реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 36

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 36



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2573
Європейська інтеґрація


Проблема розколу України вигадана недобросовісними політиками
Президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю французькому виданню "Фігаро" виклав свою позицію щодо так званої "проблеми розколу країни". За його словами, незважаючи на минуле держави, коли її Схід і Захід упродовж трьох сторіч належали до різних імперій, спадщина та спільні зусилля залишаються потужними, люди різні, але вони не вороги.
Відповідаючи у цьому контексті на запитання щодо вступу України до НАТО, Віктор Ющенко відзначив, що воно, передусім, стосується вибору українцями кращої політики безпеки і оборони. "Проводити самостійну політику в цій сфері державі буде надзвичайно складно у фінансовому і технологічному плані. Необхідно діяти поетапно, як це робить Європа п’ятсот років. Я оптиміст, я знаю, що десятки мільйонів людей на Україні дотримуються сучасного розуміння Європи", - відзначив глава держави.

"Україні потрібна сучасна, аналітична, належним чином оснащена розвідка, яка надійно захищатиме інтереси держави в сучасних умовах"
На цьому наголосив Президент України - Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Ющенко під час урочистостей з нагоди 15-ї річниці створення воєнної розвідки України, що відбулися 7 вересня п.р. в Києві у Центральному будинку офіцерів ЗС України. У заході також взяли участь Міністр оборони України Анатолій Гриценко, Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк, керівний склад, військовослужбовці та ветерани воєнної розвідки.
Президент України також зазначив, що без урахування аналітичних матеріалів, що надаються воєнною розві-дкою, в Україні не ухвалюється жодне рішення у військово-політичній та інших сферах. На його переконання, воєнна розвідка має насамперед зосередитися на загрозах, що випливають із сусідніх з Україною регіональних та міжнародних конфліктів i тероризму. Також глава держави поставив перед воєнною розвідкою завдання якісно та ефективно захищати інтереси України на міжнародних ринках, сприяти підвищенню конкурентоспроможності країни, забезпечити ефективну міжнародну співпрацю України з іншими державами в питаннях безпеки.
Варто зазначити, що починаючи з минулого року, розвідувальні органи України тісніше співпрацюють з Північноатлантичним альянсом шляхом виконання заходів щорічних цільових планів Україна-НАТО, зокрема, в рамках діяльності Робочої групи з питань цивільного та демократичного контролю над сектором розвідки та безпеки.

Вдосконалення роботи багатонаціональних штабів під час ліквідації наслідків стихійного лиха
З 10 по 14 вересня п.р. в навчальному центрі Угорської Армії "Ходмезовархелі" проходило командно-штабне на-вчання "Світла лавина-2007" українсько-угорсько-румунсько-словацького інженерного батальйону "Тиса". Збройні Сили України на цьому багатонаціональному навчанні представляла група військовослужбовців на чолі з начальником інженерної служби 128-ї окремої механізованої бригади 13-го армійського корпусу підполковником Василем Матвійківим. Головна мета заходу полягала у вдосконаленні роботи багатонаціонального штабу інженерного батальйону "Тиса", розробленні плану та управлінні підрозділами під час ліквідації наслідків стихійного лиха.
Одночасно з проведенням "Світлої лавини-2007", у місті Н’їредьхаза відбулося засідання Робочої групи, а у столиці Угорщини Будапешті - засідання Координаційної групи з питань функціонування багатонаціонального інженерного батальйону "Тиса", на якому українську військову делегацію очолював начальник Центрального управління інженерних військ Командування сил підтримки ЗС України полковник Богдан Бондар.
Створення цього багатонаціонального підрозділу було ініційовано українською стороною ще у грудні 1998 року з метою оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, а також кваліфікованої, високопрофесійної боротьби із наслідками стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону. А вже 15 листопада 2002 року в Будапешті відбулася урочиста церемонія підписання начальниками генеральних штабів Угорської армії, Румунської армії, Збройних Сил Словацької Республіки та Збройних Сил України Технічної угоди між військовими відомствами цих країн щодо імплементації міжурядової Угоди про створення багатонаціонального інженерного батальйону "Тиса", перше навчання якого пройшло у жовтні 2003 року в районі верхів’я річки Тиса, на території Угорської Республіки.

Північноатлантичний альянс зацікавлений у продовженні співробітництва з Україною в галузі стратегічних вантажних авіаперевезень
НАТО пропонує Україні і Росії продовжити контракт на використання літаків Ан-124-100 "Руслан", термін якого закінчується у поточному році. Агентство матеріально-технічного постачання при НАТО (NAMSA) звернулося до Ruslan SALIS GMBH, що представляє інтереси провідних світових операторів важкого транспортного літака Ан-124-100 "Руслан" АНТК ім.Антонова (Україна) і групи компаній "Волга-Дніпро" (Росія) в програмі з використання транспортника на користь НАТО і ЄС, з проханням підготувати пропозиції щодо продовження співпраці.
Літак Ан-124-100 "Руслан" вантажопідйомністю 130 тонн вже більше 10 років успішно експлуатується на світовому ринку надважких і негабаритних вантажів, а також в міжнародних миротворчих місіях. Як раніше повідомлялося, в серпні цього року українські виробники "Мотор Січ" і АНТК ім. Антонова та російська авіакомпанія "Волга-Дніпро" підписали угоду про відновлення серійного виробництва вантажних літаків АН-124, яке було припинено в 1995 році. Сьогодні сторони відпрацьовують питання відновлення серійного виробництва модернізованої версії цього літака вантажопідйомністю 150 тонн.

Візит експертів НАТО з питань Концепції оперативних можливостей
7 вересня п.р. завершився візит в Україну делегації експертів НАТО, яку очолював підполковник Урібе Деніел (США), до однієї з військових частин Запорізької області. До складу робочої групи від Повітряних Сил Збройних Сил України залучались представники управління бойової підготовки, апарату авіації, управління зв’язку, радіотехнічного забезпечення, автоматизованих та інформаційних систем. На порядку денному зустрічі були питання щодо залучення експертів НАТО до Збройних Сил України в рамках Концепції оперативних можливостей, консультативні заняття на тему "Методика проведення самооцінки в рамках Концепції оперативних можливостей", зокрема йшлося про самооцінку першого рівня літаків Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України.

Представники внутрішніх військ МВС України отримали визнання відповідності своєї підготовки до вимог європейських стандартів
В Національному центрі підготовки сил жандармерії Франції відбулись навчання, до участі в яких було запрошено військових та цивільних правоохоронців з Польщі, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Іспанії, Румунії та України. Нашу державу представляла делегація з 28 прапорщиків та сержантів-контрактників полку спецпризначення, серед яких були і ті, що мають миротворчий досвід в Косово. Програма змагань була надзвичайно інтенсивною. Групи діяли в умовах, максимально наближених до реальних. Командування Національного центру підготовки сил жандармерії високо оцінило рівень професійної підготовки українських колег. Їм було вручено нагрудні знаки та сертифікати. А командир навчального підрозділу старший лейтенант Євген Панасюк отримав сертифікат міжнародного зразка, який дає йому право брати участь у виконанні миротворчих завдань.
В ході поїздки до Франції досягнуто домовленості щодо здійснення ще в поточному році інших двосторонніх візитів українських та французьких фахівців, зокрема, з метою створення на Київщині Міжнародного центру підготовки сил підтримання громадської безпеки, що передбачено Цільовим планом Україна-НАТО на 2007 рік. А в 2008 році на базі навчальних закладів Національної жандармерії Франції пройдуть навчання 25 військовослужбовців з України.

Інспекційні заходи в рамках Договору з Відкритого неба та Віденського документу 1999 року
На виконання міжнародних договорів з 11 по 14 вересня п.р. в Україні перебувала інспекційна група Великої Британії та країн Бенілюксу (Бельгія-Нідерланди-Люксембург). Під час спостережного польоту над визначеною територією нашої держави фахівці з країн-членів НАТО зробили аерофотознімки, які після повернення на батьківщину будуть порівняні з даними, наданими українською стороною.
У свою чергу, одразу дві українські верифікаційні групи перебували у Республіці Болгарія. Мета проведення інспекції – встановлення відповідності наданої Україні інформації щодо місць дислокації військових частин, кількості озброєння і військової техніки Болгарської Армії та з’ясування, чи надаються відповідні формати повідомлень у випадку переміщення озброєнь та військової техніки болгарською стороною у місцях проведення інспектування.

Зміцнюється українсько-словацьке військове співробітництво
5-6 вересня п.р. у місті Міхаловце (Словацька Республіка) завершилася головна конференція з планування спільного українсько-словацького тактичного навчання механізованих підрозділів, в якій взяли участь представники командувань Сухопутних військ Збройних Сил України та Словаччини. За ініціативою словацької сторони це навчання запропоновано назвати "Слов’яни за мир". Конференція мала за мету детальне обговорення ключових питань з планування та всебічного забезпечення навчання - сценарію, структури і оперативного плану. Були узгоджені терміни проведення спільних маневрів, визначені сили та засоби, що залучатимуться від країн-учасниць, порядок всебічного забезпечення та здійснено рекогносциру-вання місця проведення навчання, яке цього року проходитиме на території Словацької Республіки у листопаді.

Співробітництво НАТО з країнами-партнерами Кавказького регіону
4 вересня п.р. Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер та щойно призначений новий координатор НАТО на Південному Кавказі представник Польщі З.Рибацьки провели зустрічі з керівниками зовнішньополітичних відомств Азербайджану, Вірменії та Грузії.
• У ході зустрічі з Міністром закордонних справ Грузії Г.Бежуашвілі Я.Схеффер, зокрема, привітав наміри цієї країни збільшити чисельність свого військового контингенту у Міжнародних силах сприяння безпеці в Афганістані, що є свідченням намірів Тбілісі бути контрибутором міжнародної безпеки. Генеральний секретар також відзначив прогрес у реалізації реформ, які здійснюються урядом Грузії в рамках виконання Індивідуального Плану дій партнерства НАТО з цією країною. У ході зустрічі сторони також обговорили питання регіональної безпеки, зокрема відносини Грузії з Росією.
• Глава зовнішньополітичного відомства Вірменії В.Осканян під час переговорів з Генеральним секретарем Альянсу відзначив важливість роботи, яка здійснюється в рамках Індивідуального Плану дій партнерства НАТО з цією країною, зокрема на напрямах розробки стратегії національної безпеки країни, розвитку відносин у сфері публічної дипломатії з відкриттям Інформаційного центру НАТО та Ситуаційного центру кризового управління в Єревані, а також у сфері законодавчих ініціатив. На прохання представників НАТО В.Осканян також поінформував про останні події навколо Нагірно-Карабахського конфлікту.
• У ході зустрічі з Міністром закордонних справ Азербайджану Е.Мамед’яровим обговорювались перспективи співробітни-цтва Альянсу в рамках заходів другого етапу Індивідуального Плану дій партнерства НАТО з цією країною. На порядку денному були також питання реформування Збройних сил Азербайджану в контексті досягнення їхньої взаємосумісності з арміями держав-членів Альянсу. Очікується, що до кінця 2008 року ЗС Азербайджану повністю перейдуть на стандарти НАТО. Співрозмовники також обговорили питання співробітництва у рамках програми НАТО "Партнерство заради миру", зокрема, відзначався внесок Азербайджану в миротворчі операції Альянсу в Косово та Афганістані.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
19:25
16-Квіт-2024
Україна завдає росії потужні удари у відповідь!
Попри всю складність із боєприпасами, Україна завдає росії потужні удари у відповідь.
22:05
15-Квіт-2024
Сучасне стильне жіноче взуття: білі шкіряні кеди і кросівки

Жіноче взуття відіграє важливу роль у формуванні образу кожної модниці. У ній поєд

19:50
15-Квіт-2024
Харківщина. росіяни вдарили по Липецькій громаді: вбили двох та поранили чотирьох людей
Керованою авіабомбою по школі - ворог продовжує знищувати все живе. В селі Лук'янці п
20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
Усі новини


реклама партнерів: