Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 29
Президент України Віктор Ющенко мав зустріч 22 липня п.р. з Федеральним міністром закордонних справ ФРН Франком-Вальтером Штайнмайєром. Діалог відбувся на території колишнього концтабору "Флоссенбюрг". Сторони обговорили питання інтеграції України до Євросоюзу. Під час бесіди приділялась також увага "замороженим" конфліктам.
Глава української держави позитивно оцінив проведення трьох раундів переговорів щодо поглибленої угоди Україна-ЄС, з вдячністю відгукнувся на активну підтримку нашої країни в цьому процесі Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель і висловив сподівання, що на наступному саміті Україна-ЄС восени нинішнього року в Києві будуть досягнуті й закріплені відповідні домовленості. У свою чергу, керівник зовнішньополітичного відомства Німеччини підкреслив, що його країна і надалі докладатиме зусиль, аби робота над такою угодою просувалася успішно.
Робочий візит до Брюсселя Міністра закордонних справ України
Нещодавно там відбулася його зустріч з Верховним представником Євросоюзу з питань спільної зовнішньої по-літики та політики безпеки Хав’єром Соланою. Серед іншого сторони обговорили ситуацію у Придністров’ї та Косово. Зокрема, було наголошено на важливості активної співпраці у врегулюванні придністровського конфлікту, необхідності якнайшвидшого поновлення переговорів у форматі "5+2" (Молдова, Придністров’я, Росія, Україна, ОБСЄ плюс ЄС і США).
В ході бесіди Арсенія Яценюка з Єврокомісаром з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер аналізувався переговорний процес щодо нової посиленої угоди між Україною і ЄС. Спів-розмовники погодилися, що ця нова угода має стати амбіційним документом, який виведе стосунки нашої країни з Євросоюзом на якісно новий рівень.
Консультації Латвія – НАТО
Штаб-квартиру Альянсу в Брюсселі відвідав новообраний Президент Латвійської Республіки Валдіс Затлерс. Він спілкувався з Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером. Обговорювались питання участі Латвії в операціях під проводом Альянсу, в першу чергу, в Афганістані та Косово. Розглядалася також проблематика Договору про звичайні збройні сили в Європі та ПРО.
На порядку денному поглиблення відносин Сербії з НАТО
Головний посадовець Альянсу здійснив візит до Белграду, де провів зустрічі з керівництвом цієї країни. У ході переговорів обговорювалися питання подальшого розширення співпраці між Сербією та НАТО. В даному контексті сербська сторона заявила, що пакет відповідних документів буде готовий для передачі НАТО вже найближчим часом. У центрі уваги також перебувала проблематика Косово. Зокрема, Яап де Хооп Схеффер наголосив на необхідності уникати будь-яких затримок у процесі визначення статусу краю і підкреслив, що сили КФОР продовжуватимуть виконання своїх завдань, в тому числі щодо захисту всіх спільнот від насильства в цій автономній провінції.
Генеральний секретар НАТО про євроатлантичні прагнення південно-східних європейських країн
Під час свого відвідання м. Дубровнік (Хорватія) він взяв участь у міжнародній конференції "Саміт у Хорватії – Новий Південь Європи", на якій, серед іншого, висловив думку, що євроатлантична інтеграція є єдиним шляхом для забезпечення життєздатності країн Південно-Східної Європи. Яап де Хооп Схеффер вважає, що лише інтеграційний процес створює формат, в якому реформи набувають незворотного характеру. Крім того, цей процес, на його думку, надасть змогу подолати виклики глобалізації.
Удосконалення взаємосумісності країн-членів і партнерів НАТО
Цьому було підпорядковано міжнародне навчання "Кооператив Арчер - 2007", яке пройшло 10-20 липня п.р. в столиці Грузії Тбілісі. На ньому відшліфовувалась військова майстерність організації та проведення повітряних операцій, безпосереднього авіаційного підкріплення, пошуку і рятування, медичної евакуації та висадки десанту під час дій з підтримання миру.
У таких тренуваннях брала участь група українських військовослужбовців на чолі із заступником начальника авіації командування Повітряних Сил ЗС України полковником Олександром Кулібабою. Вітчизняні авіатори відпрацювали елементи взаємосумісності в ході здійснення повітряних операцій і авіапідтримки за стандартами НАТО та аеромедичної евакуації. Українська сторона також ознайомилась з порядком доставки гуманітарної допомоги в район стихійного лиха та питаннями пошуку і рятування постраждалих.
Українсько-американське тактичне навчання "Сі Бриз – 2007"
Воно проходило 7-20 липня п.р. в південно-західній частині Чорного моря, на території Одеської та Миколаївської областей. Там працювали штабні офіцери, спостерігачі і підрозділи морської піхоти з 11 країн: Азербайджану, Вірменії, Грузії, Греції, Канади, Латвії, Македонії, Молдови, Німеччини, Румунії і Туреччини. Всього до нього були залучені 22 військові кораблі і понад 2,5 тисячі осіб.
Під час цього навчання кожен з учасників отримав нові знання, удосконалив вміння та навички миротворчих дій у складі багатонаціональних сил. За короткий термін військовослужбовці досягли високого рівня згуртованості та взаємосумісності.
"Сі Бриз – 2007" показав, наскільки злагоджено, чітко і професійно можуть працювати збройні сили різних держав у спільних миротворчих операціях. Україна на ньому в черговий раз продемонструвала світовій спільноті своє прагнення та спроможність ефективно виконувати взяті на себе зобов’язання у сфері міжнародної безпеки.
Засідання плануючої Чорноморської групи військово-морського співробітництва "Blackseafor"
Дане засідання пройшло 16-20 липня п.р. в м. Стамбул (Турецька Республіка) за участю представника Військово-Морських Сил ЗС України капітана 3 рангу Костянтина Вагіна. На ньому було узгоджено плани проведення серпневої активації цього з’єднання та її оперативну директиву, уточнено склад сил і деталі заходів під час стоянки в портах і на морі. Передбачається, що військовослужбовці чорноморських країн відвідають міста Гульджук (Туреччина), Варна (Болгарія) та Констанца (Румунія).
Подальше поглиблення співробітництва між командуванням Сухопутних військ ЗС України та Сухопутних військ ЗС США в Європі
З цією метою в Україні 19-20 липня п.р. перебувала американська військова делегація на чолі з начальником оперативного управління Сухопутних військ ЗС США в Європі бригадним генералом Девісом Перкінсом. Відбулася його робоча зустріч з командувачем Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенантом Іваном Свидом. Вони обговорили низку важливих питань, що становлять взаємний інтерес, обмінялися, зокрема, досвідом з реформування органів управління сухопутних військ та продовження надання допомоги щодо підготовки офіцерів та сержантів для Сухопутних військ ЗС України.
Американські військові відвідали також Центр імітаційного моделювання Національної академії оборони України під час проведення навчань "Стрімкий тризуб – 2007" та об’єкти 232-го загальновійськового полігону в Яворі, де ознайомилися з життєдіяльністю цього військового організму.
Шлях до миру, свободи та демократії
Як вже повідомлялося, на базі Національної академії оборони України під час здійснення командно-штабного навчання "Стрімкий тризуб – 2007" з таким спрямуванням пройшов "День європейського та євроатлантичного партнерства". Організаторами цього заходу, який проходив у рамках реалізації проектів Мережі партнерства Україна-НАТО, були Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних Сил України, Національна академія оборони України, Громадська ліга Україна – НАТО, Чеська асоціація євроатлантичного співробітництва Ягелло – 2000 і Центр інформації та документації НАТО в Україні. На урочистому відкритті даного зібрання зазначалася необхідність проведення євроатлантичного курсу України, спрямованого на захист як національних інтересів країни, так і кожного її громадянина. Громадськості була надана можливість ознайомитися з поточною діяльністю Північноатлантичного альянсу та його відносинами з Україною. Відбулася також презентація діяльності міжнародних інституцій та дипломатичних представництв держав НАТО в Україні.
Кроки до подальшого співробітництва між ВМС ЗС України і ВМС Німеччини
В штабі українського флоту пройшла протокольна зустріч командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірала Ігоря Тенюха та аташе з питань оборони при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні полковника Ебергарда Карла Фрайгерра фон Зайдлітц-Курцбаха.
Українська сторона поінформувала гостя про хід реформування та перспективи ВМС ЗС України. Було, зокрема, висловлено задоволення станом взаємовідносин між флотами обох країн, про що свідчить співпраця українських та німецьких моряків під час заходів в рамках програми НАТО "Партнерства заради миру".
В свою чергу, представник німецького військово-дипломатичного корпусу відзначив всебічність підходу керівництва українського військово-морського відомства до здійснення трансформації флотських структур з урахуванням європейської та євроатлантичної інтеграції України.
У Косово українські миротворці відпрацювали порядок дій під час повітряної евакуації умовно постраждалих військовослужбовців
Таке заняття відбулося 19 липня п.р. на території бази "Bondsteel" під керівництвом американських інструкторів. До нього було залучено особовий склад обох спеціальних рот українського миротворчого контингенту. Американські льотчики ознайомили наших військових із заходами безпеки, які вживаються в ході проведення таких миротворчих операцій. Українці мали можливість закріпити навички роботи з обладнанням гелікоптера, яке використовується для евакуації поранених військовослужбовців як із влаштованих, так і непідготовлених майданчиків приземлення.
Знищення мільйонної одиниці легкого озброєння та стрілецької зброї за проектом Агентства НАТО з матеріально-технічного забезпечення і постачання (NAMSA)
Ця знаменна подія була відзначена в приміщенні відділу зв’язків з громадськістю Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. За даним проектом, який співфінансується урядом США, ліквідується надлишкове й застаріле озброєння в 25 країнах на чотирьох континентах, включаючи Україну. В нашій державі буде знищено 133 тисячі тонн боєприпасів та 1,5 мільйона одиниць легкої стрілецької зброї.
Під час цього заходу про хід реалізації планів NAMSA в Україні розповіли журналістам заступник Міністра оборони України Володимир Терещенко, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Вільям Тейлор, керівник офісу NAMSA Стівен Браун.
Спільне українсько-американське командно-штабне навчання за допомогою комп’ютерів "Стрімкий тризуб – 2007"
Воно проводилось в м. Київ 9-20 липня п.р. на базі Центру імітаційного моделювання та Центру підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів Національної академії оборони України в дусі програми НАТО "Партнерство заради миру". Його мета полягала в поліпшенні з використанням сучасних технологій сумісності між штабами та підрозділами країн-учасниць даного навчання, підвищенні рівня взаєморозуміння та співробітництва між військовослужбовцями різних держав. До нього було залучено понад 300 осіб з 17 країн, зокрема, з Білорусі, Грузії, Литви, Німеччини, Канади, Албанії, США, Швеції та інших. У ході цих тренувань відпрацьовувались питання миротворчої тематики, включаючи підготовку і ведення операції з підтримки миру багатонаціональною бригадою у складі коаліційних сил в районі відповідальності.
|
|