реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 28

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 28



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2925
Європейська інтеґрація


Українсько-чеські відносини набули якісно нового змісту
Такий висновок констатувався на нещодавній зустрічі Міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка з Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Карелом Штіндлом, який завершує свою дипломатичну місію в нашій державі. Було заявлено, що цей період позначений надзвичайно важливими подіями у внутрішньополітичному та зовнішньополітичному житті двох країн. Чехія, зокрема, підтримує курс України на європейську та євроатлантичну інтеграцію, вступ до СОТ, сприяє розвиткові співробітництва у форматі "Вишеградська четвірка + Україна".

Питання підтримки участі кораблів в антитерористичній операції НАТО "Активні зусилля"
В Академії оборони Великої Британії, що у місті Шрівенхемі, пройшов міжнародний симпозіум "Стратегія сучасних морських операцій". Україна на ньому була представлена від командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітаном 1 рангу Дмитром Тараном.
Під час цього форуму обговорювались поточні та перспективні питання співробітництва флотів різних країн, ефективного використання можливостей та потенціалу військово-морських сил. При цьому головну увагу було приділено підтримці участі кораблів в антитерористичній операції НАТО "Активні зусилля".

Шостий семінар "Європа для громадян:територія вільного пересування, захист зовнішніх кордонів країнами-членами"
Він пройшов під такою назвою у Вільнюсі 11-13 липня п.р. на рівні експертів. До участі в ньому вперше було запрошено українську делегацію, яку очолив директор Департаменту консульської служби МЗС України Борис Базилевський.
Цей форум відбувся за фінансової підтримки Європейської Комісії та за сприяння МЗС і МВС Литовської Республіки та також МВС Федеративної Республіки Німеччина. Серед присутніх були понад 120 співробітників профільних міністерств і відомств країн-членів ЄС, США, Японії та представники низки провідних європейських та американських компаній, що спеціалізуються на виготовленні обладнання і створенні ІТ-технологій з ви-користанням біометричних даних.

Азербайджан - НАТО
В цій країні пройшов черговий Тиждень НАТО, в рамках якого відбулися літня сесія Міжнародної школи НАТО в Азербайджані та колоквіум Ради євроатлантичного партнерства. На таких заходах обговорювалась тематика загроз і ризиків для енергетичної інфраструктури, регіональні та міжнародні аспекти безпеки, технологічні новації у сфері забезпечення безпеки тощо. Було також проведено семінар для прес-секретарів державних установ та журналістів, у ході якого слухачі ознайомилися з досвідом у даній сфері, громадських зв’язків НАТО, розвитку партнерських відносин Альянсу з Азербайджаном. З метою покращення відповідного інформування громадськості у м.Гяндж було відкрито Євроатлантичний центр інформації. У контексті подальших планів розбудови цього партнерства Посол Азербайджану в НАТО К.Хасієв повідомив, що восени поточного року в м.Баку відбудуться переговори щодо другого етапу Плану дій індивідуального партнерства НАТО -Азербайджан, який охопить 2007-2009 роки.

Трьохмісячні підсумки виконання своїх завданьу Косово українськими миротворцями останньої ротації
Вони були підбиті на нараді керівного складу нашого контингенту, яка відбулася у його розташуванні в цій автономній провінції Республіки Сербія. Констатувалось, що українські військовослужбовці постійно контролюють ситуацію в зоні відповідальності, перебувають у тісній співпраці з миротворчими підрозділами багатонаціональної бригади "East" сил КФОР, сумлінно виконують свої службові обов’язки щодо підтримання миру та спокою в населених пунктах муніципалітету Штрпце. Зверталась увага на спільну участь в операції "Blue beret", яка полягала в забезпеченні безпеки пересування та створенні сприятливих умов для роботи членів спеціальної місії Ради Безпеки ООН з метою надання вичерпної оцінки ситуації з виконання її резолюції щодо майбутнього статусу краю. В рамках ще однієї операції – "Magnificent Stranger" особовий склад зведеної роти спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" реалізовував завдання в зоні відповідальності багатонаціональної тактичної групи "North" сил КФОР (муніципалітет Лепосавич). Крім того, українські військові провели більше 30 спільних патрулювань з представниками місцевих органів правопорядку у важкодоступних гірських районах та один конвой колони техніки.

Загалом, з початку виконання миротворчих завдань на Балканах військовослужбовцями національної складової "УкрПолбату" було здійснено 570 патрулювань, виставлено понад 150 спостережних постів, оглянуто більше 3 тисяч автомобілів та майже 7,5 тисяч осіб.

Разом з польськими та американськими колегами наші миротворці взяли участь у кількох гуманітарних акціях, зокрема, з надання благодійної допомоги шкільним навчальним закладам, упорядкування території в містах та селищах, гарантування безпеки проведення масових святкових заходів.

Черговий "круглий стіл" з євроатлантичної інтеграції України
17 липня п.р. Громадська ліга Україна-НАТО за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні і Центру інформації та документації НАТО в Україні на базі Луганської обласної бібліотеки ім. О.М. Горького провела таке зібрання на тему "Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір". В цьому заході взяли участь понад 60 представників обласної та районних держадміністрацій, бібліотечних працівників, науковців Луганщини.
Перед присутніми виступили голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, співробітник апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев та віце-президент Атлантичної ради України Олег Кокошинський, які поділилися первинною інформацією з питань, що обговорювались, і дали вичерпні відповіді на чисельні запити з даної проблематики. "Червоним рядком" через всю дискусію проходила думка щодо відсутності об’єктивного, неупередженого висвітлення реального стану відносин України з Північноатлантичним альянсом, можливих наслідків для України в ході реалізації євроатлантичного курсу та взаємин між Російською Федерацією і НАТО.

Європейська та євроатлантична інтеграція: стан і майбутня співпраця
"Круглий стіл" за такою спрямованістю відбувся 11 липня п.р. в м.Одеса з ініціативи Одеської обласної державної адміністрації. В ньому взяли участь генеральні консули Російської Федерації Олександр Грачов, Грузії Зураб Квачадзе і Румунії Ніколас Чераселла, представник місії ЄС з питань прикордонної допомоги Україні та Молдові Андрес Труедсон, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, відповідальні працівники Одеської облдержадміністрації, діячі регіональних осередків політичних партій, експерти і науковці Одеського регіону, а також співробітники апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України та Міністерства закордонних справ України. Модераторами даного заходу були заступник голови Одеської облдержадміністрації Микола Сердюк і начальник її Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції Галина Безікович.

На цьому зібранні досить детально розглядалися дві основні теми "Україна - ЄС, Україна - НАТО: перспективи співробітництва" і "Питання національної безпеки в контексті інтеграції України до НАТО та ЄС". Майже всі виступаючі на підставі своїх власних міркувань та аналітичних досліджень дійшли висновку, що європейський та євроатлантичний вибір України є об`єктивним в умовах сучасного світу і нинішніх тенденцій його подальшого розвитку. Дисонансом, що цілком природно, прозвучала промова Генерального консула Російської Федерації і секретаря Одеського обласного комітету Прогресивної соціалістичної партії України.

У Кривому Розі відбулася телеконференція із штаб-квартирою НАТО
Таку конференцію провів Український освітній центр реформ спільно з Центром інформації та документації НАТО в Україні. Спілкування на тему "Дізнаймося більше про НАТО" відбулося у Будинку офіцерів військового містечка Всебратське.
До обговорення були запропоновані наступні питання: що означають для держав НАТО принципи "колективної безпеки" і "рівних прав"; в чому полягають переваги членства в НАТО; яку підтримку надає НАТО для реформ у збройних силах тим державам, які вступають до Альянсу; на яких умовах це має місце і який статус теперішніх взаємовідносин між Україною та НАТО. Прес-секретар штаб-квартири НАТО у Брюсселі Роберт Пщель, відповідаючи на запитання журналістів, зокрема, зазначив: рішення щодо приєднання до Організації Північноатлантичного договору повинен прийняти український народ, а результативність співпраці України з НАТО залежить насамперед від зусиль самої України на шляху досягнення стандартів рівня життя та дотримання прав людини, які існують в країнах Альянсу.

Науковці Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника виграли конкурс проектів на виконання загальнодержавних організаційно-аналітичних та науково-методологічних заходів Цільового плану Україна-НАТО
Державним замовником цього конкурсу було Міністерство освіти і науки України, а керівником рекомендованого проекту - кандидат політичних наук, начальник науково-дослідної частини даного учбового закладу Олег Білоус.
За словами прес-секретаря Прикарпатського національного університету Романа Коника, Цільовим планом Україна-НАТО передбачається розроблення спецкурсів із співробітництва України з НАТО для студентів вузів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр за спеціальністю "Міжнародні відносини", підготовка науково-методичних рекомендацій для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів щодо вивчення питань функціонування НАТО, відпрацювання науково-методичних матеріалів, пов’язаних із проблематикою міжнародної безпеки і діяльності НАТО, а також взаємовідносин України з НАТО.

Проект науковців цього університету, що має назву "Розроблення навчально-методичних рекомендацій для формування позитивного іміджу НАТО в середовищі наукової, педагогічної, студентської та учнівської громадськості Прикарпатського регіону", передбачає здійснення соціологічних досліджень з проблем міжнародного статусу України та її євроатлантичної інтеграції, організацію і проведення навчального курсу "Євроатлантична інтеграція України: проблеми і перспективи" для магістрів та студентів спеціальностей "Міжнародні відносини" і "Політологія", підготовку й розповсюдження інформаційного бюлетеня для педагогічних і наукових працівників "Все про НАТО", поширення в ЗМІ інформаційних та аналітичних оглядів стосовно НАТО та його ролі в підтримці миру й стабільності в європейському регіоні, створення фонду друкованих і електронних видань про НАТО у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету.

"Для успішного просування євроатлантичної стратегії України вона повинна отримати регіональний вимір"
Таку думку висловив перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Віктор Павлюк на міжнародному науково-практичному семінарі "Соціально-політичні аспекти євроатлантичної інтеграції України: взаємодія влади і громадянського суспільства", котрий упродовж 12-13 липня п.р. проходив у Чернівцях. У своєму виступі "Буковинські ініціативи в контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України: Буковина - лабораторія Європи регіонів" він наголосив, що настав час утворення національної мережі прикордонних ділянок України і що Буковина готова взяти на себе координацію цього процесу. Зокрема, зверталась увага на те, що напрацювання Чернівецької області з розвитку ідеї "ширшої Європи регіонів" є зараз предметом обговорення і основою доручень вищого керівництва країни з розбудови транскордонного та транзитного потенціалу в зоні нових кордонів країн ЄС з Україною. Окрім того, євроінтеграційна спрямованість Буковини як прикордонної території втілена в проекті Єврорегіон "Верхній Прут", на який було покладено експериментальне вивірення механізмів транскордонного співробітництва "як елементів процесу європейської інтеграції і розбудови регіональної політики". Йдеться, серед іншого, про запровадження партнерства з територіальними одиницями країн ЄС. І першим таким офіційним партнером стала федеральна земля Карінтія (Австрія).

Водночас спільно з румунською стороною, французькими та німецькими напарниками була започаткована інша транскордонна ініціатива - "Чотири регіони для Європи". До того ж, Буковина - єдина в Україні запрошена до участі в європейському об’єднанні "Альпи-Адріатика". А відтак для забезпечення свідомого та виваженого вибору у питанні інтеграції до Альянсу слід позбуватися штучних стереотипів, формувати толерантну, неупереджену атмосферу діалогу в суспільстві. Тому обласною владою проводиться системна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо діяльності НАТО та співробітництва України з Альянсом. На часі створення обласного консультативного Центру з питань регіонального виміру виконання Плану дій Україна - НАТО.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: