Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 22
Там відбулася його офіційна зустріч у вузькому колі з хорватським колегою Степаном Месичем, в ході якої сторони підкреслили високий рівень українсько-хорватських політичних взаємин, що значно активізувалися останнім часом. Віктор Ющенко запевнив Президента Республіки Хорватія, що стратегічним курсом України була і залишається євроатлантична та європейська інтеграція, кінцева мета якої – членство в НАТО та Євросоюзі.
Виступаючи у Хорватському Саборі (парламенті) в Загребі, глава української держави констатував, що наша країна зацікавлена в розвитку нового, динамічного партнерства з Хорватією і заявив, що "довірливий зв’язок єднає Україну з Польщею і Литвою – членами ЕС і НАТО".
"Ми активно сприяємо європейському рухові наших партнерів у рамках ГУАМ – Грузії, Азербайджану і Молдови. За нашою участю постає новий формат співпраці між Балтійським, Чорноморським і Каспійським регіонами", – підкреслив Президент України. На його думку, залучення Загребу до цих процесів було б не лише природнім, а й "вельми корисним" для зміцнення єдиного міжрегіонального простору демократії й поступу.
Уряд підтримав практичні заходи співробітництва України з НАТО на поточний рік
На засіданні Кабінету Міністрів України 6 червня п.р. було схвалено проект Указу Президента України "Про Цільовий план Україна-НАТО на 2007 рік в рамках Плану дій Україна-НАТО". Традиційно даний документ передбачає запровадження як внутрішніх, так і спільних з Альянсом заходів у сферах: зовнішньої та безпекової політики; внутрішньодержавного життя; інформування громадськості щодо євроатлантичного курсу України; реалізації цілей оборонної політики нашої країни тощо. Після затвердження главою держави Цільовий план Україна-НАТО на поточний рік буде оприлюднено для всебічного вивчення і виконання відповідними органами державної влади, установами, а також громадськими організаціями.
"Демократичний контроль і реформування сектору безпеки у країнах Центральної та Східної Європи та значення їх досвіду для України"
Міжнародний семінар за такою тематикою відбувся 1 червня п.р. у Варшаві. Відкриваючи даний форум, керівник управління оборонного співробітництва, оборонної політики і планування Міжнародного секретаріату НАТО Дж.Катсірдакіс, зокрема, зазначив, що започаткування в жовтні 2006 року Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства стало знаковою подією. Її метою є допомога українському недержавному сектору більш ефективно сприяти розробці та удосконаленню національної політики безпеки і оборони та здійсненню реформ. Проте, на думку Дж.Катсірдакіса, Україна як суверенна держава сама має вирі-шувати, як це робити. Перед присутніми зі вступною промовою "Польща і Україна: сусіди, які знайшли себе знов" виступив професор Войцех Рожковскі – член Європейського Парламенту.
Перша сесія семінару була присвячена обміну думками щодо трансформації національної безпеки і реформ структур внутрішньої безпеки країн Центральної і Східної Європи та України. У виступі Радника Президента України, голови Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимира Горбуліна на тему "Досвід України у реформуванні сектору безпеки та шляхи імплементації Стратегії національної безпеки України" підкреслювалося, що проголошений політичним керівництвом України курс на розбудову правової, демократичної держави та громадянського суспільства є незмінним, а реформування сектору безпеки залишається однією з найважливіших проблем державної політики. В обговоренні питань порядку денного також взяли участь представники Польщі, Румунії, України і штаб-квартири Альянсу.
Під час другої сесії семінару неурядовими організаціями України були презентовані проекти для започаткування практичної імплементації цілей Мережі партнерства Україна-НАТО. Зокрема, з доповідями виступили: Сергій Джердж – голова Координаційної ради Громадської ліги Україна-НАТО, Олег Кокошинський – віце-президент Атлантичної ради України, Ілько Кучерів – директор фонду "Демократичні ініціативи", Ігор Тодоров – професор Донецького національного університету, Валентин Бадрак – директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, Юрій Теміров – заступник директора Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу (м.Донецьк), Олег Фомушкін – голова громадської організації "Кримська правиця" (м. Сімферополь) та інші учасники. Також своїми поглядами щодо подальшого розвитку Мережі партнерства поділилися Мерле Маігре – заступник керівника з питань
євроатлантичної інтеграції та реформування сектору безпеки Офісу зв’язку НАТО в України, Войцех Балух – представник Фонду Cracovitalia (Польща) і Олександр Семіков – заступник керівника апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України.
Свою підтримку презентованим проектам висловили представники неурядових організацій Литви, Латвії, Румунії, Польщі, Чехії, США тощо. За підсумками обговорення було в цілому схвалено документ "Шлях до Варшави: майбутнє Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства" і підтверджено наміри всіх учасників семінару і далі розвивати започатковану ініціативу в практичній площині.
Щодо заходів з нагоди 10-ої річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО
З цієї нагоди Міністерство закордонних справ України запрошує взяти участь у таких інтерактивних заходах:
• Вікторина для перевірки, наскільки ви добре обізнані з сучасною роллю та завданнями Північноатлантичного альянсу, а також зі співробітництвом України з НАТО. Запитання можна буде знайти на сайті МЗС за адресою: http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/publication/content/6787.htm.
• Фотоконкурс "Україна, Альянс і я" для долучення до створення фотогалереї. Ви можете надіслати до 10 тематичних фотографій, що, на вашу думку, найкраще доведуть, яким ви бачите і відчуваєте поступ України на шляху євроатлантичної інтеграції.
• Відеоконкурс "Україна-НАТО" в разі вашої небайдужості до євроатлантичного вибору нашої країни. Для цього вам потрібно відзняти 30-ти секундний ролик на мобільний телефон чи відеокамеру.
Станьте учасником цих конкурсів та надсилайте свої творчі доробки на адресу: koncurs_nato@ukr.net до 1 липня п.р. Переможці будуть заохочені ознайомчою поїздкою до штаб-квартири НАТО в Брюсселі, яка здійснюватиметься за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.
Розширене засідання Міжвідомчої робочої групи в інформаційній сфері Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО
На цьому засіданні, яке відбулося в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України, розглядався план заходів з виконання в поточному році Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004 –2007 роки. Крім того, обговорювалися результати моніторингу веб-сайтів центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо розміщення інформації про НАТО та співпрацю України з Альянсом, завдання налагодження більш тісної взаємодії Міжвідомчої робочої групи з Центром інформації та документації НАТО в Україні і Офісом зв’язку НАТО в Україні. Було ухвалено низку рішень, які мають удосконалити координаційну роботу всіх зацікавлених сторін в інформаційній кампанії щодо Організації Північноатлантичного договору в Україні.
Операція на підтримку морської безпеки – трансформація через співробітництво та технологію
Питання під такою назвою обговорювалися на нещодавній щорічній зустрічі командувачів військових флотів країн-членів та партнерів НАТО, а також держав Середземноморського регіону "Marcomet-2007", що відбулася в італійському місті Таранто. Нашу країну на ній представляв командувач Військово-Морських Сил ЗС України Ігор Тенюх, який ознайомив своїх іноземних колег з ходом виконання заходів програми НАТО "Партнерство заради миру", станом та перспективами подальшої участі ВМС ЗС України в антитерористичній операції НАТО в Середземному морі "Активні зусилля". Крім того, він звітував про готовність української сторони до подовження співпраці в галузях оборонної реформи та оптимізації вітчизняних Військово-Морських Сил, залучення їх до наступних міжнародних військово-морських навчань під егідою Альянсу.
Семінар для військових науковців та викладачів
Наприкінці травня за сприяння Консорціуму "Партнерство заради миру" в Оборонному коледжі НАТО в Римі (Італія) відбувся семінар Програми для військових та цивільних викладачів із залученням наукових і науково-педагогічних працівників Національної академії оборони України. Мета даного заходу полягала в організації практичного застосування новітніх підходів викладання відповідно до програми НАТО "Освіта в процесі реформування". Важливим досягненням цього форуму стала розробка індивідуальних планів дій кожним учасником на основі досвіду, отриманого під час навчання.
На другому етапі будуть обговорені ключові питання та практикуватиметься засвоєний матеріал після повернення на батьківщину. Передбачається також проведення третього етапу, який буде полегшено контактуванням партнерів у режимі он-лайн через мережу Інтернет.
Слід зазначити, що протягом декількох тижнів до початку семінару в Оборонному коледжі НАТО його учасники мали можливість отримати доступ до довідкових матеріалів, поспілкуватися один з одним завдяки роботі системи підтримки навчального процесу в такому режимі.
"Наукові програми НАТО та можливості участі в них науковців України"
За такою темою 25 травня п.р. в Дніпропетровську пройшли міжнародна відео-конференція із штаб-квартирою НАТО у Брюсселі та "круглий стіл" під назвою "Україна – НАТО: залучення вчених та дослідників Дніпропетровщини до участі у наукових програмах НАТО".
Ці форуми організував Дніпропетровський центр європейської інформації з використанням кадрового потенціалу обласної громадської організації "Товариство інтелектуальної власності", Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки, Головного управління освіти і науки облдержадміністрації та Дніпропетровського державного центру науково-технічної і економічної інформації МОН України, а також представників наукових та науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів та проектно-конструкторських організацій Дніпропетровської області.
За допомогою Інтернету вчені та дослідники Дніпропетровщини докладно ознайомилися з науковими програмами НАТО, після чого в форматі "круглого столу" вони обговорили конкретні наукові напрями, в яких можлива їх участь, розглянули досвід роботи науковців регіону з впровадження Української науково-освітньої комп’ютерної мережі "Уран". Крім того, присутні мали змогу здійснити огляд змісту тематичної виставки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, безкоштовно отримати інформаційні матеріали, які для них підготував Центр інформації та документації НАТО в Україні. Фінансову підтримку в проведенні цих заходів надав Міжнародний фонд "Відродження".
|
|