реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО». № 1, 11 січня 2008 року.

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО». № 1, 11 січня 2008 року.



Автор: Сергієнко
Коментарі: 0
Переглядів: 1779
Європейська інтеґрація


Україна повинна вийти на новий рівень партнерства з НАТО
Таке переконання висловив Президент України Віктор Ющенко у своєму виступі 27 грудня 2007 року на урочистих зборах у приміщенні Національної опери України імені Т.Г. Шевченка з нагоди 90-річчя дипломатичної служби України. "Очікую, що консолідована позиція української сторони під час саміту НАТО в Бухаресті дозволить нам приєднатися до Плану дій щодо членства в Альянсі, що стане новим кроком не тільки в розвитку наших відносин, але й у створенні системи загальноєвропейської безпеки", – сказав глава держави. Він вкотре підкреслив, що Україна продовжує курс на повну інтеграцію в європейські і євроатлантичні структури.

До формування проекту поглибленої угоди Україна - Євросоюз
Президент України Віктор Ющенко 27 грудня 2007 року на прес-конференції "Національні пріоритети" висловив сподівання, що у другому півріччі 2008 року за французького головування така робота буде завершена. Він заявив, що у змістовній частині цієї угоди "ми доб’ємося формулювання відносно перспективи членства України в Європейському Союзі як асоційованого політичного партнера". За його словами, водночас будуть розвиватися й інші інтеграційні напрями.

П’ять років діяльності на євроатлантичному векторі України

Указом Президента України від 11 січня 2003 року № 15 утворено Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України як консультативно-дорадчий орган, а Указом Президента України від 28 лютого 2006 року № 157 з метою дальшого вдосконалення національної системи координації співробітництва України з НАТО його перетворено у дорадчий орган при главі держави. Інформаційне, експертне та інше забезпечення діяльності даного органу здійснює апарат, який підпорядковується голові Національного центру. Цю посаду незмінно обіймає Володимир Горбулін. Серед іншого до головних завдань Національного центру віднесено: узагальнення звітів центральних органів виконавчої влади щодо виконання заходів щорічних цільових планів Україна-НАТО в рамках Плану дій Україна-НАТО за кожний квартал; участь у розробці, погодженні і затвердженні проектів цих документів на наступний рік; організація і проведення науково-практичних конференцій, в тому числі міжнародних, тощо.
В рамках y національної системи координації співробітництва України з НАТО працівники апарату Національного центру беруть активну участь у роботі Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО та відповідних міжвідомчих робочих груп з метою підвищення ефективності контролю заходів державних органів, здійснюваних ними у сфері євроатлантичної інтеграції. Національний центр також залучається до діяльності всіх п’яти спільних робочих груп Україна-НАТО, які працюють у форматі Плану дій Україна-НАТО. Налагоджено активний обмін інформацією та співпраця з Центром інформації та документації НАТО і Офісом зв’язку НАТО в Україні. Національний центр визначено офіційним контактним пунктом з боку державних інституцій Мережі партнерства щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства під егідою Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи. Загалом лише протягом минулого року забезпечена безпосередня участь у 86 заходах з роз’яснення європейської системи колективної безпеки і ролі та місця НАТО в цій системі, у тому числі в 42 з них, які відбувалися у 18-ти регіонах країни. У 2007 році значно "посилено" розділ "Інформаційно-аналітичні матеріали" офіційного веб-сайту Національного центру (www.nceai.gov.ua), який сьогодні налічує 170 документів з євроатлантичної тематики. Протягом 2004-2006 років Національний центр був розробником і координатором здійснення щорічних бюджетних програм "Виконання загальнодержавних організаційних, інформаційно-аналітичних та науково-методологічних заходів Цільового плану Україна-НАТО", в рамках яких проведено наукові дослідження за 40 науково-дослідними роботами.
П’ятирічна успішна діяльність Національного центру на євроатлантичному просторі вселяє впевненість у правильності обраного курсу нашої держави на повноправне членство в Організації Північноатлантичного договору.

У Києві започаткував свою діяльність громадський просвітницький проект "Євроатлантичний університет"
Його ініціювала фундація "Суспільність" разом з фондом "Європа ХХІ" за підтримки Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, дипломатичних представництв Словаччини та Сполучених Штатів Америки в Україні, низки вітчизняних та зарубіжних об’єднань. Завдання такого громад-
ського просвітницького проекту полягає у проведенні в Україні просвітницьких кампаній стосовно європейської та євроатлантичної інтеграції, включаючи громадське обговорення розвитку партнерства, вироблення ефективних управлінських рішень, здійснення моніторингу урядової політики у даній сфері. Передбачається організація міжнародних і національних конференцій, громадських слухань, експертних "круглих столів", регіональних семінарів, громадських форумів. Тематичними напрямками будуть: права людини, екологія, безпека мас-медіа, електронне врядування і громадянське управління. Відбулася також передача символіки новоствореного "Університету" до штаб-квартири НАТО.

Європейська та євроатлантична інтеграція в українських реаліях взаємопов'язані, їх реалізація повинна відбуватися комплексно
Таку думку висловили українські експерти в галузі міжнародних відносин під час обговорення актуальних питань євроатлантичної інтеграції в Українському інформаційному агентстві ("Укрінформ"). Зокрема, підкреслювалось, що система безпеки, яка вибудовується в рамках Євросоюзу, є принциповим додатком до тієї, що існує в Північноатлантичному альянсі, тобто військові підрозділи ЄС не дублюють, а доповнюють реалізацію завдань, які виконуються оборонними структурами НАТО.

Вивчення військової лексики за стандартами армій європейських країн "Stanag-6001"
В цьому полягає головна мета навчально-наукових центрів мовної підготовки військовослужбовців, які розпочали свою роботу з 1 січня 2008 року на базі трьох видових вищих військових навчальних закладів у Харкові, Львові та Севастополі. Основним призначенням таких мовних курсів є впровадження у військах новітніх методик вивчення іноземних мов, які використовуються у відповідних військових частинах країн-членів НАТО. Їх випускники матимуть можливість проходити службу в багатонаціональних підрозділах за кордоном, виконувати бойові завдання разом з іноземними партнерами. До речі, перший подібний центр з’явився в Національній академії оборони України два роки тому. Сподівання, які покладалися на нього, повністю виправдалися під час участі наших військовослужбовців у миротворчих операціях.

Засідання Робочої групи експертів високого рівня Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи
Воно відбулося в столиці Республіки Македонія місті Скоп’є. Його головна мета полягала в удосконаленні міжнародно-правової бази діяльності Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи, зокрема, внесенні змін та доповнень до Угоди про створення Координаційного комітету в рамках цієї ради. В ньому взяла участь українська робоча група, яку очолював старший офіцер Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України підполковник Андрій Небрат. За підсумками даного засідання погоджено попередній проект відповідних коригувань зазначеної угоди, який найближчим часом буде подано на розгляд країнам-учасницям для подальшого затвердження та здійснення необхідних внутрішніх та міжнародно-правових процедур.

Роль вищої школи у впровадженні моделі євроатлантичної інтеграції України
Під такою назвою у Києві відбувся інтерактивний семінар, який організував та провів Інститут трансформації суспільства за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. В ньому, крім директора цього центру Мішеля Дюре, взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Траян Лауренціу-Христя, перший секретар Посольства Норвегії в Україні Хеннінг Х. Йохансен, співробітники МЗС України, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Національного інституту стратегічних досліджень, Академії педагогічних наук України, а також представники Громадської ліги Україна – НАТО, інших громадських організацій, українських аналітичних центрів та керівники і викладачі ряду провідних навчальних закладів України. Обговорювались наступні питання: налагодження діалогу між країнами-членами НАТО та освітянською елітою України; окреслення перешкод, які гальмують просування України шляхом євроатлантичної інтеграції, та механізмів їх подолання в контексті досвіду посткомуністичних країн, які вже приєдналися до Альянсу; об’єднання зусиль керівного складу українських вищих учбових установ для вироблення спільної програми практичного впровадження курсу України на вступ до НАТО; обмін знаннями з поширення серед студентської молоді ідеї євроатлантичної інтеграції; розгляд освітніх та інформаційно-просвітницьких заходів для формування у молоді переконання, що входження до євроатлантичної спільноти забезпечить їм гідне майбутнє.

Міжнародне співробітництво
В Німеччині відповідно до Плану міжнародного співробітництва Міністерства оборони України та Збройних Сил України на 2007 рік стажувалися офіцери і курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Мета цього заходу полягала в удосконаленні мовної підготовки, ознайомленні з процесом навчання кадрів у військових учбових закладах Бундесверу та з організацією науково-навчальної роботи.

В Києві за участі великої групи представників Міністерства оборони і Генерального штабу ЗС України, яку очолював директор Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України Володимир Корендович, та американської військової делегації на чолі із заступником помічника Міністра оборони США з питань політики міжнародної безпеки Деніелом Фейтом відбулися консультації, головна мета яких полягала в обговоренні питань розвитку українсько-американського військового співробітництва. Серед іншого розглядалися стратегічні напрями такої співпраці, що належать до компетенції українського оборонного відомства. Гості також були ознайомлені з ходом реорганізації Збройних Сил України в контексті євроатлантичної інтеграції та військовими аспектами їх реформування.

В бельгійському місті Флоран відбувся міжнародний семінар з питань повітряних операцій у галузі командування, управління, зв’язку та інформаційних систем. В рамках Індивідуальної програми партнерства між Україною та НАТО на 2007 рік в ньому брав участь начальник повітряно-вогневої та тактичної підготовки транспортної авіаційної бригади Повітряних Сил ЗС України майор Віталій Воробей. Український офіцер ознайомився з нормативно-правовими документами та стандартами, прийнятими в країнах-членах НАТО з цих питань.

Спільні консультації з експертами Офісу безпеки НАТО у галузі охорони державної таємниці
Такі консультації відбулися у Києві в рамках реалізації Угоди про безпеку між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору. З української сторони в них взяли участь представники Служби безпеки України, а також Міністерства закордонних справ України, Міністерства оборони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Обговорено питання приведення законодавства України у сфері охорони інформації з обмеженим доступом до стандартів безпекиінформації НАТО та визначено шляхи подальшого співробітництва в цьому напрямку.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
Усі новини


реклама партнерів: