реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень № 11

Щотижневий бюлетень № 11



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2381
Європейська інтеґрація


Пріоритети зовнішньої політики нашої країни залишаються незмінними
Про це сказав Президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю українським телеканалам УТ-1 та ICTV 14 березня п.р. Він вкотре наголосив на незмінності нашого зовнішньополітичного курсу, скерованого на європейську інтеграцію, і нагадав, що євроатлантичні прагнення України законодавчо задекларовані. Глава держави повторив свою позицію щодо переваг вступу України до НАТО, підкресливши, що європейську колективну безпеку обрали для себе багато східноєвропейсь-ких країн. За його словами, самостійно сьогодні таку безпеку і оборону побудувати неможливо.

Щодо участі українських військових в операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан
Під час нещодавнього візиту української військової делегації на чолі з керівником оборонного відомства до Литви підписано Технічну угоду між Міністерством оборони України та Міністерством охорони краю Литовської Республіки щодо направлення миротворчого персоналу України для виконання завдань у складі литовської Групи з реконструкції афганської провінції Гор, що діє в рамках цих сил в Афганістані.
Нагадаємо, що 26 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ №47 "Про направлення ми-ротворчого персоналу України для участі в операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан", в якому йдеться про відправку туди військовослужбовців та працівників Збройних Сил України загальною чисельністю до 10 осіб для забезпечення такої участі.

Спільне засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО і Комітету Парламентської асамблеї НАТО з питань економіки і безпеки
Дане засідання відбулося в Києві 15-16 березня п.р. під головуванням заступника Голови Верховної Ради України М.Томенка і британського парламентарія П.Віггерса. В ньому взяли участь народні депутати Верховної Ради України, парламентарії 12 держав-членів Північноатлантичного альянсу, перед якими виступили чільні українські урядовці, представники міжнародних і неурядових організацій, незалежні експерти.
Відкриваючи форум, М.Томенко наголосив, що "нинішній український політикум практично близький до консен-сусу щодо безальтернативності курсу євроатлантичної інтеграції, як такого, що відповідає національним інтересам України". П.Віггерс, зі свого боку, відзначив значний прогрес у співробітництві України з НАТО, в реалізації нею завдань щодо поглиблення участі нашої держави в євроатлантичних структурах безпеки.
Дискусія точилася довкола широкого спектра актуальних питань зовнішньополітичних пріоритетів України, стратегії її національної безпеки, економічних трансформацій, реформування безпекового і оборонного секторів у контексті співпраці з Альянсом. Першочергову увагу було привернуто до наявних проблем, які гальмують процес повноцінного входження нашої країни в євроатлантичний простір. Одним з найважливіших підсумків цього зібрання стало досягнення парламентсько-суспільного консенсусу щодо спільної взаємодії в об’єктивному інформуванні громадськості про нинішню суть НАТО як міжнародної організації колективної безпеки.

На порядку денному – обговорення можливості участі України в діяльності
багатонаціональних миротворчих сил Південно-Східної Європи

Це питання, серед іншого, обговорювалося на XVII засіданні Політико-військового комітету та XVI засіданні Ко-ординаційного комітету Ради міністрів оборони Південно-Східної Європи у столиці Албанії місті Тирана за участю української військової делегації на чолі з начальником відділу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Департаменту воєнної політики і стратегічного планування Міністерства оборони України полковником Олександром Апполоновим. Були, зокрема, розглянуті результати виконання завдань бригадою "Seebrig" багатонаціональних миротворчих сил Південно-Східної Європи, перспективи подальшого використання цього військового з’єднання та стан поточних операцій НАТО і ЄС в даному регіоні.

Міжнародне військове співробітництво
Військова делегація авіаційного військового коледжу США у супроводі аташе з питань оборони при Посольстві США в Україні полковника Джеймса Моллой відвідала винищувальну авіаційну бригаду, яка дислокується у Житомирській області. Офіцери Збройних Сил США ознайомилися з матеріально-технічною базою військової час-тини, на озброєнні якої знаходяться літаки Міг-29, оглянули авіаційну техніку на стоянці літаків, зустрілися з військовими льотчиками та технічним складом цієї бригади. Іноземні гості також побували на навчальній базі, командно-диспетчерському пункті, в будинку висотного спорядження та інших визначених об’єктах. Подібні візити представників американського військово-навчального закладу, в якому офіцери отримують підготовку оперативно-стратегічного рівня, є традиційними і проводяться в середньому раз на два роки.

Чергове засідання Ради євроатлантичного партнерства на рівні послів
Воно відбулось минулого тижня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. До участі в ньому був запрошений Президент недержавної організації "EUROMIL" (European Organization of Military Associations – Європейська організація військових асоціацій) Е.Якоб, який поінформував про головні цілі діяльності цього об’єднання, що опікується, зокрема, забезпеченням соціальних та професійних інтересів військового персоналу в європейських державах. Головне завдання, яке ставить перед собою дана організація, полягає в захисті прав людини, основних свобод та професійних потреб військових. До неї входять 34 асоціації з 22 країн (у тому числі України).
Перед учасниками цього засідання виступив також заступник Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Джон Колстон, який розповів про результати конференції, проведеної у рамках програми "Партнерство заради миру" з оборонної політики та стратегії 19-20 лютого 2007 року в м.Монтрьо, Швейцарія. Було також повідомлено про затвердження Північноатлантичною радою документа під назвою "Практичні аспекти імплементації політики НАТО щодо боротьби проти торгівлі людьми".

"Дні НАТО" у Військово-Морських Силах ЗС України
На даному заході, який проходив 19-20 березня п.р., делегація на чолі з помічником начальника Стратегічного командування НАТО з трансформації генерал-майором Бйорном Крістіансеном перебувала в Севастопольському військово-морському інституті імені П.С.Нахімова. До складу цієї делегації входили військовий представник Місії України при НАТО контр-адмірал Ігор Кабаненко, офіцер штабу Стратегічного командування НАТО з трансформації капітан 2 рангу Лі Абернетті, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре.
Під час лекцій та презентацій, що відбулися, було розглянуто перспективи євроатлантичної інтеграції України, засади зовнішньої політики держави в контексті розвитку її відносин з Північноатлантичним альянсом, питання співробітництва України з НАТО у різних сферах, зокрема, в рамках програми "Партнерство заради миру". Крім того, до уваги присутніх була представлена структура, завдання та процес підготовки курсантів у цьому учбовому закладі. Гості також ознайомилися з його навчальною базою.

Підготовка до ротації національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону
"УкрПолбат" багатонаціональної тактичної групи "East" сил КФОР в Косово
В рамках цього підготовчого процесу на Житомирському загальновійськовому полігоні було проведено командно-штабне навчання. На спеціально обладнаних навчальних майданчиках майбутні миротворці відпрацювали дії під час несення служби на блок-постах, перевірки і догляду транспортних засобів та осіб, а також у разі нападу на об’єкт, що охороняється. Крім того, воїни-десантники опановували завдання з конвоювання колон з людьми та вантажами, займалися пошуком зброї, боєприпасів і наркотичних речовин. Це восьма ротація, яку заплановано здійснити в квітні п.р.
Чергова гуманітарна акція українських військових лікарів у Косово
Вона була проведена разом з польськими, американськими та британськими колегами. Цього разу виїзний прийом хворих пройшов у містечку Штрпце, яке є адміністративним центром однойменного муніципалітету і входить до зони відповідальності українського миротворчого контингенту. Військові медики обстежили і, в разі потреби, призначили лікування понад 100 тамтешнім мешканцям. Традиційно кожен з них отримав набір першої допомоги та гігієнічних засобів.

Перепідготовка українських військових за підтримки НАТО
В Севастополі почали функціонувати курси з вивчення англійської мови для військових українського флоту, які залишають службу. В їх відкритті взяли участь директор Державного департаменту адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та конверсії колишніх військових об’єктів Міністерства оборони України Ігор Холоша, адміністратор Директорату НАТО з економічних питань безпеки та оборони Жерар Мале, менеджер програми "НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців" Кристофер Штаудт, старший викладач Британської ради Фіона Гамільтон.
Ці курси організовані в рамках програми мовної підготовки, спрямованої на соціальну та професійну адаптацію колишніх військових моряків, надання допомоги у перепідготовці та наступному працевлаштуванні у цивільній сфері. Протягом чотирьох місяців слухачі безкоштовно опановуватимуть англійську мову через спілкування, вивчення граматики та лексики.

Підготовка до міжнародних навчань за стандартами НАТО
В австрійському місті Кремс проведено семінар з питань повітряних операцій, організований штаб-квартирою Об’єднаного командування авіаційної компоненти НАТО. В його роботі брала участь українська військова делегація на чолі із заступником начальника оперативного управління штабу командування Повітряних Сил ЗС України полковником Віктором Гаморою.
На цьому форумі розглядалися процедури планування таких операцій, заходів з протиповітряної оборони, авіаційної підтримки військ, здійснення функцій передового авіаційного навідника, бойового пошуково-рятувального забезпечення, повітряного транспортування, зокрема медичної евакуації, десантування й транспортних перевезень, радіоелектронної боротьби та захисту від атак з повітря. Українські військові мали також можливість ознайомитися з інтегрованою системою управління, вивчити вимоги стосовно взаємосумісності під час ведення військових дій, дотримання міжнародних норм і правил щодо застосування сил НАТО.

В Одесі відбулася головна плануюча конференція з підготовки багатонаціональних навчань "Сі Бриз-2007", які пройдуть нинішнього літа в Одеській і Миколаївській областях: на Західній військово-морській базі, Широколанівському загальновійськовому і двох морських полігонах, острові Тендровська коса, аеродромі "Шкільний", в Одеському і Південному морських портах. У цих зборах взяли участь військовослужбовці з України, США, Австрії, Азербайджану, Грузії, Вірменії, Канади, Молдови та Туреччини. Вони обговорили і узгодили план проведення морської та берегової фаз маневрів, визначили завдання штабу їх керівництва, розглянули питання всебічного забезпечення майбутніх тренувань. Україна на них буде представлена 10 кораблями, 3 літаками, 8 вертольотами.

Міжнародний семінар "Україна-НАТО: проблеми і перспективи"
Він відбувся в Луцьку і був організований Луцьким біотехнічним інститутом Міжнародного науково-технічного університету ім. академіка Ю.Бугая за сприяння Волинської обласної ради, Управління міжнародного співробітництва і європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації, Луцької міської ради, Центру інформації та документації НАТО в Україні. В цьому форумі взяли участь співробітники даного центру та посольств іноземних країн в Україні, працівники обласних і місцевих владних структур, провідні експерти, представники вищих навчальних закладів міста, засобів масової інформації. Розглядалися, зокрема, наступні питання: "Україна-Польща-НАТО", "Україна-НАТО-Росія", "Євроатлантична інтеграція в нових політичних умовах", "Причини антинатовських настроїв", "Україна-НАТО: проблеми і перспективи в галузі охорони довкілля".





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

20:22
28-Бер-2024
Російські спецслужби під прикриттям московського патріархату
Ця війна є цивілізаційною. Без знищення московії як імперії, миру і спокою для Україн
19:46
27-Бер-2024
Пам’яті Героя України Дмитра Романченка з Чернігова
У Небесному війську Захисників України гідне місце займають і уродженці Чернігова — п
19:24
27-Бер-2024
По Харкову вдарили авіабомбами - вперше з 2022-го року
Під ударом Шевченківський район, за інформацією, що перевіряється, ворог застосував д
20:44
26-Бер-2024
П'ять сценаріїв розгортання французьких військ в Україні
Президент Франції Еммануель Макрон своєю заявою про можливе відправлення в Україну за
22:12
25-Бер-2024
Василь Малюк: СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках
З початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки України значно посилила напрям к
21:20
25-Бер-2024
росіяни вчергове вдарили по Одесі балістикою
Коротко про одеські новини сьогодні.
Росіяни вчергове вдарили по нам балістико
20:29
25-Бер-2024
Війська росії захопили нові території на сході України
Армія Росії просунулася вперед практично на всіх ділянках фронту, де вона штурмує. Пр
20:11
24-Бер-2024
У Чернігові згадали заповіти В’ячеслава Чорновола
24 березня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черні
16:27
24-Бер-2024
Оборонці України - неймовірні!
Ефективність використання засобів, які є в нашому розпорядженні - безпрецедентна. Для
21:09
23-Бер-2024
На Львівщині згорів деревʼяний храм Святого Михаїла
На Стрийщині вогнеборці ліквідували пожежу в дерев’яній церкві
23 березня о 10
Усі новини


реклама партнерів: