реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 4

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 4



Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 2154
Європейська інтеґрація


Курс нашої країни на інтеграцію до європейських і євроатлантичних структур – одна з головних тем зустрічей глави держави в рамках участі у Світовому економічному форумі в Давосі (Швейцарія) 23-25 січня п.р.
Про це йшлося у розмові Президента України Віктора Ющенка з Державним секретарем США Кондолізою Райс, яка висловила підтримку євроатлантичних устремлінь нашої країни. Сторони також обговорили українсько-американські двосторонні відносини.

У бесіді з лідером Консервативної партії Великої Британії Девідом Камероном глава української держави підкреслив, що сформована у Верховній Раді України коаліція та новий уряд продовжуватимуть реалізацію курсу на інтеграцію до євроатлантичних структур, і наголосив, що Україна високо цінує послідовну підтримку Великої Британії прагнень нашої країни набути повноправного членства в Європейському Союзі.

Під час зустрічі з Генеральним директором Світової організації торгівлі Паскалем Ламі Віктор Ющенко відзначив, що приєднання України до цієї організації є одним з головних пріоритетів нашої зовнішньоекономічної політики, і висловив йому подяку за підтримку зусиль України на цьому шляху. На думку глави держави, сьогодні немає перешкод для набуття Україною повноправного членства в СОТ.

В інтерв’ю британській газеті "The Financial Times" Президент України зауважив, що нині всі гілки української влади солідарні в питаннях європейської та євроатлантичної інтеграції. У цьому контексті він зазначив, що останнім часом наша країна зробила дуже важливі кроки, які наближають її до європейської спільноти. "Україна стала на стабільну дорогу, яка дозволить демократичним шляхом розв’язувати будь-які проблеми" – запевнив Віктор Ющенко.

Європейська та євроатлантична тематика порушувалась в його інтерв’ю загальнонаціональному українському каналу "1+1". Він ще раз підкреслив: "Я не ставлю питання членства чи не членства в НАТО". На думку глави держави, та частина дискусії, яка ведеться в Києві сьогодні, якраз стосується співпраці з Альянсом в рамках ПДЧ, що не є членством в ньому. Вказавши на необхідність такого кроку, Віктор Ющенко заявив: "У нас є право вибору – і давайте це право вибору потім реалізуємо". У даному інтерв’ю йшлося, окрім того, про енергетичну сферу та енергобезпеку України, подолання інфляції, приватизаційні процеси в нашій державі.

Інтеграція України в НАТО є суто внутрішнім питанням, що належить до безпекової політики

Так Президент України Віктор Ющенко прокоментував на прес-конференції в Давосі євроатлантичну інтеграцію нашої країни в контексті відносин із Росією. "Я переконаний, що ми знайдемо десятки інструментів, як з повагою поставитися до взаємної проблематики і все ж таки поважати вибір однієї сторони і не вносити ускладнення у відносини", – заявив глава держави. Він висловив упевненість, що українсько-російські переговори з даного питання приведуть до порозуміння.

Проведення главою держави переговорів з керівником зовнішньополітичного відомства Польщі

29 січня п.р. Президент України Віктор Ющенко мав зустріч з Міністром закордонних справ Республіки Польща Радославом Сікорським. Предметом їх розмови став широкий спектр питань двостороннього співробітництва України та Польщі, зокрема, розвиток політичного діалогу. Окрему увагу сторони приділили проблематиці функціонування українсько-польського державного кордону, розбудові прикордонної інфраструктури, запровадженню спільного митного та прикордонного контролю, спрощенню візового режиму, взаємодії у сфері енергетичної безпеки. Глава держави запевнив, що поточний рік характеризуватиметься інтенсивною двосторонньою співпрацею. "2008 рік – це рік найбільш інтенсивної нашої дипломатичної роботи на найвищому рівні, в тому числі на президентському", – заявив Президент України. В контексті обговорення політики європейської та євроатлантичної інтеграції Віктор Ющенко підтвердив Радославу Сікорському незмінність зовнішньополітичного курсу і подякував польську сторону за активну підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України.

Візит глави українського уряду до Брюсселя

В ході цього візиту, який відбувся 28-29 січня п.р., Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко мала зустрічі з керівництвом низки європейських інституцій.

Виступаючи на засіданні Комітету Європейського парламенту у закордонних справах, глава українського уряду заявила, що вперше у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України "Український прорив: для людей, а не полі-

тиків" євроінтеграція є пріоритетом не лише зовнішньої, а й насамперед внутрішньої політики. За її словами, спільний лист керівництва держави стосовно Плану дій щодо членства в НАТО став "серйозним консолідуючим кроком". Разом з тим Юлія Тимошенко зазначила, що "нам треба рухатися еволюційним шляхом", і що до такого зближення ми маємо йти поступовим крокуванням.

Під час спілкування з Президентом Європарламенту Гансом-Гертом Пьоттерінгом обговорювалось широке коло питань двосторонніх відносин, зокрема підготовка нової посиленої Угоди між Україною і Європейським Союзом. Глава українського уряду впевнена, що така домовленість забезпечить переведення взаємин на якісно новий рівень.

Дане питання стало ключовим на переговорах з Президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу. "Настав час зробити договірні відносини абсолютно нової якості", – сказала Юлія Тимошенко. Зі свого боку, глава цієї авторитетної інституції висловив сподівання, що відносини між Україною та ЄС будуть розвиватися по висхідній.

В бесіді з Комісаром Європейського Союзу з питань торгівлі Пітером Мендельсоном обговорювалась ймовірність започаткування обміну інформацією щодо експортно-імпортних операцій між Україною і ЄС, як одним із шляхів боротьби з контрабандою. Було досягнуто домовленості щодо вивчення можливих заходів з протидії такому злочинному явищу. "Ми маємо надійного партнера в Європейському Союзі щодо розвитку наших торговельних відносин", - відзначила Прем’єр-міністр України.

На зустрічі з Верховним представником ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єром Соланою мова йшла про двосторонні зв’язки між Україною та Євросоюзом, зокрема, про роль нашої країни в регіоні, співробітництво в енергетиці. Зверталась також увага на необхідність широкої інформаційної кампанії стосовно колективної безпеки у світі. "Враховуючи політичні й громадські настрої, є потреба в проведенні глибокої публічної, відкритої багатосторонньої дискусії щодо участі України в колективних системах безпеки", – заявила Юлія Тимошенко, підкресливши, що її уряд "буде виконувати програму" із здійснення такої інформаційної кампанії.

В ході розмови з Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером обговорювався широкий спектр двосторонніх відносин між Україною та Альянсом. Сторони домовилися про активізацію і поглиблення співробітництва в контексті євроатлантичної інтеграції. "Це була концептуальна зустріч стосовно посилення співпраці, яка втілює в життя позиції Інтенсифікованого діалогу", – сказала глава українського уряду.

До підготовки та проведення багатонаціонального комп’ютерного командно-штабного навчання "Вікінг – 2008"

З цього питання в місті Стаффолк (США) відбулося засідання робочої групи, в якому взяли участь наступні представники Національної академії оборони України: заступник начальника Центру підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів полковник Олег Мильченко, начальник відділу технічного забезпечення (пунктів управління та PIMS) та імітаційного моделювання міжнародних миротворчих операцій підполковник Ігор Осташевський та викладач даного центру підполковник В’ячеслав Ковтун.

"Вікінг-2008" проходитиме у рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" на базі міжнародного миротворчого центру Збройних Сил Королівства Швеція "Сведеніт" з використанням комп’ютерної системи імітаційного моделювання "ТИР" та глобальної мережі Інтернет.

Українські миротворці у Косово удосконалили свої навички стрільби з озброєння броньованих автомобілів "Хаммер"

Такі спеціальні вправи відпрацьовувались на полігоні "Falkon-4", що знаходиться поблизу населеного пункту Рамн’яне в американській зоні відповідальності. До них було залучено понад 40 військовослужбовців з українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної тактичної групи "East" сил КФОР. Заняття з вогневої підготовки проводились за нормативами в умовах, реально наближених до тих, в яких наші військові здійснюють свої миротворчі функції на території таборів "Bondsteel" та "Breza". Значна увага приділялась організації медичного забезпечення даного заходу та належної охорони мішенного поля. Під час цих тренувань українські миротворці виявили високу професійну майстерність у володінні штатною зброєю, що є запорукою успішного виконання ними миротворчої місії на Балканах.

Плануюча конференція навчання "Нобл Мідас-2008" морської компоненти НАТО "Південь"

Вона відбулася в італійському місті Неаполь 22-24 січня п.р. за участі представників військових флотів країн-членів і партнерів НАТО. Головна її мета полягала у плануванні замислу майбутніх маневрів, визначенні складу сил та умов їх логістичного забезпечення. Нашу державу на цьому заході представляли капітан 3 рангу Ярослав Каліцький та майор Андрій Андрей.

Очікується, що від України до навчання "Нобл Мідас -2008" буде залучено декілька офіцерів, які працюватимуть у його штабі, підрозділ морської піхоти і водолазні групи та, можливо, літак Іл-76.

"Приєднання до Плану дій щодо набуття членства в НАТО – наступний крок у розвитку держави"

Під такою назвою відбулася прес-конференція, організована Фондом "Демократичні ініціативи" 24 січня п.р. в Українському інформаційному агентстві ("Укрінформ"), на якій були оприлюднені останні дані опитування громадської думки стосовно зовнішньополітичних орієнтацій населення України.

Журналісти дістали детальне роз’яснення змісту Плану дій щодо набуття членства в НАТО і наслідки приєднання до нього для України, а також ознайомилися з текстом звернення провідних українських експертів до керівництва держави з цього приводу. В даному заході взяли участь заступник директора Департаменту НАТО МЗС України Віктор Непас, керівні посадові особи Фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів та Ірина Бекешкіна.

За результатами загальнонаціонального опитування населення України, проведеного цим фондом та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" 5 – 18 грудня 2007 року, ставлення до рішення розпочати реалізацію Плану дій щодо набуття членства в НАТО розділилося наступним чином: 49 відсотків налаштовані категорично "проти", 16 відсотків підтримують повністю, ще 16 відсотків можуть висловитися "за", якщо перед остаточним ухваленням такого рішення відношення до нього буде з’ясовано на всенародному референдумі.

Всеукраїнська зимова школа "Україна-НАТО: відкритий діалог"

Цей захід пройшов у місті Кам’янець-Подільський для викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів, журналістів та громадських діячів не тільки Хмельниччини, а й Одеської, Харківської і Донецької областей, Автономної Республіки Крим та міста Києва з метою ознайомлення широкого загалу з історією створення НАТО, завданнями і структурою Альянсу, досягненнями у відносинах з ним тощо. Заняття здійснювались за фінансової та організаційної підтримки міської ради, відділу зв’язків з громадськістю Посольства США в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні, Програми імені сенатора Фулбрайта в Україні.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

omForm">
avatar

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини


реклама партнерів: