реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень № 9

Щотижневий бюлетень № 9



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2498
Європейська інтеґрація


Україна та Грузія й надалі підтримуватимуть одна одну
у своєму європейському і євроатлантичному виборі

На цьому, серед іншого, наголошувалось під час офіційного візиту Президента України Віктора Ющенка 1–2 березня п.р. до Республіки Грузія. В ході спілкування зі своїм грузинським колегою Михаїлом Саакашвілі він заявив, що впевнений у скорому вступові України та Грузії до Євросоюзу і НАТО, входженні їх до єдиної європейської оборонної системи.

До українсько-датських відносин
Напередодні офіційного візиту в Королівство Данія Президент України Віктор Ющенко дав 5 березня п.р. ексклюзивне інтерв`ю впливовій датській газеті "Юлландтс Постен". Серед головних тем, порушених у ході розмови, – євроінтеграційний курс України. Глава держави відзначив, що відносини з Данією є важливими для нашої країни в контексті її євроінтеграційних прагнень. Говорячи про безпекову політику України, він наголосив, що "це питання, безперечно, слід розглядати у площині спільної європейської безпеки".

"Нова Україна в новій Європі"
Міжнародна конференція на таку тему відбулася 2 березня п.р. в Києві за підтримки Інституту євроатлантичного співробітництва, представництва Європейської Комісії в Україні та фундації "Суспільність". Привітання учасникам да-ного заходу надіслали Президент України Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр України Віктор Янукович і колишній Президент Чеської Республіки Вацлав Гавел.
Головуючий на цьому форумі радник Президента України Олег Рибачук висловив упевненість в тому, що Україна буде членом Євросоюзу, підкресливши, що "двері Україні в ЄС відкриє вступ країни до НАТО". Під час п’яти сесій розглядалися наступні питання: політичне реформування в Україні та європейські стандарти демократії й верховенства права; безпековий вимір: співвідношення європейської та євроатлантичної інтеграції; економічні інструменти інтеграції: вікно можливостей для української економіки; європейські стандарти у забезпеченні свободи мас-медіа та інтеграція України в європейський культурний, освітній та інтелектуальний простір.
В конференції взяли участь народні депутати України, відповідальні працівники Кабінету Міністрів України та Секретаріату Президента України, аналітики неурядових громадських організацій і аналітичних центрів, мас-медіа, а також Діана Штофова – Державний секретар Міністерства закордонних справ Словацької Республіки, Жан-Поль Везіан – Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні, Яцек Ключковський – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні, Йон-Кристер Оландер – Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні.
Майже одностайно була підтримана теза про необхідність об’єднання прогресивних політичних і громадських кіл України задля досягнення стратегічної мети – набуття повноправного членства нашої держави в Євросоюзі та НАТО. Планується, що даний проект в майбутньому буде поширюватися на всі регіони України. Принаймні вже 50 міст, за словами О.Рибачука, висловили бажання щодо продовження проведення подібних заходів.

Презентація щорічного видання "Білої книги", присвяченого
діяльності оборонного відомства в 2006 році

Вона відбулася в Міністерстві оборони України з метою інформування суспільства про те, куди рухається українська армія, які виникають проблеми в процесі розвитку Збройних Сил України і як ці проблеми вирішуються. Дане видання підбиває підсумки зробленого з часу першого випуску. Представляючи наклад "Біла книга – 2006. Оборонна політика України", керівник українського військового відомства Анатолій Гриценко наголосив на ключових питаннях зміцнення бойового потенціалу, а саме – багатофункціональність, мобільність та взаємосумісність з`єднань і частин різних видів ЗС України.
Цей документ підготовлено відповідно до Закону України "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" та на виконання Цільового плану Україна-НАТО на 2006 рік. Він буде корисним не лише для військовослужбовців, а й представників силових структур, експертів з військових питань, дипломатів, широкої громадськості. До речі, частина його опублікована англійською мовою.

На порядку денному – пріоритети відносин між Україною та США
Ці питання було розглянуто у ході міжвідомчих консультацій, що завершилися у Вашингтоні. Українську делегацію на них очолював Надзвичайний і Повноважний Посол України у США Олег Шамшур, американську – помічники Державного секретаря США з питань Європи і Євразії Деніел Фрід та з економічних і енергетичних питань Ден Салівен.
Значну увагу сторони приділили посиленню двосторонньої торговельно-економічної співпраці та енергетичної безпеки, реалізації "Порогової програми" боротьби з корупцією, підготовці пропозицій в рамках подальшого співробітництва з корпорацією "Виклики тисячоліття".
Важливе місце відводилося питанням, пов'язаним з розбудовою відносин України з НАТО. "З українського боку було підтвердже-но незмінність курсу на євроатлантичну інтеграцію та налаштованість України на розвиток всебічного співробітництва з Альянсом", – наголосив О.Шамшур. За його словами, дискусія у цій площині зосереджувалась на виконанні Цільового плану у рамках Плану дій Україна-НАТО та проведенні інформаційних кампаній щодо діяльності Альянсу.

Співробітництво НАТО - Росія
У Вільнюсі (Литва) відбулися консультації з питань оборони та військової співпраці у форматі Ради НАТО-Росія на тему "Підвищуючи співробітництво: трансформація НАТО, військова реформа ЗС Росії та майбутнє співробітництва НАТО з Росією у сфері оборони". В ході цих консультацій обговорювалися можливості реалізації практичних проектів у даній сфері, зокрема, спрямованих на розвиток взаємосумісності між збройними силами Росії та держав-членів Альянсу. Особливу увагу було приділено взаємозв’язку двох важливих процесів – трансформації НАТО та військової реформи Росії.

Підготовка військово-морського навчання "Чорноморське партнерство-2007"
Заключна плануюча конференція цього навчання пройшла у турецькому місті Стамбул. В ній взяли участь представники військових флотів країн Чорноморського регіону, в тому числі й України. Впродовж двох днів обговорювалися зміст і деталі майбутніх маневрів, місце їх здійснення, склад сил і засобів, порядок організації зв’язку, план розвитку обстановки і завдання на кожен епізод.
Темою цьогорічного навчання визначено відпрацювання морської миротворчої операції, а його мета полягатиме у поліпшенні стандартів взаємосумісності між судами держав даного регіону в ході цієї операції та продовження взаємодії в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру".
Зокрема, на активній фазі тренувань військові моряки опановуватимуть такі навчальні навики, як тактичне маневрування кораблів, передача вантажу на ходу, ведення протиповітряної і протикорабельної оборони, проводка за тралами, артилерійська стрільба по морській і повітряній цілям, пошук і порятунок людини, що опинилася за бортом, віднаходження і спостереження за рухом підводного човна, контроль судноплавства (ембарго), надання гуманітарної допомоги.

Телеміст: Херсон – Брюссель
Він відбувся у Херсонському державному університеті в рамках дебатів "Україна та НАТО: за і проти", організованих вперше в Херсоні Християнсько-Демократичним Союзом Молоді за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. У даному заході взяли участь: директор цього центру Мішель Дюре та народний депутат України, голова секретаріату партії Християнсько-Демократичний Союз Володимир Марущенко. Під час телемосту з Брюсселю на зв'язку був екс-керівник литовського оборонного відомства, Посол Литовської Республіки в НАТО Лінас Лінявіус, а з українського боку – працівники Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони України, а також представники політичних партій, провідних аналітичних центрів та громадських організацій, наукових інституцій.
Дискусія точилася навколо таких питань: чи будуть залучатися українські вояки до військових дій в "гарячих точках"; чи буде Україна після вступу до Альянсу покрита військовими базами НАТО; як вплине приєднання України до НАТО на розвиток національного оборонно-промислового комплексу. Так, було з'ясовано, що Північноатлантичний альянс не має власних військових баз. Рішення про розміщення іноземних військ на території тієї чи іншої країни приймається виключно її парламентом. Переважно, це двосторонні угоди. Участь у конкретних операціях НАТО також ратифікується відповідним органом держави, яка входить до НАТО. ОПК члена НАТО модернізується, але повинен пройти процедуру стандартизації, що потребує законодавчого супроводження. На жаль, керівники Херсонської області проігнорували цей захід, хоч запрошення їм були надіслані заздалегідь.

"Чим є і чим має бути План дій Україна - НАТО: чому вчить власний і міжнародний досвід"
Під такою назвою в Києві за ініціативи Атлантичної ради України, Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні відбулося експертне обговорення наступних питань:
• оцінка сучасного стану, змісту і динаміки розвитку співробітництва Україна-НАТО в контексті проведення політичних і соціально-економічних реформ та інтеграції України до Євросоюзу, зокрема, виконання пов`язаних з цим спільних і національних програм;
• врахування та використання міжнародного досвіду щодо підготовки та реалізації Плану дій щодо членства в НАТО за прикладом Словаччини, країн Балтії, Румунії;
• спільне і відмінне між цим планом і цільовими планами Україна-НАТО та умови і перспективи його запровадження в нашій країні;
• можливості та вдосконалення існуючих механізмів забезпечення, координації і контролю виконання цільових планів з боку неурядових організацій.
Окрім того, були презентовані два спеціальних видання, підготовлені Атлантичною радою України спільно з Національним центром з питань євроатлантичної інтеграції України, Дніпропетровським філіалом Національного інституту стратегічних досліджень, Громадською лігою Україна-НАТО за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні. Йдеться про "План дій Україна-НАТО: практичні кроки на шляху до добробуту, співробітництва і безпеки" та "Україна і НАТО: використання міжнародного досвіду імплементації планів співробітництва".
В обговоренні порядку денного взяли участь: директор Інституту євроатлантичного співробітництва Борис Тарасюк, заступник директора Центру інформації та документації НАТО в Україні Джон Карвацькі, перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Агнешка Ковальська-Фрей, представники Секретаріату Президента України, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони України, громадських організацій.

Засідання Координаційної ради Громадської ліги Україна-НАТО
Воно пройшло в Києві у приміщенні Фонду "Демократичні ініціативи" і мало на меті розгляд низки поточних та перспективних питань, зокрема щодо:
• проведення 4-ї асамблеї Громадської ліги Україна-НАТО, яка відбудеться 12 березня п.р. в Українському домі;
• відзначення 58-ї річниці створення НАТО, 10-річчя Хартії про особливе партнерство між НАТО і Україною, відкриття Центру інформації та документації НАТО в Україні;
• організації Громадською лігою Україна-НАТО інформаційних заходів за сприяння МЗС, МОУ, МОН, Держкомтелерадіо, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України;
• презентації проекту Українського студентського євроатлантичного форуму "Глобальна безпека: нове покоління – нове бачення".
В даному заході взяли участь представники апаратів Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України та Ради національної безпеки і оборони України, а також Міністерства закордонних справ України.

Анонс майбутньої події
12 березня п.р. в Українському домі (м. Київ) відбудеться засідання 4-ї асамблеї Громадської ліги Україна-НАТО. Одним із питань на ній розглядатиметься запровадження діяльності Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадського суспільства. Слід нагадати, що офіційним Контактним пунктом цієї мережі з боку державних інституцій призначено Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
19:25
16-Квіт-2024
Україна завдає росії потужні удари у відповідь!
Попри всю складність із боєприпасами, Україна завдає росії потужні удари у відповідь.
22:05
15-Квіт-2024
Сучасне стильне жіноче взуття: білі шкіряні кеди і кросівки

Жіноче взуття відіграє важливу роль у формуванні образу кожної модниці. У ній поєд

19:50
15-Квіт-2024
Харківщина. росіяни вдарили по Липецькій громаді: вбили двох та поранили чотирьох людей
Керованою авіабомбою по школі - ворог продовжує знищувати все живе. В селі Лук'янці п
20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
Усі новини


реклама партнерів: