реклама партнерів:
Головна » Файли » Патріотична літ-ра

У категорії матеріалів: 45
Показано матеріалів: 1-20
Сторінки: 1 2 3 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантажуванням · Переглядам

«Око тайфуну» — книга відомого чернігівського письменника і журналіста Ростислава Мусієнка

Інтелектуальний тест. Можливо, слід було вжити слово «текст». Але, якщо це й обмовка, то суто за Фройдом. Бо оповідь під назвою «Око тайфуну» і справді ставить перед вдумливим читачем певні когнітивні бар’єри, подолати які можливо лише за наявності неабиякої ерудиції і незалежного мислення.

ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.

«Вертаємо своє» до 5-річчя звільнення від російської окупації міст східної України

В архіві ви можете ознайомитися:
- Вступні зауваги
- Ключові повідомлення
- Тайм-лайн війни
- Хроніка звільнення міст
- Карта
- Звільнення міст у спогадах
- Згадаймо Героїв

Симон Петлюра. Методичні матеріали

Матеріали Українського інститут національної пам’яті до змістового наповнення уроків і тематичних заходів, присвячених Голові Директорії УНР та Головному отаманові військ і флоту УНР, представляють його як лідера українського державотворення, організатора українського війська, діяча, котрий став символом українського національно-визвольного руху.

Інформаційні матеріали до відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій

ГАСЛО ІНФОРМАЦІЙНОЇ КАМПАНІЇ: «1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

До 5-річчя від початку збройної агресії Російської Федерації проти України

«Урок відваги, який ви дали всьому світові в лютому п'ять років тому, змінив нас усіх. Україна показала, що варто бути сміливим і сповненим гідності, що героїзм може бути чимось більшим, ніж суто моральним закликом, що це може бути ключем до перемоги. Багатьом людям на світі, приниженим і поневоленим, ви дали найбільший дар – надію на те, що і для них, слабких сьогодні, настане день перемоги».
Із промови Дональда ТУСКА у Верховній Раді України 19 лютого 2019 року

Інформаційні матеріали до 100-річчя Листопадового чину. Проголошення ЗУНР

Інформаційні матеріали до 100-річчя Листопадового чину, українського повстання у Львові, внаслідок якого проголошено Західноукраїнську Народну Республіку

Петрушин у роки Голодомору. 1932-1933

23 листопада 2017 року у Чернігові вийшла з друку книга про комуністичний злочин світового рівня вже в одному окремому селі у Чернігівському районі Чернігівської області під назвою «Петрушин у роки Голодомору. 1932-1933».

Науково-популярна книга «Колективізація та Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: забуттю і прощ

Нова науково-популярна книга «Колективізація та Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: забуттю і прощенню не підлягає» (Тамара ДЕМЧЕНКО)

Методичні рекомендації до відзначення Дня захисника України, присвяченого 75-річчю від початку форму

Методичні рекомендації до відзначення Дня захисника України, присвяченого 75-річчю від початку формування Української повстанської армії.
З метою вшанування мужності та героїзму, захисників незалежності і територіальної цілісності, військових традицій Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві Президентом України встановлено День захисника України (Указ від 14 жовтня 2014 року № 806) – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня.

18 травня – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу (Інформаційні матеріали )

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Український інститут національної пам'яті підготував матеріали та архівні фото, присвячені цій темі.

Акція «Вісла» – військово-політична операція польської комуністичної влади. Мовою документів

Акція «Вісла» – військово-політична операція польської комуністичної влади, що стала інструментом етнічної чистки та полягала у депортації всього українського населення з південно-східних регіонів Польщі (Лемківщина, Холмщина, Надсяння й Підляшшя) до її північно-західних земель.

"ВІСЛА". Інформаційні матеріали до 70-річчя з часу проведення польською владою акції «Вісл

Акція “Вісла” – військово-політична операція польської комуністичної влади, що стала інструментом етнічної чистки та полягала у депортації всього українського населення з південно-східних регіонів Польщі (Лемківщина, Холмщина, Надсяння й Підляшшя) до її північно-західних земель.

Матеріали міжрегіональної науково-практичної конференції «Білі плями» в історії України

Це видання Українського інституту національної пам’яті, Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.

Історична довідка про День Соборності України

Український історичний календар 22 січня містить дві знаменні події: проголошенням 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки та рівно за рік – Універсалом Директорії Української Народної Республіки – об’єднання УНР і ЗУНР в одну суверенну державу. Ці події є одними із найважливіших в історії Української революції 1917 – 1921 років і загалом історії України XX століття.

Збірник матеріалів. Декомунізація: що і чому перейменовувати й демонтувати

Збірник Українського інституту національної пам'яті містить матеріали, рекомендації, роз'яснення та документи щодо визначення об’єктів перейменування і демонтажу відповідно до норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» і обґрунтування відповідних рішень органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій, на які покладено виконання Закону, проведення необхідної інформаційно-роз’яснювальної, просвітницької роботи. Видання підготовлено для органів місцевого самоврядування, державних адміністрацій та інших органів державної влади, громадськості.

“Люди Правди”. Плакати до Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні (15 людей правди)

“Люди Правди”. Плакати до Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні (15 людей правди)

2 листопада 1708 р. – трагічна сторінка історії БАТУРИНА

«Про всі обставини одного із найкривавіших злочинів агресора –Московського царства у 1708 р. проти цивільного населення та християнської церкви в Русі-Україні, трагедії знищення тодішньої столиці держави «Військо Запорізьке» (її більше знають під назвою «Гетьманщина») Ви дізнаєтеся зі статті Сергія Павленка, відомого в Україні і світі мазепознавця і дослідника Батуринської трагедії, і Олени Ткаченко, співробітника редакції всеукраїнського наукового журналу «Сіверянський літопис»» під назвою «2 листопада 1708 р. – трагічна сторінка історії БАТУРИНА».

1939–1941–1945: про три радянсько-російські міфи війни

У публікації «1939–1941–1945: про три радянсько-російські міфи війни» викриваються три радянсько-російських міфи про СРСР у Другій світовій війні:
1) «1939 рік: Пакт Молотова-Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР»;
2) «1941 рік: нищівні поразки Червоної армії на початку війни зумовлені чисельною та якісною перевагою Вермахту»;
3) «1945 рік: Георгій Жуков – «Маршал Великої Перемоги».
Автор: Ростислав Пилявець, військовий історик, кандидат історичних наук, доцент, полковник запасу Збройних Сил України.

Україна в Другій світовій війні

Україна в Другій світовій війні. — Київ, Український інститут національної пам’яті, 2015. —28 с., іл.» у форматі PDF. Українці в Другій світовій війні. Факти, цифри, особи. Складна картина світового протистояння на нашій землі та українці на всіх фронтах глобального конфлікту.
1-20 21-40 41-45


Останні новини

22:29
28-Жов-2024
Тисячі грузинів вийшли на протест проти підсумків виборів
У Тбілісі ввечері в понеділок, 28 жовтня, до будівлі парламенту Грузії вийшли протест
22:22
28-Жов-2024
Південна Корея зацікавлена, щоб жоден північнокорейський найманець не повернуся додому живим
Всім вітання з Південної Кореї!
Пише у своєму блозі український журналіст
23:26
27-Жов-2024
Брудна справа: як часто потрібно мити унітаз?

Унітаз - один із найбільш використовуваних сантехнічних приладів у будь-якому буди

21:45
27-Жов-2024
Опозиція, неурядові організації та президент Грузії вибори не визнали
Вони закликали до протестів
Парламентські вибори в Грузії відзначилися гострою
20:40
26-Жов-2024
Чи захопили російські окупанти місто Куп'янськ у Харківській області?
Народна депутатка Мар'яна Безугла на сторінці facebook повідомила про те, що російськ
21:40
25-Жов-2024
Перед судом постануть агенти фсб, які «під прикриттям» УПЦ (МП) проводили інформдиверсії проти України
Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо учасників злочинної організації,
Усі новини