реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 25

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 25



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2014
Європейська інтеґрація


Віктор Ющенко окреслив пріоритети України на період її головування в ОЧЕС
Україна бачить серед пріоритетів діяльності реалізацію масштабних транспортних проектів та зміцнення безпеки в регіоні, створення Чорноморської зони вільної торгівлі, розвиток міжнаціонального діалогу. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко у своєму виступі 25 червня п.р. на пленарному засіданні 15-го саміту Організації Чорноморського економічного співробітництва, що відбувся в Стамбулі.
Говорячи про подальше зміцнення безпеки у регіоні, глава української держави наголосив на необхідності "постійного контролю" над низкою таких актуальних питань, як запобігання тероризму, боротьба з нелегальною міграцією, торгівлею людьми, незаконним обігом наркотиків і зброї. "З особливою наполегливістю ми закликаємо до активізації спільних зусиль у справі мирного розв'язання "заморожених" конфліктів у нашому регіоні. Це – завдання, яке стосується всіх, оскільки становить загрозу загальній безпеці", – підкреслив В.Ющенко.

Президент України затвердив Цільовий план Україна – НАТО на 2007 рік
Указом глави держави від 18 червня 2007 р. № 535 з метою дальшої реалізації положень Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, виконання схваленого під час засідання Комісії Україна – НАТО 22 листопада 2002 року Плану дій Україна – НАТО, а також пріоритетних завдань у рамках Інтенсифікованого діалогу між Україною та НАТО з питань членства та відповідних реформ, започаткованого на Вільнюському засіданні Комісії Україна – НАТО 21 квітня 2005 року, Кабінету Міністрів України доручено забезпечити виконання заходів Цільового плану Україна – НАТО на 2007 рік (ЦП-2007).

Також цим указом визначені завдання центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого само-врядування щодо звітування про стан виконання Цільового плану та регулярне інформування громадськості про хід та результати виконання заходів співробітництва України з НАТО. Координацію цієї роботи покладено на Міжвідомчу комісію з питань підготовки України до вступу в НАТО та Уповноваженого України з питань євроатлан-тичної інтеграції.
Слід підкреслити, що ЦП-2007 розроблено за новою формою і структурою, яка більш наближена до Плану дій щодо членства в НАТО. Зокрема, виокремлено "Розділ 3. Питання ресурсів", в якому заплановано до виконання за-ходи забезпечення основних макроекономічних показників, питання фінансових ресурсів сектору безпеки і оборони України та підготовки персоналу у сфері євроатлантичної інтеграції України тощо. Також для відображення праг-нень України щодо підтримки євроатлантичних та європейських цінностей в ЦП-2007 запропоновані підрозділи 1.1.4 "Участь України у міжнародних організаціях та регіональних ініціативах" та 1.1.5 "Двосторонні відносини з сусідніми державами". В них більше деталізовано заходи з урахуванням останніх зовнішньополітичних ініціатив України у регіональному вимірі, зокрема таких, як активізація міжнародної діяльності в рамках ГУАМ, Спільноти Демократичного Вибору тощо.

В Україні у 2006 році розпочалось проведення Комплексного огляду сектору безпеки, який визначив напрямки реформування не лише Збройних Сил України, але й сфери оборони та безпеки в цілому. А це, в свою чергу, обумовило необхідність введення до ЦП-2007 ряду завдань, які відповідають реальному стану реформ в оборонній галузі. Серед них, зокрема, визначено завдання 2.1.1. "Реалізація цілей оборонної політики". В контексті Комплексного огляду сектору безпеки проводяться реорганізаційні заходи в інших структурах Воєнної організації України. Тому до структури ЦП-2007 внесено нові підрозділи, виконання яких конкретизуватиме хід реформування таких складових сектору безпеки і оборони, як Служба безпеки України (2.3.2.), Міністерство внутрішніх справ (2.3.3.), Адміністрація державної прикордонної служби України (2.3.4.), Державна податкова служба України (2.3.5.).

Загалом кількість заходів ЦП-2007 зменшено до 278, у порівнянні з 409 заходами минулого року, 65 з яких є спі-льними з НАТО. До реалізації Цільового плану залучається більше 50 виконавців – здебільшого це центральні та місцеві органи виконавчої влади України. Кількість заходів ЦП-2007 суто військового спрямування складає близько 20%, а решта – політичного, оборонного, економічного, правового та іншого спрямування.

Сьоме засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО
Воно відбулося 21 червня п.р. в МЗС України під головуванням заступника Міністра закордонних справ України Володимира Хандогія, тимчасово виконуючого обов’язки голови Міжвідомчої комісії. У засіданні взяли участь наці-ональні координатори співробітництва України з Альянсом, а також представники неурядових громадських організацій і Центру інформації та документації НАТО в Україні. Члени Комісії обговорили поточний стан вико-нання Плану заходів з нагоди 10-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, затвердженого дорученням Прем’єр-міністра України від 22.05.2007 р. №16120. За інформацією В.Хандогія, на сьогодні вже проведено 26 таких заходів в різних регіонах України.

Національний координатор співробітництва України з НАТО в інформаційній сфері, перший заступник Голови Держкомте-лерадіо України Анатолій Мураховський повідомив про стан та перспективи реалізації в поточному році заходів Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України.
З інформацією стосовно Методичних рекомендацій щодо моніторингу виконання заходів Цільового Плану Україна-НАТО на 2007 рік виступив заступник керівника апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Олександр Семіков. Наголошувалося, зокрема, на якісному виконанні зазначеного плану, а також своєчасному звітуванні про виконання заходів, передбачених у першому півріччі поточного року. В цьому контексті зверталась увага і на започаткування роботи з підготовки пропозицій до проекту цільового плану на 2008 рік.

Прес-клуб, присвячений 10-й річниці Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО
Цей захід відбувся 22 червня п.р. в МЗС України за участю заступника Міністра закордонних справ України Володимира Хандогія, який, зокрема, висвітлив основні результати співробітництва України з Альянсом з часу підписання Хартії. Зокрема, підкреслювалась важливість об’єктивного неупередженого інформування населення України про основні цілі та діяльність Північноатлантичного альянсу, а також про політику євроатлантичної інтеграції нашої держави. Заступник Міністра закордонних справ також висловив сподівання, що політичні сили України досягнуть порозуміння щодо перспектив подальшого розвитку відносин Україна-НАТО і не спекулюватимуть на цій темі у ході підготовки до позачергових парламентських виборів.

На порядку денному проведення українсько-американських навчань "Сі Бриз-2007" на Одещині
З метою вирішення питань належної організації і проведення на території Одещини спільного українсько-американського військово-морського навчання із запрошенням представників інших країн "Сі Бриз-2007" в Одесі відбулася зустріч командувача військами Південного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенанта Івана Свиди та першого заступника командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірала Віктора Максимова з головою Одеської обласної ради Миколою Скориком.
Як зазначив М.Скорик, облрада працюватиме над тим, щоб навчання пройшло спокійно, без зайвих інцидентів і правопорушень, щоб не постраждали іноземні громадяни та імідж нашої держави. У свою чергу, І.Свида наголосив, що знайдено взаєморозуміння з керівництвом Одеської області щодо важливості проведення цього заходу для зміцнення авторитету нашої держави та Збройних Сил України.

"Роль суспільства у здійсненні євроатлантичного інтеграційного курсу України"
Семінар за такою тематикою відбувся 11 червня п.р. в місті Новоозерне (Крим) на Південній базі Військово-морських сил Збройних Сил України. Організаторами заходу, в якому взяли участь 150 офіцерів, виступили: Громадська ліга Україна-НАТО і Центр інформації та документації НАТО в Україні. Семінар проводився в рамках функціонування Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства.
Перед учасниками виступив директор ЦІД НАТО в Україні Мішель Дюре, начальник штабу Південної військово-морської бази Геннадій Шпаковський, політичний радник Посольства Словацької Республіки в Україні Атілла Сеп, представник Міністерства закордонних справ України Михайло Кириченко, а також представники громадських організації Сергій Джердж та Оксана Григор’єва. Даний захід проводився з метою поширення інформації щодо співпраці України з Північноатлантичним альянсом, підвищення рівня поінформованості військовослужбовців стосовно запровадження демократичного цивільного контролю у реформуванні сектору безпеки і оборони України.

"Інформаційно-освітні аспекти співробітництва України з НАТО"
"Круглий стіл" за такою тематикою нещодавно відбувся у Київському інституті міжнародних відносин. Організаторами заходу виступила ВГО "Демократична дія" за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні та Громадської ліги Україна-НАТО. Захід мав на меті надання інформаційної підтримки представникам обласних бібліотек і книгозбірень навчальних закладів, де в рамках відповідного проекту функціонують 54 Інформаційні стенди "Україна-НАТО". Під час дискусії порушувалися політичні, економічні та безпекові аспекти інтеграції України до Північноатлантичного альянсу, стан справ з реалізації Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції, питання розвитку регіональної мережі Інформаційних стендів "Україна-НАТО", а також обговорювалися конкретні форми підвищення обізнаності населення з питань євроатлантичної інтеграції в регіонах.
У "круглому столі" взяли участь директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, представники Посольства Словацької Республіки в Україні – Аттіла Сеп і Посольства США в Україні – Джордж Кент, а також Державного комітету телебачення і радіомовлення України – Світлана Лі, Департаменту НАТО МЗС України – Володимир Джиджора, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України – Володимир Фурашев, Апарату РНБО України – Олег Мяльниця, Атлантичної Ради України – Олег Кокошинський та Громадської Ліги Україна-НАТО – Сергій Джердж.

Міжнародне військове співробітництво
В Україні перебувала італійська військова делегація, завдання якої полягало у визначенні перспективних напрямів співробітництва повітряних сил двох держав, обговоренні питань удосконалення бойової підготовки, розвитку військової авіації за стандартами НАТО. Італійські військові на чолі з головою Департаменту планування та аерокосмічної діяльності Генерального штабу Повітряних Сил ЗС Італійської Республіки бригадним генералом Паоло Магро зустрілися з членами української робочої групи під головуванням першого заступника начальника штабу командування Повітряних Сил ЗС України генерал-майора Віктора Сідаша. Вони обмінялися досвідом кадрової роботи, управління особовим складом, проведення спільних навчань.

Мережа проєвропейських організацій України
Роботу зі створення Мережі, про заснування якої було проголошено в травні минулого року, координувала ініціативна група, яка протягом першого півріччя здійснювала роботу з підготовки Установчого форуму, що відбувся 14-15 червня п.р. біля Львова. Засновниками Мережі стали 40 організацій, які прийняли її Статут, затвердили План діяльності та обрали керівні органи. Метою Мережі є консолідація зусиль громадських організацій, спрямованих на пропагування європейських цінностей, інформування про європейську та євроатлантичну інтеграцію, запровадження європейських стандартів суспільного життя, обмін досвідом та співпрацю на міжнародному, загальноукраїнському, регіональному і локальному рівнях задля реалізації європейського вибору України.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини


реклама партнерів: