реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень "Україна-НАТО" № 20

Щотижневий бюлетень "Україна-НАТО" № 20



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2155
Європейська інтеґрація


Підтримка Польщею європейських та євроатлантичних прагнень України
Цим питанням приділялась велика увага в ході офіційного візиту Міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка до Республіки Польща 22 травня п.р., в рамках якого він мав зустрічі з рядом польських високопосадовців.
У бесіді зі своєю польською колегою Анною Фотигою відбувся, зокрема, обмін думками щодо продовження ак-тивного політичного діалогу, подальшого поглиблення та зміцнення стратегічного партнерства між двома країнами. Сторони обговорили низку питань міжнародного і регіонального характеру та європейської безпеки, домовилися про вироблення механізмів для ефективного моніторингу реалізації підписаної Президентом України і Президентом Рес-публіки Польща 27 квітня п.р. у Варшаві Дорожньої карти українсько-польського співробітництва на 2007 – 2008 ро-ки.
Глава українського зовнішньополітичного відомства спілкувався з членами польсько-української парламентської групи Сейму та Сенату Республіки Польща на чолі з головою цієї групи, депутатом Мареком Кухцінським. Серед іншого розглядалися перспективи транскордонної і регіональної співпраці та створення сприятливих умов на зако-нодавчому рівні для збереження динаміки розвитку двосторонніх відносин у політичній, економічній і гуманітарній сферах.

Україна на шляху євроінтеграції
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2007 р. № 238-р затверджено заходи щодо виконання у поточному році Плану дій Україна – ЄС, який є підґрунтям нашого співробітництва з цією поважною міжнародною інституцією. Запровадження даного документу сприятиме і підтримуватиме мету нашої країни щодо подальшої інте-грації до європейських економічних та соціальних структур, значно наблизить українське законодавство до європей-ських норм і стандартів.
У перелік цих заходів включено пункти стосовно посилення співробітництва України з європейськими країнами в подоланні спільних загроз у сфері безпеки, включаючи боротьбу з тероризмом, нерозповсюдження зброї масового зни-щення, недопущення нелегального експорту зброї, запобігання конфліктам та врегулювання кризових ситуацій. Украї-на і надалі братиме участь у поліцейських місіях ЄС в Боснії і Герцеговині та у Республіці Македонія. Спільно визнача-тимуться можливості залучення нашої країни до операцій у рамках європейської політики безпеки і оборони.

Чергове засідання Ради євроатлантичного партнерства
Воно відбулося в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі 16 травня п.р. на рівні послів. У ньому взяв участь Глава Мі-сії України при НАТО, Посол Костянтин Морозов.
Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер поінформував присутніх про результати міністерських засі-дань в Осло 26 – 27 квітня п.р. У цьому контексті особлива увага приділялася завданням із забезпечення стабільності та безпеки в Афганістані.
Представники країн-членів та партнерів Альянсу обговорили питання підготовки до форуму РЄАП, який має від-бутися в місті Охрід (Македонія) наприкінці червня, а також обмінялися думками щодо можливості залучення напа-рників до Сил реагування НАТО.

Співробітництво НАТО – Грузія
14 травня п.р. в штаб-квартирі Альянсу пройшли консультації між Грузією та НАТО у форматі Інтенсифіковано-го діалогу, присвячені правовим питанням, а 16 травня п.р. Північноатлантична рада НАТО провела спільне засідан-ня з грузинською делегацією, на якому розглядався стан виконання Грузією Індивідуального плану дій партнерства. Серед іншого підкреслювались досягнення цієї країни в реформуванні сектору оборони. Зокрема, високу оцінку отримала робота із забезпечення взаємосумісності збройних сил Грузії та держав-членів Альянсу. Окрім того, члени ПАР ознайомилися з проектом Стратегічного оборонного огляду Грузії, який грузинська сторона планує ухвалити в липні п.р.

До розподілу повноважень між Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних Сил України в контексті відповідних змін у національному законодавстві
Цим питанням був присвячений семінар, який відбувся 14 – 18 травня п.р. в Києві у Центральному будинку офі-церів Збройних Сил України в рамках реалізації проекту з надання Міністерству оборони України та Збройним Си-лам України консультативної допомоги з боку Центру цивільно-військових відносин Школи післядипломної освіти
ВМС США в Європі. В ході даного форуму обговорювались сучасний стан змін у законодавстві України та їх можливий вплив на існуючі структури військового відомства. Відпрацьовувались також пропозиції щодо вдосконалення положень про Міністерство оборони України та Генеральний штаб Збройних Сил України.
У проведенні цього заходу взяли участь керівник програм Центру цивільно-військових відносин Школи післядипломної освіти ВМС США в Європі доктор Том Бернардс, полковник ВПС Нідерландів у відставці Ерік Лінссен та помічник Міністра оборони Естонії Лорі Ліндштром. З української сторони – офіцери і державні службовці основних департаментів та управлінь Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України.

Зустріч командувачів флотів країн Чорноморського регіону
Вона пройшла в Стамбулі за участю керівників військових флотів Болгарії, Грузії, Росії, Румунії, Туреччини та України. Нашу державу представляв командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Тенюх. Одночасно відбулося засідання Комітету командувачів військово-морських сил країн-учасниць Спільної чорноморської групи військово-морського співробітництва "Blackseafor".
Основне питання, яке розглядалося на цих заходах, – способи і форми співпраці держав Чорноморського регіону в галузі безпеки. Значна увага також приділялася перспективам операції ВМС Туреччини у Чорному морі "Чорноморська гармонія". Крім того, були узгоджені напрями підвищення ефективності взаємодії в рамках міжнародного з’єднання військово-морських сил країн Причорномор’я та затверджені програми діяльності цього з’єднання на 2007 - 2008 роки.

На варті боротьби проти міжнародного тероризму
23 травня п.р. в рамках Дня високоповажних осіб на італійській військово-морській базі в місті Таранто кораблі країн-членів НАТО провели показову демонстрацію з догляду підозрілого судна. Вперше в такому заході взяв участь корвет Військово-Морських Сил ЗС України "Тернопіль" у рамках заключного етапу підготовки до участі в антитерористичній операції Альянсу в Середземному морі "Активні зусилля".
На переході морем від грецької військово-морської бази "Суда-Бей", що на острові Кріт, до зазначеного італійського міста екіпаж українського плавзасобу спільно з англійським фрегатом "Montrose" здійснив тренування з відбиття нападу терористів на швидкісних і маломірних катерах. У ході цих маневрів було виставлено реальну димову завісу та "знищено" легкі судна противників з умовним застосуванням зброї. Дії українських моряків натовські експерти оцінили на "відмінно". Також відпрацьовувалися практичні навики боротьби за живучість корабля, рятування людини, яка опинилась за бортом, передання донесення щодо надводної обстановки.

Початкова плануюча конференція з підготовки багатонаціонального тактичного навчання "Кленова арка – 2008"
Вона відбулася у Варшаві з метою обговорення основних питань підготовки і проведення такого навчання в наступному році. В ході цього форуму українські, польські, литовські та канадські військові обмінялися думками щодо структури керівного складу майбутніх маневрів та їх специфікації. Зокрема, було визначено тип, концепцію, сценарій, строки та район здійснення тренувань, які є традиційними і періодично проходять в одній з країн-засновниць навчання серії "Кленова арка" в рамках співробітництва збройних сил Польщі, України, Литви та Канади.

Спільне українсько-польське командно-штабне навчання "Співдружність – 2007"
Це навчання відбулося у польському місті Пшемишль. Його головною метою була координація взаємодій і злагодження штабу спільного миротворчого батальйону "УкрПолбат" наступної ротації та відпрацювання дій з керівництва підрозділами під час виконання миротворчої місії у складі сил КФОР у Косово.
Спільне українсько-польське командно-штабне навчання серії "Співдружність" є тактичним тренуванням офіцерів і сержантів ротної та взводної ланок. Чергове оновлення української складової "УкрПолбату" заплановано провести у жовтні п.р. На заміну військовослужбовцям 95-ї окремої аеромобільної бригади, які зараз здійснюють миротворчі завдання на Балканах, відправиться особовий склад 2-го механізованого батальйону 30-ї Гвардійської окремої механізованої бригади, що дислокується у Новограді-Волинському на Житомирщині.

Про стан впровадження Програми професійного розвитку сержантського складу в Повітряних Силах ЗС України
В рамках цієї програми у Вінниці в штабі Командування Повітряних Сил ЗС України працювали американські фахівці, які детально обговорили з українськими військовими хід розвитку сержантського складу на прикладі авіаційної бомбардувальної бригади, що дислокується на Хмельниччині і бере участь в експерименті зі стовідсотковим комплектуванням військовослужбовцями за контрактом. Зокрема, було проаналізовано досягнуті результати, проблемні питання, що виникли під час проведення такого експерименту, та шляхи їх вирішення.

Європейська та євроатлантична інтеграція України: регіональний вимір
18 травня п.р. відбулося засідання Чернігівського прес-клубу реформ за темою: "Як виконуються на регіональному рівні домовленості між Україною, ЄС та НАТО". Обговорювались результати виконання Поліським фондом протягом дев’яти місяців проекту "Громадська експертиза реалізації державної політики європейської та євроатлантичної інтеграції в Чернігівській області" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". В рамках цього проекту проводився громадський моніторинг (громадська експертиза рішень, ретроспективний аналіз, контент-аналіз, експертне соціологічне опитування) дій органів державної влади щодо реалізації: державних програм з інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції на 2004-2007 роки, Плану дій Україна – ЄС та інших документів. Було також розроблено методику громадської експертизи рішень і проаналізовано низку законопроектів на замовлення Кабінету Міністрів України і відповідно до ухвал облдержадміністрації.
У ході такої роботи визначилась експертна думка про ефективність діяльності регіональних органів влади щодо реалізації державної політики європейської та євроатлантичної інтеграції. Учасники даного засідання були одностайні в тому, що рівень обізнаності громадян Чернігівщини з цих питань значно підвищився.

Посилення інформаційного ресурсу веб-сайту Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України
Під час роботи 4-ї асамблеї Громадської ліги Україна-НАТО (12-13 березня п.р.) неодноразово зверталась увага на відсутність на веб-сайтах як державних, так і громадських організацій узагальнених бібліографічних даних щодо інформаційного супроводження євроатлантичного курсу України. На реалізацію висловлених пропозицій апарат Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України посилив розділ "Інформаційно-аналітичні матеріали" власного веб-сайту (www.nceai.gov.ua) такими даними відносно інформаційно-аналітичного журналу "Україна-НАТО", науково-аналітичного бюлетеню "Євроатлантикін-форм", науково-інформаційних збірників серії "Дослідження і розробки у сфері євроатлантичної інтеграції України" та посібників серії "Формування і реалізація державної політики управління процесами європейської та євроатлантичної інтеграції України", які були підготовлені і випущені під егідою цього дорадчого органу при Президентові України протягом 2004-2006 років. Окрім того, надаватимуться відомості про монографії, книги та зібрання, що стосуються зазначеної тематики та видані іншими державними, неурядовими громадськими організаціями і установами. Наразі ця робота продовжується й інформаційний ресурс, завдяки співпраці апарату Національного центру із зацікавленими організаціями і установами, буде постійно зростати та вдосконалюватися.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

00:31
27-Квіт-2024
10 найпопулярніших застосунків для смартфонів у цьому році

Глобалізація інтернет-середовища призвела до того, що окремі застосунки мають стаб

21:02
26-Квіт-2024
Резонансне ДТП у Броварах: правоохоронці затримали Майбоженка
Затримано посадовця РДА Київщини, який скоїв ДТП з чотирма постраждалими

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
Усі новини


реклама партнерів: