17 грудня 2009 року. Цей день в історії України
1897 року на Харківському паровозобудівному заводі збудували перший український паровоз.
1917 року Українська Центральна Рада отримала урядову телеграму з Петрограда від Ради Народних Комісарів, що уряд радянської Росії «визнає Українську Народну Республіку, її право цілком відокремитися від Росії… зараз же, без обмеження та безумовно». Водночас до Центральної Ради було висунуто ультимативні вимоги пропустити більшовицькі війська на Південний фронт для боротьби з Каледіним, не пропускати білогвардійські війська, що рухаються на Дон і Урал, та припинити роззброєння Червоної гвардії
1917 року розпочав роботу Всеукраїнський з'їзд робітничих, солдатських і селянських депутатів, який підтримав Українську Центральну Раду. 20 грудня з'їзд відкинув ультиматум петроградської Ради Народних Комісарів, що стало приводом для українсько-більшовицької війни.
1877 року народився Щербаківський Данило, етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музейний діяч (помер 1927).
1908 року народився Шевельов (Шерех) Юрій, славіст-мовознавець, історик літератури, письменник, критик, академік Національної академії наук України (помер 2002).
85 років від дня народження О.В. Круковця (1924), українського письменника.
Церковний календар. Великомучениці Варвари. Різдвяний піст.
Народний календар. Варвари.
Святкують тільки жінки. У цей день дівчата готували вареники з маком чи з сиром, серед яких обов’язково мали бути й «пірхуни» – заправлені борошном. Частуючи хлопців, стежили, кому втрапить такий виріб. Відтак невдаху довгий час дражнили «пірхуном».
Варвари, Івана, Уляни, Юліани, Геннадія.