реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 35

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 35



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2145
Європейська інтеґрація


Євроатлантична інтеграція України має бути фінансово забезпечена
Президент України Віктор Ющенко 27 серпня 2007 року підписав Указ за №791, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 липня 2007 року "Про пропозиції щодо фінансового забезпечення виконання заходів у сфері національної безпеки і оборони для врахування у проекті Закону України "Про Держав-ний бюджет України на 2008 рік". Згідно з цим документом Кабінету Міністрів України запропоновано передбачи-ти у проекті Державного бюджету України на наступний рік, зокрема у сфері національної безпеки України, у необхідному обсязі видатки на фінансування заходів з реалізації міжнародних угод та програм за участю України у сферах воєнно-політичного, військового, військово-технічного співробітництва, миротворчої діяльності, міжнарод-ного співробітництва з питань державного експортного контролю, правоохоронної та розвідувальної діяльності, а також Цільового плану Україна - НАТО на 2008 рік у рамках Плану дій Україна - НАТО.

Щодо гарантування безпеки і стабільності в регіоні Чорного моря
31 серпня п.р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка з Генеральним Секретарем Постійного Міжнародного Секретаріату Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) Леонідасом Хризантопулосом, який перебував в Україні з робочим візитом. Обговорювалися питання підготовки до головування України в цій організації, що заплановано з 1 листопада п.р., зокрема, реалізація ініціативи з проведення в Києві міжнародної науково-практичної конференції "Безпека і стабільність в регіоні Чо-рного моря: регіональна співпраця і врегулювання "заморожених" конфліктів".
Особлива увага була приділена питанням співробітництва між ОЧЕС та Європейським Союзом, зокрема, початку імплементації в період українського головування положень комунікації Європейської Комісії "Чорноморська взаємодія – нова регіональна ініціатива". Було відзначено необхідність суттєвого підвищення фінансової спроможності ОЧЕС шляхом як зростання віддачі Чорноморського банку реконструкції та розвитку, так і налагодження взаємодії між банківсько-кредитними інституціями регіону. Слід нагадати, що розвиток співпраці в рамках ОЧЕС передбачено й Цільовим планом Україна-НАТО на 2007 рік, зокрема, розділом "Багатосторонні ініціативи зі зміцнення співробітництва в регіоні Чорного моря".

Програма НАТО "Партнерство заради миру" в дії
4 - 5 вересня п.р. у Києві відбулося засідання Робочої групи Військового комітету євроатлантичного партнерст-ва з питань співробітництва. Даний захід, у якому взяли участь майже 50 представників з 22 країн-членів НАТО та 12 країн-партнерів, зокрема Австрії, Албанії, Азербайджану, Вірменії, Ірландії, Македонії, Росії, України, Фінлян-дії, Хорватії, Швеції, Швейцарії, проходив у рамках реалізації Цільового плану Україна-НАТО та Робочого плану Військового комітету Україна-НАТО на 2007 рік.
Під час засідання на рівні експертів розглядались питання поточного стану, перспектив розвитку та шляхів удосконалення програми "Партнерство заради миру" (ПЗМ), стан військового співробітництва України та НАТО, а також поточні аспекти участі підрозділів ЗС України у міжнародних миротворчих операціях. Перебуваючи в Україні, експерти НАТО відвідали розташування 72-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, яка визначена у Процесі планування та оцінки сил.
Засідання Робочої групи Військового комітету євроатлантичного партнерства носять регулярний характер та проводяться у форматі 49 країн (26 країн-членів та 23 країн-партнерів) як у штаб-квартирі НАТО, так і у країнах-учасницях програми ПЗМ. Подібні заходи вже відбулись у п’яти країнах, а саме – Фінляндії, Вірменії, Грузії, Естонії та Албанії.

Візит делегації ВМС ЗС України до Великої Британії
З 30 по 31 серпня п.р. у Великій Британії з візитом перебувала група офіцерів командування Військово-Морських Сил ЗС України. Відвідавши одну з військово-морських баз ВМС США у цій країні, українські моряки ознайомилися з організацією забезпечення та підтримки військово-морських підрозділів за стандартами НАТО, основними характеристиками формування каналів фінансування та процедур підзвітності під час їх застосування.

Також офіцери ВМС України опанували вимоги до складання графіків заправки пальним, доставки засобів постачання та заходів кораблів у порти, питання взаємодії з організаціями, відповідальними за забезпечення.

Військовослужбовці українського миротворчого контингенту в Косово зміцнюють авторитет нашої держави та її Збройних Сил у світі
• Українські миротворці національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної тактичної групи "Еast" сил КФОР у Косово взяли участь у практичному тренуванні з повітряної евакуації умовно постраждалих військовослужбовців. До тренування, яке проводили американські військові інструктори на гелікоптерах UH-60 "Black Hawk", було залучено особовий склад обох спеціальних рот українського миротворчого контингенту. В ході заняття наші військовослужбовці закріпили навички роботи з обладнанням гелікоптера, а також практично відпрацювали порядок дій під час завантаження пораненого у гелікоптер, під час польоту та при висадці з гвинтокрилої машини.
• Під час урочистого шикування з нагоди Дня Незалежності України в розташуванні національної складової "УкрПолбату" на території табору "Bondsteel" командир українського миротворчого контингенту підполковник Євген Чумаченко поздоровив підлеглих з державним святом, оголосив подяки та вручив грамоти кращим військовослужбовцям. Цього дня за активну участь у проведенні гуманітарних операцій у різних муніципалітетах автономного краю Косово троє військовослужбовців українського миротворчого контингенту – прапорщик Денис Данілін, молодший сержант Леонід Калатинець та рядовий Віктор Ліпкевич – були нагороджені пам’ятними відзнаками відділу проведення цивільних гуманітарних операцій багатонаціональної бригади "East" сил КФОР. Під час вручення пам’ятних відзнак тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу проведення цивільних гуманітарних операцій штабу даного багатонаціонального з’єднання підполковник американської армії Гаррі Вільямсон наголосив, що за час місії на Балканах українські миротворці 8-ї ротації проявили себе як відповідальні, високопрофесійні воїни.

Військові навчання НАТО і країн-партнерів
• У Балтійському морі почалася морська фаза міжнародної військово-морської операції мінно-тралових сил "Open Spirit-2007" ("Відкритий дух-2007"). Навчання проходитимуть в районі литовського порту Клайпеда. В операції беруть участь кораблі Німеччини, Великої Британії, Нідерландів, Латвії, Литви, Польщі, Франції, Швеції та Естонії, а також корабельна тралова група Балтійського флоту Російської Федерації у складі базового тральщика БТ-510 і рейдового тральщика РТ-210. Загалом, понад 1000 військовослужбовців і 19 кораблів. Маневри проводяться щорічно вже більше 10 років в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" з метою очищення прибережних вод Балтики від снарядів, що залишилися з часів Першої і Другої світових війн. Військові також удосконалюватимуть взаємодію екіпажів і координацію рятувальних дій.
• 3 вересня п.р. розпочалися широкомасштабні навчання ВПС Північноатлантичного альянсу "Bold avenger-2007" ("Хоробрий месник-2007"). В них беруть участь 13 країн-членів НАТО, зокрема, Бельгія, Велика Британія, Німеччина, Греція, Іспанія, Канада, Норвегія, Польща, Румунія, США, Туреччина, Франція і Чехія. Всього в навчаннях будуть задіяні близько 100 літаків і 1,5 тис. військовослужбовців. Активна фаза польотів запланована на період з 3 по 8 вересня і з 10 по 13 вересня. Безпосередньо операція проходитиме тільки в денний час, проте буде і обмежена кількість нічних польотів – з 10 по 12 вересня. Мета заходу – тактичні навчання з відпрацювання сумісних дій для підвищення досвіду і рівня стандартів та взаємосумісності у сфері повітряних операцій.

Гірсько-піхотна підготовка українських військовослужбовців за стандартами НАТО
28 серпня п.р. до Грузії прибула група українських військовослужбовців для проходження міжнародного курсу гірсько-піхотної підготовки на базі спеціалізованого навчального центру у місті Сачхере. Під час майже місячного навчання наші військові ознайомляться із системою підготовки фахівців з питань організації і проведення підготовки підрозділів до дій у горах, навчально-матеріальною базою центру, організаційно-штатною структурою гірсько-піхотних підрозділів країн-партнерів НАТО. Крім того, українські військові мають опанувати стандарти, прийняті в арміях країн-членів НАТО, щодо організації та проведення операцій у горах, а також процедури, алгоритми прийняття рішень на проведення таких операцій та новітні програми підготовки фахівців гірсько-піхотної справи.

Громадські читання щодо переваг членства України в НАТО
29 серпня п.р. Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації провело громадські читання "Актуальні питання євроатлантичної інтеграції України". Захід у Луцьку мав за мету розвінчання міфів, які оточують Північноатлантичний альянс. Під час засідання начальник відділу цього управління Андрій Ломага звернув увагу присутніх на переваги, які отримують країни після вступу до НАТО, навівши реальні приклади з досвіду сусідніх країн, зокрема Республіки Польща, які нещодавно стали членами Альянсу. Перш за все – у збільшенні іноземних інвестицій в розвиток економіки, допомогу в поліпшенні інфраструктури транспортного сполучення, особливо якості автомобільних доріг і магістралей.
Що ж стосується поширеного в Україні міфу стосовно агресивності НАТО, то варто зауважити, що у своїй діяльності Альянс керується принципами та нормами, затвердженими ООН. Крім того, деякі країни Європи, які зберігають державний нейтралітет, беруть активну участь у програмі НАТО "Партнерство заради миру". Отож, можна стверджувати, що вступ України до Північноатлантичного альянсу – це крок вперед і реальний шанс стати однією з рівноправних країн світового товариства, – було зауважено на семінарі. Нинішні читання відбулися в Луцьку у відповідності з розробленим планом, розрахованим на поточний рік і перспективу, ознайомлення волинян з НАТО та перспективами євроатлантичної інтеграції України.

Євроатлантичний вимір проблем екологічної безпеки та реагування на надзвичайні ситуації
3-7 вересня п.р. в с. Рибаче (АР Крим) відбулася шоста міжнародна наукова-практична конференція "Сучасні інформаційні технології управління екологічною безпекою, природокористуванням, заходами у надзвичайних ситуаціях". У рамках цього форуму було заплановано й роботу секції "Євроатлантичний підхід до інформаційного забезпечення висвітлення у ЗМІ екстремальних подій, терактів і катастроф". Головним організатором заходу виступили Рада національної безпеки і оборони України, Інститут проблем національної безпеки при даному координаційному органі, Громадська організація "Діаматік" та інші. В ході дискусій розглядалися питання глобальної безпеки, економічних та історичних причин екстремізму і тероризму, встановлення меж свободи ЗМІ при висвітленні терактів та екстремальних подій: небезпека для демократії у законодавчо-му обмеженні і суспільні договори та етичні конвенції для журналістів (включаючи відповідні документи Ради Європи, НАТО, Великої Британії), переваги і недоліки євроатлантичного і тоталітарного підходів.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
19:25
16-Квіт-2024
Україна завдає росії потужні удари у відповідь!
Попри всю складність із боєприпасами, Україна завдає росії потужні удари у відповідь.
19:50
15-Квіт-2024
Харківщина. росіяни вдарили по Липецькій громаді: вбили двох та поранили чотирьох людей
Керованою авіабомбою по школі - ворог продовжує знищувати все живе. В селі Лук'янці п
20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
20:18
13-Квіт-2024
В Естонії планують визнати РПЦ терористичною організацією
Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс має намір запропонувати парламенту к
21:38
11-Квіт-2024
Росіяни системно знищують нашу енергетичну систему
Це частина геноцидних практик- атаки на критичну інфраструктуру.
Ми повинні ак
20:45
10-Квіт-2024
Масована атака на Харківщину - троє загиблих, серед них дитина
Удар по Липцях, посеред дня росіяни атакували продуктовий магазин та аптеку, там здій
08:49
09-Квіт-2024
Жовтнева: в одному з сіл Чернігівщини залишили комуністичну назву вулиці
До 27 квітня цього року завершується другий етап очищення публічного простору від сим
Усі новини


реклама партнерів: