реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 48

Щотижневий бюлетень Україна-НАТО № 48



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2236
Європейська інтеґрація


Перспективи розвитку Збройних Сил України є фундаментальним питанням забезпечення національних інтересів держави, захисту її суверенітету
На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України на нещодавньому розширеному засіданні колегії Міністерства оборони з наступним порядком денним: "Про результати виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки, підготовки військ (сил) у 2007 навчальному році та основні завдання органів військового управління, військ (сил) на 2008 навчальний рік". За його словами, сьогодні не існує альтернативи створенню в Україні професійного війська. "Це не самоціль, це не політична установка. Це веління часу. Ми повинні мати сучасну європейську професійну армію. Військовий – це професія", – сказав глава держави. Він вважає, що таку армію неможливо сформувати без забезпечення належних умов для розроб-ки, виробництва та модернізації озброєння і військової техніки, прискореного переоснащення їх новітніми зразками.

"Актуальні питання реалізації державної політики України у сфері нерозповсюдження ядерної зброї та протидії загрозам ядерного тероризму в контексті європейського вибору України"
Під такою назвою 30 листопада п.р. Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України спільно з Інститутом проблем національної безпеки при РНБО України провів науково-практичну конференцію, в якій взяли участь посадові особи секретаріатів Президента України і Кабінету Міністрів України, апарату Ради національної безпеки і оборони України та центральних органів виконавчої влади, а також керівники наукових установ і навчальних закладів, відомі експерти і фахівці з питань ядерної галузі та боротьби з тероризмом, представники засобів масової інформації. Обговорювались наступні ключові положення цієї теми: імплементація державної політики у даній сфері, забезпечення національної безпеки, вдосконалення співробітництва держави з країнами-членами НАТО з урахуванням глобальних тенденцій сучасного світового розвитку. Дискусія точилася навколо й інших важливих завдань, пов’язаних із непоширенням ядерної зброї і запобіганням проявів ядерного тероризму. Зокрема, в.о. Голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко поінформував присутніх про заходи його відомства з протидії незаконному обігу радіоактивних речовин та ядерних матеріалів.

До виконання Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, які підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, на період до 2011 року
На нещодавньому засіданні Громадської ради при Міністерстві оборони України констатувалось, що відповідно до цього програмного документу в поточному році, як і в попередні роки, вживається низка заходів стосовно перенавчання військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та їх працевлаштування. Зверталась увага на необхідність розширення відповідних міжнародних зусиль. Як приклад, відзначалось здійснення Північноатлантичним альянсом спільно з Міністерством оборони України двох конкретних програм у цій сфері, одна з яких реалізується Хмельницьким центром перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців. Одночасно в Україні виконуються проект "Україна – Норвегія" і проект "Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям ЗС України", розробленого українським оборонним відомством разом із Представництвом ОБСЄ в Україні. За підсумками даного засідання прийнято рішення щодо продовження такої роботи.

Конференція керівного складу сухопутних військ країн-членів та партнерів НАТО
Вона відбулася в столиці Іспанії Мадриді. Українську військову делегацію на ній очолював заступник командувача Сухопутних військ ЗС України з бойової підготовки – начальник управління бойової підготовки генерал-лейтенант Анатолій Пушняков. Головна мета такого зібрання полягала в поглибленні і розвитку співробітництва між військови-ми формуваннями збройних сил держав, які входять до Альянсу, та тих, що співпрацюють в рамках Середзем-номорського діалогу, Стамбульської ініціативи та програми НАТО "Партнерство заради миру". В ході цього представницького заходу його учасники ознайомилися з процесами реформування сухопутних військ, методиками передачі їм бойових навичок. Розглядалися також питання створення сучасної системи безпеки, майбутніх міжнародних та миротворчих програм.

Міжнародне співробітництво
* Кам’янець-Подільський відвідала бельгійська делегація на чолі з директором Департаменту інженерних військ Штабу оборони Королівства Бельгії підполковником Бартом Мурманом. Вона ознайомилася з учбовим процесом факультету військової підготовки при Подільському державному аграрно-технічному університеті та з діяльністю місцевого Центру розмінування. Іноземні гості побували на навчальному полігоні й відпрацювали там повний діапазон завдань інженерного забезпечення бою. Мета цього візиту полягала у підвищенні взаємосумісності Збройних Сил України зі збройними силами країн-членів НАТО щодо функціонування інженерних військ та частин, які спеціалізуються на розмінуванні місцевості під час проведення миротворчих операцій та гуманітарних акцій.

* Згідно з Програмою з надання допомоги у сфері досягнення цілей партнерства в рамках Процесу планування та оцінки сил Генеральним штабом Війська Польського на 2007 рік представники авіаційних військових частин Повітряних Сил Збройних Сил України побували в 13-ій ескадрильї транспортної авіації, що дислокується у польському місті Краків. Вони взяли участь у курсі з підготовки вантажів для перевезення під час проведення спільних операцій або навчань, що дало можливість отримати практичний досвід у здійснені таких заходів, ознайомитися з нормативно-правовими документами, а також зі стандартами, прийнятими в Альянсі з цих питань.

* У Румунії відбулося спільне тактико-спеціальне тренування, в якому взяла участь група військовослужбовців Сухопутних військ ЗС України. Головна мета цього тренування полягала в обміні та набутті досвіду у підготовці до виконання завдань миротворчого характеру, покращення взаємосумісності і взаємодії між військовими двох країн. Відпрацьовувався огляд транспортних засобів на тимчасовому контрольно-перепускному пункті у зоні умовного конфлікту, виконувались вправи навчальних стрільб зі стрілецької зброї, що знаходяться на озброєнні Армії Румунії.

Міжнародні заходи з планування багатонаціональних навчань в рамках програми „Партнерство заради миру”
* У канадському місті Галіфакс пройшла головна плануюча конференція з підготовки до навчання "Болд Монарх-2008" за участю представників військових флотів країн-членів і партнерів НАТО. Україну на ній представляли офіцери Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт Військово-Морських Сил ЗС України. Обговорювались задум та оперативний план майбутніх маневрів, узгоджувались структура їх штабу, склад сил і засобів, умови логістичного забезпечення. Це навчання передбачається провести у травні-червні наступного року у Норвегії. Його головна мета полягатиме у відпрацюванні спільних дій та поліпшенні взаємосумісності під час планування і здійснення морської пошуково-рятувальної операції із залученням підводних човнів.

* Початкова плануюча конференція з підготовки до навчання "Репід Трайдент - 2008" пройшла в американському місті Лос Аламітос, на якій нашу країну представляла група військовослужбовців Сухопутних військ ЗС України. Обговорювались основні питання майбутніх маневрів, зокрема критерії НАТО в процесі планування та оцінки сил, їх інтеграції в загальну структуру таких тренувань, організації управління і зв’язку в ході командно-штабної та польової фаз цього навчання.

* У столиці Хорватії місті Спліт відбулася початкова плануюча конференція з підготовки до навчання „Комбайнд Ендевор - 2008”. В ній брали участь представники військ зв’язку країн, які входять до Альянсу, та тих, що співпрацюють в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру". Нашу державу на даному щорічному заході представляла група офіцерів на чолі з начальником Відділення перспективних технологій Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України полковник Герман Качан. Визначались основні завдання активної фази маневрів і відпрацьовувались основні плануючі документи з організації та побудови багатонаціональної опорної телекомунікаційної мережі. Таке багатонаціональне навчання цієї серії передбачається провести у травні наступного року в Федеративній Республіці Німеччина на військовому полігоні „Ауленбах”, що поблизу містечка Баумхолдер.

* Початкова плануюча конференції з підготовки до навчання "Кооператив Марлін - 2008" пройшла у польському місті Бидгощ. У ній брали участь представники військових флотів країн-членів і партнерів НАТО. До складу нашої делегації на даному зібранні входили офіцери командування Військово-Морських Сил ЗС України. Опрацьовувався загальний план та специфікація майбутніх маневрів, обговорювались питання їх логістичного забезпечення. Таке багатонаціональне навчання проводитиметься з метою поглиблення взаємосумісності підрозділів військово-морських сил та адаптації спільних процедур у виконанні небойових дій, встановлення режиму ембарго, здійснення протичовнових та мінних операцій.

Ознайомлення з особливостями роботи та функціонування структурних підрозділів Розвідувального центру НАТО
З такою метою українська військова делегація на чолі з начальником управління Об’єднаного оперативного командування Збройних Сил України полковником Юрієм Столяревичем відвідала Велику Британію, де побувала в англійському місті Молсуорт, в якому розташована ця розвідувальна одиниця. Там наші військові ознайомилися з її призначенням, організаційно-штатною структурою, основними завданнями, місцем і роллю у загальній системі розвідки НАТО. Вивчався також порядок організації і функціонування розвідувально-інформаційної діяльності та інформаційного забезпечення військ.

На Волині та Житомирщині визначились переможці конкурсу „Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”
* Такий конкурс пройшов у Волинському військовому ліцеї. Його здійснення є складовою спільної українсько-польської ініціативи і вже вшосте проходив у Польщі та вдруге - в Україні. Даний захід проводиться разом з польськими партнерами і був організований Асоціацією керівників шкіл України, Атлантичною Радою України, Громадською лігою Україна - НАТО за підтримки Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти і науки, Міністерства оборони України, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, посольств Республіки Польща та Словацької Республіки в Україні. Його територіальний оргкомітет представляв Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти та Центр європейської інформації міста Луцьк. За сприяння обласного управління освіти та зазначеного ліцею зібралося понад 50 луцьких школярів для інтелектуального змагання з європейської та євроатлантичної тематики. До учасників цього зібрання були доведені завдання тестів, які впродовж години розв’язували учні Луцька. Згодом для них, їх керівників та присутніх вчителів демонструвався 10-серійний фільм "НАТО – свій чи чужий?", який відкрив для глядачів багато нового та цікавого про країни-члени Альянсу. На завершення претенденти за бажанням захищали свої есе, коротко висловивши ідею твору.

* Неабияку обізнаність з питань співробітництва України з ЄС та НАТО продемонстрували учні навчальних закладів Житомирської області Віталій Захожий, Євген Янович, Анна Микитенко, Роман Тарнавський та школяр з Любарського району Олексій Костишин. Ці діти перемогли на регіональному проміжку даного конкурсу, який уперше проходив у обласному центрі. Переможці продовжили змагання за звання кращих на його третьому, заключному етапі, що відбувся наприкінці листопада п.р. в Київському військовому ліцеї ім. І.Богуна.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини


реклама партнерів: