реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 21

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 21



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2418
Європейська інтеґрація


До 10-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО
З метою відзначення в Україні цієї події Прем’єр-міністр України Віктор Янукович своїм розпорядженням від 22 травня 2007 р. № 16120 затвердив відповідний міжвідомчий план заходів. В його рамках передбачається, зокрема, провести урочисте засідання Громадської ради при Міністерстві закордонних справ України, до участі в якому будуть запрошені політики, видатні діячі, експерти і представники громадських організацій, в тому числі ті, хто був особисто причетний до започаткування відносин нашої країни з Альянсом та укладення Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО. Заплановано також здійснити цілу низку інформаційних заходів національного масштабу, в перелік яких включено пункти стосовно організації засідань за "круглим столом", громадських слухань, семінарів, брифінгів, телевізійних дебатів, дискусій з актуальних питань євроатлантичної інтеграції України в регіо-нах держави. З цих питань готуватимуться і публікуватимуться в регіональних засобах масової інформації та на сайтах місцевих органів державної влади інформаційні матеріали з висвітлення євроатлантичних процесів, стану і перспектив співробітництва України з НАТО.

Підсумки офіційного візиту керівника українського зовнішньополітичного відомства до Німеччини
В рамках цього візиту 24 – 25 травня п.р. Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк провів переговори з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайером. Співрозмовники із за-доволенням констатували динаміку двосторонніх відносин і рівень політичної взаємодії між обома країнами. Глава українського зовнішньополітичного відомства висловив сподівання на "активний діалог з німецькими партнерами щодо актуальних питань європейської політики та міжнародної проблематики" і відзначив, що Україна ставить перед собою реальні завдання, які можна осягнути в процесі євроінтеграції.
Арсеній Яценюк мав бесіду з керівником Управління міжнародних відносин, зовнішньої безпеки та глобальних питань відомства Федерального канцлера Німеччини, його радником з питань зовнішньої політики та безпеки Крістофом Хойсгеном. Серед іншого в ході цієї зустрічі було обговорено питання європейської безпеки, регіонального співробітництва, зокрема взаємодію України і Німеччини у вирішенні "заморожених" конфліктів, а також питання протидії глобальним викликам.

VІ засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з оборонно-технічного співробітництва
Воно пройшло 22 травня п.р. у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України і було присвячене підбиттю підсумків діяльності цієї робочої групи в поточному році та уточненню планів співпраці з українським оборонно-промисловим комплексом у другому півріччі.
Голови військових делегацій обох сторін, співголови з боку української та натовської частин заступник Міністра оборони України Володимир Терещенко та заступник помічника Генерального секретаря НАТО, директор Управління озброєнь Департаменту інвестицій в оборону Маріо Бартолі відзначили важливість оборонно-технічного співробітництва по лінії Україна – НАТО і висловили впевненість у його подальшому вдосконаленні.
Порядок денний включав низку презентацій, що були проведені в ході даного засідання. Серед іншого українські колеги поінформували присутніх про результати участі представників України в групах Наради національних керівників у галузі озброєнь, зокрема, з такого аспекту, як дослідження і технології.
Однією з тем було запровадження проектів цільових фондів у рамках програми НАТО "Партнерство заради миру", які пов’язані з утилізацією надлишкових озброєнь. Йшлося також про розробку можливого плану дій щодо організації і здійснення огляду оборонно-промислового комплексу України.

Консультації Україна-НАТО
У штаб-квартирі НАТО відбулися щорічні консультації, присвячені участі України в Процесі планування та оцінки сил (ППОС) програми НАТО "Партнерство заради миру". Українську делегацію очолював директор Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України Віктор Корендович. До її складу, крім представників військового відомства, входили посадовці Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, а також Міністерства фінансів України.
Розгляду підлягав підсумковий документ стосовно поточного стану участі України у ППОС, зокрема щодо імплементації визначених Цілей партнерства. Така робота сприяє досягненню взаємосумісності з силами та засобами країн-членів і партнерів НАТО під час спільних дій в операціях з підтримання миру, ліквідації наслідків природних і техногенних катастроф та в інших сферах. ППОС також забезпечує механізми для обміну інформацією з питань оборонного й бюджетного планування. В ході даного засідання обговорювалось широке коло завдань з розбудови воєнної складової держави.

Щодо двостороннього військового співробітництва між ЗС України та Командуванням ЗС США в Європі
22-24 травня п.р. в Києві у Центральному будинку офіцерів ЗС України відбулася Конференція з планування заходів військового співробітництва між Збройними Силами України та Збройними Силами США. Головна мета цього форуму полягала у визначенні, оцінці та затвердженні заходів двосторонньої військової співпраці для реалізації завдань Робочого плану військового співробітництва між ЗС України та Командуванням ЗС США в Європі на 2007-2008 роки. Крім того, українські і американські військові мають опрацювати проект Програми українсько-американського військового співробітництва на 2008-2009 роки.
Організаційно робота даної конференції проходила у складі двох робочих груп, які розглянули питання підтримки діяльності України з її приєднання до виконання завдань Плану дій з набуття членства в НАТО, реформування та реорганізації ЗС України в сучасні професійні війська на контрактній основі, зміцнення співпраці з іншими партнерами для підвищення рівня регіональної безпеки та стабільності, створення, підготовки та оснащення за стандартами НАТО підрозділів Об’єднаних сил швидкого реагування, здатних до розгортання та участі у військових операціях у складі міжнародних коаліцій.

Міжнародне військове співробітництво
З метою вивчення питань підготовки та виконання завдань підрозділами словацької військової поліції з урахуванням досвіду членства в НАТО 22-24 травня п.р. в Словацькій Республіці з візитом перебувала українська військова делегація на чолі з начальником Військової служби правопорядку у Збройних Силах України – начальником Головного управління цієї служби генерал-майором Сергієм Глєбовим. Під час робочих зустрічей українські і словацькі військові обговорили можливість навчання військовослужбовців, що відповідають за підтримання правопорядку в ЗС України, на базі учбових закладів країн-членів і партнерів НАТО. Крім того, представники української військової делегації ознайомилися з досвідом комплектування та матеріально-технічного оснащення словацьких військових підрозділів правопорядку.

Навчання з реагування на надзвичайні ситуації цивільного характеру
Ці навчання відбулися 19 - 24 травня п.р. в м. Задар (Хорватія) під назвою "Ідасса - 2007". Організатором їх був Євроатлантич-ний центр з координації реагування на катастрофи (EADRCC) у співпраці з Хорватією та іншими країнами-партнерами і членами Альянсу. Умовний сценарій передбачав руйнівний землетрус, наслідки якого погіршують розлив хімічних речовин в промисловому порту, і погрози терористів застосувати біологічну зброю на борту пасажирського літака. В практичних вправах взяли участь близько 40 національних команд фахівців, кожна з яких спеціалізується на певних аспектах подолання надзвичайних ситуацій.
EADRCC був створений у 1998 р. для координації реагування країн-членів і партнерів НАТО на природні та техногенні катастрофи в євроатлантичному регіоні. Він уже керував діяльністю з ліквідації наслідків понад тридцяти надзвичайних подій, зокрема, повеней і лісових пожеж, в тому числі в Пакистані, буревію "Катрина" в США.

Перепідготовка українських військовослужбовців
У Центрі соціальної адаптації звільнених військовослужбовців Збройних Сил України та курсової підготовки цивільного населення, що діє при Вінницькому соціально-економічному інституті Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", відбувся черговий випуск 25-ти військових. Вони завершили перенавчання на курсах підвищення кваліфікації за напрямком "Основи малого підприємництва".
Цей захід проведено в рамках реалізації проекту "Допомога в соціальній адаптації звільнених військовослужбовців Збройних Сил України", який здійснюється спільно Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Департаментом адаптації військовослужбов-ців, звільнених в запас або відставку, та конверсії колишніх військових об’єктів Міністерства оборони України, Міжнародним благодійним фондом "Євразія" і зазначеним центром при Вінницькому соціально-економічному інституті.
Курс перенавчання тривав протягом 2,5 місяця за 350-годинним планом. У ході занять військовослужбовці отримали теоретичні та практичні знання з питань мікроекономічних відносин, порядку організації та відкриття власного бізнесу. По закінченню підготовки їм були вручені свідоцтва про підвищення кваліфікації Міністерства освіти і науки України, сертифікати ОБСЄ та Міністерства оброни України.

Громадський вимір співпраці України з НАТО
22-23 травня п.р. штаб-квартиру НАТО з ознайомчим візитом відвідала група з України у складі політологів та експертів у сфері відносин з громадськістю. Під час цього візиту посадовцями Міжнародного секретаріату НАТО було проведено низку брифінгів щодо сучасного порядку денного НАТО, актуальних питань відносин Україна-НАТО, співробітництва НАТО з Україною у військовій галузі тощо, за результатами яких відбулися дискусії. Ці питання обговорювалися з членами делегацій Великої Британії, Польщі та Латвії в НАТО, Послом Словаччини в НАТО Ігорем Слободніком, а також із Главою Місії України при НАТО, Послом Костянтином Морозовим. За участю керівництва Департаменту публічної дипломатії МС НАТО та представників Комітету НАТО з питань публічної дипломатії одночасно відбувся "круглий стіл" на тему "Виклики у сфері публічної дипломатії в Україні".

Міжнародний форум європейських ініціатив
Даний захід, організатором якого виступив Інститут євроатлантичного співробітництва за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, пройшов 23 травня п.р. в Києві. Учасниками дискусій були представники політичної еліти держави, дипломатичного корпусу багатьох країн Європи в Україні, представництва Європейської комісії та Центру інформації та документації НАТО в Україні, активісти неурядових громадських організацій.
Головна мета цього форуму полягала в обговоренні нагальних питань європейської і євроатлантичної інтеграції України та проблем, з якими стикаються громадські організації в регіонах. У ході представлення діючої Мережі євроатлантичних клубів України її учасники були відзначені сертифікатами та призами за різними номінаціями.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: