ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
День рятівника. Свято, яке відзначається в Україні щорічно 17 вересня. Встановлене 12 вересня 2008 року указом Президента України на підтримку ініціативи громадськості та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. День рятівника святкують працівники: - аварійно-рятувальних служб, - пожежної охорони, - інших спеціальних формувань, а також громадяни, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей. День винахідника і раціоналізатора. Свято винахідників і раціоналізаторів України. Відзначається щорічно у третю суботу вересня. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи винахідників і раціоналізаторів України…» згідно з Указом Президента України «Про День винахідника і раціоналізатора» від 16 серпня 1994 року № 443/94.
День фармацевтичного працівника. Професійне свято України. Відзначається щорічно в третю суботу вересня. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та враховуючи значний внесок працівників фармацевтичної галузі в охорону здоров’я населення…» згідно з Указом Президента України «Про День фармацевтичного працівника» від 7 вересня 1999 року № 1128/99.
1834 року професора Михайла Максимовича затверджено на посаді ректора Київського університету св. Володимира.
1919 року оприлюднено відозву головного отамана військ УНР Симона Петлюри до населення соборної України з викладом основних положень програми уряду УНР.
1989 року у Чернівцях розпочався І Республіканський фестиваль української пісні "Червона рута".
Народився Михайло Коцюбинський (1864-1913), український письменник і громадський діяч.
1895 року народився Олександр Василевський (помер 1977), маршал СРСР, начальник Генштабу в Другу світову війну.
За церковним календарем - Ікони Божої Матері «Неопалима Купина».
Народний календар. Ікони «Неопалима Купина». Цій іконі приписують чудодійство: вона ніби може убезпечити від пожежі, якщо обнести її навколо вогню. Вавило. На Вавилу вила святкують, лежать без діла: цього дня відпочинок для косарів, які заготовляли сіно на зиму. Жінкам годилося прибрати будинок, увечері погомоніти з сусідами.