Холод не перешкода: особливості тренування в холодну пору року від «А» до «Я»
Осінні місяці минають один за одним, а надворі з кожним днем стає все холодніше. Що робити поціновувачам тренувань на свіжому повітрі з настанням морозів? Похолодання – це не привід зраджувати своїм спортивним звичкам. Дізнаємось, як отримати користь та задоволення від занять спортом восени та взимку.
Переваги тренувань на вулиці в холодну погоду
Заняття спортом на свіжому, морозному повітрі – це не лише допомога в досягненні гарної та підтягнутої фігури, а також перевірений спосіб укріплення здоровʼя. Ви можете обрати для спортивних занять ковзани, лижі чи навіть велосипеди – будь-яке з цих тренувань покращить загальне самопочуття та підвищить імунітет.
Переваги заняття спортом на прохолодному повітрі очевидні:
- отримання більшої кількості кисню прискорить обмін речовин організму та збільшить його витривалість до фізичних навантажень;
- зимові тренування допоможуть загартувати організм;
- тренування на холоді – чудовий спосіб розвитку сили волі, цілеспрямованості та стійкості.
Заняття спортом на природі часто призводять до нових знайомств, допомагають знайти однодумців, покращують настрій та дарують незабутні емоції.
Правила тренувань в холодну пору року
Дехто вважає, що осінньо-зимовий період не найкращий час для тренувань на свіжому повітрі. Насправді ж зимові заняття спортом можуть приносити справжнє задоволення. Головне – дотримуватись наступних нескладних рекомендацій:
- Робіть розминку – в зимовий час такий комплекс вправ є не просто рекомендованим, а обов’язковим. Після розігріву мʼязів ви найкраще підготуєте організм до роботи на холоді.
- Контролюйте навантаження – під час тренування на холоді організм витрачає значно більше енергії в порівнянні зі звичайними умовами.
- Закінчення тренування – перебування на вулиці в спітнілому стані без фізичної активності категорично заборонено. Тому важливо закінчувати тренування якнайближче від дому, щоб одразу потрапити в тепле приміщення.
- Дотримуйтесь питного режиму – візьміть з собою термокружку з теплою водою чи трав’яним настоєм та пийте його кожні 20 хвилин під час тренування по 150–200 мл.
Важливо! Потурбуйтесь про свою безпеку – обирайте взуття, яке не буде ковзати, оминайте найбільш слизькі маршрути, зробіть себе максимально видимим на дорозі за допомогою світловідбивних елементів.
Особливості вибору одягу
Коли збираєтесь на тренування в холодну погоду, необхідно одягнути термобілизну, далі – трикотажні речі, а зверху – куртку та штани з непродувної тканини. Коли придбаєте якісний спортивний інвентар на сайті магазину Алло, ви забезпечите собі максимально комфортні умови для спортивних занять.
Обов’язково додайте до свого екіпірування теплу шапку, зручний шарф та рукавиці – ці речі допоможуть запобігти обмороженню носа, вух та пальців рук. Тепер тренування на свіжому повітрі в холодну пору року точно принесуть вам задоволення!