реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 3

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 3



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 1742
Європейська інтеґрація


Українсько-російські відносини у контексті звернення України до НАТО про готовність приєднання до Плану дій щодо членства в Альянсі
Такою була одна з основних тем в ексклюзивному інтерв’ю 21 січня п.р. Українському незалежному інформаційному агентству Президента України Віктора Ющенка. Зокрема, він підкреслив, що українські політики мають, насамперед, навчитися мислити категоріями державної політики безпеки, виходити з національних інтересів. "За великим рахунком, альтернативи нема, і тому ми говоримо не про питання: вступати чи не вступати в НАТО, а яку модель політики ми повинні виробити", – вважає глава держави. За його словами, йдеться про те, як інтегруватися в євроатлантичні структури і з якою послідовністю рухатися цим шляхом. Одночасно зазначалося, що такий курс і в подальшому буде формуватися на принципах добросусідства.

До розвитку українсько-фінського співробітництва та двосторонньої взаємодії в рамках євроінтеграції України

Ця тема обговорювалась Президентом України Віктором Ющенком з Міністром закордонних справ Фінляндії, діючим Головою ОБСЄ Ілкко Канербою в ході офіційного візиту до України 15 – 16 січня п.р. Співрозмовники розглянули пріоритети такого співробітництва, зокрема врегулювання "заморожених конфліктів", майбутнього статусу Косово, сфери енергетичної безпеки. "Україна завжди надавала і надаватиме великого значення нашій співпраці з ОБСЄ", – заявив глава української держави, підкресливши, що наша країна готова підтримати ініціативи, які виноситиме Фінляндія в рамках головування в цій авторитетній організації. Віктор Ющенко поінформував фінську сторону про спільне звернення керівництва України до Генерального секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера. "Йдеться про зацікавленість України приєднатися до Плану дій щодо членства. Ми виходимо з того, що готовність нашої країни до такої політики, до таких зобов’язань буде сприйнята з розумінням нашими партнерами", – пояснив він цей зовнішньополітичний крок.

Візит глави українського зовнішньополітичного відомства до Брюсселя

18 січня п.р. в ході цього візиту відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Володимира Огризка з Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером, який, відзначивши важливість активізації політичного діалогу з Україною на високому рівні, підкреслив, що Альянс високо цінує відносини особливого партнерства з нашою країною, і наголосив, що союзники готові і в подальшому до активної співпраці в реалізації євроатлантичних устремлінь України. Зі свого боку, Володимир Огризко зауважив, що і Президент України, і нинішній уряд мають єдине бачення зовнішньополітичних перспектив України, а також політичну волю та необхідні механізми для їх впровадження. Яапу де Хооп Схефферу було передано спільний лист керівництва держави стосовно Плану дій щодо членства в НАТО і висловлено запевнення в якнайшвидшому схваленні Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік та його вчасній і неухильній імплементації. Крім того, співрозмовники відзначили важливість інформування українського суспільства про співробітництво між Україною та НАТО.

До перебування заступника Генерального секретаря НАТО Іржі Шедіві в Україні

22 січня п.р. відбулася його зустріч з Першим віце-прем’єр-міністром України Олександром Турчиновим, з яким обговорювались внутрішньополітична ситуація в нашій країні та перспективи її співпраці з Альянсом. Серед іншого, цей високопосадовий урядовець підкреслив, що сьогодні керівництво держави має єдину точку зору з подальшого розвитку євроатлантичного курсу. "Та послідовність, з якою Україна просувається в Європу, та позиція, яку займають Президент України, уряд, більшість у парламенті щодо євроатлантичної інтеграції, свідчать про серйозність наших намірів", – запевнив Олександр Турчинов. У свою чергу, Іржі Шедіві відзначив позитивні успіхи України у проведенні реформ, зокрема у сфері національної безпеки, і висловив готовність Альянсу підтримувати нашу країну на цьому реформаторському шляху.

Того ж дня із заступником Генерального секретаря НАТО спілкувався перший заступник Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій, який, привітавши першу нинішнього року делегацію Альянсу в нашій країні, наголосив, що одним з пріоритетів України на сьогодні є суттєва активізація діалогу з НАТО. Його подальший розвиток обумовлює потребу нового формату відносин України з Альянсом. Було підкреслено, що Україна має для цього тверду політичну волю та необхідне інституційне забезпечення. Іржі Шедіві відзначив досягнення України у реформуванні сектору безпеки та оборони, а також у проведенні інших реформ у контексті євроатлантичної інтеграції.

Він зауважив, що конкретні результати України в даному напрямі стануть для країн-членів НАТО ознаками її налаштованості на поглиблення подальшої співпраці.

"План дій щодо членства в НАТО – інструмент реформування держави"

Під такою назвою 18 січня п.р. в Українському незалежному інформаційному агентстві відбулася прес-конференція, організована Фондом "Демократичні ініціативи". В її роботі взяли участь керівники цього фонду Ілько Кучерів та Ірина Бекешкіна, директор міжнародних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Валерій Чалий, директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександр Сушко, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Григорій Перепелиця. Серед основних тез, які лунали під час цієї прес-конференції, варто відзначити наступне.

Підписання спільної заяви Президентом, Прем’єр-міністром та Головою Верховної Ради України на ім’я Генерального секретаря Альянсу з офіційним проханням про приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО є важливим позитивним кроком, в результаті якого, серед іншого, має бути запроваджено інтенсифіковану інформаційну кампанію стосовно досягнення європейських стандартів в усіх сферах життя держави і пошуку консенсусу в реалізації національних інтересів.

Цей план дій не гарантує членство в НАТО, однак робить можливим вступ до Альянсу в перспективі, якщо відповідна програма реформ буде належним чином виконана. На практиці він охоплює політичні й економічні, оборонні та військові аспекти. Йдеться про ефективне витрачання бюджетних ресурсів, безпековий простір, правове супроводження.

Нещодавно понад 200 представників неурядових організацій звернулись до керівництва держави із заявою інтенсифікувати політику євроатлантичної інтеграції і здійснити кроки, необхідні для приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО. Це питання також знайшло своє закріплення у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України "Український прорив: для людей, а не політиків", яка затверджена постановою уряду від 16 січня 2008 р. № 14 і подана на розгляд парламенту. Наведені факти свідчать про завершення періоду невизначеності і хитань, що підривали протягом тривалого часу авторитет української держави.

Представники неурядових організацій та аналітичних центрів України підтверджують свою готовність до поглиблення співпраці з органами державної влади для посилення євроатлантичного курсу в разі схвалення позитивного рішення на саміті НАТО у Бухаресті в квітні 2008 року.

Міжнародне співробітництво

* На військово-морській базі ВМС США у Норфолку відбувся тренувальний курс з проведення пошуково-рятувальних дій та порятунку на воді для 10 військовослужбовців морської авіаційної бригади Військово-Морських Сил ЗС України, які в наступному році братимуть участь в операції НАТО у Середземному морі "Активні зусилля" на борту фрегата українського флоту "Гетьман Сагайдачний". Українські військові авіатори дістали можливість ознайомитися з організацією та здійсненням таких дій за стандартами НАТО, відпрацювали порядок використання рятувального обладнання, яке застосовується в країнах-членах Альянсу.

* Королівство Іспанія з метою обміну досвідом в управлінні танковими підрозділами та підвищенні їх взаємосумісності відвідала група офіцерів 1-ї окремої Гвардійської танкової бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України на чолі з командиром танкового гвардійського з’єднання полковником Ігорем Шпаком. Українські військові побували в 12-й механізованій бригаді "Гуадаррама ХІІ", що дислокується у провінції Мадрид. Тут наші військові ознайомилися з навчально-матеріальною базою танкового з’єднання, методичними матеріалами з організації і проведення бойових навчань танкових підрозділів збройних сил Іспанії, новітніми програмами вишколу фахівців-танкістів. Крім того, українські та іспанські військові обмінялися досвідом підготовки військовослужбовців обох країн до участі у миротворчих операціях.

* Група представників Командування Сухопутних військ ЗС України та 169-го Навчального центру Сухопутних військ ЗС України, до складу якої увійшли начальник штабу – перший заступник начальника управління бойової підготовки Командування Сухопутних військ ЗС України полковник Микола Губко, заступник командира однієї з військових частин Деснянського навчального центру майор Олександр Тимошенко та головний сержант роти однієї з військових частин з’єднання прапорщик Дмитро Рябов, відвідала Академію сержантського складу в іспанському місті Леріда, де ознайомилися з навчально-матеріальною базою цього навчального закладу, методичними матеріалами з організації та проведення занять, сучасними програмами вишколу сержантських кадрів. Українські та іспанські військовики обмінялися також досвідом підготовки сержантського складу до участі у миротворчих операціях та виконання повсякденних завдань відповідно до стандартів НАТО.

* З метою вивчення питань підготовки офіцерських кадрів для Збройних Сил Французької Республіки, ознайомлення з особливостями організації учбового процесу, умовами та системою навчання курсантів за спеціальностями сухопутних військ в училищах сухопутних військ представники Командування Сухопутних військ Збройних Сил України та Львівського інституту Сухопутних військ Національного університету "Львівська політехніка" побували з візитом у Франції. Очолював українську військову делегацію начальник відділу військово-навчальних закладів – заступник начальника штабу управління бойової підготовки Командування Сухопутних військ ЗС України полковник Юрій Рись. Цей візит сприятиме зміцненню та поглибленню двосторонніх відносин між вищими військовими навчальними установами двох країн, надасть їм можливість подальшого розвитку військового співробітництва.

Альянс готовий сприяти врегулюванню конфліктів у Чорноморському регіоні

Про це йдеться у зверненні Спеціального представника Генерального секретаря НАТО в країнах Центральної Азії та Кавказу Роберта Сіммонса до учасників міжнародної конференції на тему "Розширений Чорноморський регіон. Перспективи міжнародної і регіональної безпеки", яка відбулася в столиці Вірменії, м. Єреван, і в якій брали участь представники Азербайджану, Болгарії, Греції, Грузії, Росії, Румунії, Туреччини, України. Даний захід був організований Вірменською групою міжнародних економічних досліджень за сприяння НАТО, ОБСЄ, Посольства Королівства Нідерландів і Союзу випускників Єреванського державного університету.

Оголошено набір до першої Української школи європейської інтеграції

Організаторами заснування цієї школи стали Всеукраїнська громадська організація "Українська асоціація європейських студій" та Міжнародний фонд "Відродження". До участі в ній запрошуються представники громадських організацій, центрів європейської інформації, освітніх та наукових осередків, що проводять або хочуть здійснювати активну інформаційно-просвітницьку діяльність щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України. Така навчальна установа створена з метою підвищення спроможності громадянського суспільства впливати на ці процеси через поглиблення теоретичних знань та розвиток практичних навичок.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини


реклама партнерів: