реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 45

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 45



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2340
Європейська інтеґрація


Завдання державної ваги – розбудова ЗС України
Про це, серед іншого, заявив Президент України Віктор Ющенко, беручи участь у складанні військової присяги молодим поповненням окремого Президентського полку. "Сьогодні ми маємо добре організовані Збройні Сили України, технологічну, сильну армію", – сказав він, додавши, що з метою її переозброєння вітчизняні підприємства, починаючи з наступного року, реалізовуватимуть державний контракт вартістю близько 4 млрд. грн., а в Державному бюджеті на 2008 рік на його виконання буде передбачено до 2,5 млрд. грн. Йдеться про модернізацію ключових зразків озброєння, літаків та кораблів ЗС України.

До Концепції Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки
Цей концептуальний документ був схвалений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 р. № 960-р. Згідно з ним держаним замовником даної програми визначено Державний комітет телебачення та радіомовлення України, який разом з іншими органами виконавчої влади має розробити її проект та подати до 1 грудня 2007 року уряду України.
В ході реалізації таких програмних настанов передбачається активізація роботи Міжвідомчої робочої групи з інформаційних питань в рамках Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО, створення системи моніторингу громадської думки, отримання на постійній основі результатів соціологічних опитувань, виконаних провідними інститутами, проведення інтенсивної інформаційної кампанії з метою інформування широких верств населення.

Подальша співпраця Україна-НАТО у сфері безпеки
Таким був лейтмотив зустрічі в.о. Голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка з Директором Офісу безпеки НАТО Томасом МакКівером у рамках його візиту до нашої країни 6 листопада п.р. Окрема увага приділялася забезпеченню контролю цим українським відомством за дотриманням державними органами та установами вимог, що стосуються захисту інформації НАТО з обмеженим доступом. У ході переговорів сторони також погодили порядок обміну інформацією з питань боротьби з міжнародним тероризмом. З метою розширення налагодженої взаємодії з відповідними структурами Альянсу були визначені пріоритетні напрямки співробітництва на наступний рік.
Серед іншого йшлося про проект видання "Біла книга – 2007: Служба безпеки та розвідувальні органи України". Наголошувалось, що у роботі над даним зібранням було використано досвід та здобутки щодо підготовки таких тематичних серій у ФРН, Великій Британії, США, Канаді, Польщі, Фінляндії, Португалії та інших державах світу. Це перший публічний звіт безпекової та розвідувальної спільноти України вітчизняній і світовій громадськості щодо історії, пріоритетів діяльності та напрямів реформування українських правоохоронних і спеціальних служб.
В цілому його випуск дістав позитивний відгук. Схвальну оцінку отримав внесок нашої країни у розбудову глобальної і регіональної безпеки та стабільності, боротьбу з тероризмом, наркоторгівлею та іншими загрозами міжнародній безпеці. Відзначався послідовний рух у напрямі демократичного реформування безпекової сфери, який здійснюється Президентом України. Підкреслювалось, що функціонування Робочої групи Україна-НАТО з питань цивільного та демократичного контролю над сектором безпеки і розвідки під егідою Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи сприяє наближенню нашої держави до європейських та євроатлантичних стандартів у цій галузі.

Поглиблення двостороннього українсько-британського військового cпівробітництва
Це питання обговорювалося 5-7 листопада п.р. в ході візиту начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Сергія Кириченка до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Він мав зустріч з начальником Штабу оборони Великої Британії, головним маршалом авіації Джоком Стіррапом, членом Парламенту, Міністром у справах Збройних Сил Великої Британії Бобом Еінсворсом та заступником командувача Королівських ВМС – начальником штабу віце-адміралом Полом Боссіером. Відбулися переговори у складі військових делегацій двох країн, в ході яких сторони обговорили питання регіональної безпеки, співпраці у здійсненні спільних миротворчих операцій, підготовці офіцерів Об’єднаних сил швидкого реагування ЗС України
за стандартами НАТО. Розглядалися також теми впровадження єдиних підходів до управління військами, розвитку відносин експериментальних бригад ЗС України зі з’єднаннями ЗС Великої Британії, навчання слухачів у військово-навчальних закладах обох держав, участі українських військовиків у багатонаціональних семінарах і стажуваннях.

Заключна конференція з планування командно-штабного навчання НАТО "Стадфаст Джо – 2007"
Вона відбулася 6-8 листопада п.р. в італійському місті Неаполь за участю делегації українських військовослужбовців на чолі з начальником групи взаємодії відділу територіальної оборони оперативного управління штабу командування Сухопутних військ ЗС України полковником Ігорем Бондарем. Мета даного заходу, який проходив за програмою НАТО "Партнерство заради миру", полягала в отриманні нашими представниками інформації про стан підготовки до таких навчань, ознайомленні з керівними документами та порядком роботи штабу Сил реагування НАТО під час його проведення, уточненні формату залучення до нього військовослужбовців Збройних Сил України. Українські військовики ознайомилися з військовою концепцією підготовки і застосування цих сил при плануванні та здійсненні операції з подолання кризової ситуації, оформили особисті сертифікати перевірки персоналу та допуск до роботи з інформацією Альянсу з обмеженим доступом.

Двостороннє українсько-словацьке тактичне навчання механізованих підрозділів "Слов’яни за мир"
Це навчання, до якого було залучено 25 військовослужбовців 24-ї окремої механізованої бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, проходило 5 -9 листопада п.р. на полігонах "Біла Гора" та "Каменіца над Чирохою", що біля словацького міста Міхаловіце. Його головна мета полягала у підготовці військовослужбовців двох країн, особливо командирів ротної та взводної ланок, до виконання миротворчих завдань у зоні умовного конфлікту. В ході маневрів українські та словацькі військовики відпрацювали спільні дії, характерні для підготовки зведеної роти до операцій у складі багатонаціональних миротворчих сил. Йдеться, зокрема, про забезпечення функціонування спостережних постів та блокпостів, патрулювання населених пунктів, обшук будівель, супроводження конвоїв і населення. Виконувались також вправи навчальних стрільб зі стрілецької зброї.

Міжнародне військове співробітництво
Для допомоги українським військовим авіаторам в організації зв’язку, радіотехнічному забезпеченні, з урахуванням особливостей роботи інформаційних систем за стандартами НАТО, у Вінницькому гарнізоні нещодавно перебувала делегація Війська Польського на чолі з начальником відділу радіозв’язку і безпеки польотів полковником Пьотром Кшемінські. Іноземні військові відвідали Командування Повітряних Сил ЗС України, де відбулася робоча зустріч з групою українських офіцерів. Там була оглянута експозиція техніки військової авіації та протиповітряної оборони на аеродромі Гавришівка. Гості також побували на Київщині, де відвідали 150-у виробничу базу науково-виробничого об’єднання "агротехніка" і ознайомилися з автоматизованим робочим місцем автоматизованої системи збору, обробки та відображення радіолокаційної інформації.

У рамках Програми двостороннього співробітництва між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Королівства Іспанія на 2007 рік для проведення штабних переговорів щодо реформування і розвитку авіації та протиповітряної оборони відбувся візит представників Повітряних Сил ЗС України до Іспанії. В ході цих переговорів була підтверджена позиція Збройних Сил України, спрямована на розширення співробітництва зі Збройними Силами Королівства Іспанія. Даний візит дав змогу отримати практичний досвід з актуальних питань та його подальшого використання при досягненні цілей партнерства, що визначені для Збройних Сил України, зокрема, для Повітряних Сил ЗС України, ознайомитися з нормативно-правовими документами, а також зі стандартами, прийнятими в НАТО з реформування і розвитку авіації та протиповітряної оборони.

В австрійському місті Зальцбург проходив семінар з питань повітряних перевезень під проводом штабу командування повітряної компоненти Об’єднаних сил НАТО. Згідно з переліком заходів міжнародного співробітництва Міністерства оборони України та Збройних Сил України від української сторони у ньому брав участь начальник Центру планування командної ланки Повітряних Сил ЗС України підполковник Сергій Захарчук. У ході роботи цього форуму відпрацьовувались питання організації, управління та здійснення повітряних перевезень за процедурами, котрі застосовуються в НАТО.

Конференція з формування сил поточних багатонаціональних операцій під проводом НАТО
Цей форум відбувся 6-8 листопада п.р. у бельгійському місті Монс. Його головна мета полягала в опрацюванні операційних аспектів участі кораблів та підрозділів Військово-Морських Сил ЗС України у антитерористичній операції НАТО у Середземному морі "Активні зусилля" на період 2008-2009 років. Нашу державу на ньому представляв капітан 2 рангу Владислав Литовченко. Учасники даного зібрання визначили операційні тенденції, що виникають в ході виконання завдань такої операції, заявили свої військові активи, а також ознайомилися з можливостями військово-морських сил інших країн.

Зустріч польських журналістів з командуванням національних миротворчих контингентів США, Польщі, України та Литви в Косово
Під час цієї зустрічі, яка відбулася наприкінці жовтня п.р. для журналістів польського національного каналу TVP, особлива увага приділялась ходу виконання завдань військовослужбовцями спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат". Командир української національної складової підполковник Олександр Нестеренко, зокрема, ознайомив польських телевізійників з патрулюванням зони відповідальності, забезпеченням безпеки пересування місцевих мешканців, несенням служби на спостережних постах, наданням гуманітарної допомоги населенню Косово, охороною історичних пам’ятників тощо. Крім того, українські військові в інтерв’ю торкнулися розподілу підрозділу на дві частини, одна з яких постійно знаходиться на американській військовій базі "Bondsteel", друга – дислокується у базовому таборі "Бреза" і контролює ситуацію у населених пунктах муніципалітету Штрпце.

Анонс майбутньої події
30 листопада п.р. в рамках проблематики наукових досліджень, передбачених бюджетною програмою "Виконання загальнодержавних організаційних, інформаційно-аналітичних та науково-методологічних заходів Цільового плану Україна-НАТО", Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України та Інститут проблем національної безпеки при РНБО України проводять міжнародну науково-практичну конференцію на тему: "Актуальні питання реалізації державної політики України у сфері нерозповсюдження ядерної зброї та протидії загрозам ядерного тероризму в контексті європейського вибору України". Метою даного заходу є обговорення актуальних завдань, пов’язаних із забезпеченням режиму непоширення такої зброї і запобігання проявів ядерного тероризму та вдосконаленням енергетичної (ядерної) безпеки країни.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: