реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 33

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 33



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 1664
Європейська інтеґрація


Про хід реалізації Державної програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2010 року
Даному питанню було присвячено рішення Ради національної безпеки і оборони України, яке Президент України Віктор Ющенко увів в дію Указом від 20 серпня 2007 року № 721. Мова в цьому рішенні йде про незадовільний стан розв’язання проблем розвитку оборонно-промислового комплексу. З метою їх невідкладного вирішення для забезпечення обороноздатності держави визнано за необхідне посилити координацію та конт-роль з боку Кабінету Міністрів України, зокрема прискорити схвалення Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України і прийняття нової редакції названої Державної програми, визначити пріоритетні напрями постачання Збройним Силам України та іншим військовим формуванням сучасного озброєння і військової техніки, скласти перелік високих технологій в інтересах гарантування національної безпеки і оборони, в тому числі у воєнній та науково-технологічній сферах. Уряду також доручено створити національне агентство з питань оборонно-промислового комплексу із зосередженням в його управлінні дер-жавних підприємств, які здійснюють в установленому порядку господарську діяльність з розроблення, виготов-лення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, зброї та боєприпасів.

12-те засідання Міжвідомчої робочої групи в інформаційній сфері Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО
На цьому засіданні, яке відбулося 21 серпня п.р. в Державному комітеті телебачення та радіомовлення України під головуванням Національного координатора співробітництва з НАТО в інформаційній сфері, пер-шого заступника керівника зазначеного відомства Анатолія Мураховського, розглядалися пропозиції до відповідного розділу проекту Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік. Наступного року пропонується зосередити особливу увагу на роботі з громадськими організаціями та її активізації в регіонах країни щодо інформування громадськості про Альянс та співпрацю його з нашою державою. Так, на обговорення було винесено рекомендації щодо розбудови Мережі партнерства Україна-НАТО, розробки обласних програм з підвищення обізнаності громадян в питаннях діяльності Альянсу, ширшого залучення регіональних ЗМІ до висвітлення євроатлантичного поступу України тощо. Низка міркувань стосується удосконалення вітчизняного законодавства відносно забезпечення конституційних прав і гарантій українців на свободу слова, вільне поширення інформації та утвердження демократичних принципів.

Учасники даного зібрання ознайомилися з опрацьованими апаратом Національного центру з питань євроа-тлантичної інтеграції України критеріями для оцінювання інформації з реалізації євроатлантичного курсу України на веб-сайтах центральних і місцевих органів виконавчої влади, за якими було проведено аналітичне дослідження. Його результати засвідчили, що нині відсутні відомості щодо євроатлантичної інтеграції Украї-ни на інтернет-представництвах восьми міністерств, зокрема МНС та Мінпромполітики, та на веб-сайтах АР Крим, Волинської, Донецької, Житомирської, Львівської, Хмельницької, Чернівецької облдержадміністрацій, а також Київської міської держадміністрації.

Крім того, члени Міжвідомчої робочої групи розглянули інформацію МЗС України про пропозиції громадських організацій Королівства Бельгія щодо встановлення партнерських зв’язків з неурядовими установами задля підвищення обізнаності українського суспільства про функціонування НАТО та євроатлантичну інтеграцію України.

НАТО дає почуття впевненості
В рамках спільного проекту української служби Бі-Бі-Сі та журналу "Главред" під назвою "НАТО впритул" відбулася співбесіда з Послом Литви в НАТО Лінасом Лінкевічусом. Відповідаючи на запитання кореспондента стосовно скептичних голосів щодо членства України в Альянсі, високопоставлений литовський дипломат звернув увагу на великий відсоток громадян (за даними соціологічних досліджень), які ще не визначались, але хотіли б отримати інформацію про Організацію Північноатлантичного договору. В цьому контексті він згадав візит Північноатлантичної ради НАТО до Києва у жовтні 2005 року. "Ми відвідали Одесу, Харків, Донецьк, я сам поїхав до Донецька, був на телебаченні і там близько години у прямому ефірі відповідав на гострі питання, розповідав про досвід Литви в інтеграційних процесах до Євросоюзу і НАТО", – зазначив чільний представник в Альянсі. Адже внаслідок членства в обох організаціях Литовська Республіка отримала зростання економіки – 7,6% за останні 6 років. Це значно вище за середній показник по ЄС.

Погляд з боку інвесторів на стабільну країну зовсім інший, якщо порівнювати із тим, коли невідомо, куди ми підемо і що з нами буде. Не менш важливим є й досягнення консенсусу між політичними силами. Йдеться про податкову і соціальну політику, охорону здоров’я, інші близькі людині сфери. Але у таких моментах, як міжнародна політика, безпекова політика, всі політичні партії повинні знайти спільну мову. Цим шляхом пройшла Литва і теж було не легко. Потрібен терплячий діалог із суспільством, щоб показати, які є переваги від членства держави в ЄС і НАТО. "Саме тут я бачу великі резерви в Україні", – підкреслив Лінас Лінкевічус.

До навчання в Балтійському морському центрі водолазів у Латвії за стандартами НАТО
У Севастопольському військово-морському інституті ім. П.С. Нахімова відбулися іспити з фізичної підготовки та англійської мови для кандидатів на це навчання на міжнародному курсі водолазів. Він проходитиме у місті Лієпая з 3 вересня по 5 жовтня п.р.
Курсанти прослухають лекції з легководолазної діяльності з відкритою схемою дихання та опанують всі види підводних корабельних робіт. Такі тренування проводитимуться в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" для військовослужбовців тих держав, що можуть у майбутньому приєднатися до Альянсу.
Українські моряки побувають на цих курсах вперше і після їх закінчення отримають водолазну кваліфікацію "корабельний водолаз", прийняту в країнах-членах НАТО, та будуть в змозі передавати свій досвід іншим фахівцям українського флоту.

Міжнародне військове співробітництво у сфері миротворчої діяльності
У Західному оперативному командуванні відбулося командно-штабне тренування "Співдружність – 2007", у якому взяли участь 12 офіцерів Збройних Сил Республіки Польща на чолі з підполковником Зеноном Брушком. Це тренування є по суті завершальним етапом злагодження польської складової спільного миротворчого батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної тактичної групи "East" сил КФОР перед черговою ротацією до Косово, яка започаткована і триватиме до середини вересня п.р.
На українській навчально-тренувальній базі під керівництвом полковника Олександра Макарчука польські військовослужбовці відпрацьовували практичні дії в зоні збройного конфлікту – несення служби на блок-посту, перевірка автотранспорту і пішоходів на предмет переміщення зброї та наркотичних речовин, ведення патрулювання тощо.
Всі ці навички будуть корисними для польських військових під час виконання миротворчих завдань.

Чергова гуманітарна акція українських військових лікарів у Косово
Вона була проведена разом з американськими та польськими колегами. Цього разу виїзний прийом для місцевих мешканців пройшов у населеному пункті Фірая, що входить до зони відповідальності українського миротворчого контингенту – муніципалітету Штрпце. Військові медики обстежили майже 240 осіб. У багатьох пацієнтів, перш за все літніх людей, були виявлені запущені хвороби, які вимагали негайного медичного втручання. Медичний персонал оглянув хворих, надав консультації та призначив подальше лікування з безкоштовною видачею необхідних медпрепаратів у розгорнутій аптеці. Діти, крім того, отримали канцелярські приладдя, книги та іграшки.
Слід зазначити, що дана акція в селищі Фірая є однією з останніх, яку здійснюють українські миротворці 8-ї ротації у Косово. За час виконання миротворчих завдань на Балканах наші лікарі разом з медичними працівниками інших миротворчих контингентів сил КФОР взяли участь у кількох заходах щодо надання медичної та гуманітарної допомоги жителям населених пунктів, розташованих переважно у важкодоступних гірських районах в цій автономній провінції Республіки Сербія.

Програма "НАТО – Україна з перепідготовки військовослужбовців" у дії
На Херсонщині відбувся другий випуск 14 українських військових, які нинішнього року будуть звільнені у запас. Вони отримали сертифікати, які дають змогу їм працювати перекладачами англійської мови у бізнес-структурах. Усі витрати по їх навчанню були профінансовані за цією програмою. Слухачі набули не тільки іноземні мовні знання, а й пройшли 100-годинний курс бізнес – тренінгу.

За словами менеджера програми "НАТО – Україна з перепідготовки військовослужбовців" Крістофера Штаудта, Альянс готовий фінансувати на Херсонщині перекваліфікацію військовослужбовців не лише як перекладачів у бізнес-структурах, а й за іншими цивільними спеціальностями, яких потребує сьогодні регіон.

Міжнародний конкурс "Аліанте 2007 – Україна"
Це вже четвертий за рахунком захід, заключний етап якого відбувся 14 серпня п.р. за темою: "Чи обізнані ви з питань міжнародної безпеки та діяльності НАТО?". Він проводився Громадською організацією "Молодіжний центр Атлантичної ради України". До нього було залучено 169 команд з усіх регіонів України, де найбільш активно проявили себе представники Київської, Черкаської, Харківської, Львівської областей та АР Крим. Змагання складалися з трьох етапів: написання теоретичної роботи-есе та відповіді на поставлені запитання; військово-спортивна гра; пізнавальна подорож до військових баз та міжнародних структур безпеки країн-членів НАТО. Учасники отримали унікальну інформацію про діяльність структур співробітництва та безпеки Європи, а також безпосередньо дізнались про інтеграцію країн до ЄС та НАТО.
Конкурс "Аліанте 2007 – Україна" пройшов в рамках реалізації Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки.

Російський корабель долучається до антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля"
Сторожовий корабель Чорноморського флоту Російської Федерації "Ладный" відвідав базу ВМС Туреччини Акзас-Караагач, де екіпаж впродовж декількох днів опановував теоретичний курс підготовки до участі в цій операції відповідно до тактичного меморандуму, підписаного в липні п.р. командуванням ВМФ Росії і командуванням ВМС НАТО "Південь".
Після швартування на борту фрегата ВМС Туреччини "Газіантеп" відбулася нарада з оперативних питань, під час якої обговорювалися практичні і технічні деталі майбутньої взаємодії. Пройшов також ряд робочих зустрічей і протокольних заходів, що стосуються програми такої участі.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
19:25
16-Квіт-2024
Україна завдає росії потужні удари у відповідь!
Попри всю складність із боєприпасами, Україна завдає росії потужні удари у відповідь.
19:50
15-Квіт-2024
Харківщина. росіяни вдарили по Липецькій громаді: вбили двох та поранили чотирьох людей
Керованою авіабомбою по школі - ворог продовжує знищувати все живе. В селі Лук'янці п
20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
20:18
13-Квіт-2024
В Естонії планують визнати РПЦ терористичною організацією
Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс має намір запропонувати парламенту к
21:38
11-Квіт-2024
Росіяни системно знищують нашу енергетичну систему
Це частина геноцидних практик- атаки на критичну інфраструктуру.
Ми повинні ак
20:45
10-Квіт-2024
Масована атака на Харківщину - троє загиблих, серед них дитина
Удар по Липцях, посеред дня росіяни атакували продуктовий магазин та аптеку, там здій
Усі новини


реклама партнерів: