реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 43

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 43



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2219
Європейська інтеґрація


Візит глави української держави до Румунії
30-31 жовтня п.р. Президент України Віктор Ющенко перебував у Бухаресті, де відбулися його зустрічі з Президентом Румунії Траяном Бесеску, Прем’єр-міністром Румунії Келіном Попеску, Головою Сенату Парламенту Румунії Ніколає Векерою, Головою Депутатів Парламенту Румунії Богданом Олтяну. Під час двосторонніх переговорів обговорювався стан українсько-румунського співробітництва, зокрема, міжрегіональна та транскордонна співпраця, торговельно-економічні відносини, енергетична галузь тощо. Серед важливих питань, які порушувались, – розв’язання регіональних "заморожених" конфліктів, включаючи придністровський та косовський. У спілкуванні з керівництвом румунського парламенту окрема увага приділялась європейській та євроатлантичній інтеграції України.

Глава держави закликав політиків припинити спекуляції з питань, які не сприяють консолідації української нації
На цьому Президент України Віктор Ющенко наголосив у інтерв’ю представникам ЗМІ після церемонії покладання квітів до могили Невідомого солдата у Києві 27 жовтня п.р. Говорячи, зокрема, про членство України в НАТО, глава держави підкреслив, що дане питання має вирішуватися виключно на референдумі. На його думку, Україна й український народ "повинні самі зрозуміти, що тільки модель колективної безпеки є найбільш надійною моделлю системи безпеки в світі".

Глава держави наголошує на особливій ролі внутрішніх військ для безпеки держави
Про це Президент України Віктор Ющенко сказав під час відвідання Навчального центру внутрішніх військ України "Нові Петрівці". Він підкреслив необхідність підвищення рівня підготовки антитерористичних підрозділів цих військ і висловився за прискорення переходу їх військовиків на контрактну службу. Аргументуючи потребу пришвидшення такого переходу, Президент України відзначив "особливу роль для безпеки держави" внутрішніх військ і зауважив, що воєнна організація України має бути приведена у бездоганний порядок та відповідність до сучасних вимог з чітким розподілом функцій, завдань і повноважень. Глава держави додав, що орієнтирами у цій роботі мають стати кращі міжнародні стандарти – насамперед ті, які демонструються у країнах ЄС та Північноатлантичного альянсу.
В контексті оцінки діяльності командування внутрішніх військ Віктор Ющенко позитивно оцінив і доручив ак-тивно продовжити реалізацію спільного з урядом Франції проекту із утворення в Україні міжнародного центру сил підтримання правопорядку за сприяння фахівців Національної жандармерії Франції.

Спільне українсько-польсько-канадсько-литовське тренування "Кленова арка - 2007"
Воно проходило 25 вересня – 20 жовтня п.р. на базі навчального центру Сухопутних військ Збройних військ Канади у провінції Онтаріо (Канада). Мета цього тренування полягала в покращенні взаємосумісності між військовослужбовцями, які в подальшому можуть бути задіяні у спільних багатонаціональних навчаннях та миротворчих операціях.
Учасники даного заходу обмінялися досвідом, отриманим у миротворчій діяльності, та головним чином зорієнтували свою роботу на покращення практичних навичок. Відпрацьовувались порядок застосування військових підрозділів, теорія і практика патрулювання та обшуку транспортних засобів, особливості спільних дій у населених пунктах та надання психологічної реабілітації під час реалізації завдань у багатонаціональних миротворчих операціях. Військовослужбовці також ознайомилися з характерними властивостями озброєння іноземного виробництва, використання зброї та виконання практичних стрільб. Навчання серії "Кленова арка" є традиційними і періодично проводяться в одній з країн - його засновниць в рамках співробітництва збройних сил Польщі, України, Литви та Канади.

Польща активно підтримує інтереси України на міжнародній арені, у тому числі в структурах ЄС і НАТО
Польські державні діячі, дипломати, експерти, представники громадянського суспільства регулярно беруть участь в організації і проведенні заходів, що сприяють реалізації європейських і євроатлантичних інтеграційних прагнень України. Черговим свідченням того, що співпраця у даному напрямі триває на різних рівнях і поширюється на широкі верстви українського населення, став міжнародний конкурс для учнів загальноосвітніх шкіл під назвою "Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ", офіційне відкриття якого відбулося в Київському будинку вчителя.
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський у своєму виступі на цьому зібранні вкотре підтвердив готовність передавати польський досвід і знання в інтегруванні до ЄС і НАТО. Він наголосив, що його країна прагне діяти разом з українською державою у справі поширення спільного впливу на міжнародну політику. Тому, за його словами, Варшава активно підтримує інтеграцію України з тими європейськими та євроатлантичними організаціями, до яких входить польська сторона. Високопоставлений польський дипломат в цьому контексті підкреслив: "Якщо Україна вирішить, в якому темпі зближуватися з НАТО, то, безперечно, може розраховувати на допомогу Польщі".

"Європейська та євроатлантична інтеграція України: шлях до демократії"
Цю тему обговорювали нещодавно у Києві учасники "круглого столу", який був організований Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва разом із Школою політики та Інститутом політичних і юридичних досліджень (м. Софія, Болгарія) за підтримки Посольства США в Україні. У даному заході взяли участь представники посольств Болгарії, Румунії та США в Україні, а також провідні українські експерти, які отримали можливість порушити актуальні питання інформаційно-просвітницької роботи з українськими громадянами, проаналізувати новий формат відносин між Україною та ЄС і НАТО.
Промовці наголошували на тому, що досвід європейських країн, які є членами Євросоюзу та Північноатлантичного альянсу, допоможе Україні визначитися з власною європейською та євроатлантичною перспективою. У цьому контексті зауважувалось, що семінари, конференції і форуми із залученням іноземних експертів будуть особливо корисними.
Перший секретар Посольства Республіки Болгарія в Україні Методі Андреєв відзначив стратегічний характер партнерства між Києвом та Софією в плані просування української держави до європейських і євроатлантичних структур. Він підкреслив, що Болгарія на шляху до вступу в НАТО та ЄС постійно стикалася з безліччю перепон як зовнішнього, так і внутрішнього характеру, однак саме консолідація болгарського суспільства стосовно європейського майбутнього дозволила позитивно вирішити ці проблеми. В свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Траян Лауренціу Хрістя нагадав, що його країна також пройшла складний процес суспільного визнання такої потреби. Взявши курс на демократизацію, на членство в НАТО і ЄС, Румунія успішно виконала ці завдання, чим сконсолідувала румунську спільноту. Обидва дипломати заявили, що їх держави підтримують Україну в її європейських та євроатлантичних устремліннях і готові поділитися власним досвідом свого поступу до даної мети.
Представники неурядових і громадських організацій та державних органів влади у своїх виступах намагалися охопити всі напрями діяльності владних структур на шляху демократизації суспільства та реалізації європейських і євроатлантичних прагнень. Професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань, зокрема, звернув увагу на демократичні перетворення в Україні останнім часом, що сприяє консолідації українського політикуму. Експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії України при МЗС України Олександр Палій підкреслив необхідність включення нашої держави до розширеної зони безпеки, створеної у Центрально-Східному регіоні Європи.

"Громадська думка як чинник членства у НАТО"
Під такою назвою в македонському місті Охрід відбувся Міжнародний медіа-форум, який організували і провели Македонське інформаційне агентство і Болгарське інформаційне агентство в партнерстві з македонським телебаченням і газетою "Dnevnik". Основна мета цього заходу, в якому взяли участь співробітники інформаційних агентств, газет, радіо і телебачення дванадцяти країн (Україну представляли журналісти Українського національного інформаційного агентства – Укрінформ) полягала в обміні досвідом між ЗМІ балканських країн та інших держав Південно-Східної Європи з питань інформування щодо Північноатлантич-ного альянсу.
Актуальність даного форуму обумовлена перспективами запрошення до НАТО Македонії, Албанії та Хорватії під час саміту Альянсу в квітні наступного року в Бухаресті. За словами Міністра закордонних справ Македонії Антоніо Мілошоського, на сьогодні понад 90 відсотків населення підтримують членство країни в НАТО. Головними чинниками цієї широкої підтримки глава македонського зовнішньополітичного відомства вважаєте те, що переважна більшість македонського суспільства поділяє цінності Альянсу і визнає його роль у системі світової безпеки.

"Процес трансформації НАТО та можливості для України"
29 жовтня п.р. під такою назвою в м. Чернігів на базі Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України відбувся міжнародний "круглий стіл", який є продовженням серії науково-навчальних семінарів на регіональному і місцевому рівнях. Організатором даного зібрання виступила Громадська ліга Україна-НАТО за підтримки Міністерства освіти і науки України та Посольства Словацької Республіки в Україні. З промовами до присутніх звернулися начальник цього військового музичного осередку підполковник Володимир Дашковський, керманич громадського об’єднання Україна-НАТО Сергій Джердж та радник зазначеної словацької дипломатичної установи Аттіла Сеп. З досвідом подолання Словаччиною шляху з набуття членства у Північноатлантичному альянсі, перевагами та недоліками приєднання до нього поділилися військовий аташе Посольства Словацької Республіки в Україні Юрай Бескід та його радник з питань оборони Мирослав Залізняк. Інформацію про сучасний стан реалізації євроатлантичного курсу нашої країни надав співробітник апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев. Того ж дня інформаційні стенди Україна-НАТО, які були встановлені у Чернігівській обласній універсальній бібліотеці ім. В.Г. Короленка та у Чернігівському державному педагогічному університеті, поповнилися багатьма примірниками численних найменувань інформаційно-аналітичних матеріалів у сфері євроатлантичної інтеграції України.

Українські жінки підвищують рівень своєї обізнаності про НАТО
26-28 жовтня п.р. Центром прав людини "Древо життя" разом з Харківською обласною державною адміністрацією, Печенізькою райдержадміністрацією та Харківським національним університетом імені Василя Каразіна за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні і Міжнародного фонду "Відродження" проведено Всеукраїнський форум "Жіноча школа НАТО – школа відповідальної жінки". До участі в даному форумі були запрошені жінки з числа лідерок громадської думки – вчительки, бібліотекарки, журналістки, громадські діячки та державні службовці з малих міст і сіл регіонів України. Знайомство з НАТО розпочалося з діалогу під час відеоконференції із штаб-квартирою НАТО в Брюсселі і продовжилося на теоретичних заняттях.
Обізнаність українського населення стосовно НАТО та про те, як вплине на життя пересічного громадянина вступ нашої держави до Альянсу або неприєднання її до нього, і, як наслідок, підтримка євроатлантичних амбіцій зменшуються по мірі просування від західних до східних та південних кордонів України. Проте фактично йдеться не стільки про євроатлантичні прагнення, скільки про вибір майбутнього України, темпи становлення громадянського суспільства, несумісного з авторитаризмом, порушенням прав людини та громадянина, корупцією, бідністю, соціальною несправедливістю, в чому і полягають основні пріоритети НАТО та ЄС. Це сфера інтересів не тільки чоловіків, а й жінок, оскільки їх турбують питання національної безпеки не менше, ніж чоловічу стать.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: