реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 32

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 32



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2301
Європейська інтеґрація


Відносини України й Литви мають міцний фундамент
Такою була обопільна думка Президента України Віктора Ющенка та Президента Литовської Республіки Валдаса Адамкуса під час їх нещодавньої зустрічі в Криму. Глава української держави, зокрема, відзначив значний потенціал для розвитку співпраці у енергетичній та торговельній сферах. Віктор Ющенко також дуже схвально відгукнувся про зусилля литовської сторони у справі підтримання демократичних перетворень в нашій країні та її євроінтеграції. "Я надзвичайно високо ціную наш дружній та активний діалог," – заявив він. "Наші держави будуть разом працювати на майбутнє ," – сказав Валдас Адамкус.

Глава держави зупинив дію постанови Кабінету Міністрів України, яка надала державному ідприємству "Зовнішньоторговельна фірма "ТАСКО - експорт" розширені повноваження з експорту та імпорту озброєнь
З цього приводу Президент України Віктор Ющенко видав Указ від 13 серпня 2007 року №707, яким дана постанова визнається такою, що не відповідає Конституції України. Констатується, що вона не узгоджується з основними принципами державної політики у сфері військово-технічного співробітництва, суттєво ускладнює запровадження державного експортного контролю, створює передумови для витоку державної таємниці та порушення міжнародних зобов’язань України, пов’язаних з нерозповсюдженням зброї масового знищення, засобів її доставки та обмеженням передач звичайних видів озброєння, що загрожує національній безпеці України.
Глава держави доручив Секретареві Ради національної безпеки і оборони України при підготовці для роз-гляду на засіданні цього координаційного органу питання про вдосконалення системи військово-технічного співробітництва опрацювати та підготовити пропозиції щодо оптимізації здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.
Варто зазначити, що Міністерство промислової політики України, лобіюючи компанію "ТАСКО - експорт", замість спрямування зусиль на виведення із кризи підприємств оборонної галузі, забезпечення формування внутрішнього ринку озброєнь і військової техніки та високотехнологічної продукції, прийняття обґрунтова-них планів реструктуризації, реалізації державної інноваційної політики у сфері промисловості, зайнялося ак-тивною комерційною діяльністю у галузі торгівлі зброєю. На цьому наголосив керівник Головної служби без-пекової та оборонної політики Секретаріату Президента України Михайло Юрса, коментуючи таке рішення Кабінету Міністрів України.

До функціонування Спільної робочої групи Україна - НАТО з питань воєнної реформи високого рівня
Президент України Віктор Ющенко Розпорядженням від 26 липня 2007 року №165 призначив головою української частини цієї робочої групи заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Ігоря Дріжчаного з метою продовження Інтенсифікованого діалогу з Північноатлантичним альянсом щодо прагнень України до набуття членства в НАТО та відповідних реформ, реалізації пріоритетних завдань спів-робітництва Україна - НАТО у сфері реформування сектору національної безпеки і оборони за євроатлантич-ними стандартами. Передбачається, що в Апараті РНБО України буде визначено структурний підрозділ з ор-ганізаційно-технічного забезпечення такої діяльності.

Українсько-російські консультації з євроатлантичної проблематики на рівні заступників міністрів закордонних справ
Вони відбулися в Москві 9 серпня п.р. Українську делегацію на цих консультаціях очолював перший за-ступник Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій, російську сторону – заступник Міністра за-кордонних справ Російської Федерації Олександр Грушко. Обговорювались актуальні питання співробітницт-ва України та Росії з НАТО, перспективи його подальшого розвитку. Особливу увагу було приділено практи-чним аспектам співпраці з Альянсом, зокрема, у невійськовій сфері, а також в рамках зусиль у боротьбі з міжнародним тероризмом. Переговори підтвердили готовність зовнішньополітичних відомств двох держав до продовження діалогу та взаємодії, в тому числі з цих питань.

На порядку денному – приборкання транснаціональної наркозлочинності
Представники Служби безпеки України та Адміністрації боротьби з наркотиками США обговорили ці питання на зустрічі в Києві. Було проаналізовано результати операцій з припинення діяльності міжнародних організованих злочинних угруповань, що займаються наркобізнесом, а також сплановано подальші заходи протидії наркоділкам. Констатувалося, що "наріжним каменем" такої співпраці є взаємна довіра та високий професіоналізм. Американська сторона високо оцінила результативність та ефективність співдіяння із українською спецслужбою у подоланні транснаціональної наркозлочинності.
Слід відзначити, що боротьба з організованою злочинністю та торгівлею наркотиками є складовою у співпраці з НАТО та іншими міжнародними організаціями, в реалізації регіональних ініціатив у галузі підтримання безпеки євроатлантично-го простору, що відображено в Цільовому плані Україна – НАТО на 2007 рік у рамках Плану дій Україна – НАТО.

Розвиток Міжнародного центру миротворчості і безпеки та підготовка підрозділів Сухопутних військ ЗС України за стандартами НАТО
Цим питанням була присвячена міжнародна конференція, яка відбулася 13-16 серпня п.р. на Яворівському загально-військовому полігоні (Львівська область). Зокрема, в ході даного форуму обговорювався стан укомплектованості Міжнародного центру миротворчості і безпеки на основі критеріїв до інструкторського складу. Уточнявся також перелік завдань на наступний навчальний рік за стандартами НАТО з підготовки частин, що входять до Об’єднаних сил швидкого реагування, із залученням інфраструктури такої міжнародної інституції. Крім того, розглядалися питання планування проведення різноманітних курсів з урахуванням наявних можливостей Міжнародного центру миротворчості і безпеки, розвитку співпраці ЗС України з Європейським командуванням ЗС США та Стратегічним командуванням НАТО з трансформації.
У роботі зазначеної конференції брали участь начальник відділу оборонного співробітництва при Посольстві США в Україні підполковник Роберт Тімм, представник американської компанії "К’юбік" Джон Маркович, фахівці Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, спеціалісти підприємства "Укроборонсервіс" та державного підприємства українського оборонного відомства "Центральний проектний інститут".

Багатонаціональне тактичне військово-медичне навчання "Medceur – 2007"
Воно проходило з 30 липня до 10 серпня п.р. на території Республіки Молдова у польовому навчально-тренувальному центрі "Бульбоака". Його мета полягала в набутті взаємосумісності у виконанні спільних завдань під час проведення миротворчих операцій. До нього було залучено понад 200 військовослужбовців від країн-учасниць, серед яких – 15 представників ЗС України. Українську групу очолював начальник кафедри хірургії Військово-медичного інституту Української військово-медичної академії полковник медичної служби Ярослав Заруцький.
Це багатонаціональне військове навчання відбулося в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру". Від Збройних Сил Молдови в ньому використовувався медичний підрозділ першого рівня у складі чотирьох санітарних і двох перев’язочних автомобілів, двох санітарних бронетранспортерів, вертольота Мі-8 та літака Ан-2. З боку США до нього долучався медичний підрозділ другого рівня.

У Косово українські миротворці відпрацювали десантування з американських гелікоптерів "Black Hawk" під вогнем умовного противника
Таке чергове тренування проходило на майданчику для приземлення гвинтокрилих машин поблизу міста Брезовиця в муніципалітеті Штрпце, що неподалік базового табору українського контингенту "Брезо". До цього заходу було залучено близько півсотні військовослужбовців роти "Lion". Українські миротворці попередньо відпрацювали завдання на навчальних місцях на землі, а згодом – безпосередньо в повітрі. Особлива увага приділялась питанням посадки та висадки з вертольотів, застосування умовних сигналів, розміщення десанту під час перельоту, діям в екстремальних умовах, зокрема, під вогнем умовного противника, мінній безпеці, а також операціям у складі загону для реагування у випадку виникнення кризових ситуацій.

Розвиток вітчизняної військової авіації для досягнення взаємосумісності за стандартами НАТО
Ці питання обговорювались в рамках візиту до нашої країни експертів Збройних Сил Канади, які перебували 14-16 серпня п.р. в авіаційній штурмовій бригаді Повітряних Сил ЗС України, що дислокується у Миколаєві. Його головна мета полягала у наданні українській стороні консультативно-дорадчої допомоги в імплементації концепції та процедур НАТО з організації управління підрозділів, які беруть участь в Процесі планування і оцінки сил. Під час робочих зустрічей українські і канадські військові обмінялися думками щодо можливостей проведення відповідних заходів бойової підготовки для покращення взаємосумісності між військовими частинами ЗС України за стандартами, прийнятими в державах-членах Альянсу.

Українська військово-транспортна авіація підвищує безпеку польотів літаків середнього класу на міжнародних авіалініях
В авіаційній транспортній бригаді Повітряних Сил ЗС України, яка дислокується на Запоріжжі, тривають державні льотні випробовування військово-транспортного літака середнього класу Іл-76. На його борту встановлено комплект додаткового обладнання для забезпечення польотів на міжнародних повітряних трасах та підвищення рівня безпеки відповідно до вимог Міжнародної організації цивільної авіації, що уможливить участь української авіації у транспортних перевезеннях НАТО.
Головний виконавець робіт – Українське військове представництво Міністерства оборони України, а також Дніпропет-ровське ТОВ "Авіасистеми". У заході бере участь випробувальна бригада Державного науково-дослідного центру Збройних Сил України міста Феодосія. Працездатність встановленого устаткування та відповідність його технічним умовам уже підтверджені в ході повітряних перевірок.
Варто додати, що на сьогодні завершено процес з дообладнання двох літаків Іл-76, а модернізація наявного парку літальних апаратів у Повітряних Силах ЗС України проводитиметься і надалі.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини


реклама партнерів: