Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 37
На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко, виступаючи 14 вересня п.р. на прес-конференції після завершення ХІ Саміту Україна - ЄС в Києві. Українська сторона задоволена характером констатування на-ших ключових пріоритетів у рамках нової угоди, сказав Віктор Ющенко. За словами Глави держави, питання співпраці, закладені в цьому документі, також були в центрі уваги учасників саміту. Йдеться про безпекову політику (в тому числі ядерну безпеку), екологію, економічне співробітництво тощо.
Учасники форуму також обмінялися інформацією щодо внутрішньої ситуації в країнах ЄС та Україні. Від імені української держави та нації Віктор Ющенко подякував за ставлення ЄС до нашої країни в період політичної кризи. "Ми відчували ту глибоку, послідовну, демократичну і відкриту позицію, яку зайняв Євросоюз і країни ЄС до демократичного способу подолання парламентської кризи в Україні", – підкреслив він, висловивши абсолютне переконання, що позачергові вибори 30 вересня відбудуться "виключно на базі українських і міжнародних демократичних традицій із відповідністю до положень національного законодавства".
Підбиття підсумків виконання Цільового плану Україна-НАТО у першому півріччі поточного року
14 вересня п.р. у штаб-квартирі НАТО відбулось засідання Політичного та Політико-військового керівних комітетів НАТО з Україною, присвячене обговоренню стану виконання у першому півріччі Цільового плану-2007 у рамках Плану дій Україна-НАТО.
До складу української делегації, очолюваної в.о. директора Департаменту НАТО МЗС України Владиславом Яснюком, увійшли: директор Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України Віктор Корендович, заступник керівника Департаменту європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Президента України Ігор Жовква, а також начальник Управління аналізу процесів євроатлантичної інтеграції Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Олег Зуєв.
Українські фахівці поінформували про результати роботи міністерств і відомств нашої держави з реалізації цілей Плану дій Україна-НАТО, зокрема у внутрішньополітичній сфері, у контексті реформування сектору безпе-ки та проведення воєнної реформи в Україні, інформування населення з питань євроатлантичної інтеграції, співробітництва України з НАТО в економічній та правовій сферах тощо, наголосили на готовності продовження цієї роботи. Представники країн-членів Альянсу позитивно оцінили стан запровадження заходів Цільового плану Україна-НАТО у першому півріччі поточного року.
Київ – Брюссель: народна дипломатія в дії
13-14 вересня п.р. штаб-квартиру НАТО (Брюссель, Бельгія) та штаб Верховного головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі (м.Монс, Бельгія) з ознайомчим візитом відвідала група з України у складі переможців інтерактивних заходів, організованих Міністерством закордонних справ України, з нагоди відзначення 10-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Альянсом.
Члени делегації, до складу якої увійшли студенти, приватні підприємці, представники неурядових організацій з різних регіонів України, прослухали брифінги та взяли участь у дискусіях з актуальних питань діяльності НАТО та відносин Альянсу з Україною, зокрема: трансформація Організації Північноатлантичного договору; відносини Україна-НАТО, миротворчі операції під проводом Альянсу. У рамках візиту відбулась також дискусія з представ-никами національних делегацій в штаб-квартирі Альянсу, робочі зустрічі з Постійним Представником Словаччини в НАТО, Послом Ігорем Слободніком та Главою Місії України при НАТО, Послом Костянтином Морозовим.
Делегація України взяла участь в урочистому прийомі з нагоди Дня Незалежності нашої держави, організова-ному Місією України при НАТО 13 вересня п.р.
Чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з інформаційних питань Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО
На даному зібранні, яке відбулося 17 вересня п.р. під головуванням Національного координатора співробітництва України з НАТО в інформаційній сфері, першого заступника голови Держкомтелерадіо Анатолія Мураховського, обговорювався проект Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки.
Документ було підготовлено спільними зусиллями фахівців Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України, Держкомтелерадіо, зовнішньополітичного відомства країни та Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України. Під час його розробки також використовувались пропозиції місцевих органів виконавчої влади. Проект програми, зокрема, передбачає проведення близько 60 заходів, як місцевого (регіонального), так і загальнонаціонального рівня, спрямованих на підвищення обізнаності українського суспільства щодо євроатлантичного поступу України. Основну діяльність планується здійснити за таким напрямами: запровадження ефективної системи моніторингу громадської думки щодо євроатлантичних прагнень нашої держави; розширення участі ЗМІ, громадських діячів та неурядових організацій в процесі об’єктивного інформування населення з питань співробітництва України з НАТО; нівелювання стереотипів про Північноатлантичний альянс, які залишилися в суспільстві з часів "холодної війни".
Також, учасники засідання обговорили питання щодо започаткування співробітництва між бельгійськими і українськими неурядовими організаціями, зокрема, членами Громадської ліги Україна-НАТО задля підвищення обізнаності українського суспільства про сучасну діяльність Альянсу та євроатлантичну інтеграцію України.
Підготовка підрозділів для проведення спільних дій у складі миротворчих сил та виконання миротворчих операцій
З 11 по 15 вересня п.р. у навчальному центрі Національної армії оборони Республіки Молдова "Бульбоака" відбулись українсько-молдовські тактичні навчання "Південь – 2007", мета яких полягала у тренуванні особового складу та командирів ротної (взводної) ланки до виконання миротворчих завдань у зоні конфлікту. Зокрема, це стосується дій з охорони важливих об’єктів, несення служби на контрольно-пропускному пункті, дій у складі спостережних постів та під час патрулювання.
Групу українських військовослужбовців, залучених до участі у навчанні взводного рівня, котре проводиться в дусі програми "Партнерство заради миру" очолював командир 28 окремої механізованої бригади 6 армійського корпусу полковник Ігор Олійник.
Отримання досвіду проведення заходів миротворчого спрямування за стандартами Північноатлантичного альянсу
20 вересня п.р. у Севастополі завершилося комп’ютерне командно-штабне навчання НАТО "Кооператив Мерлін-2007", в якому взяли участь представники військово-морських сил 15 країн: Азербайджану, Болгарії, Греції, Грузії, Італії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Польщі, Румунії, Туреччини, України та Хорватії.
Метою навчань, що проходили на території Севастопольського військово-морського інституту ім. П.С. Нахімова, було досягнення взаємосумісності країн-членів і партнерів Альянсу під час виконання спільних миротворчих завдань. В ході тренувань за допомогою комп’ютерних технологій відпрацьовувались питання проведення антитерористичної операції, здійснення евакуації цивільних осіб, а також організації протимінної боротьби, польотів авіації, безпеки кораблів і суден у місцях базування і на переході морем. Під час проведення навчання "Кооператив Мерлін-2007" кораблі та військова техніка не залучалися.
Підготовка дев’ятої ротації національної складової "УкрПолбату" до виконання миротворчих завдань у складі сил КФОР у Косово
15 вересня п.р. у Житомирському спеціалізованому навчальному центрі завершилася сертифікація "УкрПолбату" нової ротації, яку проводила спеціальна комісія на чолі з першим заступником командувача Об’єднаного оперативного командування Збройних Сил України генерал-майором Сергієм Попко.
Метою сертифікації є перевірка готовності нашого миротворчого контингенту до виконання завдань у складі сил КФОР у Косово, рівня злагодженості командування та штабу, їхньої здатності планувати спеціальні дії та здійснювати керівництво підпорядкованими підрозділами у різних умовах. Визначались рівень фахової та мовної підготовки офіцерів та особового складу підрозділів з основних предметів бойового навчання, з’ясовувались питання укомплектованості озброєнням і військовою технікою, матеріально-технічними засобами. Велика увага приділялася морально-психологічному стану військовослужбовців, адже умови виконання миротворчих завдань на Балканах у наших військових не легкі. Чергову, дев’яту, ротацію українського миротворчого контингенту в Косово заплановано провести в першій декаді жовтня.
Утилізація ракетного палива – яскравий приклад співробітництва Україна-НАТО у невійськовій сфері
17 вересня п.р. у містечку Радехів, що на Львівщині, відбулася церемонія відкриття міні-заводу з переробки та утилізації ракетного окислювача типу "меланж". В церемонії взяли участь Міністр оборони України Анатолій Гриценко, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський, голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник, командувач військами Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Михайло Куцин, генеральний директор державного підприємства "Укроборонлізинг" Ганна Лемківська.
Виробнича потужність міні-заводу становить 7-8 тонн "меланжу" за добу. Після переробки окислювач перетворять на 50-відсотковий розчин азотної кислоти, який потім або в Україні, або в Польщі перероблятимуть на мінеральні добрива.
Як зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський, споруджений міні-завод з переробки та утилізації "меланжу" – це спільний українсько-польський проект. На зведення та функціонування установки Польща виділила майже 500 тисяч євро.
У свою чергу Міністр оборони України Анатолій Гриценко наголосив, що запуск цього міні-заводу демонструє нові можливості співпраці України з країнами-членами НАТО. "Для тих, кого цікавить практична взаємодія України з Альянсом - це є яскравим прикладом. Польща, як країна-член НАТО добровільно за свої бюджетні кошти надала Україні допомогу", - підкреслив керівник оборонного відомства. Також Анатолій Гриценко наголосив, що усі роботи з утилізації "меланжу" вкрай необхідно виконати за 2,5-3 роки, оскільки після цього закінчується термін придатності ємкостей, де він зберігається.
Анонс майбутньої події
7 жовтня п.р. у Будапешті за сприяння Директорату публічної дипломатії НАТО, а також особисто Генерального секретаря Альянсу, відбудеться Марафон партнерства НАТО під назвою "Друзі у спорті, партнери у сфері безпеки". Головний відповідальний за проведення заходу – Міжнародний військовий спортивний клуб. Марафон, спрямований на створення символічного мосту між Північноатлантичним альянсом та Західними Балканами, має на меті розвиток партнерства між молоддю цього регіону у контексті реалізації його країнами курсу на євроатлантичну інтеграцію. До участі у заході також запрошені військовослужбовці та представники неурядових організацій з України.
|
|