще підготувати сили держав-партнерів до співробітництва з членами НАТО, що сприяє розвитку взаємосумісності у проведенні миротворчих і пошуково-рятувальних операцій та в ході пов’язаної з цим підготовки та навчань.

"Трансформація сектору безпеки в розширеній Чорноморській зоні"
Науково-практичний семінар за такою тематикою відбувся 11-18 квітня п.р. в місті Банско, Болгарія. В ньому взяли участь представники України, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Туреччини, Болгарії, Румунії, Молдови, Македонії, Угорщини. На даному зібранні обговорювались питання стратегічної важливості розвитку безпеки Чорноморського басейну як невід’ємної складової європейського континенту, політичний, економічний та соціальний розвиток цієї зони, визначення загроз та викликів безпеці, кооперація та координація сектору безпеки регіону, запровадження ефективної діяльності НАТО і ЄС як організацій, покликаних сприяти розвитку безпеки та співробітництва країн Причорномор`я.
Організаторами проведення форуму виступили Центр європейських безпекових студій (Нідерланди) та Центр південно-східних європейських студій (Болгарія). В цьому заході взяли участь представники університе-тів та неурядових організацій Одеси, Донецька, Вінниці та Києва, зокрема активісти Громадської ліги Україна-НАТО.

Чергова гуманітарна акція українських та американських військових у Косово
Цю акцію українські військовики національної складової українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної бригади "East" сил КФОР провели 21 квітня п.р. спільно з американськими колегами у сербському селищі Готовуша муніципалітету Штрпце, який знаходиться в українській зоні відповідальності. Військовослужбовці обох країн взяли участь у заміні старих вікон та дверей місцевої школи на нові склопакети, виготовлені із сучасних матеріалів.
На початку даного заходу представники українського миротворчого контингенту зустрілися з головою цього населеного пункту Тасою Родичем та директором місцевої школи імені Райка Урошевича Добровое Мерджиначем, який, зокрема, у розмові з українськими військовослужбовцями подякував за організацію благодійної акції та звернув увагу на існуючі в навчальному закладі проблеми із забезпечення учнів навча-льними посібниками і матеріалами, а також висловив сподівання на подальше активне підтримання шефських зв’язків.

Підготовка до участі в операції НАТО в Середземному морі "Активні зусилля"
Така активна підготовка здійснювалась у Військово-Морських Силах ЗС України в період з 16 по 27 квітня п.р. В її рамках офіцер Контактного пункту України цієї антитерористичної операції капітан-лейтенант Костянтин Плахотнюк пройшов в столиці Туреччини Анкарі навчання на курсі із запобігання терористичним актам і контрабанді. Для слухачів, які представляли збройні сили країн-членів і партнерів Альянсу, була прочитана низка лекцій та проведено брифінги з вивчання практичного досвіду в цій сфері. Особлива увага зосереджувалася на зміцненні співробітництва у боротьбі з тероризмом у Середземноморсько-Чорноморському регіоні, зокрема щодо обміну інформацією про діяльність на морі та приєднання військових флотів різних держав до участі в операції НАТО "Активні зусилля".

Реалізація "Програми Україна-НАТО з перепідготовки військовослужбовців"
Відповідно до цієї програми відбувся черговий випуск слухачів курсів англійської та німецької мов, які пройшли навчання за 400-годинним планом і отримали сертифікати міжнародного зразка. Серед них військовики, які незабаром звільнятимуться, та ті, які вже звільнилися з лав Збройних Сил України. На урочистій церемонії даного заходу, яка проходила у Центральному будинку офіцерів Південного оперативного командування, менеджер зазначеної програми Крістофер Штаудт підкреслив: "Ми намагаємося полегшити адаптацію військовослужбовців ЗС України до цивільного життя у зв’язку зі значним скороченням та реформуванням української армії".
Доречно нагадати, що НАТО понад п`ять років фінансує та допомагає Україні в реалізації програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть покращити свої шанси на працевлаштування в цивільної сфері. Вона сфокусована на мовній підготовці та спеціалізованій перекваліфікації і дала змогу перенавчати близько 100 офіцерів щорічно.

"Досвід країн-членів Карпатського єврорегіону в членстві у НАТО"
За такою тематикою відбулася міжнародна відео-Інтернет-конференція, яка була організована регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгород спільно з Міжнародним секретаріатом Карпатського єврорегіону (м. Ніредьгаза, Угорщина) за підтримки Загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) та за участі Представництва МЗС України в Ужгороді.
Цей форум проходив в спеціально обладнаних для його проведення відеостудіях в містах Ужгород, Ніредьгаза та Бая-Маре (Румунія). На ньому були представлені відповідальні посадові особи місцевих органів самоврядування та виконавчої влади, а також експерти і фахівці численних неурядових організацій України та Угорщини.
Дану конференцію урочисто відкрив голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський, який у своїй вступній промові окреслив найбільш важливі й актуальні для України теми, пов’язані з європейськими та євроатлантичними інтеграційними процесами, і закликав до обміну досвідом у цій сфері. Дискусія в основному точилася навколо наступних питань: розв’язання проблем, що постають на державному рівні в ході підготовки до вступу в НАТО і ЄС; трансатлантичне співробітництво, що базується на національних інтересах та спільних цінностях; роль Карпатського єврорегіону в посиленні безпеки і стабільності в Центральній та Східній Європі.

"Оксфордські" дебати на тему "НАТО: за і проти” на Черкащині
Вони були проведені дискусійним клубом коаліції "Молода Черкащина" із запрошенням на його засідання активістів громадських організацій та студентів черкаських вузів, а також в якості гостя координатора програм Національного фонду на підтримку демократії (NED) в Росії та Україні Марка Шлайфера.
Протягом п'ятихвилинних виступів команди прихильників та противників Північноатлантичного альянсу намагались донести до присутніх свої аргументи, розвинути їх та обґрунтовано спростувати твердження опонентів. Завдяки рівним часовим умовам дебати не перейшли в пустопорожню балаканину і загалом виявилися цікавими та пізнавальними як для однієї, так і для іншої сторони.
Нагадаємо, що цей дискусійний клуб було створено на початку п.р. при коаліції "Молода Черкащина" в рамках проекту "Громадські інформаційні ініціативи" (за підтримки NED) для обговорення в молодіжному середовищі актуальних проблем та поширення про них достовірної і різнопланової інформації. Наприкінці квітня планується проведення його наступного засідання, присвяченого темі "Міжетнічна та міжрелігійна толерантність. Тероризм чи національно-визвольна боротьба".

"Членство в НАТО і економічна безпека держави: перспективи для України з огляду на досвід членів Альянсу"
Інтерактивний семінар за такою тематикою пройшов 19 квітня п.р. у Вінниці в рамках проекту, що реалізовують Інститут трансформації суспільства (Київ), Вінницька обласна молодіжна організація "Центр розвитку молодіжного підприємництва", Вінницький торгово-економічний інститут за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні та сприяння Вінницької обласної державної адміністрації, обласної та міської рад.
Мета даного проекту полягає в аналізі досвіду і досягнень пострадянських та постсоціалістичних країн-членів НАТО у сфері економічної безпеки, долученні представників місцевої влади, фахівців, науковців, молоді та мас-медіа до обговорення майбутньої стратегії відносин Україна – НАТО.
В інтерактивному семінарі загалом взяло участь близько 250 осіб, серед яких: експерти, студенти, викладацько-педагогічні колективи Вінницького національного технічного університету і Вінницького торгово-економічного інституту, громадські діячі та журналісти.
На початку заходу було проведено бліцопитування на тему: "Моє ставлення до НАТО. Чому?". В результаті 57,4% респондентів висловились "за" вступ України до Альянсу; 16,7% – "не визначились" (основна причина – обмаль інформації) і 25,9% – "проти" (основна причина – спочатку потрібно навести лад в країні, а потім інтегруватись до міжнародних спільнот).
Відбулася також демонстрація та обговорення фільму "Нова Польща – вільний вибір", створеного у рамках проекту інформаційної кампанії "Простір без кордонів" Міжнародним альянсом "Мирослава" за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні і Центру інформації та документації НАТО в Україні. У бібліотеці Вінницького національного технічного університету була розгорнута виставка матеріалів стосовно співробітництва Україна-НАТО.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини


реклама партнерів: