реклама партнерів:
Головна » 12-річне навчання можуть повернути в українські школи

12-річне навчання можуть повернути в українські школи


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У травні планується внесення на розгляд Верховної Ради України проекту закону про освіту, де передбачатиметься 12-річне навчання в школі. Про це повідомила голова Комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич, передає УНІАН.
За її словами, "на сьогодні до сфери освіти фактично залучено майже 10 мільйонів осіб - ті, хто навчається або працює в сфері освіти на різних її щаблях". "Якщо всі ці люди не будуть переконані в необхідності цих реформ, то зрозуміло, що така реформа потім буде саботуватися або не підтримуватися її виконавцями, тому ми зараз ведемо широкий діалог з громадськістю і з освітянською спільнотою з приводу основних кардинальних напрямків реформ", - додала вона.
Гриневич зазначила, що нові вимоги часу щодо освіти "не можуть всунутися в традиційну рамку української 11–річної школи".
"Тривалість навчання, а також структура школи буде змінена. Наприклад, в цих 12 років ми пропонуємо працювати за структурою - 5-річна початкова школа, а сьогодні вона є 4-річна, причому в більшості випадків відділена 5-річна школа як окреме навчальне середовище, тому що ті умови, які потрібні для дітей цього віку, дуже відрізняються від умов для дітей підліткового віку", - сказала Гриневич.
Вона наголосила, що "також має бути трирічна старша школа, яка буде академічного спрямування, тобто вона буде за певними профілями готувати випускників до вступу до вищих навчальних закладів".
За її словами, також має бути "старша школа професійної спрямованості - це можуть бути професійні ліцеї, де випускник зможе отримати, окрім загальної середньої освіти також кваліфікацію робітника, а може бути професійний коледж, де поряд із загальною середньою освітою можна отримати кваліфікацію молодшого спеціаліста".
Гриневич наголосила, що передбачається зміна підходу щодо видачі атестату про загальну середню освіту. За її словами, сьогодні його "може отримати будь-хто, навіть якщо він був тільки приписаний до певної школи і має одиниці з деяких предметів".
"Тому для того, щоб отримати атестат про загальну середню освіту, випускникам треба буде скласти зовнішнє незалежне оцінювання і тоді, коли вони перейшли оцей поріг, то вони можуть отримати атестат, а якщо не склали цих іспитів, то вони отримають лише довідку про те, що вони навчалися в школі і зможуть приступити до цих іспитів в будь-який зручний для них час впродовж їхнього життя", - додала голова Комітету ВР з питань науки і освіти.

Нагадаємо, 12-річне навчання вже запроваджувалося в Україні в 2002 році за міністра освіти і науки Василя Кременя. У липні 2010 року, коли міністром став Дмитро Табачник, парламент повернув 11-річну середню освіту. Нинішній глава Міносвіти Сергій Квіт заявляв, що Табачник "жахливо вульгаризував" тему 12-річного навчання.
У жовтні 2014 року міністерство освіти і науки презентувало проект Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років. Документ буде схвалений після процедури громадського обговорення.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини