реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 47

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 47



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2262
Європейська інтеґрація


Візит представників керівництва регіонів України до Бельгії
19-20 листопада п.р. делегація у складі заступників голів Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської обласних державних адміністрацій, Севастопольської міської державної адміністрації та Міністра Ради Міністрів АР Крим з ознайомчим візитом відвідала штаб-квартиру Альянсу (м. Брюссель) і штаб Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (м. Монс). Під час їх перебування там обговорювались питання відносин України з НАТО, зокрема, співро-бітництва у контексті реформування сектору оборони. Вони були залучені до брифінгів та дискусій за участю представників Міжнародного секретаріату НАТО, мали зустріч з Військовим представником Місії України при НАТО.

Пленарне засідання Спеціального комітету НАТО з питань розвідки і безпеки
На цьому засіданні, яке відбувалося 21 листопада п.р. в штаб-квартирі НАТО і в якому брав участь в.о. Голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко, йшлося про український внесок у боротьбу з міжнародним тероризмом та стан реформування сектору безпеки України. Присутніх було поінформовано про потенціал України в даній галузі та запропоновано перелік заходів, які можуть стати істотним доробком нашої країни в спільні міжнародні зусилля у подоланні цього явища. Під час загальної дискусії отримано експертні оцінки та рекомендації з питань організації бойової підготовки українських підрозділів спеціального призначення.

Чергове засідання Міжвідомчої робочої групи в інформаційній сфері
Це, чотирнадцяте за рахунком засідання відбулося 27 листопада п.р. в рамках Міжвідомчої комісії з питань підго-товки України до вступу в НАТО. Основна увага на ньому була приділена остаточному опрацюванню концептуальних положень проекту Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008 – 2011 роки. У підсумку відзначався також особистий внесок громадських діячів та державних службовців у проведення інформаційно-просвітницької роботи, пов’язаної з тематикою НАТО. Крім того, було прийнято рішення щодо підготовки плану роботи цієї міжвідомчої робочої групи на наступний рік.

В пошуках нових шляхів співробітництва підприємств українського оборонно-промислового комплексу
21-23 листопада п.р. у м. Дніпропетровськ відбувся міжнародний семінар "Обмін досвідом реформування оборонної промисловості України та країн Вишеградської групи", головним організатором якого виступив Дніпропетровський філіал Національного інституту стратегічних досліджень. Проблеми, які накопичувались впродовж майже сімнадцяти років у вітчизняному ОПК, потребують як осмислення, так і вироблення конкретних пропозицій щодо їх вирішення. Саме тому на розгляд даного форуму були винесені наступні питання: "Структурні реформи і реформа власності оборонної промисловості України та Вишеградських країн", "Оборонне замовлення і міжнародна кооперація у виробництві озброєнь", "Оборонний бізнес в Україні та Вишеградських країнах", "Україна та Вишеградські країни: партнери чи конкуренти?", "Розвиток кооперації підприємств України та Вишеградських країн".
В роботі цього зібрання взяли участь надзвичайні і повноважні посли в Україні Словацької Республіки Урбан Руснак, Угорської Республіки Андраш Баршонь, Чеської Республіки Ярослав Башта, заступник Посла, радник-міністр Посольства Республіки Польща в Україні Лешек Шерепка, а також численні представники зазначених дипломатичних установ та оборонно-промислового комплексу Вишеградської "четвірки", зокрема, Кжиштоф Маєвскі – заступник директора Департаменту оборонних питань Міністерства економіки Республіки Польща, Мірослав Полачек – чинник Департаменту озброєнь Міністерства оборони Чеської Республіки, Віктор Лехотскі – директор Департаменту торгівлі чутливими товарами Міністерства економіки Словацької Республіки. Українську сторону представляли: заступник Міністра оборони України Валерій Іващенко, директор Департаменту контролю над озброєннями та військово-технічного співробітництва Міністерства закордонних справ України Володимир Бєлашов, директор Департаменту оборонно-промислової політики та військово-технічного співробітництва Міністерства промислової політики України Михайло Луханін, генеральний конструктор Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова Михайло Борисюк, генеральний конструктор Харківського конструкторського бюро двигунобудування Сергій Альохін, генеральний директор заводу ім. Малишева Віталій Немилостивий, генеральний директор Конструкторського бюро "Артилерійське озброєння" Андрій Палєхін, відповідальні працівники інших оборонно-промислових підприємств, а
також співробітники Секретаріату Кабінету Міністрів України, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Державної компанії "Укрспецекспорт", експерти та науковці.

Протягом двох робочих днів тривали плідні дискусії стосовно реформ оборонної промисловості України, ролі міністерств, комісій, холдінгів та агентств у цих перетвореннях, форм власності та джерел інвестицій в національний ОПК, перспектив запровадження спільних проектів з використанням спеціальних фондів НАТО і ЄС на оборонні закупівлі тощо. У підсумку учасники семінару зробили наступні висновки:
• процес трансформації оборонно-промислового комплексу потребує своєчасного і комплексного законодавчого забезпечення;
• вступ до НАТО та ЄС сприяє "пожвавленню" діяльності національних підприємств ОПК з тенденцією до збільшення внутрішніх замовлень на їх продукцію;
• членство в Альянсі не виключає співпрацю в оборонно-промисловій сфері з іншими країнами, в тому числі з Російською Федерацією;
• важливого значення набуває компенсаційна (офсетна) система закупівель за рахунок повернення державі коштів у формі інвестицій в разі придбання продукції військового призначення в іншій країні та спрямування їх на зміцнення підприємств національного ОПК;
• незалежно від організаційної структури та форм власності оборонно-промислових підприємств зберігається державний вплив на їх діяльність через систему ліцензування, видачі дозволів на експорт та імпорт, державне замовлення та інші механізми;
• країни Вишеградської групи в ході трансформації національного ОПК надають особливого значення збереженню накопиченого науково-технічного потенціалу;
• на сьогодні існує взаємна зацікавленість у співпраці українського ОПК з відповідними підприємствами країн Вишеградської групи.
За результатами обговорення цих нагальних проблем організатори даного форуму дійшли до одностайної думки про необхід-ність продовження такого діалогу в наступному році.

"Український шлях до Євросоюзу та НАТО і досвід Болгарії"
Семінар на цю тему провели в болгарському курортному місті Велінград Інститут політичних і правових досліджень та Болгарська школа політиків (Софія), Інститут євроатлантичного співробітництва (Київ) і Комісія сприяння демократії Палати представників Конгресу США. В дискусіях взяли участь провідні болгарські й українські політологи, експерти і вчені. Вони обмінялися думками щодо питання взаємозв'язку між приєднанням до НАТО і вступом до Європейського Союзу, обговорили економічні та юридичні аспекти інтеграційного процесу. Особливу увагу було приділено ефективності інформування суспільства про різні етапи просування Болгарії до членства в Альянсі та Євросоюзі, формуванню громадської думки про значення цього поступу для держави. Були також визначені напрями, на яких Софія могла б сприяти європейській і євроатлантичній інтеграції України, розвивати співпрацю у сфері реформування економіки і права.

Нові формати співпраці українських та польських військовиків
Домовленість про проведення у вересні наступного року наймасштабніших у практиці польсько-української співпраці навчань "Rapid Trident" та "Козацький степ" стала результатом офіційної зустрічі командувача Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенанта Івана Свиди з його польським колегою – генералом броні Вольдемаром Скшипчаком, який відвідав Львів для обміну досвідом щодо реформування органів управління збройними силами, обговорення питань подальшого співробітництва та перспектив спільної участі у миротворчих акціях, створення спільного українсько-польсько-литовського підрозділу. Серед іншого відзначалося, що кожна з країн готуватиме свою складову цього підрозділу на власній території. Спільний штаб, найімовірніше, дислокуватиметься в Україні і керуватиме процесами підготовки. А в майбутньому, у разі досягнення домовленостей на політичному рівні, батальйон буде застосовуватися у миротворчих операціях.

Українські оборонні підприємства продовжують енергійно співпрацювати з іноземними партнерами у створенні нових зразків озброєння та військової техніки за нормами і вимогами НАТО
Про це йшлося на "круглому столі" в Українському інформаційному агентстві (Укрінформ) під назвою "Можливості ОПК України щодо переоснащення Збройних сил України за стандартами НАТО", який організував Центр дослідження армії, конверсії та роззброєння (м. Київ). Даний захід проводився з метою фокусування уваги влади та широкої громадськості на спроможності українських оборонних підприємств створювати озброєння за стандартами НАТО в інтересах вітчизняних Збройних Сил.
Зокрема, заступник генерального директора Науково-виробничої фірми "Адрон" Олександр Альошин повідомив, що їх компанія, яка займається захистом вертольотів від керованих озброєнь, має споживачів з країн-членів НАТО і зараз колеги з Польщі запросили її до участі у спільному проекті з виконання комплексних захисних завдань. За його словами, у них є замовники не тільки на готову продукцію, але й на дослідно-конструкторські роботи, напрацювання яких повністю відповідають стандартам НАТО.
У свою чергу, генеральний директор Київського НДІ гідроприладів Юрій Шамарін зупинився на здобутках своєї науково-дослідної установи з поліпшення радіоакустичних буїв, що дають інформацію кораблям про підводну обстановку, і наголосив, що такі гідроприлади в країнах НАТО виготовляються багато років. Він, зокрема, повідомив про вдосконалення габаритно-масових характеристик, створення власної контрольно-перевірочної апаратури. Нині ці буї можуть виявляти не лише підводні човни, а й плавців, які рухаються самостійно, та тих, які використовують малі механічні засоби.

Міжнародне зібрання керівного складу військово-повітряних сил країн-членів та партнерів НАТО
В столиці Грузії Тбілісі пройшла конференція командувачів військово-повітряних сил країн, які причетні до виконання програми НАТО "Партнерство заради миру", та держав Середземноморського діалогу за участю військових представників Азербайджану, Ізраїлю, Великої Британії, Білорусі, Польщі, Хорватії, Росії, Румунії, Словаччини, США та Чехії. Збройні Сили України на ній представляв перший заступник командувача Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Онищенко. Це щорічний захід, який проводиться під егідою штабу ВПС ОЗС НАТО (м. Рамштайн, Німеччина). Серед іншого на даному форумі були відпрацьовані можливості підготовки фахівців для Збройних Сил Грузії на базі Харківського університету Повітряних Сил ЗС України, визначені конкретні напрями військової співпраці на перспективу, зокрема у сферах ремонту і модернізації авіаційної техніки та техніки військ протиповітряної оборони, навчання і перепідготовки авіаційних фахівців.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

20:45
25-Лип-2024
Історія Ірини з Бучі
Ірина — мати дівчинки-підлітка, та любляча дружина, проживала своє найкраще життя з р
19:49
24-Лип-2024
Суд апеляційної інстанції підтвердив, що УПЦ МП не має права користуватись об’єктами заповідника «Чернігів стародавній»
23 липня Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення чергову апел
21:33
23-Лип-2024
МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА
Сьогодні, 23 липня, на засіданні Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурн
21:17
22-Лип-2024
У Євпаторії окупаційна влада почала демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного знищення храму Пр
07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

Усі новини


реклама партнерів: