реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 24

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 24



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2310
Європейська інтеґрація


Другий саміт Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ
Виступаючи на пленарному засіданні цього саміту, який відбувся 18-19 червня п.р. в Баку (Азербайджан), Президент України Віктор Ющенко зазначив, що ГУАМ є важливим регіональним прикладом об’єднання суверенних націй "довкола загальнодемократичних цінностей та євроінтеграційних устремлінь". Він констатував, що дана інституція вже має цілий ряд практичних результатів. Зокрема, активно працює Віртуальний центр і Міжнародна інформаційно-аналітична система по боротьбі з тероризмом, організованою злочинністю, торгівлею людьми.

Однією з тем стало питання формування миротворчого контингенту ГУАМ, який брав би участь у миротворчих операціях у точках "заморожених конфліктів". "Якщо на це буде відповідна підтримка, якщо таке рішення буде прийняте і наша дискусія закінчиться позитивно, звичайно, він буде діяти в рамках мандату ОБСЄ чи Ради безпеки ООН", – сказав глава української держави.
У свою чергу, Ільхам Алієв – Президент Азербайджанської Республіки, до якої від України переходить головування в Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ, відзначив плідну співпрацю та наявність "серйозної політичної волі" розбудовувати ці відносини у подальшому. І.Алієв також додав, що йдеться про європейські та євроатлантичні прагнення країн ГУАМ.

У рамках даного форуму відбулася зустріч керівників держав у форматі ГУАМ – Польща, на початку якої В.Ющенко підкреслив, що взаємодія у такому форматі є надзвичайно важливою. "Із цією країною нас пов’язує співпраця в євроінтеграційному та євроатлантичному напрямках", – заявив Президент України.
За підсумками саміту ГУАМ була підписана декларація, в якій, серед іншого, висловлено переконання, що взає-модія країн-членів сприятиме винайденню справедливих рішень щодо врегулювання конфліктів та реінтеграції конфліктних територій у політичну, правову і соціально-економічну системи держав.

Засідання Комісії Україна-НАТО та Ради євроатлантичного партнерства на рівні міністрів оборони
Вони відбулися 14 червня п.р в штаб-квартирі НАТО (м. Брюссель, Бельгія). Українську делегацію на них очо-лював Міністр оборони України Анатолій Гриценко.
Під час засідання Комісії Україна-НАТО глави оборонних відомств обмінялися думками щодо стану та шляхів подальшого розвитку співробітництва, зокрема в частині, що стосується оборонної реформи та участі збройних сил в операціях під проводом Альянсу. Підкреслюючи високий рівень партнерства у військовій сфері, країни НАТО під-твердили подальшу підтримку реалізації євроатлантичного курсу України, базуючись виключно на її власних рішеннях. Розглядалися також питання реформування сектору безпеки України. Основні засади цієї діяльності висвітлив заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Ігор Дріжчаний.

На засіданні Ради євроатлантичного партнерства порушувалось широке коло політико-військових аспектів зрос-таючої ролі партнерів в операціях під егідою НАТО. Акцент був зроблений на завдання із забезпечення стабільності та безпеки в Афганістані, а також на пошуку нових форм співробітництва, що відповідали б сучасним викликам міжнародної безпеки. Належна увага була приділена досягненню взаємосумісності країн-членів і партнерів НАТО для спільних дій через реалізацію Концепції оперативних можливостей, участі в Процесі планування та оцінки сил, залученню до Сил реагування НАТО.
У розвиток зазначених дискусій відбулася низка двосторонніх переговорів Анатолія Гриценка з керівниками оборонних відомств країн-членів НАТО, зокрема, з Міністром оборони США Робертом Гейтсем, Міністром націо-нальної оборони Республіки Польща Александром Шчегло, Міністром оборони Литовської Республіки Юозасом Олекасом, Міністром оборони Канади Гордоном О’Коннором, Міністром оборони Португалії Нуну Севериану Тейшейрою та Міністром оборони Данії Сореном Геде.
Після завершення цих засідань Генеральний секретар Альянсу Яап де Хооп Схеффер та Міністр оборони України Анатолій Гриценко в урочистій обстановці відкрили фотовиставку, присвячену 10-й річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО.

Міністерство оборони України переходить на кодифікування предметів постачання за стандартами НАТО
Про це йдеться в наказі Міністра оборони України Анатолія Гриценка №115 від 3 червня п.р. "Про затвердження Положення про кодифікування предметів постачання Збройних Сил України". Дане рішення ухвалене з метою під-вищення ефективності і досягнення сумісності системи такого кодифікування з аналогічними системами інших дер-жав, які використовують Систему кодифікування НАТО. Його мета полягає у посиленні ефективності управління
номенклатурою цих предметів на всіх етапах життєвого циклу, формування необхідних умов для їх автоматизованого обліку, поліпшення спрямованості матеріально-технічного забезпечення в системі логістики ЗС України.

Конференція з питань розвитку європейських бойових центрів
Вона пройшла в німецькому місті Хохенфельц 11 – 15 червня п.р. В її роботі взяла участь українська військова делегація на чолі з начальником Управління міжнародного військового співробітництва командування Сухопутних військ ЗС України полковником Сергієм Поляковим. У ході цього форуму відбувся обмін досвідом у підготовці військовослужбовців та підрозділів на базі таких центрів з метою підвищення рівня взаємосумісності під час проведення багатонаціональних миротворчих навчань та операцій. Зокрема, українські військові поінформували про проведену роботу щодо створення Міжнародного центру миротворчості та безпеки на Яворівському загальновійськовому полігоні. Крім того, представники української військової делегації ознайомилися з практикою існування аналогічних центрів у країнах Європи, перспективами їх розвитку, особливостями фінансування і функціонування, навчально-матеріальною забезпеченістю.

Випуск слухачів, які опанували "Курс тилового забезпечення"
Даний курс навчання в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" пройшли 17 слухачів з України, Аргентини і Хорватії в Центрі підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів Національної академії оборони України. Його основна мета полягала в отриманні українськими та іноземними офіцерами знань для проходження служби на посадах, пов’язаних з тиловим та матеріально-технічним забезпеченням миротворчого персоналу і миротворчих контингентів ООН та НАТО.
В ході занять слухачі засвоїли принципи планування та організації надання матеріально-технічних і медичних засобів багатонаціональним підрозділам. До викладання цього курсу залучалися фахівці з Норвегії, Пакистану, Швеції, Франції, а також з Київської регіональної делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Міжнародне військове співробітництво
Для поглиблення співробітництва у сфері екологічної безпеки військової діяльності між двома країнами, зокрема в питаннях організації природовідновлювальних заходів на військових об’єктах Збройних Сил України відповідно до міжнародних стандартів, українська військова делегація на чолі з начальником відділу екологічної безпеки Міністерства оборони України полковником Юрієм Ситником побувала з візитом у Королівстві Швеція. На робочих зустрічах обговорювалась можливість започаткування нових спільних проектів із створення інтегрованої системи управління навколишнім середовищем. Наші військові ознайомилися також з досвідом шведських колег щодо проведення екологічного аудиту військових об’єктів, які вивільняються в ході реформування збройних сил, та складання методичного посібника для ЗС України з екологічних питань для розробок і закупівель озброєння та військової техніки.

Американська військова делегація відвідала Львівщину
Її очолював Командувач Сухопутних військ Збройних сил США в Європі Девід МакКірнан. Вона побувала там з метою обговорення питань подальшого співробітництва та розвитку відносин між частинами та підрозділами цих видів збройних сил двох країн.
Американські військові зустрілися з головою Львівської облдержадміністрації Петром Олійником, відвідали Яворівський загальновійськовий полігон, де ознайомились з об’єктами Міжнародного центру миротворчості та безпеки, методикою підготовки українських миротворчих підрозділів на ньому тощо. Зокрема, американські військові стали свідками динамічної фази курсу підготовки інструкторів для спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат".
У Львівському інституті Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Національного університету "Львівська політехніка" вони оглянули навчально-матеріальну базу цього учбового закладу та поспілкувалися з професорсько-викладацьким складом і курсантами.

Руслана Лижичко пропонує співпрацю щодо поширення інформації про НАТО
Нещодавно ця відома українська співачка відвідала США, де презентувала свій проект "Дика енергія". Його мета – привернути увагу суспільства до проблем ощадливого використання енергоносіїв, розвитку відновлювальної та альтернативної енергетики.
Руслана Лижичко також взяла участь у "круглому столі", присвяченому перспективам приєднання України до євроатлантич-них структур, що відбувся в Атлантичній раді США. На ньому вона виступила з пропозицією співпраці з цією інституцією у питанні просування іміджевої кампанії, спрямованої на поширення в українському суспільстві інформації про діяльність НАТО.

Громадський вимір співробітництва Україна-НАТО
13 червня п.р. відбулося спільне засідання Координаційної ради і Колегії Громадської ліги Україна-НАТО за участі представників Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України та апарату Ради національної безпеки і оборони України.
За результатами розгляду питань порядку денного прийняті, зокрема, наступні рішення:
• затвердити план діяльності Громадської ліги Україна-НАТО на поточний період;
• рекомендувати під час здійснення євроатлантичних заходів використовувати тезу "необхідності і важливості підписання Україною ПДЧ";
• провести сходження на Говерлу 5-6 липня п.р. з нагоди 10-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО;
• розробити проект Звернення від Громадської ліги Україна-НАТО до політичних партій із закликом не спекулювати на темі НАТО в передвиборчий період;
• продовжити підготовку спільного Форуму представників громадських організацій та політичних партій, що підтримують ідею євроатлантичної інтеграції України.
В даному засіданні брали участь активісти організацій-членів Громадської ліги Україна-НАТО з Миколаєва, Севастополя, Одеси, Сімферополя, а також діячі Міжнародної інформаційно-аналітичної агенції "Європейська хвиля" і ВГО "Молодий Народний рух".

Підвищення рівня обізнаності чернігівчан про європейські та євроатлантичні прагнення України
В рамках інформування громадськості Чернігівської області з питань європейської та євроатлантичної інтеграції 10 червня п.р. у Корюківській центральній районній бібліотеці відбулася просвітницька акція. З метою створення інформаційного куточку "Європейська Україна" представниками Українського просвітницького інституту та Української народної партії було передано цій бібліотеці довідкові та інформаційно-аналітичні матеріали, розроблені і видані Національним центром з питань євроатлантичної інтеграції України. Було висловлено сподівання, що така література стане в нагоді бажаючим дізнатися про заснування та трансформацію Північноатлантичного альянсу, співробітництво НАТО з Україною.
Олександр Майшев, директор Українського просвітницького інституту, розповів присутнім (бібліотечним працівникам та активістам місцевих політичних організацій) про історію створення Європейського Союзу, можливі "плюси" та "мінуси" від приєднання нашої країни до європейських та євроатлантичних структур.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: