реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 40

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 40



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2217
Європейська інтеґрація


Двостороння зустріч глав української і французької держав у Парижі
На цій зустрічі, яка відбулася 5 жовтня п.р., Президент України Віктор Ющенко та Президент Французької Республіки Ніколя Саркозі обговорили низку актуальних питань двостороннього співробітництва, порушили тему поглиблення політичного діалогу між Україною та Францією. Особлива увага була приділена економічній вза-ємодії, залученню інвестицій і співпраці у сферах транспорту, будівництва портових терміналів та автомагістралей, енергетики. У ході розмови глава української держави ще раз наголосив на незмінності євроінтеграційного курсу України та висловив вдячність французькій стороні за активну підтримку цієї позиції нашої країни.

Питання функціонування Мережі партнерства Україна-НАТО з підвищення обізнаності громадянського суспільства
4 жовтня п.р. в штаб-квартирі НАТО відбулося засідання з цих питань у рамках Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи. В ньому брали участь заступник керівника апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Олександр Семіков, голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, помічник Міністра оборони України Петро Канана та працівники Місії України при НАТО. Альянс був представлений керівником Відділу оборонного співробітництва Управління оборонної політики і планування Між-народного секретаріату НАТО Дж. Катсірдакісом, посадовими особами цього організаційно-керівного підрозділу НАТО та Офісу зв’язку НАТО в Україні.

Українська сторона поінформувала присутніх про результати діяльності за рік, що минув з часу підписання у м. Сінтра (Португалія) Листа про наміри стосовно підтримки Мережі партнерства в ході консультацій Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Що стосується подальшої роботи, то було, зокрема, повідомлено про підготовку до про-ведення в Києві 13-14 листопада п.р. засідання першої та другої цільових груп неурядових організацій України та Альянсу в рамках Мережі партнерства. Перша з них опікуватиметься питаннями національної безпеки та управління сектором безпеки і оборони, а друга – відповідатиме за моніторинг реформ у сфері євроатлантичної інтеграції.
В ході дискусії представники країн-членів НАТО цікавились, якої саме підтримки очікують неурядові організа-ції України від Альянсу, та які перспективи фінансового сприяння українського уряду запровадженню такої мережі. Головуючий на даному засіданні Дж. Катсірдакіс звернувся до присутніх із закликом активізувати зусилля щодо надання допомоги Україні на реалізацію у поточному і наступному роках усіх запланованих для цього заходів. Він зазначив, що Міжнародним секретаріатом НАТО прийнято рішення про виділення на їх здійснення 20 тисяч євро.

До розбудови демократичних інституцій у сфері оборони та безпеки України
5 жовтня п.р. в Брюсселі проходило чергове засідання Керівного комітету програми Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи, що стосується професійної підготовки цивільного персоналу для структур оборони та безпеки України. На ньому головував керівник Відділу оборонного співробітництва Управління оборонної політики та планування Міжнародного секретаріату НАТО Дж. Катсірдакіс. Українську делегацію очолював помічник Міністра оборони України Петро Канана, який є головою робочої групи з реалізації такої програми. Увага присутніх була акцентована на ролі даного проекту в загальному контексті розбудови оборонного відомства і структур безпеки України в цілому, позитивних прикладах кар’єрного росту державних службовців, проблемних питаннях щодо кадрової політики.
За результатами виступів та дискусії констатувалась актуальність зазначеної програми у контексті перебігу політичних подій в Україні і відзначалась готовність до її подальшої підтримки з боку країн-контрибуторів. Виокремлювався недостатній рівень співробітництва з боку безпосередніх керівників у міністерствах, що впливає на процес відбору кандидатів виключно з огляду на перспективи їх наступного використання.

Засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи у форматі "ключової групи"
Воно відбулося 5 жовтня п.р. в штаб-квартирі НАТО під спільним головуванням керівника Відділу оборонного співробітництва Управління з питань оборонної політики та планування Міжнародного секретаріату НАТО Дж. Катсірдакіса і заступника Глави Місії України при НАТО з оборонних питань Володимира Шкідченка. Порядок денний включав питання планування діяльності цієї групи у другій половині поточного та на початку наступного ро-ків, а також підготовки до п’ятого засідання у Бухаресті 24-25 жовтня п.р. Робочої групи Україна-НАТО з питань цивільного і демократичного контролю над сектором розвідки.
За підсумками дискусії з першого питання досягнуто домовленості щодо проведення додаткових консультацій із представниками країн-членів НАТО та Приватним офісом Генерального секретаря Альянсу. Українською стороною було також поінформовано про призначення Президентом України заступника Секретаря РНБО України Ігоря Дріжчаного співголовою Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи високого рівня.
Стосовно другого питання заступник директора Офісу безпеки НАТО, співголова Робочої групи Україна-НАТО з питань цивільного і демократичного контролю над сектором розвідки Б.Остін розповіла про хід підготовки до бухарестського зібрання і висловила думку щодо доцільності проведення шостого (заключного) засідання цієї групи на початку наступного року.

Діяльність Контактного дипломатичного представництва НАТО в Україні
Як вже повідомлялося, цю місію з 1 січня п.р виконує Посольство Словацької Республіки в Україні. Незважаючи на те, що такі повноваження були отримані ним вперше, воно в рамках Інтенсифікованого діалогу Україна – НАТО активно підтримує тісні та інтенсивні відносини з Альянсом на всіх рівнях. Словацька дипломатична установа бере участь в широкому спектрі заходів, які сприяють інформованості українського суспільства про НАТО, а отже – зростанню довіри до Організації Північноатлантичного договору.
Однією з основних сфер роботи Контактного посольства НАТО в Україні є громадська дипломатія. В межах цієї ініціативи Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак нещодавно провів зустріч з парламентом молоді міста Кременчук, на якій розповів про сучасну ситуацію в Словаччині, яка є членом Європейського Союзу та НАТО. В поточному місяці передбачається поїздка українських журналістів у Словаччину, які протягом тижня вивчатимуть діяльність професійних збройних сил цієї країни.
Словацька Республіка й надалі діятиме в дотеперішніх рамках співробітництва, підтримуватиме тісні та інтенсивні відносини між НАТО і Україною на всіх рівнях, розширюватиме спектр українських цивільних та військових організацій, які залучаються до цієї співпраці.

Міжнародне військове співробітництво
*Група представників Командного центру та Контактного пункту Військово-Морських Сил ЗС України відвідала Італію. Перебуваючи на одній з військово-морських баз ВМС Італійської Республіки, капітани 3 рангу Олексій Бичков та Марта Худицька ознайомилися з умовами та технічними аспектами віртуальної системи контролю за надводною обстановкою у Середземноморському регіоні, а також із організацією обміном інформацією в рамках цієї віртуальної системи та можливостями її використання у ВМС України як резервної.
*Реформування органів управління оперативної ланки, комплектування та застосування військових підрозділів були предметом обговорення під час нещодавнього візиту до Києва делегації Командування спільними силами Армії Чеської Республіки на чолі з підполковником Іржі Кохом. Збройні Сили України представляв начальник управління оборонного планування – заступник начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Сергій Кропивченко. Погляди на зазначені актуальні питання висвітлювались на брифінгах, які обидві сторони проводили по черзі.
*В Німеччині перебувала українська військова делегація на чолі з командувачем Об’єднаним оперативним командуванням Збройних Сил України генерал-лейтенантом Юрієм Шаповалом. Він провів робочу зустріч з командувачем Оперативним командуванням Бундесверу генерал-лейтенантом Карл-Хайнцом Віреком.
Українські військові детально ознайомилися з організаційною структурою і вимогами до особового складу та зі штабними процедурами, прийнятими в Збройних Силах Німеччини під час планування та проведення миротворчих операцій. У свою чергу, німецькі колеги були поінформовані українською стороною про етапи створення Об’єднаного оперативного командування Збройних Сил України, його основні завдання і функції.

Обмін досвідом з латвійськими спеціалістами з практичної підготовки фахівців інженерних військ на базі національних центрів розмінування
З цією метою українська військова делегація на чолі з командиром 91-го інженерного полку Сухопутних військ ЗС України полковником Юрієм Возницьким нещодавно перебувала в Латвії. Вона відвідала Центр розмінування Латвійської Республіки, де ознайомилася з його організаційно-штатною структурою, основними напрямками діяльності та програмами підготовки фахівців-саперів. Наші військові оглянули класну, лабораторну та польову навчально-матеріальну базу цього центру, набули певних знань у використанні нових зразків засобів інженерного озброєння, пошуку вибухонебезпечних предметів, виявленні та знешкодженні саморобних вибухових пристроїв. У свою чергу, українська сторона поінформувала латвійських колег про систему підготовки фахівців-саперів у Центрі розмінування Збройних Сил України.

Оцінка транспортного літака Іл-76 МД
2-4 жовтня п.р. в Мелітополі перебувала група експертів НАТО з питань Концепції оперативних можливостей на чолі з підполковником ВПС США Урібе Деніелом. Головна мета даного візиту полягала в оцінці діяльності командного та інженерного складу авіаційної транспортної бригади Повітряних сил ЗС України під час визначення якостей транспортного літака Іл-76 МД. Це перший етап оцінювання рівня взаємосумісності та готовності військових частин, підрозділів і екіпажів до виконання спільних дій за стандартами НАТО, що здійснюється національною робочою групою експертів з питань оцінок. Представники Північноатлантичного альянсу проаналізували роботу українських військових у рамках такого оцінювання. Для його проведення сформовано Центр повітряних операцій, Центр управління і оповіщення та Групу оцінювачів Повітряних сил ЗС України.

Не більше 10 відсотків українців достеменно знають, що таке НАТО
Даний показник опитування навів Валерій Чалий – директор міжнародних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова в інтерв’ю радіо "Свобода". За його словами, хоча зовнішня політика і розвиток співпраці з іншими країнами є державною справою, проте громадськість повинна знати, куди ж все-таки рухається Україна. Він підкреслив, що основним джерелом інформації наразі є телебачення. "Крім нього існують державні програми інформування людей щодо європейської та євроатлантичної інтеграції. Громадяни, як платники податків, мають право вимагати від уряду виконання цих програм", – наголосив В.Чалий.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

21:02
26-Квіт-2024
Резонансне ДТП у Броварах: правоохоронці затримали Майбоженка
Затримано посадовця РДА Київщини, який скоїв ДТП з чотирма постраждалими

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

Усі новини


реклама партнерів: