реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 44

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 44



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2154
Європейська інтеґрація


До міжнародного форуму "Європа-Україна"
З метою дальшої активізації політичного і культурного діалогу між Україною і Європейським Союзом, підви-щення ефективності євроінтеграційних заходів України Президент України Віктор Ющенко видав Указ від 25 жовтня 2007 року № 1012, яким постановив підтримати пропозицію Інституту Східноєвропейських досліджень (Республіка Польща) щодо проведення міжнародного форуму "Європа-Україна" у лютому наступного року в м. Києві.
Даним актом глави держави співголовами Організаційного комітету призначено заступника Глави Секретаріату Президента України Олександра Чалого та Голову Ради Національного банку України Петра Порошенка (за згодою). Їм доручено внести у двадцятиденний строк на затвердження персональний склад цього колегіального органу, передбачивши включення до нього представників державних органів і органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій, наукових і аналітичних центрів, ділових кіл. Державний комітет телебачення та радіомовлення України повинен забезпечити висвітлення у засобах масової інформації ходу підготовки такого широкого зібрання.

Засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань цивільного демократичного контролю над сектором розвідки
Воно пройшло 24-25 жовтня п.р. в м. Бухарест (Румунія). На ньому відбувся обмін думками з даної складової воєнної реформи. Зокрема, представники Румунії та Польщі виступили з доповідями щодо власного досвіду демілітаризації сектору розвідки і безпеки. Аналізувались також можливості розширення Програми підготовки цивільного персоналу оборонних структур, підсилення цього сектору Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи. У ході даного засідання українська сторона презентувала "Білу книгу" щодо плану реформування сектору розвідки та безпеки України.

Глава турецького зовнішньополітичного відомства підтверджує підтримку курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію
Про це йшлося під час зустрічі у м. Анкара (Турецька Республіка) Міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка з Міністром закордонних справ Туреччини Алі Бабаджаном. Сторони обговорили низку питань двосторонньої та міжнародної проблематики. Вони, зокрема, приділили значну увагу збереженню стабільності та безпеки в Чорноморському регіоні, боротьбі з тероризмом в контексті активізації терористичних груп на півночі Іраку. Високу оцінку дістала українська ініціатива щодо проведення в м. Києві 14-15 листопада п.р. конференції з безпеки в цьому регіоні.

Восьме засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО
Воно відбулося в МЗС України 30 жовтня п.р. під головуванням першого заступника Міністра закордонних справ України Володимира Хандогія. На ньому розглядався стан реалізації Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції на 2004-2007 роки, розробки проекту Угоди між Україною і Альянсом про транзитне переміщення сил і персоналу НАТО територією України. Було заслухано інформацію стосовно функціонування Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства, зокрема, в частині, що стосується виконання відповідних положень Цільового плану Україна-НАТО на 2007 рік. Окрема увага приділялась підготовці проекту такого плану на наступний рік.
Активну участь в даному засіданні взяв заступник керівника апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Олександр Семіков.

Переваги від вступу до НАТО отримає не лише українська армія, а й держава загалом
На цьому наголосив директор Департаменту політики безпеки Міністерства оборони Республіки Польща Цезарі Лусинский, виступаючи перед делегацією українських журналістів, яка перебувала у Польщі. Він зазначив, що поль-ська армія багато отримала від вступу до Альянсу. Зокрема, було проведено військову реформу, переоснащено вій-ськову базу. Наприклад, прийнято на озброєння найсучасніші види військової техніки – винищувачі F-16, які базу-ються в Познані. Окремо відзначалося, що сьогодні Польща бере активну участь у вирішенні питань, які стосуються оборонної політики Європи. Одночасно чільний представник польського оборонного відомства зауважив, що його країна в міру своїх можливостей підтримуватиме Україну на її шляху до євроатлантичних структур.

Міжнародні антитерористичні навчання "Східний щит - 2007"
Вони відбулися 29-31 жовтня п.р. в м. Одеса в рамках Ініціативи з безпеки нерозповсюдження зброї масового знищення під егідою Антитерористичного центру СБУ. Даний захід проводився спільно з Республікою Польща та за співробітництвом з Румунією. В маневрах також взяли участь Болгарія, Грузія, Молдова та багато інших країн світу в якості спостерігачів (близько 80 осіб). Метою цих навчань є налагодження механізму взаємодії між державними органами України та компетентними службами іноземних держав під час перехоплення вантажів з компонентами зброї масового ураження при їх перевезенні морським, повітряним, залізничним та автомобільним транспортом.

США продовжать надавати Україні допомогу в гарантуванні безпеки зберігання твердопаливних двигунів ракет SS-24
Про це рішення поінформував керівник делегації Агентства зменшення загрози Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки Вільям Мун на переговорах, які проводилися у Національному космічному агентстві України. На них обговорювалися, зокрема, питання Технічного завдання до робіт щодо забезпечення зберігання та обслуговування твердопаливних двигунів ракет SS-24. З цією метою представники США відвідали Державне підприємство "Науково-виробниче об'єднання "Павлоградський хімічний завод" та Павлоградський механічний завод ВО "Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова".

Обмін досвідом щодо переходу ВМС ЗС України на перспективні структури флотів провідних країн світу
На базі Севастопольського військово-морського інституту імені П.С. Нахімова згідно з планом двостороннього співробітництва між збройними силами України та США відбулися п’ятиденні семінарські заняття з розробки переліку основних завдань у контексті можливого переходу Військово-Морських Сил ЗC України на нову структуру за стандартами флотів провідних країн світу.
З українськими морськими офіцерами своїми навичками поділилися фахівці Центру співпраці військово-цивільних відносин Школи післядипломної освіти ВМС США. До цього заходу були також долучені експерти Канади і Великої Британії, які розповіли про принципи формування оперативних можливостей для морських сил, торкнулися питань логістичного забезпечення та взаємодії між цивільними організаціями і військовими формуваннями.

"Прилучення України до системи європейської безпеки: стратегія, можливості, напрямки, проблеми"
Подальша практична реалізація цього пілотного інформаційно-просвітницького проекту відбулася у м. Полтава 25-26 жовтня п.р. Вперше за останні три роки подібний захід було запроваджено за бюджетні кошти. Його безпосередніми організаторами виступили Полтавська обласна організація товариства "Знання" та апарат Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України. До них приєдналася і облдержадміністрація, зокрема її управління інформації та зв'язків з громадськістю. Керівник даного структурного підрозділу Олег Пустовгар на відкритті семінару повідомив про створення при їх управлінській гілці обласного інформаційного центру з питань інтеграції України до ЄС і НАТО. Він зазначив, що "це дорадчо-консультативний орган, до участі в якому залучено громадські організації, в тому числі товариства "Просвіта", "Чиста Україна", "Молода Просвіта", додавши, що "за підтримки голови ОДА Валерія Асадчева прийнята обласна програма інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції". Програма цього навчального циклу включала лекції на теми: створення та етапи діяльності НАТО, співробітництво України з Альянсом у вимірі нормативно-правових відносин, в секторі безпеки і оборони. Йшлося також про переваги та недоліки євроатлантичного поступу України. Серед слухачів були представники районних та комунальних ЗМІ, райдержадміністрацій, громадських організацій. Учасники, кількість яких становила більше 50 осіб, отримали бібліотечку "Євроатлантичний курс України" для використання у повсякденній просвітницькій роботі.

Студентські дебати "Відносини Україна-НАТО"
30 жовтня п. р. в м. Миколаїв у рамках міжнародної програми проведення студентських і молодіжних дебатів "Відносини Україна-НАТО" відбулися дебати серед студентів Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили. Їх організували громадська організація "Демократична дія" та навчально-науковий центр з європейської та євроатлантичної інтеграції даного вищого навчального закладу за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України. З вітальними словами до команд звернулися ректор цього університету Л.Клименко, директор навчально-наукового центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України М.Багмет, координатор програм Громадської ліги Україна-НАТО Н.Свідерська.
Під час дебатів учасники надали відповіді на запитання двох студентських команд та виклали власні аргументи і позиції щодо переваг і ризиків вступу України до НАТО, системно визначивши ключові проблеми з реалізації та вдосконалення державної політики у сфері інформаційної підтримки неурядовими громадськими установами саме на рівні молодіжного і студентського середовища.

53-я Генеральна асамблея Асоціації Атлантичного договору
Цей громадський форум з актуальних питань співробітництва і безпеки, який об’єднує 42 країни-члени та партнери НАТО, відбувся 31 жовтня - 2 листопада п.р. в м. Оттава (Канада). До складу української делегації увійшли Олег Кокошинський (Атлантична рада України), Сергій Джердж (Громадська ліга Україна-НАТО), Ілько Кучерів (Фонд "Демократичні ініціативи"), представник Посольства України в Канаді, студенти українських навчальних закладів, які стажуються в Канаді. Підтримку їм надавали виразники української діаспори в цій країні. Україна презентувала свій досвід і пропозиції щодо подальшої співпраці в низці міжнародних проектів, зокрема разом з Данією, Норвегією, США, Польщею, Словаччиною.
Головною темою обговорення було обрано тему під назвою: "НАТО і партнери: всебічний підхід до відновлення Афганістану та інші виклики". Принципова позиція і практичний досвід, про який розповіли урядові та громадські діячі Афганістану, Канади, США та інших країн НАТО і ЄС, дали змогу позбавитись дещо спрощеного сприйняття цих проблем і зрозуміти нагальну потребу в такій міжнародній місії. Про підтримку і необхідність поширення інформації щодо зусиль світової спільноти в Афганістані йдеться у спеціальній заяві, прийнятій на даному зібранні. Обговорювались також питання співробітництва з Росією, протиракетної оборони в Європі, енергетичної безпеки, розв’язання "заморожених" конфліктів.
Жваву дискусію викликала спеціальна сесія "Глобальні інтереси НАТО чи глобальні інтереси в НАТО?", в якій взяли участь міністри оборони Албанії і Македонії та Посол Хорватії в Канаді, тобто представники тих країн, що можуть бути запрошені до вступу в Альянс наступного року. До учасників форуму звернулися Прем’єр-міністр Албанії Салі Беріша і Посол Румунії в Канаді Олена Стефої, яка зачитала послання Президента Румунії Траяна Басеску.
Чергова щорічна Генеральна асамблея Асоціації Атлантичного договору має відбутися у вересні 2008 року в Берліні, а місцем проведення майбутнього ювілейного 55-го заходу, за пропозицією української делегації, обрано Київ.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
Усі новини


реклама партнерів: