реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Україна - НАТО . Щотижневий бюлетень № 17

Україна - НАТО . Щотижневий бюлетень № 17



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2212
Європейська інтеґрація


Підсумки чергового засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ в м. Осло
Воно відбулося в норвезькій столиці 27 квітня п.р. Україну на ньому представляв глава зовнішньополітичного відомства нашої держави Арсеній Яценюк.
У своєму вступному слові на цій неформальній зустрічі Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер висловив високу оцінку і вдячність Україні за важливий внесок у безпеку в Косово, тренувальній місії Альянсу в Іраку, підготовку до участі в контингенті в Афганістані та антитерористичній операції в Середземному морі "Активні зусилля". За його словами, лінія НАТО полягає в тому, що сама Україна й український народ мають визначати темп, з яким вони наближаються до євроатлантичних інституцій. "Двері НАТО для більш тісного співробітництва залишаються відкритими", – заявив головний посадовець Альянсу.
Під час засідання його учасники обмінялися думками щодо актуальних питань європейської безпеки та співробітництва України з Альянсом, зокрема, сучасного стану і перспектив реформування оборонного і безпекового секторів нашої держави, співпраці у форматі Інтенсифікованого діалогу та реалізації завдань, визначених щорічними цільовими планами Україна-НАТО в рамках Плану дій Україна-НАТО.
У виступі А.Яценюка наголошувалось, що "інтенсивний політичний діалог, який проходить між Україною та НАТО, є вагомою складовою у відносинах з Альянсом та запорукою їх подальшого ефективного розвитку". Одночасно констатувалося задоволення станом практичної співпраці між Україною та НАТО задля вирішення низки проблем у соціальній, економічній та науковій сферах. Йдеться, насамперед, про надання допомоги нашій країні в ліквідації надлишкових запасів застарілих боєприпасів та озброєння в рамках реалізації проекту Трастового фонду НАТО/ПЗМ, подоланні негативних наслідків воєнної реформи шляхом навчання і перепідготовки відповідно до цивільних потреб військовослужбовців, що звільняються в запас, відновленні колишніх військових об`єктів з метою їх реінтеграції у виробничо-господарську діяльність, здійсненні науково-дослідницьких робіт, зокрема щодо захисту довкілля, подоланні наслідків вибухів у Новобогданівці. Було також висловлене сподівання, що відзначення в цьому році 10-ї річниці з дня підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО стане підтвердженням взаємовигідного співробітництва нашої держави з Альянсом.

У Севастополі відбувся багатонаціональний курс з підготовки військових експертів-оцінювачів миротворчих підрозділів
Мета цього курсу, який тривав з 23 по 28 квітня п.р. у Севастопольському військово-морському інституті ім. П.С. Нахімова, полягала в навчанні групи слухачів країн-членів та партнерів НАТО методології оцінювання підрозділів-кандидатів на залучення до залікових маневрів та операцій Північноатлантичного альянсу відповідно до вимог Програми оцінки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей. Звертаючись до учасників даного заходу від України, офіцер відділу методик оцінки миротворчих підрозділів управління бойової підготовки Стратегічного оперативного командування Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі полковник Пол Рібаріх зазначив, що українські військові моряки мають добру мотивацію для досягнення позитивного результату.
Під час практичного етапу курсу декілька груп експертів фактично оцінювали рівень готовності кораблів і підрозділів ВМС ЗС України, зокрема, корвета "Луцьк", великого десантного корабля "Костянтин Ольшанський" та роти морської піхоти. Перевірка здійснювалась під керівництвом досвідчених сертифікаторів із Швеції, Авст-рії, Нідерландів, Данії, Норвегії, України та Фінляндії.
Варто додати, що Концепція оперативних можливостей покликана підвищити рівень взаємосумісності між підрозділами країн, що беруть участь у програмі НАТО "Партнерство заради миру", посилити їх оперативну спроможність, забезпечити повноцінне долучення до всього спектру підготовки та проведення операцій Північноатлантичного альянсу, використовуючи механізм оцінки та зворотного зв’язку.

Найбільшу підтримку членству України в Євросоюзі і НАТО надає молодь
Таку думку висловив директор Інституту євроатлантичного співробітництва Борис Тарасюк під час громадських слухань "Європейське покликання України: нові моделі інтеграції" у Харківському національному університеті імені В.Каразіна. У даному заході взяли участь заступник Голови Харківської облдержадміністрації Ярослав Ющенко, Директор Представництва Фонду ім. Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні Андрош Баршонь, радник-посланник Посольства Федеративної Республіки Німе-ччина Йоганнес Регенбрехт, аналітики і журналісти.
За переконанням Б.Тарасюка, ці слухання дадуть представникам політичної еліти Харківщини додаткові аргументи на підтримку зміцнення відносин між Україною та Євросоюзом і НАТО. Він порадив молоді активніше цікавитися інформацією про європейські країни і формувати на її підставі власну думку. За його словами, курс на європейську і євроатлантичну інтеграцію найбільше поділяється в молодіжному середовищі, оскільки саме молоді люди хочуть кращого майбутнього, яке вони пов'язують з процвітаючими демократичними країнами, що входять до складу ЄС і НАТО.

Реалізація проекту "Миротворча англійська"
За цим проектом у Львівському інституті Сухопутних військ Національного університету "Львівська політехніка" відбулася урочиста передача до фондів даного учбового закладу Центру самостійної підготовки з вивчення англійської мови. Його обладнали і передали у постійне користування майбутнім військовим фахівці Британського фонду попередження конфліктів у світі та Британської ради в Україні. Менеджер проекту "Миротворча англійська" Девід Пардо розповів, що такий центр створено завдяки тісному співробітництву з Міністерством оборони України, і підкреслив: "Ми високо цінуємо внесок, який молода держава робить у миротворчі акції в різних куточках світу, адже в цьому аспекті вона входить до десятки найактивніших країн. Тому намагаємося сприяти тому, аби майбутні українські офіцери на належному рівні володіли англійською, яку визнано міжнародною мовою миротворців".
Сучасне обладнання, яке базується на досягненнях інформаційних технологій, дає змогу використовувати в навчальному процесі найкраще програмне забезпечення, доступ до мережі Інтернет, супутникове телебачення, відео-матеріали, що доповнюється більш традиційними ресурсами, такими як широкий вибір книжок та аудіокасет. Інструктори з Великої Британії також здійснили підготовку групи викладачів англійської мови за найновітнішими методиками.

До 10-річчя Центру інформації та документації НАТО в Україні
Він був відкритий в Києві 7 травня 1997 року і своєрідним підтвердженням його важливості у налагодженні співпраці НАТО з Україною була присутність тодішнього Генерального секретаря НАТО Хав’єра Солани на урочистостях з цієї нагоди. Україна стала першою країною на пострадянському просторі, де було засноване подібне представництво Альянсу.
Головним завданням діяльності Центру інформації та документації НАТО є надання українцям об’єктивної неупередженої інформації щодо функціонування Альянсу: чим є НАТО сьогодні, розвиток та трансформація цієї поважної міжнародної безпекової організації, роль Альянсу у забезпеченні миру і стабільності на європейському континенті та подоланні конфліктів в зоні відповідальності, стан співробітництва України з Альянсом. Центр працює не лише з державними установами, як військовими, так і цивільними, але й у великій мірі відповідає суспільству на хвилю зацікавленості, адже все більше громадян прагне більше знати про Альянс. Як джерело інформації Центр сприяє інформуванню з питань НАТО, спільно з українськими партнерами інтенсивно працює у регіонах, долаючи міфи і стереотипи, які ще існують.
Формат діяльності цієї установи різноманітний і включає проведення "круглих столів", семінарів, конференцій, дебатів, молодіжних заходів, днів, тижнів та академій НАТО, здійснення публікацій, співробітництво з мас-медіа та підтримку реалізації наукових програм у сфері безпеки.
Центр активно сприяє роботі Мережі партнерства Україна-НАТО для експертного розвитку громадянського суспільства в оборонному секторі.
Підсумовуючи десятиліття функціонування Центру інформації та документації НАТО, потрібно відзначити успішне виконання ним своєї почесної місії – говорити правду про НАТО в Україні. Він став осередком, навколо якого об’єднуються громадські організації, науковці, журналісти, освітяни, молодь, парламентарі, експерти з питань безпеки, політологи і взагалі люди з активною громадською позицією.

"Євроатлантична інтеграція України очима молоді"
Таку назву має програма, що реалізується в Запорізькій області вже протягом шести років. 23 квітня п.р. в обласному центрі та містах Токмак і Мелітополь в рамках цієї програми за сприяння Міністерства закордонних справ України, Центру інформації та документації НАТО в Україні, представництва Європейської Комісії в Україні, українського офісу ОБСЄ, обласного управління у справах молоді та спорту відбулася V регіональна конференція старшокласників та студентів. В ній взяв участь перший секретар Посольства США в Україні Майкл Усхара.
Понад 150 молодих людей моделювали на даному форумі роботу Європейського парламенту в статусі парламентаріїв від країн-членів ЄС. Ще 40 юнаків та дівчат відтворювали діяльність низки інституцій НАТО. Окремо був змодельований саміт країн-членів "Великої Вісімки".

Багатонаціональне навчання підрозділів військ зв’язку "Комбайнд Ендевор – 2007"
Воно розпочалося у Федеративній Республіці Німеччина на військовому полігоні Бундесверу "Ауленбах", що поблизу містечка Баумхолдер. У маневрах, що проходять у межах програми НАТО "Партнерство заради миру", беруть участь військовослужбовці з понад 40 країн-членів та партнерів Альянсу. Збройні Сили України представлено 19 офіцерами з підрозділів військ зв’язку, а також провідних наукових і науково-освітніх установ ЗС України.
Основна мета участі наших військових у навчанні полягає у підвищенні взаємосумісності органів управління, систем зв’язку та інформатизації ЗС України із аналогічними системами об’єднаних збройних сил НАТО під час виконання спільних завдань у ході військових тренувань та миротворчих операцій. Загалом передбачається, що військові зв’язківці з різних країн побудують багатонаціональну мережу зв’язку, яка майже реально відтворить систему зв’язку багатонаціональних сил для забезпечення миротворчих, гуманітарних та пошуково-рятувальних дій.
У цьогорічних маневрах українським військовим доручено відігравати ключову роль. Наші фахівці мають розгорнути регіональний вузол зв’язку та налагодити обмін усіма видами повідомлень і даних представникам 7 країн, які входять до складу регіональної групи, а також організувати вхідний та вихідний зв’язок з усіма регіональними вузлами зв’язку загальної багатонаціональ-ної мережі. Багатонаціональне навчання підрозділів військ зв’язку "Комбайнд Ендевор – 2007" триватиме до 10 травня.

Міжнародне військове співробітництво
З 18 по 25 квітня п.р. з метою узгодження напрямів співпраці між сухопутними військами двох країн на 2008 – 2009 роки, обговорення питань спільної участі у миротворчих операціях, досягнення взаємосумісності між частинами та підрозділами відповідно до стандартів НАТО командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Фролов перебував з робочим візитом у США.
Українська сторона мала можливість ознайомитися з ходом та перспективами реформування Сухопутних військ США, перейняти досвід організації та методики бойової підготовки цієї держави. Під час переговорів розглядалися також існуючі у збройних силах проблеми та можливі шляхи їх вирішення.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
19:25
16-Квіт-2024
Україна завдає росії потужні удари у відповідь!
Попри всю складність із боєприпасами, Україна завдає росії потужні удари у відповідь.
19:50
15-Квіт-2024
Харківщина. росіяни вдарили по Липецькій громаді: вбили двох та поранили чотирьох людей
Керованою авіабомбою по школі - ворог продовжує знищувати все живе. В селі Лук'янці п
20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
20:18
13-Квіт-2024
В Естонії планують визнати РПЦ терористичною організацією
Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс має намір запропонувати парламенту к
Усі новини


реклама партнерів: