реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень "Україна-НАТО" № 19

Щотижневий бюлетень "Україна-НАТО" № 19



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2222
Європейська інтеґрація


Глава держави наголошує, що Україна розглядає Швецію як надійного партнера та одного з найпослідовніших прихильників її євроінтеграційних устремлінь
Про це, серед іншого, йшлося на зустрічі Президента України Віктора Ющенка 16 травня п.р. з Міністром закор-донних справ Королівства Швеція Карлом Більдтом, який перебував з офіційним візитом у нашій країні. Співрозмо-вники обговорили низку питань двосторонніх відносин. Українська сторона висловила зацікавленість у подальшому розширенні плідної співпраці зі Швецією. Відбувся також обмін думками щодо укладення нового договору між Україною і Європейським Союзом. Глава української держави відзначив, що це повинен бути амбіційний документ, який забезпечить перехід від принципів співробітництва та партнерства до принципів політичної асоціації та економічної інтеграції. Досягнуто домовленості про продовження політичного діалогу та активізацію економічної взаємодії.

Канада підтримує євроатлантичні прагнення України
На цьому наголосив Міністр національної оборони Канади Гордон О’Коннор на зустрічі з Міністром закордонних справ України Арсенієм Яценюком під час його нещодавнього офіційного візиту до Оттави. Серед іншого обговорювались питання двостороннього співробітництва у військовій сфері, зокрема, участі обох країн у миротворчих операціях, реалізації проектів у сфері військової освіти та співпраці на ринку стратегічної транспортної авіації.
Співрозмовники дали високу оцінку стану виконання програм сприяння освіті військовослужбовців України. Українська сторона подякувала за допомогу в ліквідації надлишкової стрілецької зброї та непридатних для використання боєприпасів, а також за співпрацю у рамках Глобального партнерства проти розповсюдження зброї і матеріалів масового знищення.

"Весняна сесія" засідань Військового комітету НАТО
Серія таких заходів пройшла 9-10 травня п.р. у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі на рівні начальників генеральних штабів держав-членів Альянсу, держав-учасниць програми "Партнерство заради миру" (ПЗМ). Одночасно відбулися окремі засідання на тому ж рівні з Україною, Росією та у форматі Середземноморського діалогу. Військову делегацію України очолював начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Кириченко.
Головна увага на засіданні начальників генеральних штабів держав-членів НАТО була приділена обговоренню поточних операцій під проводом Альянсу, питань трансформації, зокрема подальшої роботи у контексті залучення до операцій НАТО країн-партнерів Альянсу, міжнародних організацій, представників неурядового сектору тощо, статусу командних структур НАТО, менеджменту фінансових ресурсів, завдань забезпечення Сил реагування НАТО.
У ході засідання Військового комітету євроатлантичного партнерства відбулися окремі брифінги представників Албанії та Македонії (країни-аспіранти), а також Сербії та Швейцарії (країни-учасниці ПЗМ). Загалом було розгля-нуто низку актуальних питань, серед яких співпраця у галузі спільної участі в операціях під егідою Альянсу, розгор-тання Концепції оперативних можливостей, а також подальша гармонізація існуючих програм, планів, структур та механізмів ПЗМ з метою підвищення їх ефективності на тлі загального скорочення ресурсного забезпечення. Крім того, учасники засідання обмінялися поглядами щодо розвитку військових аспектів партнерства у світлі реалізації рішень Ризького саміту НАТО.
Під час засідання Військового комітету Україна-НАТО обговорювались питання військового співробітництва України з Альянсом, зокрема проаналізовано стан виконання завдань Робочого плану цього комітету за п'ять місяців 2007 року та затверджено рекомендації щодо розробки такого плану на наступний рік. Військовим керівництвом НАТО та країн-членів Альянсу було відзначено значні успіхи України в сфері трансформації її Збройних Сил та набуття ними оперативних спроможностей, що дозволяють ефективно брати участь в міжнародних миротворчих операціях. Особливо було підкреслено вагомий внесок України у міжнародні зусилля по забезпеченню миру та стабільності на Балканах, в Іраку, Афганістані та в Середземноморському регіоні. На даному засіданні генерал-полковник С.Кириченко виступив з доповіддю "Підвищення рівня оперативних можливостей та трансформаційних спроможно-стей Збройних Сил України".

Зустріч глав держав – членів Процесу співпраці в Південно-Східній Європі
Вона відбулася в м. Загреб (Республіка Хорватія) 10-11 травня п.р. і в ній взяли участь також представники ЄС, НАТО, США та інших країн і міжнародних організацій. Окрім вступу до цієї інституції Чорногорії, важливим питанням стало заснування Ради із співробітництва та призначення її Генеральним секретарем Державного секретаря Міністерства закордонних справ Республіки Хорватія Хідаєта Бішчевича. Керівники держав Південно-Східної Європи розглянули і низку відкритих регіональних питань – в Косово, Боснії і Герцеговині, Сербії, відносини між Грецією та Туреччиною. В рамках даної зустрічі пройшло засідання Регіонального столу Пакту стабільності в Південно-Східній Європі, в роботі якого брала участь українська делегація на чолі із заступником Міністра закордонних справ України Андрієм Веселовським.

Міжнародне військове співробітництво
* 3-11 травня п.р. у Великій Британії з метою ознайомлення з особливостями та головними аспектами міжнародної політики, кадрової роботи, оборонного планування і бюджетного процесу цієї країни з візитом перебувала делегація слухачів факультету підготовки фахівців оперативно-стратегічного рівня Національної академії оборони України на чолі з начальником даного навчального закладу генералом армії України Віталієм Радецьким. Цей традиційний щорічний захід відбувся в рамках Програми двостороннього співробітництва між військовими відомствами України та Великої Британії на 2007 рік.
*Посол України в Республіці Хорватія Маркіян Лубківський та Міністр оборони Хорватії Беріслав Рончевич обговорили в Загребі актуальні питання двостороннього співробітництва в оборонній галузі. Було відзначено високий рівень такої співпраці. Упродовж останніх чотирьох років відбувся обмін візитами міністрів оборони, начальників генеральних штабів збройних сил обох країн, підтримувався активний двосторонній діалог на рівні департаментів та управлінь оборонних відомств.
Виокремивши спільність зовнішньополітичних пріоритетів, М.Лубківський наголосив на зацікавленості української сторони у вивченні хорватського досвіду європейської та євроатлантичної інтеграції. Зі свого боку, Б.Рончевич підкреслив, що Республіка Хорватія підтримує інтеграційні прагнення України і висловив готовність до більш тісного співробітництва в цьому напрямі. Оцінюючи стан та перспективи двосторонньої військово-технічної співпраці, український дипломат заявив про доцільність пошуку нових шляхів та форм взаємодії між двома країнами з урахуванням високого потенціалу українських підприємств оборонно-промислового комплексу.

Обговорення питань розвідувального забезпечення миротворчих операцій
10 - 11 травня п.р. в Україні перебувала делегація НАТО на чолі із заступником Директора Міжнародного військового штабу НАТО – начальником управління розвідки контр-адміралом Крісом Клейтоном. Під час цього візиту відбулася його робоча зустріч з керівництвом Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
Варто нагадати, що Збройні Сили України в рамках співробітництва Україна-НАТО беруть активну участь в миротворчій діяльності Альянсу, зокрема у миротворчих операціях в Косово, антитерористичній операції на Середземному морі "Активні зусилля" та Тренувальній місії в Іраку. Днями у складі Міжнародних сил з підтримання безпеки в Афганістані розпочне виконання завдань український військовий медик.
Крім забезпечення суто миротворчих акцій, одним з важливих аспектів залишається гарантування безпеки українських військовослужбовців, які долучаються до такої миротворчої діяльності. У зв’язку з цим у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України здійснюються заходи щодо започаткування обміну інформацією з управлінням розвідки Міжнародного військового штабу НАТО з питань загроз миротворчим контингентам та миротворчому персоналу.

Пошук та знешкодження артилерійської вибухівки під час виконання наземних та морських антитерористичних операцій за стандартами НАТО
Цим питанням була присвячена міжнародна конференція, яка проходила з 7 по 11 травня п.р. у Відні (Австрія). У ній взяли участь представники країн-членів та партнерів НАТО. Вони мали можливість ознайомитися з процедурами та стандартами Північноатлантичного альянсу щодо знешкодження артвибухівки та обмінятися досвідом утилізації застарілих артилерійських боєприпасів. Україну на цьому форумі представляв офіцер Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Співробітництво Україна-НАТО в сфері боротьби з міжнародним тероризмом
10 травня п.р. корвет Військово-Морських Сил ЗС України "Тернопіль" вийшов з міста Севастополь для остаточної підготовки до виконання завдань в рамках антитерористичної операції НАТО в Середземному морі "Активні зусилля".
На борту українського корабля перебуватиме доглядова команда, до складу якої увійшли військовослужбовці підрозділів морської піхоти та спеціальних операцій. Одержані дані передаватимуться у Морський оперативний центр у Неаполі (Італія) та у Центр судноплавства НАТО, що у Нортвуді (Велика Британія). Перед початком патрулювання екіпаж пройде остаточну підготовку під керівництвом мобільно-тренувальної групи НАТО, яка прибуде на борт "Тернополя" в грецькому порту Суда-Бей. Після цього плавзасіб отримає сертифікат для участі в антитерористичній операції в Середземному морі та увійде у підпорядкування командира тактичної групи НАТО.
Україна стала другою, поряд з Російською Федерацією, країною – не членом НАТО, яка приєдналася до даної акції. Основними формами участі України в цій операції є: взаємний обмін інформацією в її рамках через Контактний пункт на базі штабу Військово-Морських Сил ЗС України; направлення українського офіцера зв’язку до штабу операції (м.Неаполь, Італія); залучення групи українського військового персоналу до огляду підозрілих суден; спрямування інших кораблів ВМС України до Середземного моря для здійснення спільних завдань у складі Об’єднаних Військово-Морських Сил НАТО.

Українські та польські миротворці спільного батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної бригади "Еast" сил КФОР у Косово взяли участь в операції "Блакитний берет"
Її головна мета полягала у забезпеченні безпеки пересування та створенні сприятливих умов для роботи членів спеціальної місії Ради Безпеки ООН, які прибули до Косово для надання вичерпної оцінки ситуації в рамках виконання резолюції № 1244 щодо майбутнього статусу цієї автономної провінції Республіки Сербія. Зважаючи на те, що головним завданням делегатів було проведення зустрічей з представниками міжнародних місій у південній частині Косово, а також відвідання сербських анклавів, українські та польські миротворці, насамперед, залучалися до гарантування безпечного переміщення міжнародних спостерігачів в муніципалітетах Штрпце та Ново Брдо. В зоні відповідальності українсько-польського миротворчого підрозділу на південному сході Косово відстежувались основні шляхи та перехрестя доріг, здійснювались огляд автомашин та контроль за пересуванням груп косовських албанців і сербів. Загалом українськими військовими було перевірено 79 транспортних засобів та 202 особи.

Підбиваючи підсумки, командир української національної складової спільного миротворчого підрозділу "УкрПолбат" підполковник Євген Чумаченко підкреслив, що ця операція стала своєрідним іспитом для українських військових останньої ротації, які лише за два тижні до її початку приступили до виконання миротворчих завдань у Косово





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
Усі новини


реклама партнерів: