реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 31

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 31



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 1918
Європейська інтеґрація


Розімкнути коло корупції – реальний шлях для очищення влади
Таким був один з лейтмотивів промови Президента України Віктора Ющенка на з’їзді блоку "Наша Україна – Народна Самооборона" 7 серпня п.р. Серед іншого він заявив, що корупція роз’їдає владу і суспільство, додавши, що цей тягар "стримує поступ України і несе зубожіння людям". За його словами, на сторожі тут треба поставити Національне антикорупційне агентство. Глава держави також відзначив, що незалежні економічні й соціальні орієнтири "повинні відповідати стандартам Об’єднаної Європи".
До речі, дані завдання є складовою як попередніх, так і нинішнього Цільового плану Україна – НАТО в рамках Плану дій Україна – НАТО.

На порядку денному – стан і перспективи військово-технічного співробітництва України з державами-членами НАТО
Ці питання розглядалися на черговому засіданні Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Раді національної безпеки і оборони України. Воно проходило під головуванням першого заступника Секретаря РНБО України Олександра Турчинова.
Схвалено низку заходів, спрямованих на активізацію такого співробітництва. В цьому ж контексті було обговорено досвід держав Східної Європи з реформування національних оборонно-промислових комплексів. Особлива увага приділялась аналізу впливу відповідних реформ на умови військово-технічної співпраці зга-даних держав з іншими країнами, зокрема, Азії та Африки.
За результатами участі делегацій України у пленарному засіданні міжнародного режиму експортного контролю "Австралійська група" у м. Париж (Франція) 4 - 8 червня п.р. та у засіданні українсько-американської Робочої групи з питань нерозповсюдження та експортного контролю у м. Київ 26 - 27 червня п.р. ухвалено ряд рекомендацій для відповідних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
Члени Міжвідомчої комісії обговорили заходи з подальшого вдосконалення нормативно-правової бази з метою попередження та припинення можливої протиправної діяльності з боку фізичних та юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність з розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, військової зброї та боєприпасів для неї.
Учасники даного засідання підтримали низку змін до проектів документів Кабінету Міністрів України, які спрямовані на удосконалення військово-технічного співробітництва з іноземними державами та державного експортного контролю, а також затвердили План діяльності на ІІ півріччя 2007 року.

До визначення статусу Косово
Коментуючи становище, що склалося в цій автономній провінції Республіки Сербія, Прем’єр-міністр Угорської Республіки Ференц Дюрчань заявив, що у разі провалу переговорів з сербською стороною ЄС та НАТО не матимуть іншої альтернативи, як спільно визнати незалежність краю. Він додав, що позбавлення косовських албанців надії на набуття такого статусу може справити негативний вплив на безпекову ситуацію в регіоні.
Нове призначення на посаду заступника Генерального секретаря НАТО
з питань оборонної політики і планування
Ним став колишній Міністр оборони Чеської Республіки Іржі Седіви, який нині є заступником Віце-прем’єр-міністра цієї країни. До виконання своїх обов’язків він приступить з 1 вересня п.р., змінивши на даному посту представника Великої Британії Джона Колстона.

Проект Концепції Державної цільової програми підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 рр.
Даний документ розміщений на сайті Міністерства освіти і науки України для обговорення. У ньому зазначається, що обов’язковою передумовою набуття Україною членства в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору є забезпечення органів державної влади та місцевого самоврядування висококваліфікованими фахівцями, спроможними розробляти і реалізовувати державну політику європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяти інноваційним процесам у суспільстві для утвердження соціальної справедливості, демократії, прав і свобод людини, сталого розвитку на основі світових та європейських стандартів.
Підготовка такої програми обумовлена потребою у спеціалістах з високим рівнем професіоналізму, здатних компетен-тно і відповідально на державному, регіональному і місцевому рівнях виконувати завдання із здійснення інтеграційної стратегії України.

Передача командування Чорноморською групою військово-морського співробітництва "Blackseafor" від російських представників турецькій стороні
Ця церемонія відбулася 6 серпня п.р. в порту Гельджук (Туреччина). В урочистому дійстві взяли участь керівники флотів країн Чорноморського регіону, в тому числі командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Тенюх.
Водночас український корабель управління "Славутич", залучений до серпневої активації міжнародного з’єднання "Blackseafor", вийшов з порту Гельджук і взяв курс на болгарський порт Варна. Як планується, того ж дня він пройде протоку Босфор.
Передбачається, що в морі екіпажі проведуть навчання з протимінної оборони, ведення розвідки надводної та повітряної обстановки, плавання в ордерах, тактичного маневрування, сигналоутворення і зв’язку, спостереження за цивільними судами та літаками, передачі вантажу, перехоплення та догляду судна-порушника, евакуації мирного населення, надання допомоги кораблю, що терпить лихо, та рятування людини, яка опинилася за бортом. Ці тренування завершаться 21 серпня у румунському порту Констанца.

Міжнародне військове співробітництво
Відповідно до Програми українсько-американських військових контактів на 2007 рік та Переліку заходів міжнародно-го співробітництва Міністерства оборони України та Збройних Сил України у рамках двосторонніх відносин авіаційних частин відбувся візит до США (штат Каліфорнія) військовослужбовців транспортної авіаційної бригади Повітряних Сил ЗC України, що дислокується у Запорізькій області.
Українські авіатори відвідали авіатранспортну базу Військово-Повітряних Сил США, де ознайомилися з методами планування і порядком виконання авіатранспортних перевезень у ній, з вимогами до безпеки польотів.
Військові льотчики обох країн обговорили спільні проблеми взаємосумісності під час проведення повітряних операцій та авіаційної підтримки за стандартами НАТО. Розглядалися також питання технічного обслуговування та матеріально-технічного забезпечення, пов’язані з плануванням доставки вантажів.

Надання допомоги НАТО країнам Південно-Східної Європи
У зв’язку з потужними пожежами в Південно-Східній Європі Албанія, Болгарія, Боснія і Герцеговина та Македонія, через Євроатлантичний координаційний центр реагування на катастрофи, звернулися по допомогу до Північноатлантич-ного альянсу. Протягом останнього тижня цей центр вживав заходів для залучення такої допомоги з боку держав – членів та партнерів НАТО.

15-та річниця створення аеромобільних військ Збройних Сил України
Вона виповнилася 2 серпня п.р. Воїни-десантники гідно виконують завдання з підтримання миру на територіях понад 10 держав світу, зокрема, республік колишньої Югославії, Кувейту, Лівану, Сьєрра-Леоне, Ліберії, Грузії, Конго. Високий професіоналізм наших військовослужбовців був відзначений командувачами стратегічних та оперативних штабів США і Коаліційних сил у ході планування та проведення антитерористичних операцій в Афганістані та Іраку.
Аеромобільні одиниці – найбільш активні учасники заходів програми НАТО "Партнерство заради миру". Понад 2 тис. українських десантників, спільно з колегами з інших країн, здобували досвід у міжнародних навчаннях, що проходили, зокрема, у США, Росії, Великій Британії, Італії, Польщі, Німеччині та Франції. Найбільш чисельними з них є тактичні тренування аеромобільних підрозділів "Козацький Степ", які проводяться щорічно, починаючи з 1997 року, стратегічні маневри НАТО у Європі "Стронг Резолв - 2002", опанування міжнародних командно-штабних та комп’ютерних навичок з планування сучасних операцій із застосуванням високотехнологічної зброї "Кооператив Наггет".

"НАТО впритул"
Такою є назва спільного проекту української служби Бі-Бі-Сі та журналу "Главред", в якому розповідається про Північноатлантичний альянс вустами тих, хто в ньому працює. Нещодавно відбулася розмова із заступником Генерального секретаря НАТО Джоном Колстоном, потім з представниками Росії при НАТО Константином Тоцьким та Польщі при НАТО Послом Єжи Новаком.
У спілкуванні з Послом США в НАТО Вікторією Нуланд було наголошено, що відносини НАТО з Україною зараз є дуже потужними і вигідними для України. "Ми співпрацюємо у знешкодженні надлишкових боєприпасів, навчанні військових", – заявила вона, додавши, що "наступний крок – приєднання України до НАТО – це рішення виключно українського народу".
"Шлях Словаччини до НАТО"
Фонд "Демократичні ініціативи" презентував книгу під такою назвою, що підготовлена за матеріалами інформаційної кампанії зі вступу Словаччини до НАТО, зібраними відомою неурядовою організацією – Інститутом з громадських питань (Братислава, Словаччина). Це однин з найавторитетніших словацьких аналітичних центрів. Він знаний своїми аналітичними дослідженнями та публікаціями, участю у сучасних європейських дебатах та у словацькій інформаційній кампанії щодо НАТО.
Дане видання розраховане на політиків, урядовців, політологів, журналістів, представників неурядових організацій – всіх тих, хто цікавиться проблемами євроатлантичного вибору України і досвідом сусідніх країн, які нещодавно вступили до Альянсу. Ці знання можуть бути цікавими і корисними для українських громадських організацій та публіцистів, які проводять просвітницьку діяльність з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: