реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 39

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 39



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2100
Європейська інтеґрація


На сьогодні європейська інтеграція є одним із ключових завдань української нації
Про це Президент України Віктор Ющенко заявив у Луцьку на зустрічі з викладачами і студентами Волинського національного університету імені Лесі Українки. За його словами, інтеграція до Європи складається з конкретних дій – таких як формування лібералізованого візового режиму, створення зони вільної торгівлі тощо. "Зрозуміло, що європейський процес – питання не одного року. Але якщо щоденно жити й працювати з переконанням, що європейська інтеграція для країни – національна вигода, то справи підуть набагато швидше", – наголосив Глава держави. Він також підкреслив, що "українську перспективу може дати лише демократичний лад".

Підготовка і участь в міжнародних миротворчих операціях та впровадження єдиних стандартів управління військами
Ці питання обговорювались 1-2 жовтня п.р. в рамках візиту в Україну Генерального інспектора Бундесверу (Головнокомандувач Збройних Сил Німеччини) генерала Вольфганга Снайдера. Під час його зустрічі з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії України Сергієм Кириченком та на переговорах військових делегацій двох країн розглядалися військові аспекти регіональної безпеки, поступу військового співробітництва між збройними силами України і ФРН.

Керівник вищого командного складу української армії ознайомив свого німецького колегу зі станом виконання у поточному році заходів Державної програми розвитку ЗС України на 2006-2011 роки. У свою чергу Генеральний інспектор Бундесверу зупинився на основних завданнях, функціях, підготовчій та науковій системах застосування сил спеціального призначення ЗС Німеччини.
Представники німецької військової делегації відвідали 1-у окрему Гвардійську танкову бригаду ЗС України на Чернігівщині. Там вони ознайомилися з повсякденною діяльністю цього танкового з’єднання, загальними принципами підготовки воїнів-танкістів, а також озброєнням частини.

Роль суспільства у здійсненні євроатлантичного інтеграційного курсу України
3 жовтня п.р. за такою тематикою на базі міської державної адміністрації м. Краснодон Луганської області відбувся "круглий стіл", який відкрив серію публічних зібрань на регіональному та місцевому рівнях під загальною назвою "Процес трансформації НАТО та можливості для України". Ця ініціатива започаткована громадською організацією "Демократична дія" за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України. Проведенню даного заходу сприяв Центр інформації та документації НАТО в Україні.
В цих зборах взяли участь заступник міського голови Галина Лисенко, представники міськдержадміністрації, які відповідають за гуманітарну сферу, а також директора шкіл, районних і сільських бібліотек, активісти громадських організацій і партійних осередків міста. В конструктивній обстановці досить ґрунтовно було розглянуто два основних питання: "Євроатлантична інтеграція України: стан та перспективи" та "Координація інформаційної роботи українських державних структур та неурядових організацій для сприяння євроатлантичної інтеграції України". Відповідною інформацією з цих питань з присутніми поділилися голова Координаційної ради Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, співробітник апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев, віце-президент громадської організації "Атлантична рада України" Олег Кокошинський.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рекомендації щодо поліпшення роботи з інформування громадськості у сфері реалізації євроатлантичного курсу України.

Підсумки "круглого столу" "Шлях до культури безпеки: здобутки і проблеми"
Цей форум відбувся в залі засідань Інституту проблем національної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України під головуванням його першого заступника Петра Копки. В ньому взяли участь посадові особи Апарату Ради національної безпеки і оборони України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, представники державних органів з регулювання безпеки у різних галузях, Українського ядерного товариства, профільних навчальних закладів, науково-дослідних установ.
Присутні заслухали доповідь завідувача відділу ядерної безпеки Інституту проблем національної безпеки Юрія Скалецького на тему "Концепція технологічної культури у сфері використання ядерної енергії: історія становлення проблеми впровадження", в якій були надані історична довідка про поняття культури безпеки, висвітлені актуальні питання розширення цього уявлення в царині життєдіяльності. Вперше окреслена заснованою МАГАТЕ Міжнародною консультативною групою з ядерної безпеки після Чорнобильської катастрофи дана форма мислення у подальшому отримала розвиток у розгорнутій концепції із забезпечення та підвищення такої безпеки. Пізніше це поняття збільшило свої межі й розповсюдилось на інші галузі господарства: авіаційний транспорт, видобувна промисловість тощо. В Україні переважно зусиллями гілки ядерної діяльності стали дотримуватись концептуальних засад культури безпеки на вітчизняних АЕС та інших галузевих підприємствах, однак, попри деякі успіхи, є ціла низка труднощів, що мають бути подолані.

Доповідь Генерального інспектора-директора з безпеки ДП НАЕК "Енергоатом" Данко Білея стосувалась поточного стану культури безпеки на атомних електростанціях. Під час її розгляду, зокрема, аналізувались причини та наслідки останніх аварійних зупинок реакторів на Південно-Українській та Хмельницькій АЕС.
За результатами обговорення питань порядку денного ухвалено проект наступних рекомендацій:
• Міністерству освіти і науки України опрацювати можливість корегування програм навчальної дисципліни "Основи безпеки життєдіяльності" з врахуванням положень концепції культури безпеки;
• державним органам з регулювання безпеки впроваджувати кращий зарубіжний досвід щодо використання цієї концепції в галузях, що знаходяться під їх юрисдикцією;
• відповідним навчально-методичним центрам і науково-практичним виданням розпочати роботу з пропагування концептуальних підходів до досягнення високого рівня безпеки життєдіяльності.

Тристороння робоча зустріч литовських, українських та польських військових експертів
Вона відбулася 27 вересня п.р. у Вільнюсі – столиці Литовської республіки. На ній розглядалися питання створення спільного миротворчого підрозділу "УкрПолЛитбат". Дана ініціатива попередньо обговорювалась у військових відомствах трьох країн. Такий спільний військовий підрозділ передбачається сформувати на базі існуючого українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат", який виконує миротворчі завдання у складі багатонаціональної тактичної групи "East" сил КФОР у Косово.
Під час нинішнього засідання військові експерти представили та обмінялися думками щодо проектів своїх національних концепцій, тристоронніх і технічних угод стосовно заснування цього спільного українсько-польського-литовського підрозділу, погодили подальші спільні кроки і затвердили план відповідних дій.

Українські військові льотчики набувають практичного досвіду підготовки до виконання польотів під управлінням літаків E-3 Sentry “AWACS”
З цією метою в Республіці Польща перебувала українська військова делегація, до складу якої входили представники авіаційних з’єднань повітряних командувань "Захід", "Південь" та "Центр" Повітряних Сил ЗС України. Вона вивчала процедури взаємодії бойових літаків з літаком E-3 Sentry "AWACS".
У польському місті Мальборк наші льотчики відвідали 41-у ескадрилью тактичної авіації Повітряних Сил Війська Польського, де ознайомилися з порядком підготовки льотного складу винищувальної та ударної авіації до виконання польотів під управлінням літака такої марки, а також з нормативно-правовими документами і стандартами, прийнятими в державах-членах НАТО щодо здійснення цього процесу.

На 62-й сесії Генеральної асамблеї ООН
Генеральний секретар НАТО, перебуваючи у Нью-Йорку на даному форумі, провів 24 вересня п.р. низку двосторонніх зустрічей. Він мав бесіду з Генеральним секретарем ООН Гі Муном, з яким було обговорено питання стабілізації ситуації в Афганістані. Відбувся також обмін думками щодо актуальних міжнародних проблем з главами зовнішньополітичних відомств Єгипту, Туреччини, Росії. Зокрема, з Міністром закордонних справ Російської Федерації Сергієм Лавровим розглядалися стан і перспективи співробітництва у форматі Ради Росія-НАТО, проблематика взаємовідносин з Альянсом, насамперед, в галузі контролю над звичайними озброєннями, протиракетної оборони, процесу розширення Організації Північноатлантичного договору. Порушувались також інші нагальні міжнародні й регіональні питання.

Проведення іноземними експертами аналізу існуючої в Сухопутних військах ЗС України системи бойової підготовки
З цією метою група американських і французьких спеціалістів та представників НАТО, яку очолював фахівець Центру військово-цивільних відносин Збройних Сил США полковник у відставці Рональд Хелверсон, перебувала в нашій країні. Вона відвідала 95-у окрему автомобільну бригаду, 72-у та 30-у окремі механізовані бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що дислокуються на Житомирщині, де детально ознайомилася з системою організації бойової підготовки та шляхами її удосконалення, зокрема, з інфраструктурою, призначенням, принципами і можливостями проведення в Житомирському спеціалізованому навчальному центрі муштрованого вишколу. За підсумками цієї роботи були відпрацьовані пропозиції щодо приведення існуючої там навчально-матеріальної бази у відповідність до стандартів, прийнятих у провідних країнах світу.

До приєднання України до програми НАТО з обміну даними про повітряну обстановку ( ASDE)
Це питання було розглянуто у Вінниці українськими військовими і експертами Північноатлантичного альянсу 2-5 жовтня п.р. Зокрема, сторони обговорили положення Меморандуму про взаєморозуміння між Україною, НАТО і Угорщиною щодо приєднання нашої країни до програми ASDE. Пророблялися юридичні, технічні й фінансові аспекти її залучання до такого плану дій. Українські військові також поінформували експертів НАТО про поточний стан реалізації даного проекту. Після закінчення переговорів представники Альянсу відвідали зал бойового управління командного центру Повітряних сил Збройних Сил України і ознайомилися з функціонуванням автоматизованої системи цього з’єднання української армії "Ореанда".

До пошуку і знешкодження залишків боєприпасів у Сербії
25 вересня п.р. Північноатлантичний альянс передав цій країні на запит її уряду інформацію щодо касетних боєприпасів та місць їх використання в повітряній операції НАТО на території колишньої Республіки Югославія в 1999 році. Дана інформація доповнює вже надані в минулому році дані щодо координації цілей, по яких застосовувалися снаряди зі збідненим ураном. Вона необхідна Сербському центру з розмінування для проведення дослідження, метою якого є розробка відповідних заходів. Це дослідження буде підготовлено спільно з однією з неурядових організацій Норвегії.

Конференція з розробки концепції українсько-американського командно-штабного комп’ютерного навчання бригадного рівня із залученням військ "Rapid Trident-2008"
Цей форум відбувся 2-4 жовтня п.р. в Києві на базі Національної академії оборони України. Його головна мета полягала у визначенні місця і термінів проведення плануючих конференцій майбутніх маневрів та попередньому обговоренні порядку підготовки до цих заходів. Сторони також узгодили строки відпрацювання нормативно-правових документів, які регламентують здійснення прийдешнього навчання серії "Rapid Trident".





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини


реклама партнерів: