Чому не слід соромитися звертатись до дитячого психолога
Дитячий психолог – фахівець, який здатний забезпечити дитині гармонійне та правильне сприйняття не лише її особистості, а й довкілля. З цієї причини професіонал повинен вміти знаходити контакт з дітьми з будь-якими проблемами та вміло вибудовувати довірчі стосунки з маленькими пацієнтами та їхніми батьками.
Первинна консультація завжди починається із простого спілкування. Фахівцю слід налагодити контакт із дитиною та її батьками. Потім проводиться психологічна діагностика, а її результати вже дозволяють виявити всі наявні проблеми (зокрема приховані). Також на першій консультації спеціаліст визначає як проходитиме подальша робота, в яких напрямках проводитиметься діяльність, скільки сеансів (приблизно) знадобиться для досягнення бажаного результату.
Що пропонують сучасні методи психологічної роботи з дітьми
Сьогодні дитячий психолог використовує численні методики, які найчастіше комбінуються між собою. Заняття проводяться як індивідуально, так і у групах. Якщо на прийом до психолога батьки приводять малюка, робота здійснюється в ігровій легкій формі. Особливу увагу фахівець приділяє створенню комфортної атмосфери. Тільки в таких умовах дитина може розслабитися та розкритися.
У своїй роботі психологи застосовують арт-терапію, методи виховної розмови, формат активного діалогу. До роботи за потреби також може залучатись психотерапевт. За наявності відхилень у розвитку, мовних та інших проблем, патологій, пов'язаних із порушенням сну, залучаються логопеди та інші фахівці. За відсутності психічних захворювань регулярні заняття з психологом дозволяють упоратися навіть із найскладнішими психологічними проблемами. Максимальної результативності можна досягти за активної позиції батьків дитини. Якщо вони готові присвячувати час своїй дитині, постійно допомагати їй, проблеми будуть усунені досить швидко.
Звертатися до дитячого психолога слід і після серйозних ситуацій, що травмують. До них відносять:
- внутрішні сімейні проблеми (смерть родичів, часті сварки, конфлікти, розлучення батьків, народження другої дитини);
- зовнішні чинники (військові дії, повені, землетруси та ін.).
Не слід відмовлятися від звернення до фахівця, навіть якщо ситуація, що травмує, сталася давно. Дитина може ніколи не забути її без допомоги. Важливо пам’ятати, що внутрішні конфлікти, не усунені вчасно, позначаються на психологічному здоров'ї навіть людей, які вже давно виросли. Постраждалий малюк може вирости в агресивного дорослого, який замкнутий, не вміє і не хоче спілкуватися з оточуючими, соромиться публічних виступів та має інші проблеми.
Тому подбайте про те, щоб ваша дитина не просто була щасливою зараз, але і змогла повноцінно зростати, розвиватися і реалізуватися вже в дорослому віці. Знайти кваліфікованого спеціаліста дуже просто тут на сайті.