реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 38

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 38



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2656
Європейська інтеґрація


Зустріч президентів України і Греції
Вона відбулася в Афінах 20 вересня п.р. Сторони обговорили внутрішньополітичну ситуацію в обох країнах. Президент України Віктор Ющенко висловив переконання в необхідності активізації українсько-грецького діалогу на вищому рівні. Співрозмовники відзначили потенціал для подальшого збільшення обсягів двосторонньої торгівлі, окремо зупинившись на питаннях інвестиційного співробітництва. Під час бесіди також йшлося про майбутні можливості двосторонньої співпраці в таких галузях, як суднобудування, енергетика, транспорт, туризм та військово-технічна сфера. Глави держав обмінялися думками щодо євроінтеграційних перспектив України.

Засідання Координаційного та Політико-військового керівного комітетів Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи
Ці зібрання відбулися 25-27 вересня п.р. в Скоп’є – столиці Республіки Македонія. Українську військову делегацію на них очолював перший заступник Міністра оборони України Леонід Поляков. Їх провідною темою стали регіональна безпека, діяльність багатонаціональних миротворчих сил країн Південно-Східної Європи, зокре-ма, участь бригади "Seebrig" у миротворчій операції НАТО в Афганістані, у навчаннях в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру". Розглядалися також питання можливого внеску України у функціонування і розвиток таких багатонаціональних миротворчих сил.

Створення дослідного зразку прозорого бронепакета на замовлення НАТО
Такий дослідний зразок було спільно розроблено спеціалістами України, Російської Федерації, Словаччини і Чехії на основі монокристала сапфіра. Про це повідомив Леонід Литвинов, завідувач відділу монокристалів корун-ду НТК "Інститут монокристалів" (Харків). За його словами, мета даного проекту полягала у пошуку легкого і прозорого склопакету для оснащення військової техніки, який може витримати бронебійну кулю. Кожна із сторін виконує своє завдання щодо створення своєрідного "сандвіча", який складається з трьох шарів: бронескло, сапфір і прозора пластмаса.
Харків’яни, які мають великий досвід роботи з монокристалами сапфіра, відповідають за середній – сапфіровий шар. Зараз дослідний зразок сапфірового склопакета проходить випробування у спеціальних броньових лабораторі-ях Російської Федерації і Чехії. Цей проект розрахований на три роки. Загальне фінансування становить 285 тисяч євро.
Участь кораблів українського флоту в операції НАТО “Активні зусилля”
15 вересня п.р. в Севастополі на причалі бухти Курина відбулося урочисте вручення командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адміралом Ігорем Тенюхом медалей НАТО "За службу в операції "Активні зусилля" членам екіпажу корвету "Тернопіль", оглядовій команді та похідному штабу, які брали участь у бойовому патрулюванні українського корабля у східній частині Середземномор’я в травні-липні п.р.

Відзначивши, що виконання цим морським судном завдань у Середземному морі дало дуже серйозний поштовх для подальшого розвитку міжнародного співробітництва українського флоту з ВМС інших держав, Ігор Тенюх наголосив, що в нинішньому році ще один українських корабель – корвет "Луцьк" буде залучено до операції НАТО "Активні зусилля". Згідно з планом бойове чергування він нестиме з 10 листопада по 15 грудня п.р. Наразі йде ус-пішна підготовка до здійснення аналогічних завдань фрегатом "Гетьман Сагайдачний", який вийде в море на більш тривалий термін.

Представники ВМС ЗС України на курсах в США вивчали термінологію за стандартами НАТО
16-22 вересня п.р. у м. Ньюпорт (США) військовослужбовці Центру морських операцій українського флоту капітан 3 рангу Антон Галунов та старший лейтенант Олексій Подоприга прослухали курси термінології військово-морських сил, організовані Стратегічним командуванням НАТО з трансформації. Метою даного заходу було ознайомлення представників країн-партнерів з термінологією, оперативними процедурами та взаємодією в об’єднаних військово-морських силах НАТО під час проведення операцій з підтримки миру. Слухачі також дістали відомості про процес прийняття рішення на планування і здійснення військово-морських акцій Північноатлантичного альянсу, організацію та завдання таких операцій.

Стажування українських військових моряків на борту корабля ВМС США "Маунт Уінті"
Це стажування групи офіцерів, мічманів та старшин проходило 22-29 вересня п.р. Його головна мета полягала в ознайомленні з організацією корабельної служби ВМС США під час стоянки в порту, функціями і завданнями офіцерського та старшинського складу екіпажів кораблів. Українські військові моряки також опанували роботи з технічною інформацією і застосування вертольотів у проведенні морських операцій, вивчали оперативну мовну лексику.

В НАТО відкрита зручна для користування електронна книгарня
Відділ громадської дипломатії НАТО ініціював створення електронної бібліотеки, яка представляє собою єдиний, легкий у користуванні каталог публікацій і мультимедійних продуктів Альянсу. Розробники передбачили також розсилку електронною поштою анонсів виходу в світ матеріалів за визначеною тематикою та появи нових видань мовою замовника. Дані послуги є безкоштовними та відкритими для зацікавлених осіб з усього світу.

"Українські лідери європейської та євроатлантичної інтеграції"
За такою тематикою вперше в Україні відбувається підготовка тренерів в рамках українсько-польського проекту в системі післядипломної педагогічної освіти "Розробка, запровадження і поширення міжнародних тренінгових курсів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України". Організаторами даного проекту є Центральний осередок підвищення кваліфікації вчителів у Польщі. Ця робота здійснюється за сприянням Асоціації керівників шкіл України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Громадської ліги Україна - НАТО з української сторони та Посольства Республіки Польща в Україні – з польської.

В задуманому плані дій беруть участь найкращі представники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з усіх регіонів України. Підготовка українських тренерів проходить в м. Сулеювеку (Польща), де реалізуються інноваційні проекти з актуальної освітньої тематики. Вже відбулися психологічний курс-тренінг з проблеми комунікативних технологій і навчальний курс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Практична частина пройде в нашій країні.
Підсумком зазначеного проекту буде зустріч, яку передбачається провести 24-25 листопада п.р. на базі Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, та завершальна конференція в м. Києві, на якій тренери отримають сертифікати міжнародного рівня. Це надасть право практично реалізувати набуті знання і сформовані навички роботи з нагальних потреб європейської та євроатлантичної інтеграції.

Щодо переробки ракетного окислювача типу "меланж"
19 вересня п.р. в Києві пройшла науково-практична конференція на тему "Утилізація рідинних компонентів ракетного палива на пострадянському просторі: проблеми та шляхи їх розв’язання". Ініціатором цього заходу виступив Національний інститут проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні та Державного підприємства "Укроборонлізинг". До роботи "круглого столу" були залучені представники НАТО, дипломатичних установ, акредитованих в нашій країні, профільних міністерств та державних установ, громадських і наукових організацій.

У вітальному слові директор Національного інституту проблем міжнародної безпеки Олександр Власюк наголосив на важливості для України питання утилізації рідинного компонента ракетного палива "меланж", який становить потенційну загрозу екологічній безпеці держави, а також життю і здоров’ю цивільного населення, що проживає поблизу районів його складування.
Доповідач заступник Міністра оборони України Володимир Терещенко поінформував про основні заходи, які вживає оборонне відомство для проведення такої утилізації, про технологічні та матеріальні аспекти в умовах недостатнього фінансування, активну допомогу, яку надає Україні міжнародна спільнота (в першу чергу, НАТО та ОБСЄ) в рамках спільних проектів. Зокрема, як повідомлялося, у м.Радехів, що на Львівщині, відбулася церемонія відкриття міні-заводу з переробки ракетного окислювача цього типу. Учасників форуму було ознайомлено з принципами роботи та завданнями створеного у вересні п.р. Міжнародного польсько-українського консорціуму "Еко-Технолоджіс", який перейматиметься відповідними конкретними заходами.
Співдоповідач керівник офісу Агентства НАТО з матеріального забезпечення і постачання (NAMSA) Стівен Браун зосередив увагу на значному прогресі, якого досягнуто між Україною та Альянсом щодо консультативного, фінансового і технологічного сприяння нашій державі в питаннях утилізації надлишкового озброєння, а також "меланжу". Водночас представник експертної групи НАТО В.Спіра за підсумками інспектування місць складування небезпечної речовини зупинився на доцільності вжиття українською стороною зусиль, пов’язаних з умовами її зберігання і охорони та цивільного захисту населення.
В цілому за результатами роботи "круглого столу" визначено пріоритети подальшого співробітництва України з НАТО і країнами-донорами щодо утилізаційного процесу, підтверджено готовність міжнародної спільноти надавати Україні необхідну підтримку з метою подолання потенційної техногенної та екологічної загрози.

Спеціальне засідання військових представників НАТО і Росії в Неаполі
Цей захід був організований 18 вересня п.р. з нагоди 5-ої річниці Ради Росія-НАТО і 10-ї річниці Основоположного акту про взаємні відносини, співробітництво і безпеку між НАТО та Російською Федерацією. На ньому обговорювалися, серед іншого, питання участі Росії в операції Альянсу "Активні зусилля", а також плани майбутньої військової співпраці між НАТО та Росією.

Освітній пакет "Євроатлантична інтеграція: досвід Польщі і України"
Дане видання, яке створено Громадською лігою Україна-НАТО та Асоціацією керівників шкіл України за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні, розміщено на сайті Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України (www.nceai.gov.ua) в розділі "Інформаційно-аналітичне забезпечення". В ньому представлено широкий спектр матеріалів про НАТО, викладено досвід Польщі на шляху до повноправного членства в Альянсі та історію розвитку і сучасний стан відносин між Україною і Організацією Північноатлантичного договору.
Цей підручник, який розрахований передусім на вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, містить, окрім суто інформаційних відомостей, зразки конспектів уроків з різних суспільствознавчих дисциплін, має допоміжні наочно-схематичні матеріли, документи, мапи, хронологію подій тощо. Він за своїм змістом відповідає потребам поступового впровадження в шкільну програму курсів та предметів, які висвітлювали б питання євроатлантичного поступу України та проблеми безпеки в сучасному світі, і може використовуватися як безпосередньо в навчальному процесі, так і під час виховних годин.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

00:31
27-Квіт-2024
10 найпопулярніших застосунків для смартфонів у цьому році

Глобалізація інтернет-середовища призвела до того, що окремі застосунки мають стаб

21:02
26-Квіт-2024
Резонансне ДТП у Броварах: правоохоронці затримали Майбоженка
Затримано посадовця РДА Київщини, який скоїв ДТП з чотирма постраждалими

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
Усі новини


реклама партнерів: