Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 34
Про це заявив Президент України Віктор Ющенко 27 серпня п.р. на Восьмій нараді керівників закордонних дипломатичних представництв України. Він позитивно відзначив якісні зміни, що сталися у сприйнятті нашої країни міжнародною спільнотою і сприяють подальшому її зміцненню як рівноправного суб’єкта міжнародних відносин. Глава держави окреслив основні блоки конкретних завдань дипломатичної служби на нинішньому етапі, які повинні базуватися на всебічному захисті прав та інтересів українського громадянина за кордоном, послідовній реалізації європейських і євроатлантичних прагнень України, завершенні поступу до світового економічного простору, більш дієвому політико-дипломатичному супроводі зовнішньоекономічних потреб. Говорячи про магістральну зовнішньополітичну лінію України, Віктор Ющенко підкреслив: "Нам потрібний збалансований режим відносин з усіма ключовими світовими партнерами України". На його переконання, ці пріоритети "будуть з кожним днем усе чіткіше займати місце в нашій внутрішній, зовнішній політиці. Безумовно, вони будуть незмінними". Особливо наголошувалось, що інтеграція України в НАТО буде продовжена.
"НАТО впритул"
Йдеться про спільний інформаційний проект української служби Бі-Бі-Сі та журналу "Главред", який закінчився інтерв’ю з Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером. Упродовж півтора місяця читачі "Главреда" та слухачі програми "Добрий вечір із Лондона" мали змогу ознайомитися з думками тих, хто відповідальний за політику і стратегію Альянсу. Мова велась з чільним представником його штаб-квартири та послами країн-членів і партнерів НАТО: США, Росії, Польщі, Литви та України.
Спілкуючись з кореспондентом Бі-Бі-Сі Богданом Цюпиним, на запитання стосовно того, чи є теперішнє роз-ширення НАТО одним із найкращих засобів для повнішого досягнення безпеки, головний посадовець Альянсу від-повів, що це можливо поглибити різними шляхами, але приєднання останніми роками низки держав під час десяти-ліття системного розвитку принесло більшу стабільність на європейський континент. Тому він вважає, що НАТО є синонімом демократії, верховенства права, поваги до прав людини.
Болгари бачать Україну європейською державою з великим економічним потенціалом
Напередодні святкування 16-ї річниці з дня проголошення Незалежності України Посол України в Болгарії Віктор Кальник в інтерв'ю власному кореспонденту УКРІНФОРМу у Софії розповів про розвиток українсько-болгарських відносин на сучасному етапі, в якому він, зокрема, зазначив: "Болгари бачать нашу країну справжньою європейською державою. Болгарія не тільки вітає і підтримує наші зовнішньополітичні прагнення щодо інтеграції до європейських та євроатлантичних структур, а й активно допомагає у цьому процесі".
Візит делегації ВМС ЗС України до Федеративної Республіки Німеччина
28-30 серпня п.р. у ФРН перебувала українська військова делегація на чолі з командувачем Військово-Морських Сил ЗС України віце-адміралом Ігорем Тенюхом. У рамках візиту відбулась його зустріч з командувачем Військово-Морських Сил ФРН віце-адміралом Гансом-Йоахимом Штриккером.
Українські військові відвідали оперативний центр німецького флоту та фрегат "Гамбург", де ознайомилися з планом проведення навчання Командно-штабної академії Бундесверу і безпосередньо спостерігали за його перебігом. Програма візиту також передбачала відвідування військово-морського училища "Мюрвик" і Навчального центру з підготовки екіпажів підводних човнів, де командувач Військово-Морських Сил ЗС України зустрівся з їх керівництвом та ознайомився з навчально-матеріальною базою.
Завершилась серпнева активація Чорноморської групи військово-морського співробітництва "Blackseafor"
23 серпня п.р. до Севастополя повернувся корабель управління Військово-Морських Сил ЗС України "Славутич", який брав участь у серпневій активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва "Blackseafor".
Під час походу корабель управління "Славутич", яким командує капітан 2 рангу Станіслав Ковальов, разом з іншими кораблями з’єднання здійснив заходи до портів Гельджюк (Туреччина), Варна (Болгарія) та Констанца (Румунія). За час серпневої активації український корабель пройшов понад 1700 морських миль та виконав близько 40 тренувань та бойових вправ.
В морі екіпаж корабля провів низку навчань з протимінної оборони, ведення надводної та повітряної обстановки, плавання в ордерах, тактичного маневрування, сигналовиробництва і зв’язку, спостереження за цивільними судами та літаками, передачі вантажу, перехоплення та догляду судна-порушника, евакуації мирного населення, надання допомоги кораблю, що терпить лихо, та рятування людини, що опинилася за бортом.
Візити військових кораблів країн-членів НАТО в Україну
* З 16 по 24 серпня п.р. в Одеському порту перебував навчальний корабель Військово-Морських Сил Італійської Республі-ки "Сан Джюсто" з понад 130 курсантами Військово-морської академії ВМС Італії на борту. Командування цього судна відвідало Західну військово-морську базу Військово-Морських Сил ЗС України, зустрілося зі старшим морським начальником Одеси капітаном 1 рангу Кареном Хачатуровим, а також з керівництвом Одеської обласної держадміністрації та Одеської міської ради.
* В Севастополі побували два навчальних кораблі ВМС Греції – "Лісвос" та "Хіос", на борту яких проходять навчальну практику 340 грецьких курсантів. Командири грецьких суден нанесли протокольний візит у Севастопольську міську держадміністрацію, де зустрілися з першим заступником її голови Володимиром Казаріним. Грецьких моряків прийняв також командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Тенюх. На цих зустрічах був присутній аташе з питань оборони при Посольстві Грецької Республіки в Україні полковник Григоріус Ігглесіс. Гості завітали до Севастопольського військово-морського інституту ім. П.С. Нахімова, де ознайомилися з його навчальною базою, взяли участь у брифінгу.
Антитерористичні навчання на Донеччині
Вони пройшли там відповідно до плану діяльності Антитерористичного центру при Службі безпеки України і були організовані координаційною групою цього центру при Управлінні СБ України в Донецькій області на базі ДП "Маріупольський морський торгівельний порт".
Мета таких навчань – перевірка та оцінка ефективності сил і засобів, спрямованих на протидію терористичним проявам на стратегічних об’єктах регіону, вдосконалення практичних навичок спільних дій відомств, які включені до державної антитерористичної системи. Під час даного заходу відпрацьовувалися питання підготовки та проведення антитерористичної операції на морському транспорті, в тому числі її силової фази. На ці тренування були запрошені міжнародні спостерігачі – представники дипломатичних установ та правоохоронних органів США, Ізраїлю, Франції, Литви, Молдови, Грузії та Азербайджану.
У Косово українські миротворці удосконалили навички стрільби
Таке чергове тренування пройшло 17 серпня п.р. на полігоні "Falkon – 4", що знаходиться поблизу населеного пункту Рамн’яне в американській зоні відповідальності. До занять з вогневої підготовки було залучено понад 30 військовослужбовців із спеціальних підрозділів українського миротворчого контингенту, які виконують завдання на території таборів "Bondsteel" та "Breza".
Планові стрільби з озброєння бойових розвідувальних дозорних машин та броньованих автомобілів "Хаммер" відпрацьовувались за умов, реально наближених до тих, в яких українські миротворці здійснюють свої службові обов’язки. Значна увага була приділена організації медичного забезпечення даного заходу та належної охорони мішеневого поля. Впевнене володіння штатною зброєю є запорукою успішної реалізації миротворчих функцій, зокрема, під час дій особового складу при виникненні форс-мажорних ситуацій.
"Українська авіаційна транспортна компанія" розпочала перевезення миротворців угорської армії до Афганістану
27 серпня п. р. це державне підприємство Міністерства оборони України розпочало програму авіаційних перевезень в рамках ротації миротворчого контингенту Угорської Армії у складі Міжнародних сил з підтримання безпеки у Афганістані. Першим ротаційним рейсом Ту-154 цієї авіаційної компанії до Афганістану було доставлено 123 угорських миротворця. З інтервалом у 5 днів літак УАТК виконає ще два рейси. Загалом, в ході ротації українським літаком з Угорщини до афганського міста Мазарі-Шаріф буде доправлено понад 300 угорських миротворців. Таку ж кількість угорських військових буде доставлено у зворотному напрямку.
Як зазначив президент УАТК Віталій Попов, виконання перевезень угорського контингенту є звичайною роботою авіакомпанії. "Але ми маємо продемонструвати угорським партнерам якісний рівень надання авіаційно-транспортних послуг і сподіваємося на продовження співпраці з Міністерством оборони Угорщини", – зазначив В.Попов.
Дослідницький центр НАТО сприяє проведенню цьогорічної експедиції в Егейському та Чорному морях
Нещодавно Президент України Віктор Ющенко та його дружина відвідали багатоцільове дослідницьке судно НАТО (ДСН) "Альянс", що працює поблизу узбережжя України і входить до складу археологічної групи та групи з пошуку та підняття на поверхню затонулих кораблів.
Президент України був поінформований науковцями, зокрема американським океанографом Р.Беллардом та українським археологом С.Вороновим про роботу експедиції, яка здійснює дослідження щодо пошуку уламків кораблів Візантійської епохи. У рамках проекту є розділ, присвячений археологічним роботам та підняттю на поверхню затонулих кораблів поблизу українського узбережжя. З цією метою ДСН "Альянс" залучає свої найбільш передові лабораторії і проводить випробування новітніх технологій, які сприяють здійсненню широкомасштабного вивчення території з уламками затонулих суден та збору різноманітних відомостей. Вивчаючи підводні характеристики та збираючи знімки, фахівці створюють тривимірні фотомозаїки місця проведення пошуків. Р.Беллард особливо уславлений через його відкриття уламків "Титаніку" у 1985 році, затонулого бойового корабля "Бісмарк" у 1989 році та уламків авіаносця ВМС США "Йорктаун" у 1998 році.
Фотовиставка "Сі Бриз 2007"
На цій виставці, яка відкрилася в Центральному музеї Збройних сил України, представлено більше 40 фотографій, присвячених українсько-американському тактичному навчанню, яке проходило влітку цього року в південно-західній частині Чорного моря, на території Одеської та Миколаївської областей. Виставка працює з 10-00 до 17-00, крім понеділка, за адресою: вул. Грушевського, 30/1, тел. для довідок 284-62-12, 253-27-50.
|
|