Щотижневий бюлетень № 18
Президент України Віктор Ющенко підписав 4 травня 2007 року Указ №380, яким затверджено Положення про національних координаторів співробітництва України з НАТО та внесено відповідні зміни до указів Президента України від 13 березня 2006 року № 215 "Про Національну систему координації співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору" та від 22 травня 2006 року № 429 "Про Міжвідомчу комісію з питань підготовки України до вступу в НАТО".
Мова в цьому Положенні йде про спеціально уповноважені особи, діяльність яких спрямована на реалізацію державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції. Встановлюється, що національні координатори співробітництва України з НАТО є членами Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО і беруть участь у її засіданнях особисто та не можуть передавати свої повноваження іншим особам. Вони здійснюють керівництво та забезпечують діяльність міжвідомчих робочих груп у визначених сферах, що утворюються Міжвідомчою комісією, затверджують їх персональний склад, проводять засідання зазначених груп в міру потреби, але не рідше одного разу на місяць, звітують про результати своєї роботи.
На національних координаторів також покладається сприяння виконанню центральними органами виконавчої влади, державними органами завдань у відповідних сферах співробітництва України з НАТО, в тому числі щодо підготовки України до вступу в НАТО, які визначаються у щорічних цільових планах Україна – НАТО з метою досягнення цілей Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, Плану дій Україна – НАТО та Інтенсифікованого діалогу України з НАТО з питань набуття членства та здійснення відповідних реформ.
До організації подальшої роботи з підвищення обізнаності громадськості про євроатлантичний курс України
Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження від 26 квітня 2007 р. № 230-р, яким затвердив план заходів щодо виконання у 2007 році Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки.
Головними цілями цього програмного документу є: підвищення рівня інформованості громадян України про євроатлантичний курс, трансформацію Організації Північноатлантичного договору та переваги членства в ній; поліпшення обізнаності молоді щодо євроатлантичної інтеграції нашої країни; залучення громадян, громадських і політичних діячів України, представників НАТО та держав-членів Альянсу до обговорення актуальних питань, на-прямів, організаційних форм співпраці з НАТО; забезпечення підтримки державної політики євроатлантичної інтеграції громадянами України.
Даний план включає понад 70 пунктів, які охоплюють широкий спектр організаційних аспектів з висвітлення євроатлантичних процесів, забезпечення електронних і друкованих засобів масової інформації матеріалами щодо стану, оцінки та перспектив здійснення політики у цій сфері, а також про діяльність нашої держави в рамках співробітництва з НАТО. Зокрема, значну увагу акцентовано на необхідності підготовки, видання та розповсюдження на регіональному рівні відповідної пізнавальної інформації.
Щодо зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США
На початку травня п.р. Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк здійснив візит до Сполучених Штатів Америки, порядок денний якого передбачав низку важливих заходів, але основним пунктом стала його зу-стріч з Державним секретарем США Кондолізою Райс та обговорення з нею цілої низки питань як двосторонніх відносин, так і проблем глобальної політики.
У ході зустрічі відбувся обмін думками щодо шляхів зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США в нових умовах, сприяння з боку США інтеграції України до європейських та євроатлантичних інституцій, реалізації проектів стосовно подальшої демократизації українського суспільства та розвитку економічного співробітництва. Порушувалась також глобальна проблематика. Зокрема, йшлося про співпрацю в питаннях енергетичної безпеки, розв’язання "заморожених конфліктів", участі в миротворчих операціях, координації дій в рамках реагування на нові світові виклики.
"Стратегічні комунікації: виклики для національної безпеки України"
Під такою назвою в Національному інституті стратегічних досліджень відбувся "круглий стіл", організатором якого виступив також Європейський центр досліджень проблем безпеки ім. Дж. Маршала. На цьому представницькому зібранні наголошувалось, що в умовах прискорення та інтенсифікації процесів інформаційного обміну в усіх сферах сучасного життя, перетворення інформаційно-комунікативних технологій на один з ключових чинників суспільного розвитку суттєвих змін зазнають пріоритети політики національної безпеки. Серед них на чільне місце виходить забезпечення ефективних стратегічних комунікацій – дій державної влади, спрямованих на діалог зі суспільством та міжнародною спільнотою, роз’яснення власних цілей та заходів, якнайширше врахування суспільних інтересів при формуванні та здійсненні державної політики.
Незважаючи на різнобічність поглядів, за "круглим столом" дослідники дійшли єдиного загального висновку: стратегічні комунікації повинні бути підпорядковані, по-перше, удосконаленню державної політики, тобто розширенню кола її суб’єктів через активне залучення до неї громадських організацій та органів місцевого самоврядування. По-друге, провідне значення мають набути поліпшення стану інфраструктурного забезпечення, гарантування цілісності національного інформаційного простору, сприяння якнайповнішій поінформованості громадян про життя країни, взаємна інформаційна відкритість регіонів України, розвиток вітчизняних інформаційних ресурсів, підвищення їхньої популярності у суспільстві.
Заключна плануюча конференція з підготовки міжнародного навчання "Рапід Трайдент-2007"
Вона відбулася в Києві з метою остаточного вирішення усіх питань, що стосуються проведення командно-штабної фази такого навчання, яке пройде на базі Центру імітаційного моделювання та Центру підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів Національної академії оборони України з 8 по 23 липня п.р. за темою "Участь у міжнародній миротворчій операції з встановлення миру". Його основне завдання полягатиме у поліпшенні взаємосумісності між штабами та підрозділами країн-учасниць тренувань, які проходитимуть в дусі програми НАТО "Партнерство заради миру", практичному використанні досвіду, отриманого в миротворчих операціях та попередніх маневрах, підвищенні рівня взаєморозуміння.
В цьому форумі взяли участь представники американських збройних сил від Командування Сухопутних військ США в Європі, Національної гвардії штату Каліфорнія та штату Флорида, а також військовики ЗС Австрії від Управління бойової підготовки сухопутних військ, збройних сил країн-членів і партнерів НАТО.
Нашу країну представляли офіцери Генерального штабу Збройних Сил України, Командування Сухопутних військ ЗС України та Національної академії оборони України.
Міжнародне військове співробітництво
*У Стокгольмі (Королівство Швеція) з 23 по 26 квітня п.р. відбулася зустріч робочої групи з організації та проведення польотів гелікоптерів з кораблів, що не є авіаносцями. Україну на ній представляв офіцер командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України майор Роман Мелешко.
Мета даного заходу полягала у відпрацюванні єдиних стандартів військово-морських сил країн-членів і партнерів НАТО щодо підвищення ефективності та забезпечення безпеки польотів гелікоптерів під час здійснення багатонаціональних операцій. Зокрема, учасники зустрічі обговорили питання процедур радіообміну та заправлення пальним, проведення пошуково-рятувальних робіт.
*Севастополь з візитом відвідав корвет Військово-Морських Сил Франції "Командан Буан". Згідно з програмою перебування в Севастопольському порту в заходах брали участь Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Жан-Поль Везіан, аташе з питань оборони при Посольстві Франції в Україні капітан 2 рангу Жерар Малежак. Гості побували в штабі українського флоту, де зустрілися з командувачем Військово-Морських Сил ЗС України віце-адміралом Ігорем Тенюхом, оглянули експозицію музею героїчної оборони Севастополя "Панорама" та поклали вінки і квіти до Меморіалу загиблим французьким воїнам. На борту французького корабля відбувся офіційний прийом від імені командувача і морського префекта Середземноморської зони ВМС Франції віце-адмірала Жана Тандоне.
До командно-штабного навчання "Артерія-2007"
Завершився перший етап підготовки до цього широкомасштабного стратегічного навчання, яке передбачається провести у вересні п.р. майже на всій території нашої країни, зокрема, в Дніпропетровській, Миколаївській, Житомирській, Рівненській областях та Криму із залученням всіх видів ЗС України. На ньому відпрацьовуватимуться чотири основні завдання щодо захисту суверенітету і територіальної цілісності держави, які затверджені Президентом України у Стратегічному замислі застосування Збройних Сил України.
Міжнародне навчання "Артерія-2007" включатиме широкий спектр опанування навичок від спільних тренувань з Росією з повітряної оборони щодо боротьби з терористичними повітряними суднами до традиційних маневрів за участю військових підрозділів країн-членів і партнерів НАТО.
Звільнені в запас військовослужбовці Чернігівщини перекваліфіковуються за програмами ОБСЄ і НАТО
Перша в нинішньому році група військовослужбовців Чернігівщини, звільнених в запас із лав Збройних Сил України, розпочала навчання за програмою "Керівник в структурі малого бізнесу". В рамках програми ОБСЄ "Людський вимір" українським військовим допомагає отримати навички ведення власної справи Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців. Днями цей центр виграв ще один тендер на організацію перенавчання військовослужбовців по лінії НАТО. Конкурс проводився у два етапи координатором проектів Альянсу в Україні. Зараз очікується офіційне підтвердження з штаб-квартири НАТО і в разі позитивної відповіді буде надано фінансування в сумі 44 тис. грн. на перепідготовку двох груп колишніх військових за програмою "Основи маркетингу і ціноутворення".
Слід відзначити, що НАТО вимагає не лише ґрунтовних знань, необхідних для адаптації запасників до цивільного життя, а й сприяння їх працевлаштуванню. У зв’язку з цим для колишніх військовослужбовців проводитимуться ярмарки вакансій.
В Україні буде видано українсько-німецький і німецько-український словник військової термінології за стандартами НАТО
Робота над створенням такого словника завершується у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Цей проект здійснюється за ініціативи Лінгвістичного інституту при Федеральній академії оборони Австрійської Республіки і за підтримки Міністерства оборони України.
Для підготовки чергового блоку лінгвістичних статей та військових термінологічних понять Київ відвідав викладач австрійської федеральної наукової установи доктор Вальтер Вінчалек. Під час його зустрічі з начальником українського військового інституту генерал-майором Віктором Балабіним були обговорені план роботи над складанням даного видання та шляхи подолання труднощів відтворення німецьких термінів українською мовою.
Працюючи над цим словником разом з українськими викладачами, австрійський науковець прочитав курсантам лекцію з лінгвокраїнознавства, розповів про лексикографічні та лінгвістичні особливості, з якими доводиться стикатися.
|
|