18 квітня 2011 року. Цей день в історії України
23 серпня 1999 року за підтримки ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії і культури було ухвалено встановити в Україні День пам’ятників історії і культури і відзначати його щорічно 18 квітня – у Міжнародний день пам’яток й історичних місць.
Міжнародний день пам’яток культури та визначних історичних місць.
Міжнародний день пам’яток і визначних місць заснований 1983 року Асамблеєю Міжнародної Ради з питань охорони пам’яток і визначних місць (ІКОМОС), що діє при ЮНЕСКО.
18-22 квітня – Дні заповідників і національних парків.
Вперше День заповідників і національних парків почав вiдзначатися в 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.
Вперше Дні заповідників і національних парків були організовані в 1996 році за ініціативою Центру охорони дикої природи. Це свято, який проводять щорічно як пропагандистську акцію в підтримку охоронюваних природних територій, що отримав назву «Марш парків». А з 2000 року Європейським співтовариством прийнято рішення проводити Європейський день парків (24 травня).
1648 року Богдан Хмельницький прибув у Запорізьку Січ із закликом до повстання проти шляхти.
1961 року у Києві відбулася демонстрація проти закриття Андріївської церкви.
2007 року Україна і Польща здобули право проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Народився М.Ф. Сумцов (1854-1922), український фольклорист, етнограф, літературознавець, мовознавець і громадський діяч.
1897 року народився Мар'ян Крушельницький, український актор, режисер (помер 1963).
1825 року помер український маляр-портретист Володимир Боровиковський (народився 1757).
За церковним календарем – Великий піст. 18 квітня розпочинається Страсна седмиця (завершується 23 квітня). Великий понеділок. Святого Іова.
За народним календарем – Федула.
За прикметами в цей день приходить перше справжнє тепло і прокидаються цвіркуни. До цього дня не виставляли подвійних вікон, бо «Федул ще не раз мороз добув», а коли «прийшов Федул – тепло роздув».
Платона, Федора, Агафії, Феони, Марка, Феодула