реклама партнерів:
Головна » Євроінтеграція: громада має право знати

Євроінтеграція: громада має право знати


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Центр прав людини "Древо життя", комісія з європейської і євроатлантичної інтеграції Громадської ради при ХОДА спільно з Головним управлінням зовнішньоекономічних зв’язків і євроінтеграції Харківської облдержадміністрації провели семінар "Громада має право знати", присвячений кращим практикам інформування громадськості з питань європейської і євроатлантичної інтеграції.

З метою забезпечення реалізації державної політики у сфері європейської і євроатлантичної інтеграції, широкої і постійної громадської підтримки цієї політики, створення передумов для поглиблення і розширення відносин України з Європейським Союзом та Організацією Північноатлантичного договору вже четвертий рік поспіль реалізовуються Державні програми інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки.

І хоча численні опитування свідчать, що на разі громадськості інформації про ЄС та НАТО бракує, місцеві органи державної влади не завжди приділяють проблемі належну увагу. Тому 6 громадських організацій з різних областей України, отримавши підтримку Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження", проводять моніторинг виконання Державних програм інформування, мета якого - підвищення рівня обізнаності громадськості шляхом поєднання зусиль влади і громадських організацій.

Гарним прикладом такої співпраці і навіть на міжрегіональному рівні може послужити семінар "Громада має право знати", зорганізований спільними зусиллями Головного управління зовнішньоекономічних зв,язків і євроінтеграції Харківської облдержадміністрації і Центру прав людини "Древо життя", на запрошення яких досвідом ділився начальник управління інформації Полтавської ОДА Олег Миколайович Пустовгар. Експерти та державні службовці на чолі з заступником голови ХОДА В.П.Третецьким, ознайомившись з полтавським досвідом співпраці влади з громадськими організаціями, поставили сусідові багато запитань, що свідчили про небайдужість до проблеми інформування. Результати пілотного дослідження, проведеного в рамцях семінару, також свідчать про розуміння необхідності системного наповнення інформаційного простору, що має зробити громадянина не пасивним споживачем інформації, а активним учасником процесу формування власної свідомої, зваженої позиції, цінної незалежно від ставлення до ЄС та НАТО та інтеграційних процесів.

На жаль, інформаційний привід в події знайшла тільки одна харківська журналістка. Така незацікавленість істотно знижує шанси харків,ян не тільки отримувати зі шпальт наших газет та екранів телевізорів інформацію, доступну іншим нашим сусідам, луганцям та донеччанам, наприклад, а і публічно висловлювати свої думки та ставлення.

Автор : Тамара І. Трацевич, Центр прав людини "Древо життя"






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини