Коли потрібен візит до гінеколога?
Дуже часто візит до будь якого лікаря асоціюється з глобальною проблемою здоров’я. Тобто для того, щоб піти на консультацію до лікаря, необхідно щоб «щось» заболіло. На жаль, цей підхід не завжди працює. Біль, це той сигнал SOS, який ми отримуємо від організму у критичній ситуації, коли зазвичай вже потрібна лікувальна терапія. Тому лікарі так часто рекомендують профілактичні візити, щоб запобігти виникненню та розвитку патології.
Ці поради особливо актуальні для жінок і стосуються насамперед відвідування лікаря гінеколога, адже від здоров’я статевої сфери залежать багато аспектів життя. Гінекологи рекомендують проходити гінекологічний Check-up раз на півроку, це дозволить своєчасно помітити патологічні зміни, та запобігти розвитку захворювання.
Що таке гінекологічний Check-up и чому варто його проходити?
Гінекологічний чекап відносно нова і досить розповсюджена практика, яка включає в себе комплексний пакет послуг, підібраний максимально результативно, щоб оцінити загальний стан жіночого здоров’я. Часто саме нестача часу перешкоджає своєчасному зверненню до лікаря гінеколога, тож обираючи комплексні послуги ми отримуємо результат швидше і без додаткових візитів.
Комплексні пакети послуг по гінекології створені для полегшення діагностики стану організму жінки і включають:
- Консультацію гінеколога
- Огляд на кріслі із застосування гінекологічних дзеркал
- Кольпоскопію (обов’язкова процедура для діагностики стану шийки матки)
- УЗД Органів малого тазу
- Огляд молочних залоз
Також можуть додаватися обов’язкові аналізи, які лікар гінеколог зазвичай бере при першому візиті пацієнтки:
- Мазок на мікрофлору
- Цитологічне обстеження
- Аналіз ПЦР на статеві інфекції
Цього мінімального обстеження достатньо для лікаря, щоб побачити загальну картину стану репродуктивної системи, та зорієнтувати пацієнтку чи потрібна подальша діагностика або лікувальна терапія.
При яких симптомах варто звернутися до гінеколога:
- Порушення менструального циклу, передменструальний та овуляторний синдром
- Рясні чи навпаки, скудні місячні
- Біль внизу живота
- Біль у грудях
- Нетипові виділення із піхви, з неприємним запахом, нетипового кольору
- Кровотечі чи навіть незначні кров’янисті виділення, не пов’язані із місячними
- Свербіж, дискомфорт, печіння у області статевих органів
- Біль при статевому акті
- Проблеми із зачаттям та виношуванням вагітності
- Висипання на статевих органах
Багато захворювань жіночої статевої системи мають схожу симптоматику, а деякі взагалі протікають безсимптомно, так ,наприклад, ерозія та дисплазія шийки матки, на початковій стадії захворювання часто ніяк себе не проявляють, а в запущених випадках мають онкологічний ризик. Тож, регулярні огляди у гінеколога допоможуть зберегти жіноче здоров’я на довгі роки та безумовно підвищити якість життя.
Лікар гінеколог діагностує та лікує захворювання жіночої статевої системи, включаючи інфекції, що передаються статевим шляхом та гормональні порушення, пов’язані із гінекологічною сферою. Також гінеколог спостерігає вагітність та лікує безпліддя. У разі необхідності видалення патологічних утворень, лікування захворювань чи з естетичною метою (пластичні гінекологічні операції), гінекологи виконують оперативні втручання. Сучасні методи включають використання лазерних технологій та сучасного гінекологічного хірургічного обладнання, що зводить до мінімуму післяопераційні ускладнення.
Не варто «чекати болю», своєчасне звернення до жіночого лікаря – гарантія безпечного майбутнього, адже у будь якому віці, для гармонійного життя потрібно здоров’я.