ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
День скловиробника. Професійне свято України. Відзначається щорічно 19 листопада. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи вагомий внесок українських скловиробників у розвиток економіки держави та відродження багатовікових традицій галузі…» згідно з Указом Президента України «Про День скловиробника» від 9 грудня 2003 року № 1417/2003. Підставою для вибору 19 листопада днем професійного свята скловиробників стало те, що 19 листопада 1711 р. народився російський учений-природодослідник Михайло Ломоносов. Він був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, фарфору, розробив технологію та рецептуру кольорового скла, яке використав для створення мозаїчних картин.
День працівників гідрометеорологічної служби. Професійне свято України. Відзначається щорічно 19 листопада. Свято встановлено в Україні «…враховуючи важливу роль працівників гідрометеорологічної служби у забезпеченні органів державної влади, органів місцевого самоврядування, населення гідрометеорологічною інформацією, прогнозами і попередженнями про небезпечні та стихійні явища, у вирішенні інших загальнодержавних завдань…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників гідрометеорологічної служби» від 11 березня 2003 року № 208/2003.
1916 року Імператор Австро-Угорщини надав Галичині автономію.
1997 року розпочалася експедиція космічного човна «Колумбія» у якій брав участь перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.
2004 року у «Будинку з химерами» відкрито музейно-культурний центр «Шедеври мистецтва України».
1907 року народився Василь Павлович Комісаренко, український ендокринолог та патофізіолог, академік.
1698 року помер Петро Дорошенко, визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665-1676).
1958 року помер Михайло Матчак, український військовий і політичний діяч, публіцист.
Церковний календар. Святого Павла, патріарха Константинопольського. Преподобного Варлаама Хутинського.
Народний календар. Павла. З ним пов’язано початок льодоставу річок і озер. Люди приглядалися: якщо лід на річках, озерах та ставках стає грудками, то і хліба будуть буйні та щедрі, а якщо рівнесенько, то і хліба будуть рівнесенькі. Коли цього дня йшов сніг, то чекали сніжної зими. Клавдії, Олександри, Павла, Опанаса, Мотрони.