18 травня 2011 року. Цей день в історії України
Щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовне і радо показують свої виставкові зали.
Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року, коли ХІ генеральна конференція Міжнародної ради музеїв (ICOM) відбулась у Москві та Ленінграді. Тоді ж запропонували й девіз свята: Музеї - важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами.
День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.
У травні 1944 року Йосип Сталін підписав постанову про виселення кримських татар з півострова. Їх звинуватили в масовому дезертирстві та співпраці з фашистами.
Виселення почалося вранці 18 травня 1944 року і закінчилося до вечора 20 травня. За різними даними, було депортовано від 180 тисяч до 190 тисяч кримських татар. Велику частину було виселено до Узбекистану.
Окрім кримських татар, з Криму виселили представників інших народів: 1941 року – кримських німців, 1944 року – вірмен, болгар і греків. Масове повернення депортованих почалося наприкінці 1980-х – на початку 1990-х років.
З 1993 року 18 травня відзначається в Криму як День пам’яті жертв депортації.
1917 року у Львові утворено Головну Українську Раду.
1944 року за наказом Сталіна здійснена тотальна депортація кримських татар з Криму.
1961 року встановлено Республіканську премію імені Тараса Шевченка.
1979 року у Брюховицькому лісі піді Львовом найдений вбитим Володимир Івасюк, видатний український композитор і поет.
Народний календар. Ярини-розсадниці.
Господині починали висаджувати розсаду капусти на городах, бо вже стає по-справжньому тепло. У народі казали: «Прийшли Ярини – не закривай сіни». Тобто цього вечора можна було ходити у гості, разом посидіти за столом.
Ірини, Якова, Андріана, Ярини.