реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 30

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 30



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2384
Європейська інтеґрація


Робоча зустріч Президента України та Прем’єр-міністра Угорської Республіки
Вона відбулася 27 липня п.р. в Мукачевому. На ній Віктор Ющенко і Ференц Дюрчань обговорили співробітництво України та Угорщини в транспортній галузі, питання регіональної та прикордонної співпраці. Глава української держави подякував угорській стороні за активну підтримку євроінтеграційних прагнень нашої країни.

Під час спільної прес-конференції після завершення цієї зустрічі Президент України відзначив позитивну дина-міку українсько-угорських відносин в енергетичній та торговельно-економічній сферах, активний розвиток регіонального співробітництва. Він наголосив, що "Україна і Угорщина чітко заявили про своє європейське обличчя і свою європерспективу".

Підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про військово-технічне співробітництво
24 липня п.р. в рамках візиту в Україну делегації Міністерства оборони Республіки Італія на чолі з Генеральним секретарем оборони – Національним директором озброєння Міністерства оборони Італійської Республіки корпусним генералом Джанні Ботонді в Міністерстві оборони України пройшли двосторонні переговори між чільними особами оборонних відомств обох держав. Італійську сторону представляли також голова Секретаріату Міністерства оборони Італійської Республіки бригадний генерал Потіто Дженова, начальник відділу міжнародного співробітництва з країнами Східної Європи, Африки та Південної Америки полковник Джузеппе Патерностро, інші чиновники.

Від Міністерства оборони України в переговорному процесі взяли участь заступник Міністра оборони України Володимир Терещенко, начальник Управління військово-технічного співробітництва – помічник заступника Мініс-тра оборони України полковник Олег Капштик, інші офіційні особи.

Під час спілкування глава української делегації наголосив, що результати попередніх зустрічей підтверджують висновок щодо необхідності продовження співробітництва у військово-технічній галузі. Він зазначив, що наразі відкриваються нові рубежі і перспективи, можливості ширшого визначення наявних проблем.

У свою чергу, Джанні Ботонді висловив бажання співпрацювати з українськими колегами у військово-технічній сфері. На його думку, нинішня домовленість є поштовхом для поглиблення подальшої взаємодії в цій сфері.
Після завершення переговорів делегації обох країн у повному складі переїхали до Міністерства промислової політики України, де відбулася церемонія підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про військово-технічне співробітництво.

Заключна конференція з планування командно-штабного навчання "Світла Лавина – 2007"
У даному форумі, який пройшов 24-26 липня п.р. в м. Ніредьхаза (Угорська Республіка), взяла участь делегація командування Сухопутних військ Збройних Сил України на чолі з начальником групи інженерного забезпечення – заступником начальника інженерної служби штабу цього командування підполковником Русланом Шутовим. На ньому детально обговорювалися ключові питання всебічного забезпечення таких тренувань. Зокрема, були до-опрацьовані відповідні документи, уточнені сили та засоби від країн-учасниць, затверджено план маневрів та сценарій, остаточно узгоджені терміни їх здійснення.

Це командно-штабне навчання заплановане на вересень-жовтень п.р. в Угорщині. Передбачається, що до нього будуть залучені українські військовослужбовці зі складу міжнародного батальйону "Тиса". Слід відзначити, що його створення ініційовано українською стороною в грудні 1998 року з метою оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, організації кваліфікованої, високопрофесійної боротьби з наслідками стихій-них лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.

Німеччина "довірила" НАТО найсучасніший в світі новий неядерний човен для участі в антитерористичних операціях в Середземному морі
Йдеться про субмарину U33 типу 212А, якій дає хід паливний елемент (спеціалізований хімічний реактор). 31 липня п.р. вона з 25 членами екіпажу на борту покинула порт Еккернферде в Балтійському морі та направилася в Середземне море, щоб долучитися до антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля", яка розпочалася 26 жовтня 2001 року у відповідь на трагічні події 11 вересня в Нью-Йорку та Вашингтоні. Навесні минулого року німецькі власті заявили, що інший підводний човен такого ж типу – U32 побив світовий рекорд, залишаючись під водою два тижні і не піднімаючись на поверхню для поповнення запасів повітря.

Робоча зустріч відповідальних працівників СБ України з офіцерами зв'язку правоохоронних органів, акредитованих при посольствах країн ЄС в Україні
Вона пройшла на території навчально-тренувальної бази Управління "А" – полігону "Конча-Заспа" за ініціативи офіційного представника Служби з питань іноземців та кордонів Португальської Республіки доктора Луіша Мігеля Гонсалвеша Лейтао, в рамках головування Португалії в ЄС. Від української спецслужби в даному заході взяли участь начальник зазначеного управління генерал-майор Сергій Чалий, керівники оперативно-бойових підрозділів "Альфи". На цій зустрічі були також присутні службові особи правоохоронних органів Австрії, Франції, Німеччини, Греції, Угорщини, Латвії, Нідерландів, Португалії, Великої Британії, Данії. Відбувся обмін досвідом з підготовки співробітників підрозділів спеціального призначення з протидії тероризму, розширення міжнародного співробітництва у сфері запобігання терористичних актів.

Іноземним партнерам було презентовано перспективи розбудови на базі полігону "Конча-Заспа" Міжнародного центру спеціальної підготовки співробітників спеціальних підрозділів по боротьбі з тероризмом. Українська сторона продемонструвала вогневі та тактико-спеціальні навички. Іноземні колеги позитивно оцінили високий професійний рівень української "Альфи". У підсумку було висловлено обопільне бажання продовжувати співпрацю, спрямовану на створення спільних проектів з навчання персоналу антитерористичних інституцій, налагодження постійних контактів з цих питань.

Українські миротворці в Косово продовжують удосконалювати навички з вогневої підготовки
В рамках реалізації таких заходів вони провели стрільби з озброєння бойових розвідувальних дозорних машин та броньованих автомобілів "Хаммер" на полігоні "Falkon-4", що знаходиться поблизу населеного пункту Рамн’яне в американській зоні відповідальності. До занять з вогневої підготовки було залучено понад 30 військовослужбовців із спеціальних підрозділів українського миротворчого контингенту, які виконують завдання на території таборів "Bondsteel" та "Breza". Планові стрільби відпрацьовувались за умов, реально наближених до тих, в яких українські миротворці здійснюють свої службові обов’язки. Ними був показаний високий професійний рівень впевненого володіння штатною зброєю.

Екологічні стандарти Яворівського військового полігону знайшли визнання НАТО
Наочним посібником вирішив зробити Північноатлантичний альянс Міжнародний центр з підготовки миротворців та безпеки, що діє на цьому полігоні. Творча група Міністерства оборони Латвійської Республіки розпочала тут знімати навчальний фільм про охорону довкілля в зоні, де регулярно проходять маневри за участі підрозділів збройних сил різних держав. Таким чином, натовські партнери віддали належне високому рівню екологічної культури в Західному оперативному командуванні.
В об`єктив уже потрапили унікальні ландшафти біосферного заповідника "Розточчя", Національного парку "Яворівський" та мальовничі лісові масиви поблизу старовинної Жовкви, де, незважаючи на "грізне" сусідство, флора і фауна збереглись у майже первозданному вигляді.

Головна мета партнерського візиту – запозичення українського досвіду з охорони довкілля і розширення співробітництва в галузі екологічної безпеки територій, що використовуються під навчальні полігони. За визнанням міжнародних експертів, зазначений міжнародний центр є взірцем у дотриманні світових стандартів ставлення до природного середовища, мінімізації впливу стратегічного військового об`єкту на прилеглі до нього населені пункти.

Українські спеціалісти за сприяння НАТО створили технологію виробництва прозорої тонкої броні
Такий матеріал, що здатний витримати влучення бронебійної кулі зі снайперської гвинтівки, віднайшла група харківських вчених НТК "Інститут монокристалів" НАН України. Про це повідомив завідувач відділом монокристалів корунду Леонід Литвинов. За його словами, броня має 3-шарову структуру зі скла, пластмаси та сапфіру.

Слід зазначити, що розробка даної технології здійснювалася на замовлення і за фінансування НАТО у рамках програми "Безпека через науку" під час реалізації проекту "Розвиток нового покоління матеріалу для індивідуального захисту". Харківські спеціалісти вже провели перші випробування тонкої броні за підтримки Служби безпеки України. Зараз ця робота продовжується також в Росії, оскільки нею зацікавилися російські спецслужби та відомі автомобільні виробники.

Перепідготовка та соціальна адаптація українських військовослужбовців за сприяння НАТО
В урочистій обстановці відбувся черговий випуск фахівців Центру перепідготовки та соціальної адаптації, що функціонує на базі Хмельницького національного університету за програмою НАТО "Партнерство заради миру". Свідоцтва відповідного зразка і сертифікати одержали 52 слухачі з числа колишніх військовослужбовців. У рамках цих урочистостей влаштовано також ярмарок вакансій. Випускникам запропонували робочі місця 40 підприємств-роботодавців Подільського краю.
Подальший набір звільнених з армії для навчання і одержання цивільних спеціальностей буде відновлено через два місяці після літньої перерви в роботі зазначеного центру. Надалі тут навчатимуться колишні військові не лише з Хмельниччини, а й з інших регіонів України.

Навчання ж проводиться за кількома дисциплінами: менеджмент підприємницької діяльності, маркетинг на ринку товарів і послуг, комп'ютерні технології в економічних системах тощо. Безперечно, фахівці за такими напрямками нині необхідні для нашої держави.

Практична імплементація Мережі партнерства Україна–НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства під егідою спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи
31 липня п.р. на базі Севастопольського військово-морського інституту ім. П.С. Нахімова у рамках цієї мережі, започаткованої у м. Синтра (Португалія) 5 жовтня 2006 року за ініціативи Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони, було проведено перший семінар "Роль суспільства у здійсненні євроатлантичного інтеграційного курсу України". Його головними учасниками стали понад 120 офіцерів Військово-Морських Сил ЗС України. З привітальним словом до них звернувся директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре.

Протягом двох сесій даного зібрання за тематикою "Координація інформаційної роботи українських державних структур та неурядових організацій для сприяння євроатлантичній інтеграції України" і "Євроатлантична інтеграція в секторі безпеки: стан та перспективи" з базовою інформацією щодо цілей та змістовної частини зустрічі виступили голова Координаційної ради Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, співробітники Міністерства закордонних справ України Володимир Джиджора і апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев, представник Офісу зв`язку НАТО в Україні капітан 1 рангу Олег Марінич та голова Молодіжного центру Атлантичної ради України Оксана Григор`єва.
Присутні детально і професійно розглянули низку питань стосовно сфери практичної реалізації євроатлантичного курсу України як на загальнодержавному, так і на специфічному (військово-морському) рівнях. Зокрема, були проаналізовані процес залучення українських військових моряків до антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля", вплив євроатлантичної інтеграції на сектор безпеки, політичні та правові аспекти євроатлантичного інтеграційного поступу тощо.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини


реклама партнерів: